Ereb Altor

Moderátor: Shinigami

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Ereb Altor

Příspěvekod sheVcza » 11. leden 2010, 11:20

Obrázek
Obrázek

"Still is the wind...
The leaves wither. Falling from the trees, reaching the soil.
No birds are singing - the awakening is over..."



Země: Švédsko Obrázek
Rok založení: 1990
Styl: Epic viking / doom metal
Texty: Deprese, příroda, fantazie



Tato epic metalová kapela byla založena na počátku 90' let jedinými dvěma členy (Mats a Ragnar), které tvoří Ereb Altor do dnes. Dvojce těchto hudebníků byla silně ovlivněna epickou érou kapely Bathory, která byla vždy v jejich srdcích, a jejich domácími bohy - což je vše znát na veškeré tvorbě. Ereb Altor si vzali Bathory jako takový svůj základ a svým způsobem tak přišli s novým stylem - tzv. "epic viking metal". Jak si jistě většina povšimne, na to že kapela funguje už 20 let, má vydanou jen jednu desku (a jedno demo). Skupina měla dlouhou dobu pauzu, ve které se mimo jiné věnovala jiným kapelám. Po několika letech se ale Mats a Ragnar rozhodli, že do této spící krásy vdechnou život, a tak v roce 2003 započalo nahrávání více než 10 let starých skladeb. Toto demo nese název The Awakening, který doslova vystihuje probuzení tohoto mistrovského díla. Celé demo lze stáhnout na oficiálních stránkách kapely, v sekci download. V roce 2008 vydala kapela své debutové album "By Honour", které kromě nových skladeb obsahuje taky dvě z dema. V loňském roce Mats na oficiální myspace stránce oznámil, že by chtěl vydat alespoň ještě jednu desku. Album ponese název "The End" a prozatím není známo, kdy vyjde. Soudě podle názvu a oznámení Matse se možná bude jednat o zakončení tohoto projektu...


Členové


Mats (Crister Olsson) - Zpěv, baskytara, kytara, bicí, klávesy (Isole)
Ragnar (Daniel Bryntse) - Zpěv, baskytara, kytara, bicí, klávesy (Isole)
Mikael - Zpěv, baskytara
Tord - Bicí


Odkazy




Diskografie



The Awakening (2003)
Obrázek
By Honour (2008)
Obrázek
The End (2010)
Obrázek
Gastrike (2012)ObrázekFire Meets Ice (2013)Obrázek





Hudební ukázky


Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Ereb Altor

Příspěvekod sylvuša » 31. leden 2010, 12:22

Začínají se mi dostávat pod kůži. Když jsem je slyšela poprvé, tak jsem si řekla, že to nezní špatně, ale nic zvláštního ve mě tahle hudba nevyvolala. S každým dalším poslechem mi ale bylo jasné, že budu muset změnit názor. Zní to lépe než skvěle..dokáží mysl člověka unést na míle daleko. A pokaždé jiným směrem..
Uživatelský avatar
sylvuša
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 31
Bydliště: Otrokovice/Litomyšl
Příspěvky: 874
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 14. říjen 2009, 21:28

Re: Ereb Altor

Příspěvekod Médea » 4. duben 2010, 11:09

Zrovna jsem náhodou zjistila, že jim vyšlo nové CD "The End"..nevím, zda tím názvem něco naznačují :-( , snad ne.
Teď jsem si to stáhla a tady je obal:
Obrázek


Edit: Abych to uvedla na pravou míru.. jedná se o to, že na některých prohlížečích není obal "The End" v úvodu topicu vidět.
Naposledy upravil Médea dne 4. duben 2010, 15:48, celkově upraveno 1
Obrázek



"Right and wrong are not what separate us and our enemies. It's our different standpoints, our perspectives that separate us."
—Squall Leonhart
Uživatelský avatar
Médea
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1587
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 20. únor 2010, 13:03

Re: Ereb Altor

Příspěvekod sheVcza » 4. duben 2010, 11:40

O tom albu jsem psal v textu výše, je tam i obal. :) Akorát jsem teda neveděl, že už vyšlo. Jsem na něj zvědav. :)
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Ereb Altor

Příspěvekod Algis » 5. srpen 2014, 10:06

Musím sa priznať, že pokým som ich nevidel naživo na Kilkim Žaibu tak som im nikdy nevenoval pozornosť. Poznal som len meno.... Od toho momentu ich zaraďujem medzi kapely, ktoré ma oslovili ich live vystúpením. Výborná kapela a veľmi silný odkaz Bathory, tento skvost už teda nebude chýbať v mojej zbierke.

Živé vystúpenie malo neskutočnú energiu, mal som pri tom poriadne zimomriavky. Btw hrali aj cover od Bathory - Twilight of the gods




Mimochodom skladba "By Honour" ... to je čisté Bathory (One road to Asa Bay) :)

Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: Ereb Altor

Příspěvekod morfor » 29. říjen 2015, 16:38

Jestli jsem si to správně přeložila, tak se kluci 26.února chystají vydat 7 vybraných songů od Bathory.
https://youtu.be/8EF5ocMVm0Q
A taky tu nikde nevidím zmínku o posledním albu Natramn, což je škoda. Je to momentálně jedno z mých nejposlouchanějších. :)
Uživatelský avatar
morfor
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 44
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 84
Registrován: 22. leden 2014, 20:53

Re: Ereb Altor

Příspěvekod dronda » 29. říjen 2015, 17:55

Přeložila jsi to správně, jenom doplním že to vyjde jenom na vinylu.

A můžeme začít hádat o jaké songy půjde

1 Song from the first release “Scandinavian Metal Attack”
1 Song from “Under the sign of the Black Mark”
2 Songs from “Blood Fire Death”
2 Songs from “Hammerheart”
1 Song from “Twilight of the Gods”
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: Ereb Altor

Příspěvekod morfor » 21. leden 2016, 9:55

První už si lze poslechnout.
https://www.youtube.com/watch?v=13-lZhJArRA
Uživatelský avatar
morfor
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 44
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 84
Registrován: 22. leden 2014, 20:53

Re: Ereb Altor

Příspěvekod Garion » 5. duben 2016, 13:00

O téhle kapele jsem docela dlouhou dobu nevěděl. Ale přeci jen díky zdejším jistým osobám se jejich hudba vlinula do mého ucha. A trefila správný gombík. Kromě blackového Gastrajku je všechna ostatní jejich tvorba pro mě úžasná. Prostě návaz na mého oblíbence Quorthona a jeho pagan/viking období. Chlapci trefili celkový feeling, leccos k tomu přidali a výsledek se podle mě dá směle srovnávat s nejlepšími deskami pagan období Bathory a některé skvosty je i překonávají. Zatímco na první a druhé desce Matse a spol podezírám, že Quorthona až moc kopírovali (což mi nevadí), další desky (a hlavně poslední Nattramn) už si jdou trošku svou cestou. Zdokonalujou Bathory prvky (hlavně práci s chorálem) a přidávají sebe. Pro mě je výsledek naprosto super. Songy 2,4,7 z poslední desky Nattramn jsou naposto dokonalé a řadím je na vrchol atmosférického metalu.

A teď k novince Blut-Ilt-Taut: Po vyposlechnutí jejich mimořádně povedeného coveru Twilight of the Gods na loňském koncertu v Exit-Usu jsem si říkal, že by byla bomba, kdyby chlapci natočili víc Bathory songů. A ejhle, za pár týdnů prosákla informace, že se tomu tak opravdu bude dít. Celkem mě namlsal už trailer a zveřejněná úvodní Fajn Dej tu Dáj. Možná bych některé songy nevybral a místo nich bych volil jiné, přesto celkově se podle mě jedná o velmi povedený, až téměř dokonalý počin. Nejvíc mrzí, že album nezačíná nejdokonalejším intrem všech dob, tedy Odin Ride Over the Nordland z alba Blood Fire Death a že chybí nejprofláknutější pagan song od Bathory - One Rode to Asa Bay. Ale jinak velké plus za oba songy z Blood Fire Death, za Twilight a hlavně za Home of the Once Brave. Že je tam úplně první Bathory song ze sampleru Scandinavian Metal Attack mi nevadí, ale místo Woman of Dark Desire bych vybral jinou z Under the Sign... např. Call from the Grave, Enter the Eternal Fire nebo 13 Candle, ty by víc seděly do celkového pomalejšího tempa desky a jsou také více atmosféričtější. Provedení hudební je naprosto dokonalé, kapela umí s atmosférou velmi dobře pracovat, instrumentálně také není co vytknout, po stránce zpěvu a chorálů Quorthona dokonce převyšuje, zkrátka paráda. Jo, ještě jednu výtku bych měl, provedení grafické. Asi jsem měl přehnaná očekávání, obvzlášť když jde o speciální limitovanou edici 500ks. Klidně bych za ní dal i pětikilo, ale čekal jsem více než jednoduchý obal a bílou šprcku dovnitř... Nu, aspoň mám číslo 148/500 a pochvalu zaslouží samotný vinyl - vysoká gramáž a temně modrá barva.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Ereb Altor

Příspěvekod Prdovous » 5. duben 2016, 15:33

Garione, s tím kopírováním ses docela trefil, pač Ereb Altor začínali jako kapela hrající covery Bathory :)
Skrytý obsah
A my pořád v cizích bytech, každou noc hledáme skrýše,
a nikdo nás nezná, dokud se pořádně nezapíšem,
je třeba rozbíjet věci nahlas a uvnitř křičet tiše,
a sahat si na stehna, a plivat na zdi katedrály,
to jen ze rtů vychází jeda stejkovej nůž krouží v břiše,
a ovšem co se stane, o tom napíšeme seriály,
a než shoříme v bažinách za devatero horami a lesy,
bylo by to fajn, řekneme si, lovci motýlů ze třetí říše.
Uživatelský avatar
Prdovous
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Prag / Aussig
Příspěvky: 2468
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 4. srpen 2009, 12:09
Aktivní v kapele: Ústecká nesvatá Legie


Zpět na Doom Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník