The Project Hate MCMXCIX

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

The Project Hate MCMXCIX

Příspěvekod Malachim » 10. leden 2010, 22:01

Obrázek
Obrázek
"Unique is a word that is thrown around very loosely in this day and age of Metal. However, this word couldn't be more fitting than with TPH." - Metal-Observer.com

Země: Švédsko (Örebro) Obrázek
Rok založení: 1998
Styl: Death / industrial death
Texty: Protikřesťanská tématika




The Project Hate MCMXCIX (dále jen TPH) existují už od roku 1998 a je jednou z mála death metalových kapel se zpěvačkou. Zakládajícími členy jsou přátelé Lord K. Philipson a Jörgen Sandström. V roce 1998 kapela začla pracovat na prvním albu "Deadmarch: Initiation of Blasphemy", ale album nikdy nespatřilo denní světlo. Do roku 1999 kapela nahrála album "Cyber Sonic Super Christ" které bylo vypuštěno do světa v roce 2000. V průběhu nahrávání se ke kapela připojila zpěvačka Mia Ståhl, avšak album nesklidilo velký úspěch kvůli špatné distribuci.
V následujícím roce TPH vydali další album, ale stejně jako předchozí bylo v obchodech těžko k sehnání. Roku 2002 se ke kapele přidal, nejdříve jako kytarista na živých vystoupeních, další člen Petter S. Freed a take Miu nahradila Jonna Enckell. V roce 2005 se připojil baskytarista Michael Håkansson a TPH vydávají další album. Později se připojil Daniel "Mojjo" Moilanen a kapela měla poprvé od založení bubeníka.
Rok 2010 přinesl velké změny, TPH opustila Jonna Enckell a byla nahrazena zpěvačkou Ruby Roque. Dále baskytarista Michael Håkansson také opustil kapelu a bubeníka nahradil Tobben Gustafsson.



Členové
  • Jörgen Sandström - Zpěv
  • Ellinor Asp - Zpěv
  • Dirk Verbeuren - Bicí
  • Lord K. Philipson - Kytara, baskytara, programování, klávesy, doprovodný zpěv

Odkazy
Diskografie
  • 1998 - Deadmarch: Initiation of Blasphemy
  • 2000 - Cyber Sonic Super Christ
  • 2001 - When We Are Done, Your Flesh Will Be Ours
  • 2002 - Killing Hellsinki - Live album
  • 2003 - Hate, Dominate, Congregate, Eliminate
  • 2005 - Armageddon March Eternal (Symphonies of Slit Wrists)
  • 2007 - In Hora Mortis Nostræ
  • 2009 - The Lustrate Process
  • 2011 - Bleeding The New Apocalypse (Cum Victriciis In Manibus Armis)
  • 2012 - The Cadaverous Retaliation Agenda
  • 2014 - There Is No Earth I Will Leave Unscorched
  • 2017 - Of Chaos and Carnal Pleasures
  • 2018 - Death Ritual Covenant




Hudební ukázky
Iesus Nazarenus, Servus Mei
Reign
Naposledy upravil Malachim dne 3. leden 2015, 17:06, celkově upraveno 4
''The world is very different for those who cannot see beyond what is placed before their very eyes.''
Uživatelský avatar
Malachim
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Brno <-> Veverská Bítýška
Příspěvky: 253
Registrován: 13. květen 2009, 13:02

Re: The Project Hate MCMXCIX

Příspěvekod Majk » 11. leden 2010, 0:40

Nějakou dobu jsem je už neslyšel, ale co jsem si teď projížděl novější ukázky na youtube, pořád stejně výborná hudba.
Uživatelský avatar
Majk
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Bydliště: Elysium
Příspěvky: 718
Registrován: 15. listopad 2008, 18:07

Re: The Project Hate MCMXCIX

Příspěvekod Wulfrik » 16. leden 2010, 21:17

Přiznám se že takovou kvalitu jsem nečekal :) .Pro mne naprosto netradiční spojení ženského cleanu a deathu se mi u téhle skupiny velmi líbí.Sehnal jsem si poslední placku a je prostě šmakózní ! Které další album byste mi doporučili ? :)
Metal in heart ! In soul ! In mind !!!

Hněv pomine, nenávist v srdci zůstane.
Člověk musí často líbat ruce, které by nejraději uťal. (Dánská přísloví)
Uživatelský avatar
Wulfrik
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Rokycany (Kamenný Újezd)
Příspěvky: 1121
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 9. leden 2009, 20:20

Re: The Project Hate MCMXCIX

Příspěvekod mIZZYchal » 8. listopad 2010, 22:59

Celkem zírám, jak málo má tato kapela zde příznivců, co se mne týká, tak rozhodně jedna z mýcn nejoblíbenějších kapel.
Desky "Hate, Dominate, Congregate, Eliminate" "Armageddon March Eternal" a "In Hora Mortis Nostræ" jsou naprosto skvělé, na těch nejde co vytknout, ale i ty další jsou skvělé.
Kombinace Industriálních prvků se symfonikou a tvrdostí, brutální pasáže a oproti nim téměř ploužáčky s čistým ženským vokálem, ano tohle je nášup.
Docela mne osobně mrzí, že kapelu opustila zpěvačka Jonna Enckell, její hlas dodával v kontrastu s Jorgenovým démonickým growlem krásnou lehkost, i když věřím, že i Rubby to skvěle půjde.
Co se TPH týče, tak skvělým tahem kapely je i počet hostů na jednotlivých albech, vážě se to poslouchá skvěle.
Pro ty co neznají nezbývá než důrazně doporučit, aspoň tedy ty alba HDCE, Armagedon... a In Hora..., určitě nebudete litovat.

A ještě dodatek, pro ty co neví, tak kapela právě dokončila album, takže v blízké době čekejme jeho vydání :)
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 57
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: The Project Hate MCMXCIX

Příspěvekod mIZZYchal » 14. únor 2011, 12:16

Dnes byla oficiálně vydaná deska BLEEDING THE NEW APOCALYPSE.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 57
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: The Project Hate MCMXCIX

Příspěvekod Lord Nazgul » 14. únor 2011, 13:17

Slyším o nich poprvé a bohužel v práci. nicméně jak se dfostanu domů, jdu jim kouknout myspace a youtube, vypadá to docela zajímavě a už jen spojení chrapláku a čistého zpěvu slibuje mnohé. Tak hurá domů (za 4 hodiny :( )
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: The Project Hate MCMXCIX

Příspěvekod mIZZYchal » 14. únor 2011, 14:46

Jen do toho, třeba album In Hora Mortis Nostrae se musí líbit každému :)
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 57
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: The Project Hate MCMXCIX

Příspěvekod o.p.a.t » 14. únor 2011, 17:55

Mám za sebou první poslech nového alba a nejsem z toho zatím nijak extra nadšený. Chvílemi mne to až nudilo a zvuk mi přijde docela sterilní. Vypíchnu The Serpent Crowning Ritual, která mne baví.
Uživatelský avatar
o.p.a.t
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Rokycany / Praha
Příspěvky: 2879
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 13. červenec 2008, 10:33
Aktivní v kapelách: Mallephyr, Stíny Plamenů, War for War (live)

Re: The Project Hate MCMXCIX

Příspěvekod mIZZYchal » 20. prosinec 2012, 13:48

Hej, tak Kenth a spol. dokončili další desku, kterou nevydávají vůbec ve fyzické podobě a posílají ji pouze lidem, co jim přispějí prachama na bankovní účet.
Bla, bla, bla, přečtěte si ty kecy na jejich stránkách, nechce se mi to tu okecávat. Max nějaké info jak získat album zde na obrázku.

Obrázek

Já teda prachy poslal a album si pořídil.
No a mé dojmy?

Zatím z toho až tak moc nadšenej nejsem.
Jsou tam sice pasáže, kdy je dobrá palba, třeba jeden kousek v šestce Conquering the Throne of the Cadaverous, kdy Jörgen řve "Conquering the throne of the weak and cadaverous. You will never be one of us - The Murderous.", to je super jeba. Ty místa, kde jsou fakt sypačky a neserou se s tím, tak mě baví.
Ale jinak mi připadá, že tam je až moc zbytečnýho kytarovýho pidlikání, které protahuje akorát songy a podobně. Celkově mě ty kytarový sóla, pokud není fakt nějaké hrubé, nebaví. Připadá mi tak trochu, že K. sehnal hodně kytaristů, kteří si sólují po celém albu, což se může fanouškům heavy a power metalu líbit, ale mě to spíše sere. Jediné sólo, co je fakt dost dobré, tak je ke konci desátého songu Carving Out the Tongues Which Speak of Salvation, kde do toho mlátěj aji bicí, má to kule a ne jen zbytečné békání strun.
Ruby teda furt nic moc. Nezpívá nijak špatně, ale teda, občas to kňučení fakt nesedí a Jonna je Jonna, že jo.
Jörgen dává furt dost dobře. Sice jeho growl už není tak mocně nasranej a kanální, jako třeba na Hate... a dalších, ale furt fajn. Ale připadá mi celkem umělej a to nevím zda je dobře. Čekal bych, že mu bude i více rozumět, což mu album od alba bylo, teď je to spíše takové přerušované hučení/chrčení. Nechci tvrdit, že jde do hajzlu, jako třeba Akerfeldt, ale nejlepší roky má asi taky už za sebou, a nebo to mrví produkčně. A to nějaké naprosto zefektované cosi, co se objevilo v pár songách raději nekomentuju, ale to byl spíše Kenthův hlas.
Tuc tuc pasáže a různé šumy, chrčení a praskání super, melodické pasáže teda docela zbytečné, zbytečně do nasrané kulervoucí hudby cpou nyny melodie pro děcka viz. kytarová sóla, ale basa je zas perfektní. Z těch instrumentálek mezi songama nejlepší DCLXIV. No a ze závěrečného songu mám celkem smíšené pocity. (podle obalu) 7 kytarových sól nalepené po sobě, které tvoří devítiminutový závěrečný song, hm. Pravda, že to jsou jedny z lepších a méně nudných sól, co se na albu objevují a rubou do toho bicí + nějaká ta elektronika, ale z druhého pohledu, je to jenom devítiminutové honění kytar. Kdyby do toho J. řval celou dobu nějaké satanismy, tak by to bylo podstatně lepší.

Závěrem. Není to špatné album, ale na trojku Hate, Dominate, Congregate, Eliminate, Armagedon March Eternal a In Hora Mortis Nostrae to opět vůbec nemá. Poslouchá se to sice fajn, jako celek se mi to líbí, jsou to The Project Hate, ale prostě na prdel, jako z některých alb si z toho prostě nesednu.
Každopádně jsem rád, že si to mohu pustit a určitě si to pustím na větší rozbor ještě vícekrát.

Jo a pěkné věnování na obalu.
Every single word and tone on this album is dedicated to Mieszko Talarczyk (Nasum), his family and his friends.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 57
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: The Project Hate MCMXCIX

Příspěvekod Pest » 28. srpen 2014, 21:25

O tuto kapelu jsem před nedávným časem zakopl při stalkování Myšýkova lástka, ale naprosto mě to nezaujalo. Záležitost je to objektivně vzato sice kvalitní, ale mě to nic neříká. Inu - kolik lidí, tolik chutí. ;)
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1198
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: The Project Hate MCMXCIX

Příspěvekod mIZZYchal » 31. srpen 2014, 14:40

Už mě to taky nebaví tolik jako dřív. Každopádně stále si stojím za tím, že nejlepší je od téhle kapely trojka Hate, Dominate, Congregate, Eliminate
+ Armageddon March Eternal + In Hora Mortis Nostræ.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 57
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: The Project Hate MCMXCIX

Příspěvekod JARDAOZZY » 29. duben 2019, 8:49

Dle mýho názoru špicová "banda" :rocken: :tlesk: :palec:
JARDAOZZY
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 10
Registrován: 9. květen 2014, 17:39


Zpět na Death Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron