Ea

Atmospheric funeral doom z USA

Moderátor: Shinigami

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Ea

Příspěvekod Gore » 20. květen 2009, 14:39

Obrázek

Táto veľmi málo známa skupina z Ruska hrá rytmicky extrémne pomalý a pocitový funeral doom, ich pesničky sú rozťahané v priemere cez 20 minút. Objavujú sa krásne gitarové motívy, doprevádzané hlbokými funeral doomovými akordmi a growlami, miestami sa objavuje ženský spev a veľmi často aj synťáky. Majú na konte zatiaľ 3 albumy. Dajú sa o nich ale bohužial nájsť len veľmi chudobné informácie, dokonca je neznámy počet členov kapely, aj ich mená. Ukážky si môžte vypočuť na Last.FM stránke. Kapela nemá oficiálne stránky.



Čo sa týka názvu kapely, Ea je iné meno pre starobabylonského boha Enkiho, najmúdrejšieho z bohov, ktorý stvoril ľudí. Texty sú spievané v neznámom, dávno mŕtvom jazyku, poskladanom z najnovších archeologických poznatkov z oblasti Mezopotámie.



Záverom, táto kapelka je určená skôr milovníkom ambientovejšej hudby, niekoho zvyknutého na rýchlejšie štýly bude pravdepodobne nudiť, ale za vyskúšanie ajtak nič nedáte a mňa tento skvost zastihol úplne nepripraveného :)


Diskografia
Ea Taesse (2006)
Ea II (2009)
Au Ellai (2010)


Obrázek

Last.FM
MySpace
Metal Archives


Edit: Protože jsem nenašel ověřené informace o členech skupiny, jejich stránky a ani jejich fotky, zůstávají tyto prázdné.
Shini
Sorrow ever awaits on joy.
Skrytý obsah
Minutáž hudby načítaná z Last.FM (overall):
Obrázek
Uživatelský avatar
Gore
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Příspěvky: 3435
Registrován: 20. leden 2008, 23:13

Re: Ea

Příspěvekod littlewitch » 20. květen 2009, 15:42

Eu by som skutočne asi mohla zaradiť medzi ambient / funeral/ doom /..keď som ich prvýkrát počula,doslova ma uchvátili ženské vokály...bolo to veľmi harmonicky pôsobiace aj keď taký protiklad k ťaživým pomalým tónom,nesúcim sa skladbami..a že sú skladby dlhšie,v tomto prípade vôbec nie je na škodu..
Obrázek
Až raz odídem...vrátim sa ako anjel smrti, aby sme boli navždy spolu....a bolesť sa stratí...
Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
littlewitch
Metallum Moderátorka
Metallum Moderátorka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 49
Příspěvky: 1612
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 2. březen 2008, 10:47

Re: Ea

Příspěvekod danny1691 » 20. srpen 2009, 5:08

Obrázek
Skrytý obsah
...v pubertě se musí pořádně šo...t, ti ošklivější sportovat a úplní chcípáci dělat rámus jako paviáni v zoo.Franta Štorm

Kdo se bojí Endží nesmí do lesa

Angel.of.mine « úte 31. bře 2009 19:30:15 » jasné já sem zrovna v tu chvíli opravdu nechtěla nic jiného než k dannymu do náruče
Yumi, 22:31 Danny, můj úžasný Danny...
Bože, zachovej mi zdraví a mým manželkám schopnost pracovat

Obrázek
Uživatelský avatar
danny1691
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Ravenholm
Příspěvky: 1958
Registrován: 8. srpen 2008, 19:31

Re: Ea

Příspěvekod danny1691 » 25. březen 2010, 5:39

zjištěno nové CD Au Ellai. Jediný co mi nesedí je země původu - Rusko. Zdroj Doomstermaniac
Obrázek
Skrytý obsah
...v pubertě se musí pořádně šo...t, ti ošklivější sportovat a úplní chcípáci dělat rámus jako paviáni v zoo.Franta Štorm

Kdo se bojí Endží nesmí do lesa

Angel.of.mine « úte 31. bře 2009 19:30:15 » jasné já sem zrovna v tu chvíli opravdu nechtěla nic jiného než k dannymu do náruče
Yumi, 22:31 Danny, můj úžasný Danny...
Bože, zachovej mi zdraví a mým manželkám schopnost pracovat

Obrázek
Uživatelský avatar
danny1691
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Ravenholm
Příspěvky: 1958
Registrován: 8. srpen 2008, 19:31

Re: Ea

Příspěvekod Médea » 31. březen 2010, 8:15

Příjemná hudba, jen ty skladby by nemuseli mít tak dlouhé...pak mi to lastko vůbec nenaskakuje. :lol:
(..občas mám hrozně "puberťácké" problémky. :oops: )
Obrázek



"Right and wrong are not what separate us and our enemies. It's our different standpoints, our perspectives that separate us."
—Squall Leonhart
Uživatelský avatar
Médea
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1587
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 20. únor 2010, 13:03

Re: Ea

Příspěvekod Gore » 31. březen 2010, 8:29

ano, ja sucitim s tym lastkom :D
Sorrow ever awaits on joy.
Skrytý obsah
Minutáž hudby načítaná z Last.FM (overall):
Obrázek
Uživatelský avatar
Gore
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Příspěvky: 3435
Registrován: 20. leden 2008, 23:13

Re: Ea

Příspěvekod Médea » 4. červenec 2010, 8:05

Zrovna jsem při googlení přišla na jednu zajímavost: http://www.myspace.com/eaband ..existuje totiž i nějaká jiná skupina Ea.
Myslím, že ta fotka na lastku je také omyl a jedná se o tu druhou kapelu..podle té fotky z onoho myspace.
Edit: Tady je skutečný myspace: http://www.myspace.com/EaFuneralDoomMetal
a adresa z Metallumu: http://www.metal-archives.com/band.php?id=84048 ..skutečně tajemná kapela, sestava neznámá! :lol:

Edit: MySpace doplněn, fotka smazána, přidán link na MA
Shini
Obrázek



"Right and wrong are not what separate us and our enemies. It's our different standpoints, our perspectives that separate us."
—Squall Leonhart
Uživatelský avatar
Médea
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1587
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 20. únor 2010, 13:03

Re: Ea

Příspěvekod danny1691 » 25. leden 2014, 13:11

máme tu nové album, račte ochutnati

Obrázek




Obrázek
Skrytý obsah
...v pubertě se musí pořádně šo...t, ti ošklivější sportovat a úplní chcípáci dělat rámus jako paviáni v zoo.Franta Štorm

Kdo se bojí Endží nesmí do lesa

Angel.of.mine « úte 31. bře 2009 19:30:15 » jasné já sem zrovna v tu chvíli opravdu nechtěla nic jiného než k dannymu do náruče
Yumi, 22:31 Danny, můj úžasný Danny...
Bože, zachovej mi zdraví a mým manželkám schopnost pracovat

Obrázek
Uživatelský avatar
danny1691
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Ravenholm
Příspěvky: 1958
Registrován: 8. srpen 2008, 19:31


Zpět na Doom Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron