The Ruins of Beverast

atmospheric blackened doom metal (GER)

Moderátor: Shinigami

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

The Ruins of Beverast

Příspěvekod silmarill » 15. prosinec 2013, 22:22

THE RUINS OF BEVERAST
atmospheric blackened doom metal (GER)

Obrázek

Obrázek

Odkazy:
MetalArchives | Last.fm

The Ruins of Beverast je jednočlenný projekt multiinštrumentalistu a skladateľa menom Alexander von Meilenwald (Truppensturm (live), Verdunkeln (live), ex-Nagelfar, ex-Kermania, ex-Heemat). Ťažko ho žánrovo jednoznačne zadefinovať, prechádza od prvkov atmosférického blacku do funeral doomu, čož mu dáva veľmi osobitý sound.

Na konte má zatiaľ 4 LPčka - tie prvé ma síce nejak extra nenadchli, ale zato z posledného Blood Vaults som rozbitý ako cigánska hračka :D Úžasný hypnotický doom metal s chrámovou atmosférou a textami o inkvizičnom vymetaní čarodejníc ... pre mňa zrejme TOP album 2013! :palec:

Daemon

Trial
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: The Ruins of Beverast

Příspěvekod Algis » 20. srpen 2014, 16:50

Čudujem sa, že mnoho ľudí Ruin of Beverast obchádza. Veľmi nedocenená kapela. Ak sa nič nepokazí tak ich tento rok uvidím v Dubline.
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: The Ruins of Beverast

Příspěvekod Garion » 22. srpen 2014, 14:49

No tak jsem se taky po téhle kapele kouknul a asi jsem od toho čekal trochu něco jinýho. První dvě desky se mi moc nelíbí. Neříkám, že se k nim ještě nevrátím, ale asi na ně budu muset mít zrovna dost specifickou náladu, třeba někdy v zimě. Třetí deska "Foulest..." už je pro mě přístupnější, ale že bych se z toho posadil, to ne. Když jsem projížděl recenze na jiných místech, tak se zpravidla recenzenti shodují, že poslední deska je monumentální a nedá se s ostatní tvorbou moc srovnávat, leč tu poslední desku zatím nemám, nesehnal jsem jí. Nechávám si tedy dveře k ruinám Beverastu otevřené.
Skrytý obsah
pokud by mi chtěl zmíněnou poslední desku Blood Vaults - The Blazing Gospel of Heinrich Kramer "půjčit", nezlobil bych se. Prosím do SZ a dám pak vědět, že už jí mám.

edit: už mám, díky, dobrá duše. Radši nebudu jmenovat ;)
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: The Ruins of Beverast

Příspěvekod Pest » 28. srpen 2014, 15:30

Hrabě z Meilenwaldu je výborný hudebník, celá jeho tvorba je famózní. Postupem času, kdy jsem nad jeho tvorbou meditoval x hodin, se mi nejvíc zamlouvá album Unlock the Shrine, kde se nacházejí dvě naprosté pecky - Euphoria when bomb fell a Summer decapoitation ritual (tento song je něco neskutečného). Jedná se o jednu z mých nejoblíbenějších hudebních projektů vůbec, Saša nabízí nádhernou kombinaci black a doom metalu.

Diskografie nabízí spoustu zážitků a poslechový potenciál na desítky, či stovky hodin.

Pro lidi, kteří by se chtěli s tímto hudením monstrem seznámit, doporučuji začít od konce a to Planoucím Gospelem H. Krammera (aka Blood Vaults), album je asi nejvíce přístupné. Jako druhé bych pak naordinoval Foulest Semen, předposlední právě Unlock the shrine a jako bonbónem nakonec album s lehce slabším zvukem, ale obrovským potenciálem - Rain upon impure.

Splitka jsou rovněž výborný, velice zdařilý je cover na My Dying Bridge.

P.S.1: Během poslechu doporučuji sledovat i texty, jsou to skutečné eposy.
P.S.2: Monolith, Bloods Vaults 2 a Blood Vaults 1. Víc nenapovím, každý si musí zjistit podobnost sám. :)
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1197
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: The Ruins of Beverast

Příspěvekod danny1691 » 28. srpen 2014, 20:01

tak jo, hrnu na yt Blood Vaults a za mě dobrý, dost dobrý
Obrázek
Skrytý obsah
...v pubertě se musí pořádně šo...t, ti ošklivější sportovat a úplní chcípáci dělat rámus jako paviáni v zoo.Franta Štorm

Kdo se bojí Endží nesmí do lesa

Angel.of.mine « úte 31. bře 2009 19:30:15 » jasné já sem zrovna v tu chvíli opravdu nechtěla nic jiného než k dannymu do náruče
Yumi, 22:31 Danny, můj úžasný Danny...
Bože, zachovej mi zdraví a mým manželkám schopnost pracovat

Obrázek
Uživatelský avatar
danny1691
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Ravenholm
Příspěvky: 1958
Registrován: 8. srpen 2008, 19:31

Re: The Ruins of Beverast

Příspěvekod Garion » 29. srpen 2014, 0:26

Mám už taky za sebou pár poslechů Blood Vaults a tahle deska se mi už docela zamlouvá. Je teda trochu zvláštní, ale aspoň tam mám pořád co objevovat. Třeba se přes ní proposlouchám až k těm prvním. I když Pestův vkus je divnej :D tak bůhví, jestli se mi ty první desky vůbec někdy zalíbí...
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: The Ruins of Beverast

Příspěvekod Pest » 29. srpen 2014, 10:12

Já byl taky po prvních posleších z prvních desek nepříliš moudrý, ale musí se ti to prostě pořádně dostat pod kůži, a pak si i u Rainu budeš chrochtat blahem. Jen závisí, kolik jsi ochoten Rujnám obětovat času. Každopádně se to vyplatí.
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1197
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: The Ruins of Beverast

Příspěvekod Ulfar » 1. září 2014, 21:09

Tak jsem si poslech Blood Vaults, která mě zaujala až při třetím poslechu, ale baví mě to hodně. Dále jsem si poslechl Foulest Semen a nic moc, nicméně věřím že po více přehrání desky se mi to bude líbit.
Uživatelský avatar
Ulfar
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Příspěvky: 77
Registrován: 4. srpen 2014, 16:28

Re: The Ruins of Beverast

Příspěvekod Garion » 2. září 2014, 13:59

Blood Vaults poslouchám stále a objevuju v tom víc a víc, akorát mi přijde, že moc často používá ten rozsekávácí efekt. U hlasu mi až tak nevadí, ale u toho chorálu je to příšerný. Ale je fakt, že tomu dodává takovou zvláštní atmosféru. No pokračuju v naposlouchávání...
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: The Ruins of Beverast

Příspěvekod Ahurmen » 2. září 2014, 14:44

Ze zvědavosti jsem si teď poslech ty dvě ukázky co tu jsou a ještě Pestovu doporučovanou Summer decapoitation ritual a hodně mě to zaujalo. Skvělá atmosféra která o to víc vynikne při takovém počasí, jaké dnes je.

Asi si od něj obstarám i něco dalšího. Jo a mimochodem, ty dvě ukázky jak tu jsou, tak mi strašně připomínají Wardrunu.
Ahurmen
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Příspěvky: 907
Registrován: 18. červenec 2012, 21:42

Re: The Ruins of Beverast

Příspěvekod Algis » 2. září 2014, 16:42

Je to dosť mystická hudba... celkovo odporúčam pozrieť kapely pod vydavateľstvom Ván Records, ktorí vydávajú aj Ruins Of Beverast.

.... sakra neviem si predstaviť tú atmosféru naživo... v nejakej starej zrúcanine zo stredoveku by to vyznelo monumentálne!
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: The Ruins of Beverast

Příspěvekod silmarill » 2. září 2014, 16:53

Ahurmen píše:Jo a mimochodem, ty dvě ukázky jak tu jsou, tak mi strašně připomínají Wardrunu.


normálne som si musel pustiť tie ukážky čo som tam dal :D OK viem že vnímanie hudby je silne subjektívne, ale toto by som s Wardruna nespojoval...
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: The Ruins of Beverast

Příspěvekod Ahurmen » 2. září 2014, 17:00

silmarill: Popravdě Wardrunu si občas pustím jen na YT takže ji zase tak moc naposlouchanou nemám, ale když jsem si tady pouštěl ty dvě ukázky The Ruins of Beverast, tak mi ji to prostě připomnělo tou atmosférou.
Ahurmen
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Příspěvky: 907
Registrován: 18. červenec 2012, 21:42

Re: The Ruins of Beverast

Příspěvekod Pest » 3. září 2014, 15:22

Algis píše:... v nejakej starej zrúcanine zo stredoveku by to vyznelo monumentálne!


No to teda!!! :palec:
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1197
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: The Ruins of Beverast

Příspěvekod Ahurmen » 29. prosinec 2016, 22:11

Před týdnem a něco vyšla první část alba "Takitum Tootem!" pojatá jako experimentální orgie spiritální psychedelie.
Směr vývoje TROB neni překvapením, protože od primitivního syrovýho Black Metalu z dema s každym albem postupuje k propracovanější, atmosféričtější a od Black/Doom Metalu víc vzdalující se hudbě - jak já rád řikám, v základu připomínající Wardrunu. No prostě, ještě tak dvě alba a kytary se vytratí úplně a bude z toho Wardruna frčící na houbách.

Každopádně první, titulární, song Takitum Tootem! nic moc - chvílema mi to připadá spíš jak hudba pro film od Immediate Music/TSFH, než spiritální projížďka duší houbaře. Druhej song "Set the Controls for the Heart of the Sun" je jen cover Pink Floydu, ale má koule a u toho se člověk už dokáže vcítit.
Ahurmen
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Příspěvky: 907
Registrován: 18. červenec 2012, 21:42

Re: The Ruins of Beverast

Příspěvekod Ulfar » 6. červen 2017, 10:56

Tak co říkáte na nové album Exuvia? Za mě je to pecka, atmosférou mi to fakt sedlo a i po spoustě poslechů mě to pořád baví.
Uživatelský avatar
Ulfar
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Příspěvky: 77
Registrován: 4. srpen 2014, 16:28

Re: The Ruins of Beverast

Příspěvekod Ravn_1349 » 8. prosinec 2017, 1:24

Velice se mi to pozdává, bude to chtít (jako snad u všech alb této kapely) mnohem více poslechů, pokud to chci maximálně docenit.
Anál nathrach, orth’ bháis’s bethad, do chél dénmha
Uživatelský avatar
Ravn_1349
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Benešov
Příspěvky: 80
Registrován: 4. prosinec 2017, 1:12

Re: The Ruins of Beverast

Příspěvekod Pest » 8. prosinec 2017, 15:22

Exuvia je skutečně promyšlený opus. Pozdává se mi, že Saša kolaboruje se šamanismem. Dejte tomu takových 20-30 poslechů, zajímá - li vás jeho tvorba. Opět se to vyplatí.
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1197
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: The Ruins of Beverast

Příspěvekod silmarill » 8. prosinec 2017, 16:40

ja sa priznám že do Exuvia som akosi neprenikol, Blood Vaults sa mi zdá o niekoľko tried lepší a pochopiteľnejší
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: The Ruins of Beverast

Příspěvekod Ahurmen » 9. prosinec 2017, 15:25

Dost lidí říká, že Exuvia je ještě propracovanější, hlubší a má víc "vrstev" než předchozí alba, ale já s tim tak nějak nesouhlasím. Oproti předchozím albům se mi zdá mnohem jednodušší a míň vrstvený, kdežto třeba u Unlock the Shrine, nebo i u novějšího Blood Vaults, měl člověk pořád co objevovat a bylo to jak cibule. Po jedné vrstvě některého instrumentu/samplu byla další vrstva pod ním.
Tím ale neříkám, že Exuvia neni propracovaný nebo že to je špatný album. Poslední dobou to sjíždím často a moc se mi líbí, jen předchozí alba mi prostě sedí víc (a nebo to je jen taková ta nostalgie ve stylu "Dřív byla tráva zelenější, nebe modřejší a vzduch vzdochovatější", kdo ví :D )
Ahurmen
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Příspěvky: 907
Registrován: 18. červenec 2012, 21:42

Další

Zpět na Doom Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron