Katatonia

Moderátor: Shinigami

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Katatonia

Příspěvekod Hooya » 19. únor 2009, 19:16

První vlaštovkou bylo třetí album Tonight's Decision

...třetí ale bylo "Discouraged Ones", :) tuto vlaštovku jsi nějak opomněl.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Katatonia

Příspěvekod Bortr » 22. únor 2009, 23:23

Výborná kapela, rád si je pouštim.
Uživatelský avatar
Bortr
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 44
Bydliště: Praha
Příspěvky: 127
Registrován: 10. srpen 2008, 17:58

Re: Katatonia

Příspěvekod StonyCZ » 28. únor 2009, 15:19

No, tak katatonii bych raději šoupnul do Doom Metalu, začínali jako Doom a stále se v něm částečně pohybují. :))
We are just a moment in time.
Uživatelský avatar
StonyCZ
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 198
Registrován: 22. únor 2009, 19:54

Re: Katatonia

Příspěvekod Hooya » 28. únor 2009, 15:25

No a já celou dobu měl zato, že topic mají tam. :) Souhlasil bych s tím, ale rozhodně bych nechtěl, aby se z topicu o této mé oblíbené kapele zvrhlo k řešení toho, kam vlastně patří. :) Ať Luk s hellboosterem rozhodnou po svém! :)
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Katatonia

Příspěvekod StonyCZ » 28. únor 2009, 20:36

Tak a když jsem už do tohoto topicu napsal, tak ještě dodám, že mám velice oblíbené "Brave Murder Day" ale nějakou dobu jsem mu nemohl přijít na chuť.
We are just a moment in time.
Uživatelský avatar
StonyCZ
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 198
Registrován: 22. únor 2009, 19:54

Re: Katatonia

Příspěvekod hellbooster » 15. červenec 2009, 14:24

Na MYSPACE má Katatonia 2 nové songy na vypočutie aj s textom.
hellbooster
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 857
Registrován: 25. leden 2008, 15:28

Re: Katatonia

Příspěvekod StonyCZ » 23. červenec 2009, 20:29

Fakt jo? :shock: Dííííík, to´s mě mooc potěšil. ;) Hned si je jdu pustit. :)
A jakej názor na ně máš Ty? :)

Edit: Hmm, ale žádné tam nejsou. :? To jsou již staré skladby, akorát "Code Against..." jsem ještě neslyšel, ale hádám, že je z nějakého EP? :idea:
We are just a moment in time.
Uživatelský avatar
StonyCZ
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 198
Registrován: 22. únor 2009, 19:54

Re: Katatonia

Příspěvekod hellbooster » 27. červenec 2009, 2:21

Tak tie skladby boli všetky z EP, ktoré sa viažu na The Great Cold Distance... nemal som overené informácie. Moja chyba ;) Myslel som, že sú to už nové skladby z ohláseného albumu "Night Is the New Day", ktorý má vyjsť podľa oficiálneho zdroja už 19. októbra 2009.
hellbooster
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 857
Registrován: 25. leden 2008, 15:28

Re: Katatonia

Příspěvekod shekina » 5. srpen 2009, 11:56

tak Katatonia je jednou z mála mojich srdcoviek... hlavne Dance of December Souls je pre mňa absolútne výnimočný album, za vrchol tvorby pokladám jednoznačne Discouraged Ones, ten album sa mi jednoducho stále dostáva pod kožu a doteraz sa snažím rozlúštiť, aké pocity to vo mne vlastne vyvoláva... ostatná tvorba je tiež dobrá, ale začiatky sú proste holt najlepšie... dostala som sa k nim myslím cez Deliberation alebo I am nothing a už som ich neopustila :headbang: no ale taktiež by som ich radšej videla v doom metale, bohužial môj Hell so mnou nesúhlasí :madman: :D
shekina
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 406
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 4. srpen 2009, 10:05

Re: Katatonia

Příspěvekod Niaden » 13. listopad 2009, 8:52

co říkáte na nový album? :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Niaden
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 33
Příspěvky: 60
Registrován: 2. květen 2009, 14:03

Re: Katatonia

Příspěvekod Hooya » 13. listopad 2009, 16:29

Zatím jsem ho slyšel jenom jednou a to bylo spíše jedním uchem tam a druhým ven... vůbec jsem to neregistroval. Takže zatím nic. :) Později určitě poreferuji...
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Katatonia

Příspěvekod LukArcher » 15. listopad 2009, 1:22

Nové album je pro mě zatím "zklamání". Snažím se ho naposlouchat už asi týden, zkoušel jsem ho poslouchat ve střízlivém stavu, v autobuse, v tramvaji, ve vlaku, dokonce i v opilém stavu a našel si asi dvace recenzí, které se pohybují od dobrého přijetí až po vynášení do nebes jako jejich zatím nejlepší album, ale já na té desce prostě nic nevidím :( Katatonii miluju a být to jiná kapela tak tu desku už dávno hodím do koše (originálka :)). Přijde mi to jako takový nemastný neslaný kousek, slabý odvar z The Great Cold Distance. Potýkám se hlavně s tím, že desku poslouchám a nemůžu se do ní zaposlouchat a mám jí spíš jako takovou kulisu. Pořád ne a ne zabrat a najít na ní něco opravdu zajímavého co již předtím Renksenovi hoši nedali jinam. U The Great Cold Distance mi taky trvalo chvilku, než jsem se do ní zaposlouchal, ale od začátku sem veděl "že tam něco je" tady podle mě fakt nic není. Když mi poradí nikdo nějaké dobré pasáže nebo něco na co bych mohl zabrat, budu mu vděčný. Jinak desku věnuju na dobročiné účely.
Obrázek
Uživatelský avatar
LukArcher
Metallum Manažer
Metallum Manažer
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Amsterdam, NL
Příspěvky: 573
Registrován: 24. leden 2008, 21:45

Re: Katatonia

Příspěvekod feanor » 15. listopad 2009, 11:46

taky tomu nějak nemůžu přijít na chut...ještě tomu asi dám šanci, ale neočekávám nějaký výsledek
"Svět vznikl, aby mě nasral"
Uživatelský avatar
feanor
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Pardubice
Příspěvky: 666
Registrován: 17. leden 2008, 21:09

Re: Katatonia

Příspěvekod Niaden » 15. listopad 2009, 17:21

taky mi na první poslech nic neříkalo, ale pak jsem na něm objevila pár záchytnejch bodů (který teda aspoň mě zaujaly), jako je např. Onward into Battle... dám tomu ještě nějakej čas, možná to budu dostávat do hlavy dýl, takže zatím si na to ucelenej názor nedělám... každopádně předběžně se mi starší alba jeví v lepším světle ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Niaden
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 33
Příspěvky: 60
Registrován: 2. květen 2009, 14:03

Re: Katatonia

Příspěvekod shekina » 16. listopad 2009, 22:08

U mňa zatiaľ vedie "Idle Blood", ale inak sa mi zdá album chudobný na nové nápady, či už ide o inštrumentálnu stránku alebo textovú. Kapela sa drží svojho overeného receptu a trochu experimenotvania by určite nezaškodilo.

V prvom rade si chcem momentálne zachovať trochu odstup od definitívneho hodnotenia. Treba tomu albumu venovať viac času, nechcem ho hneď hádzať do koša.
shekina
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 406
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 4. srpen 2009, 10:05

Re: Katatonia

Příspěvekod LukArcher » 28. listopad 2009, 1:04

Takže tedy, poslouchal jsem to snad milionkrát, a musím se přiznat, že jsem té desce přišel taky na chuť. Oceňuju na té desce, že je hodně konzistentní, a vlatně tam nejsou slabá a hluchá místa. Hlavně musím vyzdvyhnout, že Jonas pořád pracuje na svém hlase a je to jen ku prospěchu věci. Akorát mám takový dojem, že studuje u Mikaela z Opeth, protože sem v některých okamžicích přemýšlel nad tím, že přesně takhle by to zazpíval on.Hodně zajímavá je naléhavá Forsaker, která mi hlavně v sólech hodně připomíná (zase) Opeth - hlavně starší desky. Snad nejsilnější kousek je pro mě druhá The Longest Year, která mi hodně vlezla pod kůži.
Vrcholem desky jsou pak Onward Into Batlle a pak hlavně Idle Blood. Strašně se mi líbí Day and Then the Shade, hlavně to jak je ze začátku řezavá a ten moment kdy se najednou všechno převrátí a zpomalí. Departer je pak už jen taková třešnička na dortu.

Ale jak jsem tuhle desku fakt hodně poslouchal, tak už jí pomalu nemůžu ani slyšet a tak sem se vrátil k TGCD a Viva Emptines, takže to asi svědčí o mnohém. Prostě zatímco Night Is the New Day je plná úžasných momentů které z téhle desky dělají něco výjmečného - ale člověk ty momenty musí hledat - jsou to pořád jen momenty. Ale na obou předchozích deskách jsou to celé skladby které jsou celé jako ty jeenotlivé momenty na Night Is the New Day. A hlavně, Night Is the New Day zní strašně Opethovsky. Což je u mě, světe div se, velký zápor. Mě prostě nějak přijde, jako kdyby Jonas až moc poslouchal Harvest :(
Obrázek
Uživatelský avatar
LukArcher
Metallum Manažer
Metallum Manažer
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Amsterdam, NL
Příspěvky: 573
Registrován: 24. leden 2008, 21:45

Re: Katatonia

Příspěvekod Hooya » 3. prosinec 2009, 16:03

Pro mě je novinka též zklamání. Špatná deska to určitě není, obsahuje hezké momenty, má supr-čupr zvuk, ale Katatonia pro mě byla vždycky o skvělých písní (od "Tonight's Decision" až po "The Great The Great Cold Distance") anebo o depresi (od debutu po "Discouraged Ones"), ne o momentech. Hodně se mi líbí úvodní "Forsaker", docela i "Idle Blood", což je ale vykrádačka "Harvest" jako svině... a pak i "The Promise Of Deceit", která by se svou atmosférou hodila možná na "Last Fair Deal Gone Down", ale mezi styčné body této desky by nepatřila ani omylem. Za pozornost stojí i poslední křehoučká "Departer", ale i u té mi něco zásadního chybí. Zbytek je fakt mdlý. Přijde mi, že se kapela snažila posluchači navodit nějakou atmosféru, ale prostě to nefunguje.

Jedno ale se Katatonii povedlo... Díky této desce jsem si sjel i předchozí počiny a jen se utvrdil v tom, že tahle kapela nahrála fakt skvostné nahrávky a že tato jim nesahá ani po kotníky. Rozhodně nejslabší Katatonia.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Katatonia

Příspěvekod Médea » 26. červen 2010, 9:09

Popravdě kapelu moc neznám, ale zaráží mě jedna věc..v úvodu topicu si v povídání o kapele pořád čtu o doomu, všude je řazená pod doom a tady je v gothicu..proč?
Jestli je to gothic, nebo tento styl v jejich tvorbě momentálně převládá, tak by bylo dobré, to v úvodu někde zřetelně připsat, aby mi to netrhalo žíly. :twisted:
Obrázek



"Right and wrong are not what separate us and our enemies. It's our different standpoints, our perspectives that separate us."
—Squall Leonhart
Uživatelský avatar
Médea
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1587
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 20. únor 2010, 13:03

Re: Katatonia

Příspěvekod Aries » 26. červen 2010, 10:11

Oni totiz presli z trochu extremnejsieho metalu (doom/death) do takych "popovejsich" melodii bez growlingu a tvrdeho zvuku.
Obrázek
They escaped the weight of darkness... To drown in another...
Uživatelský avatar
Aries
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Košice
Příspěvky: 602
Registrován: 12. září 2009, 22:55

Re: Katatonia

Příspěvekod Médea » 26. červen 2010, 11:44

Netvrdím, že gothic nehrají..otázka je jestli tento styl u nich převládá a hlavně když zařadím kapelu třeba do doomu a všude uvedu, že hrají black , o doomu se ani nezmíním a někdo si to náhodou přečte, tak mu to taky možná příjde trošku divné. :|
Obrázek



"Right and wrong are not what separate us and our enemies. It's our different standpoints, our perspectives that separate us."
—Squall Leonhart
Uživatelský avatar
Médea
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1587
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 20. únor 2010, 13:03

PředchozíDalší

Zpět na Doom Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron