God Forbid

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

God Forbid

Příspěvekod Meresz » 26. prosinec 2013, 21:43

Obrázek
Obrázek
Krajina pôvodu: New Brunswick, New Jersey, USA
Stav: nečinná
Aktívne obdobie: 1996-2013
Štýl: thrash/metalcore
Textová tématika: vnútorné problémy, politika, život

God Forbid bola päťčlenná kapela z New Jersey, ktorá bola založená v roku 1996. Ich muzika štýlovo hraničila medzi moderným thrash metalom a metalcorom s prevažným vplyvom toho prvého štýlu. Počas svojej existencie vydali šesť dlhohrajúcich albumov a niekoľko EP-čiek a oficiálne mali iba jedinú personálnu zmenu.
Po troch demonahrávkach debutovali v roku 1998 so šesťskladbovou nahrávkou "Out of Misery". O dva roky nasledovala dlhohrajúca fošňa "Reject the Sickness", po ktorej im hodilo lano vydavateľstvo Century Media. Prvá nahrávka pre nich bola vonku už vo roku 2001 a dostala názov "Determination". Nasledovali veľmi dlhé koncertné šnúry, ktoré trvali rok a pol. V roku 2003 vydávajú EP "Beter Days" ako predzvesť pripravovaného albumu, ktoré doplnili o demo jednej skladby z "Determination" a dve ukážky z ich prvých dvoch počinov, ktoré vyšli ešte pod nezávislými vydavateľstvami. Tretí album "Gone Forever" vychádza koncom februára roku 2004. Jeho rozšírená edícia (zvaná deluxe tour edition), doplnená o EP "Better Days" koncom daného roku. Klipy vznikli k skladbám "Anti-hero", "Better Days" a "Gone Forever". Štvrtý a koncepčne ladený album nasleduje v septembri roku 2005 a má názov "IV: Constution of Treason". Po ňom si dáva kapela s tvorbou nového materiálu riadne načas a medzeru vyplňuje koncertným DVD "Beneath the Scars of Glory of Progression" (2008), ktoré na prvom disku zachytáva vypredaný koncert v domácom New Jersey z februára 2007 a na druhom dokument "Rated R for Real" a ďalšie bonusové materiály. Piaty album "Earthsblood" vychádza vo februári 2009 a s ním súvisí aj tá personálna zmena - jeden z gitarovej bratskej dvojice Coyleovcov, Dallas opúšťa kapelu. Na jeho miesto nastúpi istý Matthew Wicklund. Zároveň ten rok skupine končí zmluva s Century Media. Novú zmluvu podpísali s labelom Victory a šiesty a zároveň posledný album vyšiel v marci roku 2012 a volá sa "Equilibrium". V auguste 2013 oznamuje gitarista Doc Coyle a bubeník Corey Pierce pomocou twitteru, že kapela skončila.

Posledná zostava:
Byron Davis - spev (1996-2013)
Doc Coyle - sólová gitara (1996-2013)
Matthew Wicklund - rytmická gitara (2009-2013)
John Outcalt - basová gitara (1996-2013)
Corey Pierce - bicie nástroje (1996-2013)

Bývalí členovia:
Dallas Coyle - rytmická gitara (1996-2009)

Diskografia:
1998 Out of Misery (EP)
2000 Reject the Sickness
2001 Determination
2003 Better Days (EP)
2004 Gone Forever
2005 IV: Constitution of Treason
2008 Beneath the Scars of Glory and Progression (DVD)
2009 Earthsblood
2012 Equlibirium

Odkazy:
MySpace
Last.FM
Metal-Archives

Ukážky:





Pre mňa je God Forbid za posledný rok jedna z najpočúvanejších kapiel. Na svoj žáner je celkom osobitá a hlavne na konte nemajú slabšej nahrávky (aspoň zatiaľ z tých čo som počul :mrgreen: ). V mojej diskografii sa nachádzajú tri fošne - "Determination", "Gone Forever" a "IV: Constitution of Treason" a na posluch by som jednoznačne odporučil "Ústavu vlastizrady"! Fantastický moderný metal, takmer bez slabých miest, ťažko určiť ktorá skladba je lepšia! :headbang: Samozrejme mimo netrafíte ani keď vyberiete predošlé dve dosky, kvalitnej muziky sa dočkáte aj tak a čerešničkou je skvelé 2DVD "Beneath the Scars of Glory and Progression", ktoré stojí za pozretie. Priznám sa že posledné dve albáče som ešte nepočul, ale plánujem si ich čoskoro vypočuť a zakúpiť. Aký je váš názor na túto už bohužiaľ rozpadnutú kapelu?
Uživatelský avatar
Meresz
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Košice
Příspěvky: 43
Registrován: 8. leden 2011, 22:50

Zpět na Core Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron