Ensiferum

Moderátor: sheVcza

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Ensiferum

Příspěvekod Kezir » 21. únor 2015, 16:09

A aktuální deska mi příjde o něco lepší než ta předchozí ... uvidíme co přinese další poslech :)
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Ensiferum

Příspěvekod Ahurmen » 21. únor 2015, 16:56

Teď dojíždím poslední song normální edice (mám staženou limitku, kde je celkem 15 songů oproti normálním 11, ale na ty další už nemám koule). Tohle je to nejhorší co Ensiferum vyprodukovalo po všech stránkách. Tolik *souložit* s ekvalizérem jsem ještě nikdy snad nemusel, songy bez nápadu a vše tak nějak na jedno brdo.
Občas mi připadá, že neví jak se mají ty songy tvářit, jestli chtějí folk, nebo do toho zapojit celou orchestru a udělat z toho symphonic metal. Navíc polovina songů by se dala definovat tímto chorálem "OOOOooooOOOooOOO OOOOooooOOOO".

Ani poslední album Turisas nebylo tak domrvený.
Ahurmen
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Příspěvky: 907
Registrován: 18. červenec 2012, 21:42

Re: Ensiferum

Příspěvekod Kezir » 21. únor 2015, 17:15

Jou, to je fakt, že ta folkařina mizí a mizí a někdy je to dobré disko ... a možná i díky tomu mě to baví o malinko více jak deska předešlá ... ale dám tomu ještě nějaký poslech a možná změním názor
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Ensiferum

Příspěvekod Andrew_Deer » 21. únor 2015, 18:25

Turisas nikdy nebylo domrvený... -.-
Obrázek
Nějaký to last.fm...
Skrytý obsah
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Andrew_Deer
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Příspěvky: 777
Registrován: 5. červen 2011, 20:24
Aktivní v kapelách: 10_20_1, Svatopius

Re: Ensiferum

Příspěvekod Kazi » 21. únor 2015, 19:28

Poslouchat se to dá celkem v pohodě :lol: Nic převratného,ale ani nějak extra tragického.. :) K prvním album to má na míle daleko,což pochybuji,že se k tomu ještě někdy přiblíží.
Část z Two Of Spades mi připomíná Boney M :lol:
Uživatelský avatar
Kazi
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 396
Registrován: 17. červenec 2014, 14:06

Re: Ensiferum

Příspěvekod Kezir » 7. březen 2015, 12:02

Emmi končí, Netta nastupuje ... ano sic to je dost bulvární popisek ale tak nějak podobně to je. Aspoň co se týká aktuálního turné po Evropě a Severní Americe.

Emmi na turné nepojede z nějakých osobních důvodů a tak její místo vezme Netta Skog (ex-Turisas), která na nové desce nahrála nějaké vokály a hru na akordeon. Jak to dopadne, se můžete přesvědčit za týden ve Zlíně!

Skrytý obsah
Ensiferum píše:EMMI TO MISS “ONE MAN ARMY” EUROPEAN/NORTH AMERICAN TOURS/NETTA SKOG TO STAND IN

The “One Man Army” European Tour 2015 is fast approaching, with the first shows since the release of the album in Finland already having taken place. It is at this stage that we must announce that Emmi is unfortunately not able to join us on our European & North American tours due to personal commitments at home. However, we are pleased to announce that filling in for Emmi will be Netta Skog, who many of you will remember from her time as a member of our fellow countrymen in Turisas!

Comments Emmi: "This was a very tough decision for me to make to not be a part of the European and North American tours, but I am so happy that not only an amazing musician will be standing in for me, but also a close friend. I hope you all enjoy the shows and the new songs with Netta - I'm looking forward to returning to play them for you in the summer!"

Netta says: "First of all, it was a big thing to get to sing and play some accordion on the new album "One Man Army". I am so thankful for it! It is also a huge honour for me to get to perform with these amazing musicians on tour! It's so exciting to get back on the road again (it's been a while since last tour with Turisas!) and with Ensiferum, I think we're gonna have a blast in Europe and US. I'm a bit sad though that Emmi is not going to be with us. But I will try my best to "fill Emmi's boots" on these tours! It is awesome to see YOU ALL again! I can't wait!"

Netta will be tackling Emmi’s keyboard parts with her digital accordion, which is sure to bring a new and exciting addition to Ensiferum’s renowned live sound and a rare opportunity for fans to experience a truly unique Ensiferum show. Have no fear - Emmi will be back with us for the Russian shows in April as well as the summer festival circuit and is very much looking forward to seeing you all again out on the road.
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Ensiferum

Příspěvekod tom-a-spol-sro » 7. březen 2015, 13:18

panejo
Obrázek
Uživatelský avatar
tom-a-spol-sro
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1042
Registrován: 15. listopad 2010, 9:30

Re: Ensiferum

Příspěvekod Jura3 » 8. březen 2015, 11:44

Nové album je rozhodně mnohem lepší než předchozí, výborně se poslouchá. Nejvíc se mi, kromě líbivých melodií, zamlouvají sbory v některých písních. Poslední píseň je hodně nakažlivá :tlesk: .
Jura3
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Příspěvky: 271
Registrován: 15. červenec 2013, 11:50

Re: Ensiferum

Příspěvekod Dag » 14. březen 2015, 21:56

Tak jo, nové album je fajn, to předchozí stálo za vyliž kapsu... Ale tohle mě normálně baví!! :twisted:
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo mašinu má a nelítá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.

Znám benzínovou studánku, kde naftový je les, tam jednou škrtneš sirkou a letíš do nebes.

Pneumatiky jsou jako kalhotky. Když se dostanete na látku, díra není daleko.

BRODFEST
Uživatelský avatar
Dag
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Uherský Brod
Příspěvky: 2189
Registrován: 11. prosinec 2010, 14:50

Re: Ensiferum

Příspěvekod sir » 15. březen 2015, 15:31

I me novinka bavi. Unsung obcas poslechnu, ale tohle je mnohem lepsi. S novinkou Welicoruss momemtalne moje top album, co si peru do usi.
Uživatelský avatar
sir
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Příspěvky: 246
Registrován: 1. říjen 2012, 14:19

Re: Ensiferum

Příspěvekod shiperka » 15. březen 2015, 17:47

No nevím, osobně mě ani Netta ani její akordeon nijak nenadchly.Zvlášť když si před přídavky střihla vystoupení zcela mimo mísu a v jednu chvíli garmoška silně připomínala rozveselené vojáky jisté "spřátelené " armády. Mladší ročníky to asi takhle neberou a na koncertu v Německu to mělo třeba úspěch, jenže naše země má jinou historickou zkušenost. Nechci Nettu podceňovat, ale asi toho moc o roce 68 neví, jinak by si tuhle skočnou častušku odpustila.
Jinak akce super, překvapivě nejvíc se mi líbili první Omnium Gatherum, protože hudba nebyla zbytečně nahlas a bylo jim výborně rozumět.
Na Insomnium jsme se už přesunuli trochu dál od beden, takže taky super zážitek. Atmosféra vystoupení Ensiferum na MOM v létě v Hodoníně byla úžasná, tento koncert hodnotím, řekněme, jako povedený, ale skladby z nové desky mě prostě moc neoslovují. Jak ale zaznělo Iron nebo Victory song, tak to bylo staré dobré Ensiferum.
A v sále je zákaz kouření. Proč to jde ve Zlíně a v Praze ne?
Uživatelský avatar
shiperka
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Praha
Příspěvky: 262
Registrován: 22. srpen 2012, 8:12

Re: Ensiferum

Příspěvekod jane187 » 20. prosinec 2017, 17:50

Ensiferum + Ex Deo - Zlín, 13.4.2018
Uživatelský avatar
jane187
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 30
Příspěvky: 1534
Registrován: 24. červenec 2010, 23:35

Re: Ensiferum

Příspěvekod ov42 » 20. prosinec 2017, 19:42

Zase :facepalm: Vzhledem k tomu, že tam jedu na Sepultura a Accept, třikrát tu zapadlou díru za půlrok fakt nedám.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Ensiferum

Příspěvekod sylvuša » 20. prosinec 2017, 20:15

Na Ex Deo bych šla, Ensiferum mě fakt nebaví.

A posílám mír a lásku do Plzně, světového velkoměsta, kde i zbloudilý turista vždycky ví, kde je největší zábava, kam může zapadnout a všechny podniky jsou otevřené až do rána. :heart:
Uživatelský avatar
sylvuša
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 31
Bydliště: Otrokovice/Litomyšl
Příspěvky: 874
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 14. říjen 2009, 21:28

Re: Ensiferum

Příspěvekod ov42 » 22. prosinec 2017, 8:46

Netta odchází :-( Uvidíme, jestli se za pár let zase v nějaký kapele nezjeví.
JJ, Sylvuš, nikdy si nikdo, kdo přijel na votočku na koncert či jen zachlastat nebo na Metalfest nestěžoval.
Jen metalových koncertů světových kapel je tu poskromnu, bohužel. Snad to bude v roce 2018 lepší.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Ensiferum

Příspěvekod gerhart » 3. prosinec 2018, 18:02

Naposledy upravil gerhart dne 12. březen 2021, 3:13, celkově upraveno 1
gerhart
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Košice
Příspěvky: 62
Registrován: 3. červen 2017, 21:12

Re: Ensiferum

Příspěvekod Orwin » 26. červenec 2020, 11:39



Tak bando, co říkáte na nové album?
Nettu jsem měl rád, ale nový klávesák vlil kapele novou krev do žil. Ten jeho heavy vokál to parádně oživuje a poslouchá se to nadmíru dobře. Hudebně jsou to pořád klasičtí Ensiferum, jen víc heavy než kdy dřív :)
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Ensiferum

Příspěvekod tersas » 26. červenec 2020, 12:19

Album je to dobré. Mám ho rád. Už se těším až Ensiferum uvidím zase někde na živo.
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Ensiferum

Příspěvekod gerhart » 13. březen 2021, 22:12

Naposledy upravil gerhart dne 19. květen 2021, 22:53, celkově upraveno 1
gerhart
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Košice
Příspěvky: 62
Registrován: 3. červen 2017, 21:12

Re: Ensiferum

Příspěvekod Pest » 15. březen 2021, 12:43

Souhlasím s výše napsaným. :?
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1198
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Předchozí

Zpět na Folk/Pagan/Viking Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků