Horn

Moderátor: The_Nameless

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Horn

Příspěvekod Lesíček » 28. září 2012, 22:50

Obrázek
Obrázek

Země: Německo Obrázek
Rok založení: 2002
Styl: Atmosférický black metal
Texty: Příroda, přírodní katastrofy, nemoci, lidstvo

Horn je jednočlený projekt založený roku 2002. Za svého více jak desetiletého působení stačil Nerrath vyprodukovat pět alb a dvě dema. Na německé undergroundové scéně má Horn své pevné místo a v oblasti atmosférického black metalu ovlivněného přírodou si získal nejednoho fanouška této sympatické a "světlé" odnože black metalu.

Členové


Nerrath - Veškeré nástroje, vokály

Diskografie


Wanderszeit (Demo, 2003)
Der Forst im Frühjahr (Demo, 2004)

Jahreszeiten (2005)
Die Kraft der Szenarien (2006)
Naturkraft (2008)
Distanz (2010)
Konflikt (2013)


Odkazy



Hudební ukázky


Die Heimat die keiner kannte (z alba Distanz)


Die Kraft der Szenarien (z alba Die Kraft der Szenarien)


So Kalt Wie Nie Zuvor (z alba Naturkraft)


Naturkraft (z alba Naturkraft)
[youtube]http://youtu.be/o3OPlZhukWU[/youtube]


Obrázek
Naposledy upravil danny1691 dne 24. červen 2014, 12:18, celkově upraveno 3
Důvod: opraven link na YT
Obrázek
Uživatelský avatar
Lesíček
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Praha
Příspěvky: 983
Registrován: 20. červen 2010, 9:38

Re: Horn

Příspěvekod Pest » 25. březen 2013, 20:03

Zajímavá fotka, jak se kochá tou krajinou. Na první pohled jsem si myslel, že drží rybářskej prut. :lol:
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1197
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Horn

Příspěvekod Lesíček » 25. březen 2013, 20:22

A já naivně doufal, že někdo konečně napíše, jak parádní hudba to je :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
Lesíček
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Praha
Příspěvky: 983
Registrován: 20. červen 2010, 9:38

Re: Horn

Příspěvekod Pest » 25. březen 2013, 20:53

Bohužel neznám, takže nemohu soudit. Dal bys mi tip na nějaké album, ať nejdu na slepo? Jedno stačí bohatě. :)
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1197
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Horn

Příspěvekod Lesíček » 25. březen 2013, 21:04

Pokud chceš spíše atmosféru přírody tak Naturkraft nebo Die Kraft der Szenarien (spíše Naturkraft). A pokud chceš více black metalu tak poslední Distanz
Obrázek
Uživatelský avatar
Lesíček
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Praha
Příspěvky: 983
Registrován: 20. červen 2010, 9:38

Re: Horn

Příspěvekod Pest » 26. březen 2013, 11:45

Díkes, tahám Naturkraft. :palec:
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1197
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Horn

Příspěvekod Lord Nazgul » 28. březen 2013, 15:05

Osobně znám jen Distanz, nalákala mě kdysi recenze tuším na Mortem. Zajímavá a osobitá muzika, ne na každý den, ale za vyzkoušení stojí.
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Horn

Příspěvekod Pest » 15. duben 2013, 23:54

Naturkraft je dobrá deska. Bohužel se z toho pro mě nestane asi srdcovka, ale rozhodně se nejedná o žádnou béčkovou záležitost. Takže kdo není tak zlej, jako já, ať se na to určitě koukne. A ty Standíku si pusť Orlík. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1197
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Horn

Příspěvekod Lesíček » 14. srpen 2013, 20:33

S těma novinkami se nějak roztrhnul pytel, ale tahle novinka mě potěšila obzvlášť. Velmi rád se obávám, že vedle placek od Summoning a Nocte Obducta bude tohle horkej kandidát na nejlepší album roku.

Obrázek
Uživatelský avatar
Lesíček
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Praha
Příspěvky: 983
Registrován: 20. červen 2010, 9:38

Re: Horn

Příspěvekod Garion » 27. červen 2014, 9:18

Velmi mě potěšil výběr kapely pro tento týden. Neznal jsem to a kliknul jsem na ní jen kvůli fotce u jména kapely, kde byly vidět nějaký stromy. Sice se ta náklonnost nezrodila prvním poslechem, ale aspoň mě neodradil a dostatečně zaujal. Dal jsem Hornu více času a začal objevovat kouzlo tohoto atmosférického blacku. Našel jsem si tři desky, které mě podle názvu a popisu mohly zaujmout z jeho tvorby nejvíce.

KONFLIKT 2013: tahle deska mě baví nejvíc. Střednětempovej black, kde slyším vlivy Bathory a Summoning. Dílo už není tak syrový jako předchozí desky, přesto má pořád takovej garážovej zvuk. Je to slyšet hlavně u bicích, kde kromě horšího zvuku se mi nelíbí, jak jsou zahraný. Asi bych si přál, aby mu bicí nabouchal nějakej zručnej drummer, ale ve finále mi to až tak nevadí, pořád ta muzika je výborná. Prim pro mě hraje vybrnkávaná zvostřená kytara a hlavně atmosféra. Funguje to na každý další poslech víc a víc. Určitý riffy nemůžu vyhnat z hlavy. Tuhle desku bych si rád zařadil do sbírky.



DIE KRAFT DER SZENARIEN 2006: Hodně syrový album, má zvláštní kouzlo. Takový minimalistický, neumím to vysvětlit. Moc se mi líbí, jak je tady zahraná kytara. Jak melodický linky, tak i to, jak je tady s kytarou pracováno. A jako celek na mě působí celý album velmi dobře. Zvuk je teda pekelnej, ale to mi u tohodle stylu vůbec nevadí. Naopak to na atmosféře přidává. A taky se mi tady líbí opět to střední tempo přecházející až do doomových poloh, stejně jako u Konfliktu.

NATURKRAFT 2008: Tahle deska se mi líbila méně než ty dvě výše uvedené. Přesto, že se nijak neodklání zpracováním, instrumentalitou ani stylem od těch dvou, už to na mě jako celek tak nepůsobí. Asi to bude samotnou muzikou, melodiemi, aranžemi, které mi prostě nesedly ani na několikátý poslech. Některá místa jsou výborná a pak vata. Z těch tří je tahle deska taková nejrychlejší, nejblekovější. Ale pořád to není žádný běs, pomalá místa se najdou i tady v hojném počtu.

Nevím, k čemu bych tuhle kapelu (tedy one-man projekt) přirovnal, žádný srovnání mě v tuhle chvíli nenapadají, snad jen k Vinterriketu a to ještě vzdáleně. Ale uznávám, že už dlouho tuhle scénu nějak víc neposlouchám, takže přehled jsem dávno ztratil.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.


Zpět na Black Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků

cron