Draco Hypnalis

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Draco Hypnalis

Příspěvekod Onotius » 27. duben 2012, 15:39

Obrázek
Obrázek

Země: Česká republika
Rok založení: 1995
Styl: Progressive/Technical Death Metal




Zlínská skupina Draco Hypnalis vznikla v roce 1995 jako původně bezejmenné trio tvořené baskytaristou Ivošem, kytaristou Mírou a bubeníkem. Ten byl však pro nespolehlivost o dva roky později vyhozen a od té doby používá skupina bicí automat. V roce 1998 pokračovalo nahrazování lidského faktoru elektronikou, do skladeb byly zakomponovány klávesové party. Na jaře 1999 nastoupil na post zpěváka Martin a trio si zvolilo název Draco Hypnalis. V dubnu 2000 již stabilní sestava nahrála demo "Nobleness Of The Storm Gatherer", následovaly první koncerty a účast na festivalu Nuclear Storm.

V dubnu 2001 nahrála skupina čtyřpísňové demo, v létě vystoupila na největším tuzemském metalovém festivalu Brutal Assault. Na jaře následujícího roku odešel zpěvák Martin, na jehož post nastoupil Lukáš, bubeník spřátelených Romantic Love. V říjnu 2002, sedm let od svého vzniku, nahráli Draco Hypnalis první plnohodnotné album. K jeho vydání italským labelem Pulsar Light Records nakonec nedošlo a skupina se naplno věnovala koncertní činnosti. V roce 2003 znovu vystoupila na prestižním Brutal Assault festivalu.

Aktivní koncertní činnost završili Draco Hypnalis v červnu 2005, kdy vydavatelství Élysion Music vydalo debutní album „Weavers of Unrest". Během koncertů na podporu desky se na postu zpěváka objevuje Peťa (ex-Infanticide), který se později stává právoplatným členem kapely.

Aktuální album „Imagination" vzniklo v létě 2007 a vydal je domácí label Zero Budget Productions.

(Převzato z http://www.alternativatv.cz/encyklopedie/ukaz/264/)



Členové
    Petr (zpěv, kytara)
    Ivoš (basa)
    Míra (kytara, prog.)


Ex-Členové



Hudební ukázky

The Catacombs Of Wild Passion (z Imagination)

The Intimate and The Severe (z Imagination)

Yet They Come and Leave No Distress (z Imagination)
Uživatelský avatar
Onotius
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 297
Registrován: 29. červen 2010, 11:29

Re: Draco Hypnalis

Příspěvekod Garion » 27. duben 2012, 15:48

Hmm, Onotie, dáváš sem samý perly :lol: Na tuhle kapelu jsem narazil taktéž někdy na přelomu věků, kdy ještě hráli bez bubeníka jen s automatem. Šel jsem do jednoho diskoklubu na sídlišti na nějakej místní hardcore a tahle kapela tam hrála na úvod. Úplně mi tenkrát spadla brada, takhle promakanej technickej death jsem vůbec nečekal (díky úrovni místní kapely, která to pořádala). Hned jak vyšla deska, tak jsem si jí objednal a pořád mě moc baví. Dvojka Imagination už mě tolik nenadchla, jejich debut u mě stále vede. Klukům ale fandím dál, mají ve mě fanouška.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Draco Hypnalis

Příspěvekod AmobiA » 27. duben 2012, 16:11

V pátek 18. května budou hrát v klubu Mír v Uherském Hradišti spolu s dalšími 3 kapelami, vstupné jen 50 Kč, tak přijďte ;)
AmobiA
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 135
Registrován: 29. září 2011, 19:20

Re: Draco Hypnalis

Příspěvekod mIZZYchal » 27. duben 2012, 18:16

Jo, kámoši :) Mám od jich Weavers of Unrest i Imagination mám doma origo.
Jsou bez pochyby fajn hudebníci. Akorát bych je spíše škatulkoval i jako nějakej melo black. Pač ty klávesy a projev nynějšího zpěváka směřují spíše k těm blackovějším vodám, než death.
Rozhodně jo, oplatí se poslech. Jedna z těch lepších věcí na české scéně.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 57
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: Draco Hypnalis

Příspěvekod Gore » 27. duben 2012, 18:54

ja som ich raz videl nazivo, pamatam si, ze sa mi pacilo ich vystupovanie, ale hudba ma nudila napriek tomu (alebo mozno prave preto), ze boli velmi technicki :)
Sorrow ever awaits on joy.
Skrytý obsah
Minutáž hudby načítaná z Last.FM (overall):
Obrázek
Uživatelský avatar
Gore
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Příspěvky: 3435
Registrován: 20. leden 2008, 23:13

Re: Draco Hypnalis

Příspěvekod cortex cerebri » 14. říjen 2012, 11:09

Draco Hypnalis ve středu 17.10.2012 od 19:00 ve Zlínském Divadle v klubu Dílna 9472
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
cortex cerebri
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Želechovice/Dřevnicí
Příspěvky: 288
Registrován: 8. červen 2009, 13:50


Zpět na Death Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron