Myrkur

ambient/folk/sympho black metal

Moderátor: The_Nameless

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Myrkur

Příspěvekod silmarill » 1. září 2019, 14:10

neschvaľujem jej to... bude mať menej času na hudbu, keďže haranti sú časovo náročné hobby.
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: Myrkur

Příspěvekod Pest » 2. září 2019, 14:51

Její folkové album je tudíž asi ve hvězdách...
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1198
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Myrkur

Příspěvekod Pest » 15. leden 2020, 15:06

Tak je to tady. Vypadá to, že se oklepala z těhotenství a koncem března můžeme očekávat plnohodnotné folkové album. Zde je singl "Ella", který z něj pochází. Obstojná čumenda. :palec:

Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1198
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Myrkur

Příspěvekod Jura3 » 23. leden 2020, 0:17

Líbí se mi to, jsem zvědav na celé album :)
Jura3
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Příspěvky: 271
Registrován: 15. červenec 2013, 11:50

Re: Myrkur

Příspěvekod Pest » 23. leden 2020, 16:16

No já ti ani nevím. Tento song je tak něžný, že jsem chvílemi ani nevěděl, že něco poslouchám. :lol:
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1198
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Myrkur

Příspěvekod silmarill » 24. leden 2020, 17:54

zatiaľ pozerám že na metalových stráánkach je proti tomu solídny hate, takže asi to bude dobré :D
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: Myrkur

Příspěvekod Pest » 25. leden 2020, 20:34

Nečekal bych asi nic jiného. Myrkur bude vždy terčem těchto útoků. :lol:
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1198
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Myrkur

Příspěvekod Pest » 25. březen 2020, 22:16

Skrytý obsah
Obrázek

Tak už je to dostupné, myslím, nejen u bratrů Sovětů. Dnes jsem to slyšel prvně. :palec:
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1198
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Myrkur

Příspěvekod silmarill » 26. březen 2020, 0:57

začal som to počúvať, ale nemal som chuť na folk...
...aber er kommt der Tag!
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: Myrkur

Příspěvekod Pest » 26. březen 2020, 10:20

Mně se to album jeví jako taková zkouška všeho možného, co by Amalie chtěla hrát. Nicméně, Myrkur ist Krieg! :twisted:
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1198
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Myrkur

Příspěvekod VnukSvaroga » 25. červenec 2020, 19:58

Pokud by někdo měl zájem si o tvorbě Myrkur počíst, na Besu vyšla kritika předposledního Mareridt:

https://beswebzine.sk/myrkur-mareridt-rozbor-alba/

Je to delší, ale řeší se všechno možné: zpěv, žánry, struktura, kontroverze, nové Folkesange apod.
VnukSvaroga
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 5
Registrován: 3. březen 2020, 18:49

Re: Myrkur

Příspěvekod silmarill » 19. prosinec 2020, 0:30

ďalšia folková pesnička Vaška a Amálie:



neurazilo ma to, ale čakám na niečo ako Mareridt II.

fyi na Aliexprese šijú čínske deti tričká Myrkur za pár šušňov. jedno som si objednal, uvidíme aká bude kvalita.
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: Myrkur

Příspěvekod vosa » 27. prosinec 2020, 16:47

VnukSvaroga píše:Pokud by někdo měl zájem si o tvorbě Myrkur počíst, na Besu vyšla kritika předposledního Mareridt:
https://beswebzine.sk/myrkur-mareridt-rozbor-alba/


Twl, tohle je tááák přesný, nejsem zdaleka takový znalec jako autor rezenze, ale popisuje přesně můj dojem z tvorby paní Amálie... Není to originální, není to přínosné a vůbec to v podstatě s blackem nemá moc společného, daleko blíž je k popu (a to k primitivnímu, jednoduchému popu)

...album, které se prodává pod hlavičkou „black metal“, obsahuje většinou jakousi neforemnou a těžko zařaditelnou hudbu, které se nejblíže podobá nějaký zasněný pop, i když se šumícíma metalovýma kytarama někde v pozadí...
Uživatelský avatar
vosa
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 301
Registrován: 22. prosinec 2016, 12:58

Re: Myrkur

Příspěvekod Jim » 4. leden 2021, 12:16

Poučná a dlóóóuháá Janova recenze, kde nám vysvětluje, že na albu Mareridt není rozhodně black metal. Dobrá tedy, pravdu má ten pán, ovšem díval jsem se na vydavatelství Relapse Records , které album vydalo a tam CD jako black metal rozhodně nenabízejí, píšou " 11 tracks that further progress her visionary blend of metal with gorgeous, stirring melodies, dark folk passages, choral arrangements and superb, horrific beauty"
Hudební vzdělání nemaje a jako pouhý (s)prostý konzument hudby , který muziku dělím na líbí se mi,nelíbí se mi,jsem se rád poučil.
Myrkur jsem poprvé a naposled slyšel na tribuně BA , zpěv Amalie mě zaujal , rozhodl jsem se sejít dolů a okouknou ten zázrak zblízka, ale satanužel , tehdá vypukl na jedné z hradeb pevnosti požár , přijela šprycbanda a produkce byla ukončena. Dalšího ročníku se Amalie nezúčastnila ze zdravotních důvodů a jak to dopadlo loni všichni víme.
Ještě pár slov k albu Folkesange,které Jak už Jan ve svém elaborátu píše , získalo první místo u "pisálků" Sparku. Časopis se mi dostal před vánoci do ruky a ze zvědavosti jsem si tedy album ukradnul a z telefonu přes špunty, při nějaké práci album poslechnul (ano,takhle by se hudba konzumovat neměla),nezaujalo mě vůbec a nechápal jsem jak se to stalo, (v časopise zabývajícím se hard and heavy)ale umístilo folkové album na prvním místě, záhada. Nicméně po čase jsem si ještě přečetl zajímavý rozhovor Jany Vrbkové s Amalii Brunn. Jana má zjevně přehled o severských lidovkách,takže jsem se dopátral o čem Folkesange vlastně je , dal jsem albu další šanci a hle,líbí se mi,další záhada.
Folkesenge : se skládá se severských lidovek (známá je především Remund,kterou upravili třeba TÝR) ,jedné skotské (House Carpenter) a vlastní tvorby Amalie Bruun. Album produkoval Christopher Juul z Heilung.Dobře se to poslouchá,zpěv je nádherný s metalem hudba nemá společného ani ťuk a Jan ve své recenzi napsal, že Amalie je jako Enya , s tím se dá myslím souhlasit. Určitě bych na Myrkur někdy zašel,ovšem spíše ,než na metalové festivaly,se svou produkcí hodí na akce multikulti,jako třeba Colours.
Uživatelský avatar
Jim
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Slezko
Příspěvky: 214
Registrován: 15. prosinec 2016, 15:36

Re: Myrkur

Příspěvekod vosa » 4. leden 2021, 16:58

Jasný - líbí/nelíbí je u mne taky nejdůležitější a bez mučení přiznávám, že se mi často líbí i některé "blbosti" bez jakékoliv hudební originálnosti. Prostě to kdesi vevnitř člověkovi zarezonuje a je to paráda. Pokud to tak kdokoliv má s Amálií, tak super, nehodlám nikomu vymlouvat to "líbí". Jen mě prudí, pokud je tlačena člověku s tím, jak hlubokou a novátorskou hudbu vytváří a jak to prostě musím ocenit (a pokud neoceňuju, tak jsem trapná metalačka-tradicionalistka, která odmítá opustit shnilý rybníček obligátních postupů :-P :-D )
Na Colours by byla určitě dobrá, ale klidně ať jezdí i na Brutal, však se líbí dost lidem, kteří si zajdou poslechnout a já si aspoň na hodinku odpočnu u piva, pokud zrovna nebude něco neopominutelného na zadní stagi :-D
Jen mi teda nikdo nevymluví, že kdyby tutéž hudbu dělala ženská se vzhledem herdekbáby, tak na ni přijde sotva desetina lidí ;)
Uživatelský avatar
vosa
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 301
Registrován: 22. prosinec 2016, 12:58

Re: Myrkur

Příspěvekod Pest » 1. březen 2021, 12:00

A i kdyby cokoliv, tak jako vizuální zážitek na BA rozhodně. Aspoň si člověk odpočine od těch všech bubáků a uřvanců. :lol: :hi:
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1198
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Myrkur

Příspěvekod silmarill » 4. březen 2021, 9:11

vosa píše:Jen mě prudí, pokud je tlačena člověku s tím, jak hlubokou a novátorskou hudbu vytváří a jak to prostě musím ocenit (a pokud neoceňuju, tak jsem trapná metalačka-tradicionalistka, která odmítá opustit shnilý rybníček obligátních postupů :-P :-D )


tebe je tá hudba niekým "tlačená"? :o niekto ťa ju núti počúvať či pozitívne oceňovať? pokiaľ pozitívne subjektívne hodnotenia poslucháčov Myrkur narušujú tvoju integritu "tradičnej" metalistky - ako to že pozitívne hodnotenia albumov "tradičných" metalových skupín nijak neubližujú poslucháčom post-metalu, blackgaze, jazz-blacku, industrial blacku a iných moderných metalových žánrov? :roll: prečo fanúšikovia Myrkuru nemajú nutkanie komentovať a verbálne útočiť na skupiny hrajúce "tradičný" metal - ale na Myrkur sa hrnie špina z každej strany?

podobne to bolo s nástupom deathcore, keď fanúšikovia tradičného deathu nadávali na deathcorové skupiny a tvrdili, že to nie je skutočný metal. história sa opakuje.

mimochodom, v rámci doom metalu existuje obdobný projekt "Darkher" - sólovka vokalistky Jayn Hanna, ktorá kedysi produkovala elektronickú hudbu, neskôr folk-rock. je to fúzia moderného doom metalu, ambientu a folku, ktorá mala veľmi dobré hodnotenia v recenziách - ale nikto na doom metalovej scéne s tým nema žiadny problém, nikde žiadny shitstorm s tvrdeniami či dokazovaniami typu "toto nie je skutočný doom metal"...
zrejme sú doom metalisti benevolentnejší a otvorenejší novým vecia, než blackeri.
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: Myrkur

Příspěvekod Pest » 4. březen 2021, 11:15

Vyjadřuji se jen k tomuto, aby bylo jasno. 8-)

silmarill píše:zrejme sú doom metalisti benevolentnejší a otvorenejší novým vecia, než blackeri.


Já si myslím, že rozhodně. Elitářství se vždy točilo kolem tohoto žánru (a neříkám, že ho v sobě nemám), přeci jen termín trve kvlt je primárně spojovaný s black metalovou scénou. "Poslouchám BM, a proto jsem výjimečný." - ano, také jsem si to myslel. :lol:
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1198
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Myrkur

Příspěvekod VnukSvaroga » 4. březen 2021, 13:23

Celé metalové subkultuře je elitářství vlastní, nehledě na subžánr. Princip metalistů byl a je, že "poslouchám metal a rock, ne ty sračky z rádia". V rámci samotné subkultury se to pak tříští na menší skupinky (pověstné Sicmaggotovské "zdechni ve škarpě s Avantasií ve sluchátkách"), ale black rozhodně není subžánr, který by tím byl postižený apriori nejvíc. Fanoušci hevíku na Masters of Rock by byli jedni z prvních, kteří by se začali opájet vlastní hloubkou a zajímavostí, protože konzumují "rebelskou a kvalitní hudbu, na rozdíl od trapnejch hoperů a diskoděcek".

Kritika tvorby Myrkur ve stylu "není to skutečnej black" je samozejmě blbá a trapná. Ale že je její tvorba udělaná lenivě a mechanicky a místo toho je zdůrazňována hlavně krása zpěvačky a povrchní "nordic feeling", toho si lidi můžou všimnout taky. A i když to může někdo vyjádřit nevybíravě a agresivně, ještě to neznamená, že je to omezený elitista, co nesnáší experimenty a nové věci. Možná, že ta hudba jenom prostě není tak dobrá, jak se většině lidí zdá.
VnukSvaroga
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 5
Registrován: 3. březen 2020, 18:49

Re: Myrkur

Příspěvekod vosa » 4. březen 2021, 17:02

silmarill píše:
vosa píše:Jen mě prudí, pokud je tlačena člověku s tím, jak hlubokou a novátorskou hudbu vytváří a jak to prostě musím ocenit (a pokud neoceňuju, tak jsem trapná metalačka-tradicionalistka, která odmítá opustit shnilý rybníček obligátních postupů :-P :-D )


tebe je tá hudba niekým "tlačená"? :o niekto ťa ju núti počúvať či pozitívne oceňovať? pokiaľ pozitívne subjektívne hodnotenia poslucháčov Myrkur narušujú tvoju integritu "tradičnej" metalistky - ako to že pozitívne hodnotenia albumov "tradičných" metalových skupín nijak neubližujú poslucháčom post-metalu, blackgaze, jazz-blacku, industrial blacku a iných moderných metalových žánrov? :roll: prečo fanúšikovia Myrkuru nemajú nutkanie komentovať a verbálne útočiť na skupiny hrajúce "tradičný" metal - ale na Myrkur sa hrnie špina z každej strany?.


Hele, nechci to nijak hrotit ;) a ano, je "tlačená" - tak jak jsem to popsala "kdo ji neoceňuje, je trapnej tradicionalista". Proti SUBJEKTIVNÍM pozitivním hodnocením nic nemám, snad jsem to tam i napsala, že mi vůbec nevadí, že se lidem líbí, ne? Jen mi vadí tlak na "uznání kvality a novátorství", což v její tvorbě nevidím. Přijde mi, žes vyletěl jak čertík z krabičky a začal útočit ptávě na to, co jsem vůbec neměla v úmyslu zpochybňovat :) klasický problém netové diskuze, u piva bysme v klidu vyřešili, že nikdo nikomu na hračky nechce šlapat, každej má svý bábovky a pohoda džez ;) :D
Já fakt nejsem žádnej kovanej blekař, jen holt neuznávám šablonu, že každej, kdo splácá popinu s extrémem je převratný novátor. Je to individuální a záleží na tom, jak se s tím kdo popasuje. U Myrkur se prostě zcela ztotožňuji s původní recenzí, že ta kvalita ani novátorství tam není. Ale líbit se může, vo tom žádná 8-)
Uživatelský avatar
vosa
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 301
Registrován: 22. prosinec 2016, 12:58

PředchozíDalší

Zpět na Black Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron