The Howling Void

Moderátor: Shinigami

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

The Howling Void

Příspěvekod Lesíček » 25. červenec 2010, 18:51

Obrázek
Obrázek

Země: Spojené státy americké (Texas) Obrázek
Rok založení: 2007
Styl: symphonic/funeral doom metal
Texty: chaos, čas, smrt



The Howling Void je projekt multi-instrumentalisty Ryana, jenž byl založen roku 2007. Od té doby stačil vydat čtyři plnohodnotná alba. Hudba The Howling Void se táhne jak med, a to doslova. Pohřební tempa doprovázejí stejně pohřebně znějící klávesy a Ryanův řev tomu dodává tu správnou chorobnou atmosféru. Pusťe si v noci The Howling Void a koukejte na hvězdy, přitom vnímejte jen tuto hudbu a budete v sedmém nebi...



Členové
    Ryan - vokály, veškeré nástroje

Odkazy
Diskografie
    Megaliths of the Abyss (2009)
    Shadows Over the Cosmos (2010)
    The Womb Beyond the World (2012)
    Runa (EP, 2013)
    Nightfall (2013)



Hudební ukázky

Megaliths of the Abyss (z alba Megaliths of the Abyss)


The Hidden Sun (z alba Shadows Over the Cosmos )



Obrázek
Naposledy upravil Lesíček dne 18. prosinec 2013, 12:00, celkově upraveno 1
Obrázek
Uživatelský avatar
Lesíček
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Praha
Příspěvky: 983
Registrován: 20. červen 2010, 9:38

Re: The Howling Void

Příspěvekod Lesíček » 23. srpen 2010, 13:24

Pokud by to někoho zajímalo, tak zde je rozhovor s Ryanem. http://mortemzine.net/show.php?id=2253
Obrázek
Uživatelský avatar
Lesíček
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Praha
Příspěvky: 983
Registrován: 20. červen 2010, 9:38

Re: The Howling Void

Příspěvekod Garion » 23. srpen 2010, 14:44

Fajn týpek. Ostatní jeho projekty pro mě nejsou, ale tohle se mi líbí, to by mohlo sekundovat Dornenreichu a Summoning, který používám, když se v noci vzbudim a nemůžu usnout. Navíc ten Cosmic má nádhernej obal. Tohle bych si uměl představit i jako obraz na zdi. Ale ten asi bude dost drahej :D Přeci jen je 200 let starej.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: The Howling Void

Příspěvekod Hestia » 30. říjen 2012, 11:45

A jelikož dneska jedu na podobné vlně jako včera,sáhla jsem po téhle taky naprosto úchvatné hudbě. Jakkoliv jsem se dříve bránila (stejně jako u BM) poslouchat takovouhle "utahanou" hudbu,tak jsem naštěstí podlehla. Občas to přesně pasuje do nálady,která je stejně "líná" jako tohle....a on mi ten poslech i pomáhá....
Uživatelský avatar
Hestia
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Příspěvky: 1279
Registrován: 11. srpen 2009, 21:55

Re: The Howling Void

Příspěvekod Garion » 4. listopad 2012, 9:59

Jo, tahle kapela má pro mě neskonalý kouzlo. Však jí mám taky na lastku hodně vysoko, což je celkem div, protože jí poslouchám vlastně jen v noci a když na ní musím mít náladu. Radši mám druhou desku.

Kouknul jsem na metal archives a našel jsem, že 17.9.2012 vyšla Ryanovi a THV třetí deska "The Womb Beyond the World".
Skrytý obsah
Obrázek

1. The Womb Beyond the World ... 14:19
2. The Silence of Centuries ......... 18:14
3. Lightless Depths ..................... 18:15
4. Eleleth .................................. 08:35
59:23
Jsem zvědav, jestli a kam se Ryan posunul (doufám, že ne :) )
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: The Howling Void

Příspěvekod Garion » 14. listopad 2012, 9:27

Tak mám za sebou několik poslechů "Dělohy" a zatím mohu konstatovat, že Ryan pokračuje bez nějakých skoků v nastolené cestě. První tři skladby mají stejnou těžkou pohřební atmosféru jako předchozí vynikající počin Shadows Over The Cosmos. Jen čtvrtá Eleleth je taková melancholičtější, tedy aspoň mi to tak přijde :)

Pro fandy tHV mám ještě jednu informaci: zítra (15.11.2012) vychází ještě EP Sunshine And Shadows. Épéčko obsahuje dvě skladby (Sunshine And Shadows, Irminsul) a sám Ryan o něm píše toto:
One of the songs from the upcoming EP, "Sunshine and Shadows", is a bit of a departure, stylistically, from previous songs. The best way I can describe the sound of this particular song is that I have tried to blend the atmosphere of an album like Filosofem with the traditional sound of The Howling Void. The second track, "Irminsûl", is a more conventional The Howling Void song, but both of these pieces feature chanting vocals exclusively. This is another stylistic change to be heard on this particular EP. If the recordings stay on schedule, the EP will be released digitally on November 15.
Pokud tomu dobře rozumím, Ryan se v těchto dvou skladbách pokusil o jistou stylistickou změnu oproti tradiční tHV produkci.

Přichystán je i cover:
Obrázek

Edit 5.6.14: Upravil jsem odkaz na obal a musím připojit zmínku, že byť den před plánovaným vydání se EP mělo jmenovat tak, jak píšu výše, došlo k posunu termínu i ke změně názvu. I jeden song se původně měl jmenovat Sunshine and Shadows a po vydání se jmenuje Nine Nights, ovšem nevím, jestli je to jen přejmenovaná píseň nebo úplně jiná.
Naposledy upravil Garion dne 5. červen 2014, 12:32, celkově upraveno 2
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: The Howling Void

Příspěvekod Garion » 5. červen 2014, 12:26

... jsem dneska objevil, že před půlrokem vyšla další fošna :) Poslouchám od rána a jsem velmi spokojen. Po mírném odklonu od předchozí tvorby na loňském EP Runa (více klávesové) se Ryan vrátil k jeho tradičnímu těžkotonážnímu mixu kytar, klavíru a zvonů a klávesy hrají hlavní roli jen v mezihrách, než se znovu rozezní kytáry. Někde v pozadí jsem dokonce zaslechl i náznaky chorálu. Celkově jsem po třech posleších s touhle deskou hodně spokojený, hodně mi připomíná mojí nejoblíbenější desku Shadows Over The Cosmos. Jen ten obal je nějakej moc veselej :) až skoro romantickej, ale líbí se mi. No, texty jsem nečetl, zatím ani žádný rozhovor k nové desce, třeba to má důvod.

Tady úvodní song:
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.


Zpět na Doom Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron