Et Moriemur

doom metal (ČR)

Moderátor: Shinigami

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Et Moriemur

Příspěvekod silmarill » 2. červen 2019, 13:55

ET MORIEMUR
doom metal (ČR)

Obrázek

Odkazy:
MetalArchives | Facebook | BandCamp1 | BandCamp2


Et Moriemur, v preklade "a my umrieme", je česká doom metalová banda ktorá je na scéne už desať rokov. Ich prvé dva albumy ma nejak extra neoslovili, avšak posledný album Epigrammata je skvost, ktorý vychýlil môj osobný hudobný vesmír z rovnováhy. tento úchvatný doomový opus je skvele zvládnutý po inštrumentálnej stránke, výborné death/black growlingy sú dopĺňané šepotom aj majestátnymi chorálmi a celé je to tak variabilné a atmosférické, že po dopočúvaní albumu mám chuť si ho dať znovu. kurňa, dokonca mám pocit že recitované pasáže sú inšpirované staršou tvorbou Sopor Aeternus, a to je niečo čo som vždy dúfal že budem počuť v metale :tlesk:

momentálne nahrávajú nový album ktorý má byť pokračovaním Epigrammaty - teším sa aj mám obavy zároveň, či dokážu prekonať genialitu, ktorú ukázali na tomto albume.

skladba "Sanctus" z albumu Epigrammata
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: Et Moriemur

Příspěvekod dronda » 3. červen 2019, 9:47

silmarill píše:posledný album Epigrammata je skvost, ktorý vychýlil môj osobný hudobný vesmír z rovnováhy


A přesto to nestačilo na vítězství v Břitvě.

Epigrammata obsadila v kategorii
- Album roku 9. příčku
- Ultrametal 4. příčku
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: Et Moriemur

Příspěvekod silmarill » 2. leden 2022, 0:33

nový album sa už dá predobjednať https://etmoriemurdoom.bandcamp.com/alb ... lack-metal
album má mať výrazné vplyvy japonskej kultúry. som zvedavý :)

spravil som pre-order na bandcampe, pôvodne som chcel aj tričko ale ten žltohnedý dizajn je úplne eckelhaft :(
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: Et Moriemur

Příspěvekod silmarill » 18. duben 2022, 16:07



nový album je von a ja som ho už stihol pár krát otočiť. Eppigramata nasadil laťku príliš vysoko a aj keď je Tamashii No Yama technicky veľmi dobrý metal, chýba mi v ňom atmosféra z ktorej som mal zimomriavky počas celej Eppigramaty.
plusom je "seamless tracklist", piesne úplne plynule prechádzajú jedna do druhej a je to zvládnuté naozaj dobre.
album má síce japonský názov aj tracklist, obal je tiež inšpirovaný japonskom - no tam to končí. človek by pri takomto image čakal od albumu aspoň nejaké orientálne prvky aj v hudbe, ich absencia preto zamrzí.

aby som to zhrnul, JE to dobrý album, len moje očakávania boli iné.
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02


Zpět na Doom Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron