Draconian

Moderátor: Shinigami

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Draconian

Příspěvekod Tlouie » 22. únor 2009, 22:43

Mel : Ty taky? :lol: Já zasadně nemůžu poslouchat Draconian na veřejnosti, ta hudba mě natolik pohltí a strhne, že jsem schopná jenom jít a nevnímat okolí. Jakákoliv jiná fyzická aktivita je v tu chvíli naprosto nemožná. :)
Uživatelský avatar
Tlouie
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 30
Bydliště: Praha
Příspěvky: 335
Registrován: 9. říjen 2008, 21:27

Re: Draconian

Příspěvekod Melville » 23. únor 2009, 2:12

Tlouie: I já, i já. :-D
Страх - это иллюзия...
- Тëмный Протосский Тамплиер

These violent delights have violent ends...
Uživatelský avatar
Melville
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Shadowfell Swamp
Příspěvky: 1763
Blog: Zobrazit blog (8)
Registrován: 19. únor 2008, 16:44

Re: Draconian

Příspěvekod StonyCZ » 2. květen 2009, 12:55

Tady jsou mé dojmy z alb Arcane Rain Fell a Turning Season Within (dále už jen zkratkami.) Hodně se mi zalíbila ta kombinace vokálů a nijak zvlášť náročná, ale krásná hudba. Rozebral bych desky po skladbách, ale myslím, že to není třeba. Písně jsou si dosti podobné. Mezi ty nejvýraznější patří třeba Death Come Near Me, ale líbí se mi všechny. Občas se zrychlí tempo a nasadí kopáky, většinou ale hrají pomalejší, "důmové" tóny.

Srovnání alb: Ze začátku se mi více líbilo TSW, ale po důkladnějším naposlouchání ARF se to trochu obrátilo. Kromě Death Come Near Me musím vyzdvihnout ještě třeba A Scenery of Loss ze stejného alba a z TSW třeba Seasons Apart. (heh, jinou si teď z TSW ani nepamatuju :D )

Doporučuju každému posluchači doomu:))
We are just a moment in time.
Uživatelský avatar
StonyCZ
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 198
Registrován: 22. únor 2009, 19:54

Re: Draconian

Příspěvekod Ailyne » 12. červen 2009, 17:33

The Gothic Embrace je absolutně skvělá píseň,ale ty ostatní mě moc nevzaly..Ale určitě se mrknu ještě po něčem od nich :lol:
Obrázek
Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
Ailyne
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 153
Registrován: 29. květen 2009, 7:33

Re: Draconian

Příspěvekod Meshu » 9. červenec 2009, 22:55

Tak jsem si po delší odmlce zase pustil Arcane Rain Fell a úplně mě to dostalo. Opravdu nádhera. Musel jsem si pořídit i další alba a The Burning Halo jsem poslouchal dnes a láska na první poslech :!: Teď to poslouchám podruhé a hle, ono mě to zneschopnilo. To se často nestává, o to větší je to známka kvality. ;)
Uživatelský avatar
Meshu
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Lovosice
Příspěvky: 223
Registrován: 23. srpen 2008, 21:20

Re: Draconian

Příspěvekod StonyCZ » 18. srpen 2009, 17:23

Dneska jsem si je zase po delší době pustil a nějak mě chytli za srdce. Už jsem na ně skoro zapomínal a takhle jsem si je dnes krásně připomněl. Paráda!
We are just a moment in time.
Uživatelský avatar
StonyCZ
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 198
Registrován: 22. únor 2009, 19:54

Re: Draconian

Příspěvekod Princ_Krasoň » 13. červen 2011, 20:38

tuhle kapelu jsem objevil dneska ráno a od tý doby neposlouchám nic jinýho ... asi je pro mě brzo je nějak víc soudit, ale tohle je naprosto přesnej příklad kapely, u níž lituju ostatní, že nedokážou překousnout harsh vokály ... krása, paráda, eargasmus ... :rocken: :)
Princ_Krasoň
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Příspěvky: 88
Registrován: 27. srpen 2010, 10:18

Re: Draconian

Příspěvekod Beast » 19. červen 2011, 12:07

Draconian vydali novy klip. Vizualne sa mi to paci, ale ja som asi jeden z mala co ma rad klipy so zabermi na kapelu - na tom sa aspon neda nic pokazit. Inak piesen mi pride na pomery Draconian pomerne tuctova a nevyrazna... oh well, po She Dies, The Gothic Embrace ci Death Come Near Me mi budu asi vsetky nove piesne od nich pripadat tuctove a nevyrazne -.-

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Beast
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 63
Registrován: 3. srpen 2010, 0:02

Re: Draconian

Příspěvekod gruly » 19. červen 2011, 19:07

Mně se naopak líbí klip i píseň.......vizuálně je to parádní a Lisa stárne do krásy, už se těším na srpen :hi:
Uživatelský avatar
gruly
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Trutnov
Příspěvky: 156
Registrován: 25. březen 2009, 14:27

Re: Draconian

Příspěvekod Garion » 19. červen 2011, 22:55

WTF? Co to je za kapelu? Jaktože jsem jí měl osobně zařazenou v nějakým power/speedu? Už nějakou dobu se jí poctivě vyhejbam a když už tady odpoledne vylezl ten její novej klip, tak jsem na to fakt jen tak ze zvědavosti kliknul a zalíbilo se. Co, zalíbilo?! Po včerejší debatě s Dannym na Tolensteinu se ve mně zase probudila touha po doomu a tohle úplně nevědomky zabrnkalo na strunu tý touhy. Projel jsem si jůtuby a Death Come Near Me je něco neuvěřitelnýho. Náedherná hudba, atmosféra jak prase. Ležim v posteli, zatemněno, jen svit displeje a z repráků se mi valí Arcane Rain Feel. Moc děkuju Krasoňovi a Beastovi, že tenhle topic oprášili.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Draconian

Příspěvekod HiJack44 » 19. červen 2011, 23:57

Líbí, líbí. Jak hudba tak klip, ačkoliv nic nemá na moje milované The Cry of Silence.
Draconian je jediná kapela, která má v mém playlistu označení Gothic/Doom, tedy žánr co normálně neposlouchám, ale v jejich případě dělám už léta vyjímku. Navíc je konečně uvidim naživo.
Uživatelský avatar
HiJack44
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Cajzlstán
Příspěvky: 1050
Registrován: 18. červenec 2009, 0:13
Aktivní v kapelách: Den Lumíků, Menstrual Soup, Forgotten Dawn

Re: Draconian

Příspěvekod silmarill » 19. červenec 2011, 0:21

nový album ma sakra sklamal... čo to má vôbec byť? doom metal s rýchlym tempom? :|
a kde nechali všetky tie krásne klávesové melódie a zmeny v tempe v rámci skladieb? :facepalm:

idem si radšej pustiť nejakú starú pecku od nich...

toto sú skutoční Draconian.
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: Draconian

Příspěvekod Stick » 21. červenec 2011, 23:48

Mně se tedy novinka velmi líbí, pokud jsou starší desky ještě lepší, tak se mám na co těšit. :)
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Draconian

Příspěvekod mIZZYchal » 22. červenec 2011, 16:11

Jo, každopádně starší věci jsou trošku výš, ale jinač sdílím názor, že to není až tak špatná věc. Na první poslech jsem byl trochu v šoku, ale nakonec jo, je to fajn. Sice to už je méně Doom a více nyny, hlavně díky čisťounkému vokálu zpěvačky, ale poslouchat se to dá a ti co očekávali, že to bude něco ve stylu She Dies a podobně, tak dle mého názoru docela marné očekávání, protože bylo jasné, že nějakej pure doom už tahle banda hrát nebude. Každopádně třeba první song se mi fest líbí, to je parádní nástup a tak. Každopádně těšing na brutal velkej, hlavně díky tomu, že podle předchozích koncertů mají hrát hlavně staré věci.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 57
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: Draconian

Příspěvekod Garion » 17. srpen 2011, 8:23

No, tak nevím, jestli mám být po jejich vystoupení nadšený nebo zklamaný. Asi vedou ty pozitivní pocity. Považuji je za jeden For me vrcholů Brutalu, ale říkám si, že to mohlo bejt lepší. Jednak kdyby dostali lepší čas a druhak kdyby měli klávesy a nepůsobili tak, že se zrovna probudili a vylezli ze stanu a třeťak (;) ) že mohli hrát ještě deset minut, přesto skončili. Zná někdo z vás důvody, proč tomu tak bylo? Nevím, jak to naživo maj s klávesama, ale tady nebyly ani samply, jen kytary basa a bicí... Jelikož jsem je naživo slyšel poprvé, tak nemám s čím srovnávat a celkový hudební i pódiový dojem na mě působil dobře a i přes pařící slunce jsem se dokázal ponořit do sebe a muziku si vychutnat. Jak jsem pochopil, tak hráli asi převážně věci z posledních dvou desek, je to tak? Z Arcane myslim jen jednu. Což je podle mě škoda. Hrát v plný sestavě set dlouhej 50 minut někdy v půl druhý v noci by mohlo ve mně zanechat podstatně silnější pocity, přesto jejich vystoupení považuju pro mě za silné a emotivní.

Novou desku ještě nemám, zatím si stále vystačím s Arcane Rain Fell, ta je prostě dokonalá. Občas protočím Turning, ,občas Burning, ale stále se vracím k Arcane a k poslednímu songu týhle desky.

Koukal jsem teď i na jejich web a jak tak listuji historií, tak tahle kapela nepatří zrovna mezi ty koncertně čilé. Ale celkem mě zaráží, když kapela vydá v červnu novou desku a do konce roku udělá tři vystoupení (my, Belgie, Rumunsko). Takhle se jí asi tady na nějakém samostatném koncertu nedočkám :( Což mě mrzí.

Poslední věc pro ty, kteří jste je na BA viděli: nepřipomínal vám jejich basák nějakou známou postavičku z českého metalového světa? Mně tedy hned na první pohled připomněl někoho v mladším vydání. Jako by mu z oka vypadl a ubral 20 let.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Draconian

Příspěvekod HiJack44 » 17. srpen 2011, 8:47

Co jsem tak pochytil, tak Anders říkal, že klávesák nemohl přijet, jestli onemocněl nebo co už nevim. Proto nejspíš i tak zkrácený set. Já osobně se těšil na Cry of Silence nebo prostě něco z Where Lovers Mourn. Ale i přes všechny zápory se mi jejich vystoupení moc líbilo a rozhodně na ně nezanevřu.
Uživatelský avatar
HiJack44
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Cajzlstán
Příspěvky: 1050
Registrován: 18. červenec 2009, 0:13
Aktivní v kapelách: Den Lumíků, Menstrual Soup, Forgotten Dawn

Re: Draconian

Příspěvekod Angaroth » 26. listopad 2011, 13:11

Draconian byla moje první doom metalová kapela vůbec k ní se postupem času přidali jen dvě další (KYPCK a The Foreshadowing). První album od nich jsem poslouchal Turning Season Within a to album mě úplně pohltilo hned na první poslech tak jsem si postupně sehnal i další alba a jejich debutovka spolu s Arcane Rain Fell a The Burning Halo jednoznačně přebili TSW a Draconian se v mém osobním žebříčku zařadili hodně vysoko. S novinkou jsem spokojen, ale zatím ji nemám tolik naposlouchanou, abych dělal nějaké větší závěry. Pokud jde o nejoblíbenější songy tak je to asi tato pětice Death, Come Near Me, She Dies, Seasons Apart, The Cry of Silence a Earthbound :palec:
Obrázek
Uživatelský avatar
Angaroth
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Tábor, Chabrovice
Příspěvky: 713
Registrován: 11. duben 2011, 10:07

Re: Draconian

Příspěvekod HiJack44 » 23. leden 2012, 23:52

Trochu mne mrzí, že když si Tarja uprdne tak se o tom hnedka popíše deset stránek tématu, ale nad tím, že Draconian opustila jejich Ikona a skvělá zpěvačka Lisa Johansson si za víc jak dva měsíce nikdo ani nepovzdechl.

Chjo :'(

http://www.draconian.se/main.php
Uživatelský avatar
HiJack44
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Cajzlstán
Příspěvky: 1050
Registrován: 18. červenec 2009, 0:13
Aktivní v kapelách: Den Lumíků, Menstrual Soup, Forgotten Dawn

Re: Draconian

Příspěvekod AmobiA » 24. leden 2012, 16:45

To bude asi tím, že tady Draconian pravděpodobně nemají moc příznivců. Možná se pletu, ale mám takový pocit, že sem chodí hlavně fanoušci pagan metalu :D Na facebooku jsem příspěvky k odchodu zpěvačky zaregistroval, ale to bude možná tím, že mám v oblíbených stránkách festival, kde budou letos Draconian letos hrát. Jsem zvědavý, jaká bude nová éra Draconian. Třeba to zkusí i bez toho ženského zpěvu.
AmobiA
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 135
Registrován: 29. září 2011, 19:20

Re: Draconian

Příspěvekod Mess » 24. leden 2012, 16:53

To je celkom škoda, že odišla, hádam to negatívne neovplyvní ich vystúpenie na Gothoome.
Now would you kindy read my signature ? "Man chooses, slave obeys."Andrew Ryan
Underoath - Illuminator
Awake to the sound of emptiness.
Obrázek

Alone in a room that is filled with the darkest of light.
I was told there was nothing beyond here.
How do I know what side I'm on?
Breathe!
A captive with nothing but the thoughts increasing,
Obrázek

Worsening I dont belong here
But I cant find my exit.
Uživatelský avatar
Mess
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Handlová
Příspěvky: 999
Registrován: 30. srpen 2011, 12:26
Aktivní v kapele: SadMess

PředchozíDalší

Zpět na Doom Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků