Gorefest

Death Metal (Death 'n'Roll) - Nizozemí

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Gorefest

Příspěvekod o.p.a.t » 7. březen 2011, 12:41

Obrázek
Obrázek

Země: Nizozemí Obrázek
Rok založení: 1989
Rok ukončení kariéry: 2009
Styl: Death Metal, Death 'n' Roll (1996-98)
Texty: Společnost, smrt



Ačkoliv se kapela GOREFEST již rozpadla, rozhodně tu nesmí chybět.
V roce 1989 GOREFEST založili Jan-Chris De Koeijer (basa, zpěv), Frank Harthoorn (kytara), Alex van Schaik (kytara) a Marc Hoogendoorn (bicí). V roce 1991 vychází debut "Mindloss", po kterém kapelu opouští Alex s Marcem a nahrazují je Boudewijn Bonebakker (kytara) a Ed Warby (bicí). V této sestavě kapela vydává dvě drtící deathová alba "False" (1992) a "Erase" (1994). Změna stylu ovšem alespoň v nějaké míře postihla i GOREFEST, a tak se dvě další alba "Soul Survivor" (1996) a "Chapter 13" (1998) nesou spíše na vlnách death 'n' rollu. Pro toto období se ke kapele přidal také klávesista Rene Merkelbach. Po vydání druhého jmenovaného alba je ovšem kapela uložena na dlouhých 7 let k ledu. Rok 2005 je rokem návratu GOREFEST na scénu a za pulty se hned objevila nová placka "La Muerte". Zatím se nejedná o až tak silný materiál, ale kapela se vrátila zpět do vod death metalu. To následující "Rise to Ruin" (2007) zanechala stopy v srdcích death metalistů více než hluboké. GOREFEST stvořili znovu masakrózní death metalové dílo se vším, co k tomu náleží. Žel bohu, v červnu 2009 Holaňdané znovu ohlásili rozpad a zatím se zdá, že již naposled.


ObrázekČlenové
  • Jan-Chris De Koeijer (zpěv, basa)
  • Boudewijn Bonebakker (kytara)
  • Frank Harthoorn (kytara)
  • Ed Warby (bicí)

Ex-Členové
  • Alex van Schaik (kytara)
  • Marc Hoogendoorn (bicí)
  • Rene Merkelbach (klávesy)

Odkazy
Diskografie
  • Mindloss (1991)
  • False (1992)
  • Erase (1994)
  • Soul Survivor (1996)
  • Chapter 13 (1998)
  • La Muerte (2005)
  • Rise to Ruin (2007)


Hudební ukázky

Revolt (z alba "Rise to Ruin")

Erase (z alba "Erase")

Mental Misery (z alba "Mindloss")
Uživatelský avatar
o.p.a.t
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Rokycany / Praha
Příspěvky: 2879
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 13. červenec 2008, 10:33
Aktivní v kapelách: Mallephyr, Stíny Plamenů, War for War (live)

Re: Gorefest

Příspěvekod Lord Nazgul » 7. březen 2011, 13:42

Holanďani zkrátka umí, a ne že ne :D Na Gorefest jsem začínal právě s La Muerte, no nebylo to špatné, ale pak jsem si sehnal starší záležitosti. Mojenejoblíbenější deska je Soul Survivor, není to ani tak deah jako spíš death n rolll, ale naprosto luxusní. Skvělé kytarové vyhrávky, šlapavé melodie a přesto je to pořád tvrdá a našláplá hudba. Hodně oceňuju i špičkový growl, kterému je rozumnět prakticky každé slovo, zkrátka top kapela, škoda že ji zatím nemám naposlouchanou víc. Když jsem si ve Sparku onehdá četl asi dvouvětou noticku o tom, že to zase zabalili, jenom jsem nechápavě zíral, proč proboha po tak krátké době znovu skončili. Nezbývá než doufat ve druhý comeback, týhle kapely je opravdu škoda
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Gorefest

Příspěvekod Hooya » 7. březen 2011, 14:59

Já znám pouze "False" a je to řádný šrumec. Stejně jako tady kolega Nazgul i já musím vyzvihnout učebnicový growling. Jak to tak čtu, asi si seženu něco z d´n´r tvorby.

BTW komu se líbí Gorefest, tomu se musí líbit i mí oblíbenci - Asphyx. :)
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Gorefest

Příspěvekod Lord Nazgul » 7. březen 2011, 15:09

Nooooo, já mám Asphyx tedy docela rád, ač mám naposlouchaná všeho všudy dvě alba, ale to je muzika přeci jen někde trochu jinde, nemyslíš? Gorefest jsou docela čitelní, Asphyx, to je death doomový sekec mazec, šílený bordel, nehledě na to, že Martin je sice fantastický growler, ale jeho technika je přeci jen dost odlišná, rozumnět jeho pekelnému řevu dá docela zabrat. Asphyx je určitě legenda a fantastická grupa, nicméně přijde mi že mezi nimi a Gorefest je docela podstatný rozdíl.
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Gorefest

Příspěvekod Hooya » 7. březen 2011, 15:14

Já taky nepsal, že to je stejné. ;) Jen si myslím, že kdo má rád tuto muziku, může ocenit i tuto holandskou smečku. :) Prostě mi vadí, že si tu Asphyx skoro nikdo nevšímá! :D
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Gorefest

Příspěvekod Angaroth » 25. červen 2012, 17:24

Gorefest jsem začal poslouchat minulý týden a jsem mile překvapen. Skvělý growling :palec:, deska Soul Survivor je parádní death n rollový kousek, z čistě deathových desek mě zaujalo poslední Rise to Ruin. V nejbližší době se hodlám vrhnout na starší alba.
Obrázek
Uživatelský avatar
Angaroth
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Tábor, Chabrovice
Příspěvky: 713
Registrován: 11. duben 2011, 10:07


Zpět na Death Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků