Myrkur

ambient/folk/sympho black metal

Moderátor: The_Nameless

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Myrkur

Příspěvekod silmarill » 5. březen 2021, 2:22

VnukSvaroga píše: místo toho je zdůrazňována hlavně krása zpěvačky a povrchní "nordic feeling"

to môžeš aplikovať tak na 95% female fronted folk metalu... s malou obmenou aj na female fronted gothic metal, kde je to ešte znateľnejšie.


vosa píše:Přijde mi, žes vyletěl jak čertík z krabičky a začal útočit ptávě na to, co jsem vůbec neměla v úmyslu zpochybňovat :)

práveže ako prvá si tu vypenila práve ty s trvdením, že je to niečo "málo prínosného, čo s black metalom nemá nič spoločného" a tvojimi pocitmi akéhosi "tlaku na uznanie".

anyway, uvítal by som nejaký podklad k tvrdeniam, že niekto NÚTI "tradičných" metlákov uznať kvalitu a originalitu tejto hudby nad rámec subjektívneho hodnotenia hudby ktorú bežne počúvajú. ja som nikde nič také neregistroval. a znovu opakujem, že ja ako "moderný metalista" sa napriek pozitívnym recenziám tradičných kapiel ani kvôli ich dominantnej prítomnosti na festivaloch nijak necítim byť "tlačený" uznať ich kvality.

v rámci témy "krieg or not" dokážem byť aj sebakritický - obdobné postoje som kedysi (pred 20 rokmi) zastával voči skupine Evanescence ako fanúšik skupín Tristania, Theatre of tragedy, Draconian a iných "tradičných" gothic metal skupín. dosť ma mrzelo, keď sa taký komerc ako Evanescence vtedy dostal do rádií a veci ktoré som považoval za úplné hudobné perly (ako napríklad Estatic Fear - ktorý doteraz považujem za hidden gem metalu) sa úplne strácali mimo pozornosť mainstreamového metalu. ale za tie dve dekády som sa už proste naučil mať nadhľad :hi:
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: Myrkur

Příspěvekod VnukSvaroga » 5. březen 2021, 20:17

silmarill píše:to môžeš aplikovať tak na 95% female fronted folk metalu... s malou obmenou aj na female fronted gothic metal, kde je to ešte znateľnejšie.

Na tom nezáleží. I kdyby to byla pravda (a myslím, že není, třeba Arkona, Kalevala, nebo Rujan jsou přes všechny své nedostatky skladatelsky i obsahově na mnohem vyšší úrovni než Myrkur), tak to lenivou kvalitu tvorby Myrkur nijak nepozvedává.
VnukSvaroga
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 5
Registrován: 3. březen 2020, 18:49

Re: Myrkur

Příspěvekod vosa » 6. březen 2021, 18:02

Silmarill, když mi asi nejvíc vadí to dělení na "tradiční" a "moderní" metalista... je to fakt nutný? Musíme bejt každej něco z toho? To přesně je ten problém - když řeknu, že se mi tvorba Myrkur nelíbí, jsem strčena do škatule "tradiční metalista" :roll:
Uživatelský avatar
vosa
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 301
Registrován: 22. prosinec 2016, 12:58

Re: Myrkur

Příspěvekod silmarill » 8. březen 2021, 2:27

za prvé, ten termín "tradičný metalista" respektíve "tradicionalista" si tu prvý krát použila ty, ja som na to len reagoval.
za druhé, stále nechápem ako je niekto "tlačený" k tomu, aby uznal kvality Myrkuru? mám sa ja cítiť byť tlačený uznať kvality skupín ako napríklad Death, Burzum či Nightwish kvôli pozitívnym recenziám či majoritnému počtu fanúšikov týchto skupín?
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: Myrkur

Příspěvekod vosa » 10. březen 2021, 10:31

no, uh, asi už nevím, co k tomu napsat :D asi to necháme bejt, protože tady shoda nebude... trochu mi to přijde jako o voze/o koze
já budu těžko vysvětlovat a dokazovat diskuze, jichž jsem byla svědkem, navíc mi, jako člověku maximálně snášenlivému a tolerantnímu k jiným hudebně-názorovým proudům, je docela nepříjemná situace, kdy vypadám, že někomu upírám to jeho a tlačím to svoje. Původní sdělení mělo být o něčem úplně jiném a z diskuze o kvalitách hudby nám začínají krystalizovat úsudky ad hominem.
Třeba to někdy někde doproberem v klidu, takhle holt je zkreslující to psané slovo a možná oba vypadáme nějak přednasraně, ačkoliv asi nejsme (teda já určitě ne :D ). Aspoň jsme tu teda drobně oživili komatózní stav fóra :)
Uživatelský avatar
vosa
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 301
Registrován: 22. prosinec 2016, 12:58

Re: Myrkur

Příspěvekod Pest » 15. březen 2021, 10:24

Jojo, zas je po delší době co číst. Myrkur je prostě fajn téma. :lol:
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1198
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Myrkur

Příspěvekod silmarill » 17. září 2023, 1:40

nový album výjde 20.10., hateri by si mali kúpiť nové klávesnice :roll:

Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: Myrkur

Příspěvekod Pest » 27. září 2023, 21:26

Těším se. :palec: Třeba by se zas mohla vrátit k její interpretaci metalu.

Akorát nějak nechápu smysl klipu. Přijde mi to jako taková soft verze Fortis Natura. Pro případné nastudování přidávám link, pokud by se někdo ptal takzvaně "pro kamaráda".

Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1198
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Myrkur

Příspěvekod Pest » 10. listopad 2023, 23:14

Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1198
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Předchozí

Zpět na Black Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron