Dimmu Borgir

Moderátor: The_Nameless

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Dimmu Borgir

Příspěvekod Vicck » 23. listopad 2007, 11:19

Obrázek

Obrázek

Dimmu Borgir je Norská black metalová kapela.. V islandštině Dimmu Borgir znamená něco jako Temný Hrad.Kapela Dimmu Borgir byla založena roku 1993 Stianem Thoresen,Svenem Attle Koperudem, a Tjodalvem. První počin vydali už v roce 1994 vyšlo EP I Evighetens Mørke ( Into The Darkness of Eternity).Toho roku vydali ještě full-length album For All Tid. V roce 1996 kapela vydala album Stormblast. Po vydání Stormblastu kapelu opustil Stian Aarstad. Chyběl i při nahrávání alba Devil's Path, které vyšlo v roce 1996. Aarstad se vrátil když kapela připravovala album Enthrone Darkness Triumphant ( 1997), ale později byl z kapely vyhozen. Album Enthrone Darkness Triumphant bylo pro kapelu velkým úspěchem, také proto, že bylo vydané u známé německé nahrávací společnosti Nuclear Blast. Toto album je přelomové pro symfonický black metal jako celek hlavně kvůli velmi výrazným klávesovým pasážím.V roce 1999 kapela vydala album Spiritual Black Dimensions a v roce 2001 album Puritanical Euphoric Misanthropia(na kterém poprvé využila schopností symfonického orchestru).V roce 2003 se Dimmu Borgir povedl ohromný kousek, když vyšlo monumentální a neobyčejné album Death Cult Armageddon. Některé pasáže na albu byly nahrány společně s Pražskou filharmonií.V roce 2005 kapela znovu vydala album Stormblåst.Nejnovějším počinem je album z roku 2007- In Sorte Diaboli, které je taktéž prvním koncepčním albem kapely.


Members:
* Shagrath (Stien Thoresen) – vocals
* Silenoz (Sven Atle Kopperud) – guitar
* Mustis (Øyvind Mustaparta) – keyboard
* ICS Vortex (Simen Hestnæs) – bass guitar, clean vocals
* Galder (Thomas Rune Andersen) – guitar
* Darek "Daray" Brzozowski - drums


Discography:
# For All Tid (1994)
# Stormblåst (1996)
# Enthrone Darkness Triumphant (1997)
# Godless Savage Garden (1998)
# Spiritual Black Dimensions (1999)
# Puritanical Euphoric Misanthropia (2001)
# Death Cult Armageddon (2003)
# Stormblåst MMV (2005)
# In Sorte Diaboli (2007)
# Abrahadabra (2010)




Uživatelský avatar
Vicck
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Bohumín
Příspěvky: 210
Registrován: 16. listopad 2007, 23:17
Aktivní v kapele: Pilgrim

Re: Dimmu Borgir

Příspěvekod Darill » 6. prosinec 2007, 23:22

Demon Burger hmm... mám celkem rád alba Death Cult Armageddon a Enthrone Darkness Triumphant, ten zbytek mi toho zas tolik neřiká, kdybych měl vybírat favorizované songy, tak Progenies of the Great Apocalypse :lol:, Blood Hunger Doctrine a Moirning Palace..

Chtěl bych je vidět naživo, nicméně na pražském koncertu se mi příčila cena vstupenek a Amon Amarth, které vidět opravdu nepotřebuju a platit za ně takovou pálku už se mi vůbec nechtělo :lol:
Uživatelský avatar
Darill
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 591
Registrován: 22. listopad 2007, 18:04

Re: Dimmu Borgir

Příspěvekod Fox » 7. prosinec 2007, 4:35

Já právě naopak, dotlačil jsem se na ten koncert kvůli Amonům, i když Dimmu mi nic neříkaj... a jak jsem se obával, mírně mě to zklamalo, předkapela dobrá, Amoni skvělý, ale měli jen slabou hodinku, a pak otrava v podobě Dimmu, ani v davu to moc nevřelo. Seděl jsem na schodech a všechno viděl jako na dlani, pařily sotva první dvě řady, pak mrtvo... když ve druhé třetině jejich vystoupení vypadly světla, ptal jsem se, proč nemohla vypadnout raději hudba. Nechť mi jejich fanoušci odpustí, ale Dimmu řadím na druhou příčku speciálního žánru s názvem "Kašpar Metal".
Obrázek Life is a sexually transmitted disease.
Fight dismay
Deny the disarray
Just keep them far away from you and fight
With all your might

Epica
Uživatelský avatar
Fox
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: Brno
Příspěvky: 756
Registrován: 19. listopad 2007, 16:54

Re: Dimmu Borgir

Příspěvekod Stick » 20. leden 2008, 15:43

Já sem je dřív silně nemusel, ale tak před týdnem sem si znovu pustil Enthrone Darkness Triumphant a tentokrát se mi to zalíbilo. Moje zatím nej In Death's Embrace, Succubus In Rapture, Progenies Of The Great Apocalypse.
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Dimmu Borgir

Příspěvekod Nelya » 25. leden 2008, 17:53

Dimmu jsou skvely :kytarista4: at si rika kdo chce co chce....nej songy Burn in hell, The serpentine offering, Antikrist...mozna i Stormblast
Jen jsem fakt nastvanej sam na sebe, ze mi nevysel jejich koncert :-( :-(
Don´t mess with Morgomir

Obrázek
Uživatelský avatar
Nelya
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Příspěvky: 300
Registrován: 25. leden 2008, 17:29

Re: Dimmu Borgir

Příspěvekod Gothic_unky » 26. únor 2008, 22:29

Dimmu to je fakt pecka skupiny :kytarista4: ....podla mna su ich najlepsie albumi najlepsie pesnicky su asi The serpentine offering, progniest of the great apokalipse, puritanial, burn in hell a tak dalej. \m/ :teufel: :kytarista4:
Berme život taký aký je.....čiže nanič
Uživatelský avatar
Gothic_unky
Novicius
Novicius
 
Příspěvky: 1
Registrován: 26. únor 2008, 22:23

Re: Dimmu Borgir

Příspěvekod Denarka » 30. březen 2008, 13:51

nemám slov :headbang: :headbang: :headbang: prostě skvělá skupina :teufel:
Přerushit sekerou na dvě části !!! (Debustrol)
Uživatelský avatar
Denarka
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 31
Bydliště: Zlín
Příspěvky: 127
Registrován: 27. leden 2008, 22:05

Re: Dimmu Borgir

Příspěvekod Storm » 30. březen 2008, 20:22

och, tak na DB spocivala moja metalova vychova.. pred rokmi mi zneli "omg drsne" a dnes som si ich dala na ranajky :) este aj po rokoch mi stale zneju bombasticky.
sranda bola, ked sme vcera s kamoskou pustili v cajovni ako cajovnovu hudbu burn in hell a puritaniu :D:D
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.
Uživatelský avatar
Storm
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 35
Registrován: 23. březen 2008, 15:43

Re: Dimmu Borgir

Příspěvekod Gore » 30. březen 2008, 21:54

a kto je akoze ta kamoska, haa? :lol: (aneb niekoho si zabudla spomenut :lol: )
Sorrow ever awaits on joy.
Skrytý obsah
Minutáž hudby načítaná z Last.FM (overall):
Obrázek
Uživatelský avatar
Gore
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Příspěvky: 3435
Registrován: 20. leden 2008, 23:13

Re: Dimmu Borgir

Příspěvekod Storm » 30. březen 2008, 22:09

jaaaj, Gore, naschval som to tak povedla, hned som vedela, ze sa ozves. dala som: "sme pustili..." neboj, este si nevykam :P :lol: nj, sam si sa mal pochvalit, ze si robil v cajovni metaloveho didzeja :twisted:

edit by Gore> noo, sak to bolo osviezenie oproti tym ezotericky-tantrickym blabolom :lol: ma pokusalo pustit tam Hammer Smashed Face 8-)
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.
Uživatelský avatar
Storm
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 35
Registrován: 23. březen 2008, 15:43

Re: Dimmu Borgir

Příspěvekod o.p.a.t » 19. červenec 2008, 11:24

Dimmu jsou hodně kritizováni těma pure evil orthodox blék metálistama, a to mě poslední dobou už začíná dost štvát. Když vidím, jak se všichni snaží vytvořit nějakou hovadinu z jejich názvu, nudí mě to.

Tu kapelu mám hodně rád, jak stará, tak i nová alba. Viděl jsem je live v Praze a bylo to hodně dobré! Nejoblíbenější album asi "Enthrone Darkness Triumphiant" ...
Uživatelský avatar
o.p.a.t
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Rokycany / Praha
Příspěvky: 2879
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 13. červenec 2008, 10:33
Aktivní v kapelách: Mallephyr, Stíny Plamenů, War for War (live)

Re: Dimmu Borgir

Příspěvekod Suffocation » 19. červenec 2008, 11:33

No tak to ja se mezi ne urcite neradim, ale taky je moc nemusim ... je mi jedno jako maji image nebo ja nevim co, je mi jedno, ze je blekmetalisti nemaji radi, ale proste mi jejich hudba neprijde dostatecne originalni, aby mne zaujala, takove nemastne neslane. Rozhodne se da v jejich tvorbe najit par dobrych songu, ale to mi nestaci, to se da najit uplne vsude.
In pain we trust. In anger we believe. In darkness we abide.

Obrázek
Uživatelský avatar
Suffocation
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Brno
Příspěvky: 1668
Registrován: 18. únor 2008, 23:19

Re: Dimmu Borgir

Příspěvekod Hooya » 19. červenec 2008, 19:09

Souhlas s předřečníkem. Mně též přijdou nemastní-neslaní a veřejností přeceňovaní. Ta hudba je dost hraná na efekt, hodně toho dělá (tradičně) špičkově nazvučení jednotlivých alb (nemluvím o rané tvorbě). Hudebně docela průměr. Je ale pravda, že to byla první kapela tohoto ranku, kterou jsem slyšel a byl jsem z nich hodně na větvi a na nějakou dobu jim propadl. Teď se už tomu spíš pousměju :), ale pár solidních hitiků každopádně mají.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Dimmu Borgir

Příspěvekod Stick » 19. červenec 2008, 22:19

Mně se docela dost věcí od nich líbí, mám u prdele názory ortodoxní rádoby true pure větve.
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Dimmu Borgir

Příspěvekod Lord Vader » 20. červenec 2008, 14:57

Dimmu jsou v pohodě, jejich hudba má aspoň oproti těm "black orthodox kapelám" fantazii a nápady. Moje nej desky jsou Stormblåst, Enthrone Darkness Triumphant a Puritanical Euphoric Misanthropia.
Uživatelský avatar
Lord Vader
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Příspěvky: 1309
Registrován: 25. březen 2008, 20:32

Re: Dimmu Borgir

Příspěvekod Hooya » 25. červenec 2008, 18:57

"Puritanical Euphoric Misanthropia" byla placka, které jsem nadobro naprosto propadl a točil i horem i spodem. Miloval jsem ji, možná že jsem to s tím proposloucháním přehnal, protože mě pak tato deska dost omrzela (možná to taky bylo tím, že jsem začal pronikat do Císaře a to je panečku jiná káva). "Kings of the Carnival Creation" nebo "Hybrid Stigmata" pro mne byly totální hymny! "Enthrone Darkness Triumphant" jsem taky měl moc rád, hlavně krásnou náladu alba, tu desku jsem ale neslyšel ani nepamatuji. A nový "Stormblast" můžu i teď, to se opravdu povedlo. Pohled na Dimmu Borgir mi změnil taky, dle mého, hodně jalová nová deska, která obsahuje úvodní šlehu a pak jen totální výplň. :|

EDIT: Před chvílí jsem si "Puritanical Euphoric Misanthropia" hodil do playlistu a právě graduje "King of the Carnival Creation" - pecka i po těch letech, nic tak dobrého už Dimmáči nestvoří. Barkerův životní výkon, nápad za nápadem a ten zvuk :!:
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Dimmu Borgir

Příspěvekod Lord Vader » 25. červenec 2008, 22:42

:D tak s tou Puritanical Euphoric Misanthropia jsem na tom byl podobně :D
Uživatelský avatar
Lord Vader
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Příspěvky: 1309
Registrován: 25. březen 2008, 20:32

Re: Dimmu Borgir

Příspěvekod Wapster » 4. srpen 2008, 13:24

Hooya: Celkem se shodujem a Ave kámo.
Život je k***a (jsem sprosťák), ale ne tak velká, když posloucháš metal. Metal je totiž lék na vše, jen si ho správně zvolit
http://www.metalista.cz
Fanoušek promostars:
http://www.metalshop.cz/tricka/tricka_metalova/p/tricko-metallica-death-magnetic-3-celopotisk-micz-?a_aid=metaez&a_bid=metal
Uživatelský avatar
Wapster
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Kojetín
Příspěvky: 716
Registrován: 4. srpen 2008, 8:19

Re: Dimmu Borgir

Příspěvekod danny1691 » 10. srpen 2008, 11:14

no mě zase uzemní jejich první album For All Tid. Doporučuji
Obrázek
Skrytý obsah
...v pubertě se musí pořádně šo...t, ti ošklivější sportovat a úplní chcípáci dělat rámus jako paviáni v zoo.Franta Štorm

Kdo se bojí Endží nesmí do lesa

Angel.of.mine « úte 31. bře 2009 19:30:15 » jasné já sem zrovna v tu chvíli opravdu nechtěla nic jiného než k dannymu do náruče
Yumi, 22:31 Danny, můj úžasný Danny...
Bože, zachovej mi zdraví a mým manželkám schopnost pracovat

Obrázek
Uživatelský avatar
danny1691
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Ravenholm
Příspěvky: 1958
Registrován: 8. srpen 2008, 19:31

Re: Dimmu Borgir

Příspěvekod Nelya » 17. srpen 2008, 1:23

o.p.a.t: Predpokladam ze narazis na takzvany "Demon Burger" ..... :roll:
Nedavno jsem navstivil jedno poradne true a ortodoxni black metalove forum, nasel jsem tam hory pokusu o zesmesneni Childrenu, Cradle of Filth a v neposledni rade i par narazek na "Demon Burgr", takze jsem dospel k nazoru, ze tihle "true" fandove, nejspis zavidi komercni uspechy temto kapelam, ktere jsou samozrejme mnohem poslouchatelnejsi (pro vetsinu lidi) nez kultovni zalezitosti jako Burzum a podobne :-I
Don´t mess with Morgomir

Obrázek
Uživatelský avatar
Nelya
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Příspěvky: 300
Registrován: 25. leden 2008, 17:29

Další

Zpět na Black Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron