Eluveitie

The New Wave Of Folk Metal

Moderátor: sheVcza

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Eluveitie

Příspěvekod Prdovous » 30. srpen 2014, 23:45

Nějaký blábloly k tomu. Co říct víc, moc u mě (u nás) kucí nepochodili. Ve zkratce: vyčpělý, bez nápadu, bez atmosféry. Víc v textu ;)

http://sicmaggot.blog.cz/1408/eluveitie-origins
Skrytý obsah
A my pořád v cizích bytech, každou noc hledáme skrýše,
a nikdo nás nezná, dokud se pořádně nezapíšem,
je třeba rozbíjet věci nahlas a uvnitř křičet tiše,
a sahat si na stehna, a plivat na zdi katedrály,
to jen ze rtů vychází jeda stejkovej nůž krouží v břiše,
a ovšem co se stane, o tom napíšeme seriály,
a než shoříme v bažinách za devatero horami a lesy,
bylo by to fajn, řekneme si, lovci motýlů ze třetí říše.
Uživatelský avatar
Prdovous
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Prag / Aussig
Příspěvky: 2468
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 4. srpen 2009, 12:09
Aktivní v kapele: Ústecká nesvatá Legie

Re: Eluveitie

Příspěvekod Vicck » 15. září 2014, 13:27

Pokud má někdo zájem a chuť můžete kouknout na čerstvě dokončený videoklip k písni Aidu v podání naší kapely Pilgrim.
Pilgrim - Aidu (Eluveitie Cover)
Uživatelský avatar
Vicck
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Bohumín
Příspěvky: 210
Registrován: 16. listopad 2007, 23:17
Aktivní v kapele: Pilgrim

Re: Eluveitie

Příspěvekod Cheas » 15. září 2014, 19:27

Kde jste byli, když bylo Vinobraní? :O Folkový muziky tam bylo vela, ale s niněrou snad nikdo. Každopádně cover mi sedl do chuti a hodně. :palec:

Já na Steamu...
Uživatelský avatar
Cheas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Znojmo
Příspěvky: 1724
Registrován: 2. prosinec 2011, 20:57

Re: Eluveitie

Příspěvekod Garion » 22. září 2014, 17:18

Hele, Pilgrime, paráda, moc se mi to líbilo. Nejen interpretace songu, ale i ten klip. Sice nic moc originalita, ale zpracování na jedničku. Díky za zpříjemnění dne.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Eluveitie

Příspěvekod Algis » 22. září 2014, 18:02

Klip fajn, teda hlavne tie zábery prírody. 98% klipov je vždy trápnych. Toto bolo na úrovni "fajn" nič oslnivé, ale ani nič čo by urazilo. Možno by som si vo vašom podaní vypočul nejaké tradičné domáce skladby... a keď už máte tú nineru, tak určite poznáte tohto pána. (Neskutočné zimomriavky keď ho počúvam) ... P.S. Pardon za OT.

Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: Eluveitie

Příspěvekod jane187 » 20. listopad 2014, 22:47

Kapela dneska oznámila, že ji po 6 letech opouští Patrick "Päde" Kistler. Na turné jej dočasně zastoupí Matteo Sisti z italských Krampus.
Uživatelský avatar
jane187
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 30
Příspěvky: 1534
Registrován: 24. červenec 2010, 23:35

Re: Eluveitie

Příspěvekod ov42 » 20. listopad 2014, 22:53

Co je to za debilní nový trend, rozcházet se uprostřed turné!
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Eluveitie

Příspěvekod jane187 » 20. listopad 2014, 23:00

haháá nějakou takovou odpověď jsem od tebe čekala a tipovala jsem i to, že budeš první :D :P
Uživatelský avatar
jane187
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 30
Příspěvky: 1534
Registrován: 24. červenec 2010, 23:35

Re: Eluveitie

Příspěvekod Ježura » 20. listopad 2014, 23:36

No pěkně nám to tu rotuje...
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: Eluveitie

Příspěvekod ov42 » 21. listopad 2014, 0:28

Už jen čekám, že jednoho krásného dne odstoupí uprostřed turné Iron Maiden Bruce Dickinson a jako záskok turné dokončí Rob Halford...
Pořád si říkám, že to musí být sakra vážné důvody někoho vyhodit uprostřed turné nebo musí někomu hodně jebnout v hlavě, aby turné ze dne na den opustil. A třeba Alissa podle mě rozchod s Nickem Cordlem dost bagatelizovala svým vysvětlením, že na turné jsou v podstatě pořád, takže jindy ani k výměně dojít nemůže...
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Eluveitie

Příspěvekod Zero » 21. listopad 2014, 1:12

Důvody nejsou známé, ale tak třeba pokud se někdo pohádá s ostatníma v kapele, tak chápu, že nechce trávit zbytek turné prakticky 24 hodin denně jenom s nima. Tipuju, že to občas musí být celkem ponorka i když se nepohádají...
Uživatelský avatar
Zero
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Příspěvky: 2572
Blog: Zobrazit blog (4)
Registrován: 20. září 2009, 18:53

Re: Eluveitie

Příspěvekod Garion » 24. listopad 2014, 12:08

Taky to je šňůra jak prase. Když jsem hledal setlisty proběhlých koncertů a koukal na termíny, tak jsem si říkal, že bych tohle dávat nechtěl. Udělali v červnu malý tour po Japonsku, v létě pár festů a pak vyrazili na tour v půlce září. Do teď odehráli 73 koncertů a do konce roku jich ještě mají zvládnout 18. Se fakt nedivim, že někomu z toho hrábne a vysviští.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Eluveitie

Příspěvekod ov42 » 24. listopad 2014, 12:25

Rokenrol určitě není prdel, jak říkají Krucipýsk, ale jsou na tom mnozí lidé podstatně hůř. Většina lidí musí lidi zase vstávat od pondělí do pátku do práce, s výjimkou dovolený celej rok, dělat něco co je nebaví, stýkat se tam s lidmi, vo který by si v případě dostatku hotovosti neopřeli ani kolo.to mi přijde podstatně víc jako důvod na hrábnutí, a jedou takhle třeba od dvaceti do pětašedesáti.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Eluveitie

Příspěvekod santiny » 24. listopad 2014, 14:13

To je zas příspěvek jak z novinek. Když tě to nebaví, co ti brání se sbalit a jet do prdele? Aha, ona většina lidí je moc líná/neschopná jakkoliv se prosadit, tak jenom nadává na ostatní..
santiny
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1144
Registrován: 9. únor 2011, 23:03

Re: Eluveitie

Příspěvekod Garion » 24. listopad 2014, 14:19

Bacha, past flameware. Já zažil obojí a ten muzikantskej život jsem prostě nedával. Rád jsem z něho vypadl do rutiny pracovního procesu. Jo, první turné bylo parádní. Ale pak to prostě člověka unavuje stejně jako chodit denně do práce. A to ještě řada lidí může práci ošidit, ulevit si, kdežto muzikant musí odvést pořád 100%. Nejhorší je ponorka. Furt stejný lidi, stejný vtípky, za chvíli přestáváš vnímat, co je vlastně za den. Chvíli to snášet jde, ale jak najedeš na dlouhou šňůru, je to na chocholouška. Já už pak nedával ani kratší turné po Slovensku. Jeden se nasere, že druhej něco řekl nebo něco udělal či neudělal, třetí se vožere víc než je zdrávo a hasíš za něj na pódiu situaci a pak se sám zeptáš, jestli je to to, co jsi vlastně chtěl... Já tedy si práci vybral podle toho, co jsem uměl a co jsem chtěl dělat a tak jsem nezažil tu situaci, kterou popisuješ, ale člověk má pořád na výběr. Podstatou mého příspěvku je to, že situaci nastalou uprostřed turné Eluveitie dokážu pochopit a po seznání okolností mi to přijde docela logické. Ale pořád je to jen dedukce, důvod může být jiný, triviální, zdravotní, osobní apod.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Eluveitie

Příspěvekod ewenica » 25. listopad 2014, 14:35

Tady máte vyjádření od Pädeho:

Official statement about my leave from Eluveitie (german and spanish version also available on my page)

So the latest news from the Eluveitie camp is spread for a couple of days now. In this time I got a huge amount of messages where i constantly get asked about the why and how. So instead of responding to each person seperately i would like to settle a statement myself about my leave from Eluveitie. Neither was it my desire nor my decision to leave the Band.

After incredible 6 and a half years of a with lots of experiences on the road, personal issues increased within the past 12 months in my life as well as in the Eluveitie hood. I have been going through some personal difficulties and changes in my life that also affected the relationship to some band members and my ability to fulfil the expectations (no, not an addiction problem :-P). My issues are solved in the meantime. So the difficulties within the Bamd got more exaggerated within the past stressful months of the album production and intensive touring. In the end the majority but not all of the band decided to expel me from the Eluveitie hood by a democratic vote, we're still very Swiss

Of course this isn't easy at all to get along with and more so to accept that those people I spent almost more time together throughout the past years than with any other person in my life, wanted me to leave. I have been dedicated to this project Eluveitie not only with spending a big amount of my attention, more so about all that makes Eluveitie unique and outstanding: the storytelling of history. Therefore I take the right to adjust Eluveities current album "Origins" epigraph: "We need to know were we come from to know who we are". In that sense I wish the project Eluveitie all the best for it's future and I hope that Chrigel can go on with his dream for a long time. Some others might have forgotten that a Band is not a "Blue-Chip" company with radical human resource politics, it's a Band that lives from the individuals, vibes and the dedication each one provides in it's very own way to the greater whole.

I would like to thank all the Fans around the globe for your incredible support you provided within the past years to make Eluveitie what it has become. Furthermore, all people that I got the chance to meet on the road, behind the stage, on stage, in the crowd or just by accident somewhere on the street or more likely in a coffee shop somewhere on this planet. Biggest pleasure has always been with Eluveitie that we had the chance to bring joy, satisfaction and transfer history and language to a lot of people all over the world; that has been my personal driving force to be part of Eluveitie.

My further plans are not made yet, nothing settled and lots of new shores to explore for me. I am very grateful that I got the chance to be part of Eluveitie and to do something many people never get the chance to experience.

In that sense I wish you all a life path full of experiences and love and light along your ways. Don't forget: "Everything remains as it never was!"

https://www.facebook.com/patrickkistlerofficial
ewenica
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 44
Registrován: 23. říjen 2010, 20:27

Re: Eluveitie

Příspěvekod Kezir » 31. červenec 2015, 20:12

Nicole Ansperger opouští z rodinných důvodu kapelu, náhrada se hledá ... takže pokud někdo umí na housle/violu a pod, hlaste se :)
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Eluveitie

Příspěvekod ov42 » 31. červenec 2015, 21:08

To moc dlouho holka nevydržela teda...
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Eluveitie

Příspěvekod sir » 5. květen 2016, 17:59

Merlin Sutter, Ivo Henzi a Anna Murphy opouštějí kapelu.
http://eluveitie.ch/the-end-of-an-era/
Uživatelský avatar
sir
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Příspěvky: 246
Registrován: 1. říjen 2012, 14:19

Re: Eluveitie

Příspěvekod Kezir » 5. květen 2016, 18:04

Dá se říci, že Eluveitie už nejsou Eluveitie, byť je tam stále Chrigel ...
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

PředchozíDalší

Zpět na Folk/Pagan/Viking Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron