Euthanasia

Moderátor: Shinigami

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Euthanasia

Příspěvekod Orwin » 12. září 2011, 12:02

Obrázek

Styl: Melancholic Metal
Země původu: Česká republika(Havířov)
Rok založení: 1994, v roce 2012 kapela zastavila činnost
Náměty textů: život, náboženství, společenské problémy

Obrázek





O kapele
Kapela založena v květnu roku 1994. Již na podzim téhož roku natáčí Euthanasia své první čtyřskladbové demo nazvané jednoduše „Demo 1994“, jenž se nese ještě v duchu pohodového rocku. Poté dochází k personálním změnám a v srpnu 1995 je natočeno druhé demo „V chrámu bezbolestných“, obsahující již skladby v novodobém duchu Euthanasie. Doom metal se spoustou nálad a změn, oceněný i kritikou. V lednu 1996 přichází 3. demo "Nazí a mrtví" a kapela se poprvé objevuje i na letních festivalech. Na jaře 1999 vychází očekávaný debut „Thoughts On Living“, který už je kompletně nazpívaný v jazyce anglickém. Na albu hostuje zpěvačka (později playmate časopisu Playboy) Markéta Jánská :) . Euthanasia se díky tomuto dílku dostává do širšího podvědomí naše UG scény. Hned zkraje roku 2002 skupina natáčí druhé album "Ceremony Of Innocents". Euthanasia dostává lano od hudebního vydavatelství Crystal prod., za jehož přispění se pomalu drápe do vrchních pater českého UG. Album se stává, i přes nepovedený obal a průměrnější zvuk, jakýmsi ukazatelem hitově melodického, přitom však metalově znějícího směru v českém UG… V listopadu 2004 vychází skupině 3. plnohodnotné album "Requiem: Songs for..." . CD nabízí originální fúzi metalu, hudební melancholie a folkloru. Deset nových skladeb s agresivně tepající rytmikou, melodická souznění kytar a houslí a vokální rozmanitost doplněná o sborové zpěvy. Velice kladné recenze a ohlasy na třetí album tak na sebe nenechávají dlouho čekat a skupina se dostává do popředí české metalové scény. Na hudebním kanálu Óčko jsou během roku pouštěny klipy White Lies a Identity (ten se rovněž objevuje v Noci s Andělem). Televizní premiérou se pyšní i unikátní dokument o historii kapely "Cesta ke světlu pokračuje…". V roce 2008 přichází EP Trilogy jakožto předzvěst dlouho očekávaného alba. Čtvrté studiové album kapely nakonec spatří světlo světa až na podzim roku 2011 a bude pojmenováno vskutku jednoduše "IV". Za zmínku také stojí velmi aktivní koncertní činnost kapely, která má na svém kontě stovky odehraných koncertů. Od těch malých klubových až po účinkování na festivalech Brutal Assault, Masters Of Rock a Noc Plná Hvězd. Kapela reprezentuje pravidelně naší zemi také na akcích v Polsku, Slovensku a Německu, kde se již 2x účastnila Dnů české kultury.




Poslední aktivní sestava
Robert "Sikki" Kyselica - zpěv, basa
Petr "Pedy" Šmukař - kytara, působí v Antigod
Petr "Žabák" Trunečka - kytara, působí v Antigod, ex-Moravius
Jan Jaglarz - bicí


Bývalí členové

Kytary:
František "Elrabor" Zemčík(ex-Adultery, ex-Inferno, Vesna)
Aleš Stuchlík
Jiří "Ozzy" Fabík
Ondřej „Pobor“ Vavříček
Petr Šumpich
Radim „Hagi“ Ryška
Klávesy:
Vendula Baltková
Marek Lankočí(ex-Salamandra)
Lucie Tomanová
Vokály:
Jana Szymczysková
Markéta Hájkova
Housle, didgeridoo:
Zdeněk Berger
Bicí:
Vlastík Zapetal





Diskografie

demo "1994"
demo "V chrámu bezbolestných" 1995
demo "Nazí a mrtví" 1996

1. album "Thoughts On Living" Leviathan Records 1999
Skrytý obsah
Obrázek

promo CD "The Last Gate" 2000

2. album "Ceremony Of Innocents" Crystal Production 2002
Skrytý obsah
Obrázek

singl "White Lies" 2003

3. album "Requiem: Songs for..." Crystal Production 2004
Skrytý obsah
Obrázek

EP "Trilogy" 2008

4. album "IV" 2011
Skrytý obsah
Obrázek


Poznámka: První tři alba je možné si po kliknutí na jejich názvy zdarma stáhnout, kapela samotná k tomu dala souhlas a tyto linky poskytla ;)





Ukázky

Identity(oficiální videoklip), album "Requiem: Songs for..." 2004

White Lies(oficiální videoklip), album "Requiem: Songs for..." 2004

Law fo Burnt to Death, album "Ceremony Of Innocents" Crystal Production 2002

Shořel jsi v jejím těle, album "Ceremony Of Innocents" Crystal Production 2002

Memento, album "Requiem: Songs for..." Crystal Production 2004

Unspoken, album "Requiem: Songs for..." Crystal Production 2004

One Last Wish, album "Thoughts On Living" Leviathan Records 1999




Odkazy

Oficiální stránky

Bandzone profil

Facebook profil

Myspace profil

The Metal Archives
Naposledy upravil Orwin dne 13. únor 2014, 14:05, celkově upraveno 2
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Euthanasia

Příspěvekod Garion » 12. září 2011, 13:07

No konečně, Orwine ;) už jsem myslel, že se nedočkám. Ale pěkně sis s tím vyhrál, díky ti za to. Tuhle kapelu mám moc rád a sleduju jí hodně dlouho. Mám všechny tři CD v originálních verzích. Akorát se mi je nikdy nepoštěstilo vidět. Snad se to někdy povede a splatím kapele poslední dluh.
Písničky Memento a Unspoken považuji za jedny z nejlepších českých metalových výtvorů vůbec.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Euthanasia

Příspěvekod Orwin » 12. září 2011, 13:23

Jsem rád, že jsem se k tomu konečně dokopal. Pravě teď s přicházejícím novým albem byl nejvyšší čas je sem dát. Snad si tu někdo rozšíří své obzory.
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Euthanasia

Příspěvekod Deliverance » 12. září 2011, 14:11

Taktéž se hlásím k velkým fanouškům Euthanasie. Kapela mi byla velkým společníkem v době mého metalového růstu a nejeden podzim i zimu jsem strávil posloucháním Ceremony... A taktéž kapele stále dlužím koncert, snad už se to brzy prolomí. Jsem vlastníkem originálů Ceremony, Requiem a Trilogy, debut bohužel nemám. A na nové album se jó panečku těším! :-)
Deliverance
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 381
Registrován: 24. leden 2011, 21:33

Re: Euthanasia

Příspěvekod Orwin » 12. září 2011, 14:43

A já už jsem si konečně vzpomněl odkud já tě znám. Z diskuze euthanásky na Lide.cz, než nám ji zrušili :lol:
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Euthanasia

Příspěvekod Kezir » 12. září 2011, 16:36

Garion....já od Euthanasie nemám ani song ale zase sem ji viděl :) A jako paráda....na avízovaný křest bych aj jel......uvidíme....jinak Orwine....pěkný topic :)
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Euthanasia

Příspěvekod Besofen » 12. září 2011, 17:45

Lahoda pro moje uši. Znal jsem je sice už dřív , ale totálně mě zlomili když jsem je viděl poprvé na živo. Na každou skladbu jsem pařil jako bych je znal už roky. Nového alba se už nemůžu dočkat , koncertně nové skladby zněly skvěle ;)
Uživatelský avatar
Besofen
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvky: 468
Registrován: 29. prosinec 2010, 23:15

Re: Euthanasia

Příspěvekod Deliverance » 12. září 2011, 20:26

Čéče, Orwine, ale já si tě nějak nemůžu zařadit... Který ty jsi? :-) Jinak mě si pamatuješ dobře, chválím :-D
Deliverance
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 381
Registrován: 24. leden 2011, 21:33

Re: Euthanasia

Příspěvekod Orwin » 12. září 2011, 21:06

Na té diskuzi jsem byl podle mailu jako sunof ;)
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Euthanasia

Příspěvekod Deliverance » 12. září 2011, 22:15

Jo, to už mi něco říká! Tak hlavně, že diskuze pokračuje dál tady, fajn nápad ;)
Deliverance
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 381
Registrován: 24. leden 2011, 21:33

Re: Euthanasia

Příspěvekod Deliverance » 23. říjen 2013, 16:29

Nečekaná, smutná zpráva, kapela Euthanasia ukončila svoji činnost :-(

,,Euthanasia došla ke svému konci...

Ahoj všem fanouškům kapely,

zasvěcení ví a určitě i ti další z vás si všimli, že kapela EUTHANASIA již nějakou dobu není aktivní. Samozřejmě, hodí se spíš slovo pasivní. Každý máme svou cestu a Euthanasia si došla na svůj konec již před nějakou dobou. Důvodů bylo hned několik a jelikož má vše podstatné "zůstat v rodině", tak zde i činím.

Chci tímto poděkovat vám všem, kteří jste nás po devatenáct let podporovali. Bez vás by naše pouť byla obyčejným výletem, nikoliv zážitkem:-) Mohli jsme nahrát více skladeb (desek), ale snad kvalita tehdy přemohla kvantitu a bylo tak dobře. Pokud po nás v tomto směru něco zůstane, tak budeme určitě rádi.

Dále chci poděkovat všem členům, kteří se podíleli na produkci naší kapely. Měl jsem to štěstí, že jsem mohl hrát se skvělýma lidma. Byli jsme povětšinou na jedné lodi a i když se někdy potápěla, dokázali jsme ji společně zachránit a hrdě plout. Nicméně jsme náklad dovezli na souš, vystoupili a šli dál. Přeji tímto všem jen dobré, nejen v hudebním životě.

"V tichosti přišli, v tichosti odcházejí - jen myšlenky na život zůstávají"

Sikki''
Deliverance
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 381
Registrován: 24. leden 2011, 21:33

Re: Euthanasia

Příspěvekod Kezir » 23. říjen 2013, 17:15

Jou četl jsem včera, škoda jich ale konec byl na spadnutí, mluvilo se o něm již loni ...
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Euthanasia

Příspěvekod Orwin » 23. říjen 2013, 17:55

Smutná zpráva to je, nečekaná už ani tak ne. Euthanáska je kapela, která mě v mojem metalovém poznávání ovlivnila asi nejvíc a zažil jsem toho s nima hodně. Patří jim všem mé obrovské díky a obdiv k práci, kterou za sebou nechali :hi:
Skrytý obsah
A jak nám hudební scéna dnes a denně ukazuje, tak žádný konec nemusí být opravdu konečný, kéž by se to týkalo i Euthanásky, třeba jen na jedno vystoupení příští rok, když to bude dvě dekády od založení...
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Euthanasia

Příspěvekod Kezir » 3. prosinec 2013, 9:56

Orwine možná v budoucnu se dočkáš :) Na BZ kapely se objevil status s textem "24.01.2015...mega koncert", ale nic víc k tomu. Uvidíme co tím je myšleno, bo rok 2015 mě zaráží :D
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Euthanasia

Příspěvekod Garion » 5. prosinec 2013, 9:39

Ajaj, zamrzí. Takže si poslední kulturní povinnost u týhle smečky už neodškrtnu. Nejvíc mi sere to, že už jsem na ně jednou jel do Přeštic, ale přijel jsem o den dýl :) Měl jsem zafixovaný datum koncertu na sobotu, přijedu tam a na pódiu připravený bendžo, tak jsem si říkal, hele, novej akustickej prvek, housle mě nepřekvapily, ale u návštěvníků převažovala na oblečení zelená barva a to mě zarazilo. Tak jsem se tedy zeptal, kdo že to tam hraje a bylo to nějaký country. Tak jsem se otočil a mazal zpátky do Plzně. Naštěstí v Lampě byl koncert nějakejch HC smeček, tak jsem tehdy skončil tam. A na další pokus už nedošlo a ani nedojde. Škoda. Už jsem si dlouho žádnou desku Euthanásky nepustil (určitě aspoň rok), ale Memento si občas pobrukuju sám od sebe, tak bych si dneska nějakou placku od nich mohl prohnat ušima.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Euthanasia

Příspěvekod Orwin » 3. leden 2014, 13:02

Tak rozlučka s kapelou bude 24. ledna 2015 v Ostravě v rámci narozenin Pařátu, stejně jako to měli loni DoP ;)
viz http://paratmagazine.com/co-se-u-nas-de ... ednu-2015/
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Euthanasia - poslední rozloučení

Příspěvekod Metallum [Bot] » 11. únor 2015, 21:43

Obrázek
Euthanasia - poslední rozloučení
V sobotu 24. ledna roku 2015 se uskutečnil poslední koncert kapely Euthanasia. Vše se odehrálo v klubu Barrák v Ostravě, který se tak může pyšnit tím, že jeho prostory vyprovodily na odpočinek další legendu severomoravské metalové scény. Dva roky zpět se tam totiž odehrál i poslední koncert kapely Dissolving of Prodigy.

Sobota začala docela pozitivně, avšak počasí ... Zobrazit celý článek »
Robot Orbis Metallum
Uživatelský avatar
Metallum [Bot]
Metallum Bot
 
Věk: 16
Bydliště: metallum.cz
Příspěvky: 894
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09

Re: Euthanasia

Příspěvekod Garion » 13. únor 2015, 10:42

No Orwine, krásnej report. A hodně vám závidím, že jste u toho byli. Já to fakt z Plzně dát nemohl. A doufám, že ještě někdy bude příležitost, jak jsi na konci článku zmínil, se s Euthanáskou ještě vidět. Pokud to nebude v takovej blbej termín, tak bych přijel snad i do tý Ostravy...
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Euthanasia

Příspěvekod Orwin » 13. únor 2015, 11:04

Děkuju :)
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00


Zpět na Doom Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron