Job for a Cowboy

Death Metal / DeathCore

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Job for a Cowboy

Příspěvekod mIZZYchal » 6. leden 2011, 23:14

Obrázek
Základní info

Styl: "Technický" Death Metal / DeathCore (prvotní nahrávky)
Původ: Amerika
Texty: Smrt, Apocalypsa, Společnost, Technologie, Politika
Start kapely: 2003
Label: Metal Blade Records

Obrázek
Poslední známá sestava:
Jonny Davy - Vokály
Bobby Thompson - Kytara
Alan Glassman - Kytara
Brent Riggs - Basa
Jon "The Charn" Rice - Bicí

Diskografie

ŘADOVÁ ALBA:
2007 - Genesis
Obrázek
1. Bearing the Serpent's Lamb
2. Reduced to Mere Filth
3. Altered from Catechization
4. Upheaval
5. Embedded
6. Strings of Hypocrisy
7. Martyrdom Unsealed
8. Blasphemy
9. The Divine Falsehood
10. Coalescing Prophecy

2009 - Ruination
Obrázek
1. Unfurling a Darkened Gospel
2. Summon the Hounds
3. Constitutional Masturbation
4. Regurgitated Disinformation
5. March to Global Enslavement
6. Butchering the Enlightened
7. Lords of Chaos
8. Psychological Immorality
9. To Detonate and Exterminate
10. Ruination

2012 - Demonocracy
Obrázek
1. Children of Deceit
2. Nourishment Through Bloodshed
3. Imperium Wolves
4. Tongueless and Bound
5. Black Discharge
6. The Manipulation Stream
7. The Deity Misconception
8. Fearmonger
9. Tarnished Gluttony

EP:
2005 - Doom
Obrázek
1. Catharsis for the Buried
2. Entombment of a Machine
3. Relinquished
4. Knee Deep
5. Suspended by the Throat
6. The Rising Tide

2011 - Gloom
Obrázek
1. Misery Reformatory
2. Plastic Idols
3. Execution Parade
4. Signature of Starving Power

ŽIVÁKY:
2010 - Live Ruination

DEMA:
2004 - Demo '04


Odkazy

http://www.jfacmetal.com/
http://www.myspace.com/jobforacowboy
http://www.last.fm/music/Job+for+a+Cowboy
http://metal-archives.com/band.php?id=42638
http://en.wikipedia.org/wiki/Job_for_a_Cowboy

Ukázky






... na youtube jich je opravdu spousta !

Pár mých slov na závěr

Job for a Cowboy, hahaha, co to asi tak může být? Už vidím, jak se drtivé většině z vás vybaví něco ve stylu Rednex se songem Cotton Eye Joe. No, názvem tihle burani možná nějakej Country Pop připomínat můžou, ale byli by jste totálně mimo! V dnešní době, když se poví Amerika a Death Metal, tak je to spojené většinou s Brutálními a Technickými věci, či míchanice s MetalCorem. Tato Arizonská partička by si částečně mohla podat ruce s oběma odvětvími. Kovbojové jsou totiž trochu namočeni v obou dvou. S DeathCorem chlapci začínali v roce 2003 a značně se to promítlo do jejich demo nahrávky a EPčka Doom. Silný vliv DeathCorových skupin je znát. Typické kytarové breaky, charakteristický vokál a sypačky na bicí, tak přesně tohle jsou začátky JFAC. No co se ale nestalo, hošani si nechají svoji budoucnost trochu projít hlavou a řeknou si, že ty MetalCorové "sračky" dneska hraje v US každá druhá banda a co takhle udělat něco, no něco zajímavějšího, lepšího a údernějšího a hlavně si dali malé předsevzetí, že se naučí trochu lépe ovládat své nástroje a né jen do nich v rychlosti mlátit. No a co si hoši slíbili, tak to také splnili! Roku 2007 banda vydává debutové album Genesis, které je naprosto skvostné. Banda ve značné míře opustila MetalCore a stává se z nich Technický Death Metal (ovšem v rámci možností, žádné ultra šílenosti ve stylu Origin). Jejich hudba se stala hutnější, agresivnější, techničtější a po všech stránkách vyspělejší. Jdou zde místy zaslechnout některé DeathCorové záseky, ovšem už velmi minimálně a ono pověstně DC "kvičení" už ve vokálu neuslyšíte. Zpěvákův projev je tvořen krásně čitelným Growlem a občasným zaječením, které výtečně kombinuje a sází je do songů velmi vysokou kadencí. Kapela si svým mixem různých Death Metalových žánrů vytvořila takovou svou vlastní charakteristiku a stává se jednou z nejvyspělejších, moderních, amerických, Death Metalových kapel. Dva roky na to je zde druhé album Ruination. Tam kde skončilo Genesis, tak tam Ruination začíná. Při charakteristice alba bych se už opakoval. Je totiž po hudební stránce velmi podobné debutu. Možná bych řekl, že Ruination je poněkud svižnější a rozumnější, ale jak jsem zmínil, navazuje přímo na Genesis. Rozhodnout které z nich je lepší, či horší je těžké a proto to už nechám na vás.

Co dodat. Job for a Cowboy jsou naprosto brilantní Death Metalová smečka, která stojí minimálně za povšimnutí. Rozhodně co se týká amerických kapel, tak patří mezi mé top.
Tuhle skupinu rozhodně nezbývá než důrazně doporučit a počkat na vaše názory.
Naposledy upravil mIZZYchal dne 5. duben 2012, 7:29, celkově upraveno 3
Důvod: Další album
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 57
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: Job for a Cowboy

Příspěvekod Lord Nazgul » 16. březen 2011, 20:50

Nějak začíná vysychat studna death metalu, chtělo by to něco nového. Dám šanci těmhle chlapíků, protože z toho jak je popisuješ (a z ukázek, které mě docela festovně uchvátily) to vypadá na jednu z mála band americké provenience, které by se mi mohla líbit.
PS: Ten doprovodnej text, to je asi nejlepší, co jsem tady zatím četl :hi: (čímž se nechci nikoho dotknout, nebudu tvrdit, že jsem tu prošel všechny topicy...)
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Job for a Cowboy

Příspěvekod o.p.a.t » 16. březen 2011, 21:37

Skvělá kapela, obě desky zabíjí! :)
Uživatelský avatar
o.p.a.t
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Rokycany / Praha
Příspěvky: 2879
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 13. červenec 2008, 10:33
Aktivní v kapelách: Mallephyr, Stíny Plamenů, War for War (live)

Re: Job for a Cowboy

Příspěvekod mIZZYchal » 16. březen 2011, 21:40

Nazgul: Jo, určitě nebudeš litovat, když je sjedeš. Co se JFAC týče, tak na poli US Deathu u mě naprosto vedou.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 57
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: Job for a Cowboy

Příspěvekod Lord Nazgul » 16. březen 2011, 21:51

Zatím valím Genesis a musím říct, že jsem mile překvapen. trochu jsem se bál, že ten odklon o coreové hudby bude jen letmý a že to ve finále bude nějaký core říznuté něčím, a ono ne :D Dokonce bych řekl, že z toho co jsem slxšel z americké scény (dobře, není toho tolik, dávám přednost Skandinávii, a Evropě vůbec, ale základní přehled mám) mi JfaC přijdou dost osobití, není to ani typický floridský brutal death, je to prostě death metal.

...hm, dobře, občasný výjezd směrem ke coru tam je, nějaké ty kytarové breaky a záseky tam jsou, ale jen jako takové koření... fajn grupa
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Job for a Cowboy

Příspěvekod Dag » 16. březen 2011, 22:20

Z ukázek toho člověk moc neví, ale popravdě... ten šicí stroj místo bicích... silně mě to připomělo poslední desku Benediction, ale s tím, že to tady vládne. Jinak celkově to nezní nejhůř, asi se později mrknu na něco od nich :)
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo mašinu má a nelítá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.

Znám benzínovou studánku, kde naftový je les, tam jednou škrtneš sirkou a letíš do nebes.

Pneumatiky jsou jako kalhotky. Když se dostanete na látku, díra není daleko.

BRODFEST
Uživatelský avatar
Dag
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Uherský Brod
Příspěvky: 2189
Registrován: 11. prosinec 2010, 14:50

Re: Job for a Cowboy

Příspěvekod mIZZYchal » 20. červen 2011, 18:06

Táááák, na světě je již nějakou dobu nové EP nazvané Gloom. Opět vynikající počin, co si budeme nalhávat, tu snad nikdo nečekal, že by vydali něco špatného.
Album je trochu o něco melodičtější, asi i drobek techničtější než předchozí počiny a aji bych řekl, že jsou zde více sóla. Sice to jsou sóla velice krátká, žádné zbytečně dlouhé onanování na kytaru, ale trošku tam toho je více než v předchozích albech.
Zatím za sebou nemám moc poslechů, ale jak jsem napsal, rozhodně se nejedná o špatnou věc, spíše naopak. Určitě se vyplatí prohnat sluchovody!
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 57
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: Job for a Cowboy

Příspěvekod Garion » 20. červen 2011, 19:37

..Tato Arizonská partička by si čístečně mohla podat ruce s oběmi odvětvými...
Nechci bejt za korektora (od toho jsou tu jiní, co SUKu?), ale tohle tak bije do očí, že mi to nedalo. Správně je pochopitelně s oběma odvětvími a ještě tam máš překlep í ve slově částečně.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Job for a Cowboy

Příspěvekod mIZZYchal » 20. červen 2011, 20:19

Gezus, že to řešíte takové věci :D Ale ok, že jste to vy, tak to teda opravím, no! :P
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 57
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: Job for a Cowboy

Příspěvekod mIZZYchal » 5. duben 2012, 7:30

Tak jo, novinka se blíží :)
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 57
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: Job for a Cowboy

Příspěvekod mIZZYchal » 16. duben 2012, 20:26

Hele, psal jsem to Stickovi na lástko, tak svůj názor přehodím i sem.

K novince: Jako tradičně paráda. Nové album je docela více melodické a hlavně sólíčkové. Není to už tak hutná věc, jako třeba Genesis. Ale docela se mi líbí, že Jonn začíná fakt dávat energii jak cyp do toho svého uřvaného vokálu. Fakt, když zařve, tak to zabíjí. Na minulých počinech právě válcoval totálně svými hlubokými polohami, ale tu se mi těžce líbí ta druhá poloha jeho vokálu. Nechci to nějak srovnávat kvalitou oproti minulým počinům. Fakt od nich zbožňuji vše a to platí i pro novinku. Samozřejmě Genesis vládne, ale to je hlavně tím, že ho znám úplně nazpaměť. Když vaše nejoblíbenější americká death-metalový banda vydá novou desku, která je dobrá, tak si na tom prostě pošmáknete stejně tak, jako na předchozích počinech.
Rozhodně opět mocný matroš, neasi.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 57
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Job For A Cowboy - Tarnished Gluttony

Příspěvekod Metallum [Bot] » 19. srpen 2012, 23:39

Job For A Cowboy - Tarnished Gluttony
Nový článek na portálu:
http://www.metallum.cz/videoklipy/job-for-a-cowboy-tarnished-gluttony/
Robot Orbis Metallum
Uživatelský avatar
Metallum [Bot]
Metallum Bot
 
Věk: 16
Bydliště: metallum.cz
Příspěvky: 894
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09


Zpět na Death Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků