Blut Aus Nord

Welcome to My Universe !!!

Moderátor: The_Nameless

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Blut Aus Nord

Příspěvekod Pest » 26. listopad 2017, 11:39

Obrázek

Tak jak se tváříte na novinku, panstvo?

Na první pohled jistě zaujme track list a netypická stopáž. 33 přeci jenom není pro BaN typické. No a klikyháky v názvu leccos vypovídají té. Že by žabožrout trénoval hantýrku pro Yərûšəlem? :winky:
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1198
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Blut Aus Nord

Příspěvekod Ulfar » 27. listopad 2017, 18:08

Ale tak jako jo, sice mám pořád radši Odinist, ale tohle je taky docela povedené album, určitě bych to neviděl jako zklamání v rámci BAN.
Uživatelský avatar
Ulfar
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Příspěvky: 77
Registrován: 4. srpen 2014, 16:28

Re: Blut Aus Nord

Příspěvekod Pest » 27. listopad 2017, 21:17

Tak to je jistě pozitivní.
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1198
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Blut Aus Nord

Příspěvekod o.p.a.t » 29. listopad 2017, 21:26

Je to už maličko na jedno brdo. Pořád samozřejmě kvalita, o tom žádná, ale přeci jen už tam chybí nějaký moment překvapení, něco fakt kulervoucího. Ale dám tomu víc poslechů.
Uživatelský avatar
o.p.a.t
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Rokycany / Praha
Příspěvky: 2879
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 13. červenec 2008, 10:33
Aktivní v kapelách: Mallephyr, Stíny Plamenů, War for War (live)

Re: Blut Aus Nord

Příspěvekod Pest » 30. listopad 2017, 19:20

Souhlasím, ale co bychom taky mohli chtít po tom arzenálu, co Vindsval vyrchlil. Krom MV3, která je jiná, jsem začal mít tento pocit už po Deberum MoRTi. :|
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1198
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Blut Aus Nord

Příspěvekod Ravn_1349 » 7. prosinec 2017, 0:33

No, já tomu budu muset věnovat minimálně 4 poslechy, ale prvotní dojmy mám vesměs pozitivní. Nějakou pořádnou inovaci asi vážně čekat nelze. :)
Anál nathrach, orth’ bháis’s bethad, do chél dénmha
Uživatelský avatar
Ravn_1349
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Benešov
Příspěvky: 81
Registrován: 4. prosinec 2017, 1:12

Re: Blut Aus Nord

Příspěvekod Pest » 8. únor 2019, 17:00

Obrázek
The Sublime by YERÛŠELEM

Bandcamp:
Kód: Vybrat vše
https://yeruselem.bandcamp.com/album/the-sublime


Už jste koštli? Já mám zatím za sebou jeden dnešní poslech, takže na hodnocení si netroufám. Bude potřeba delší prostudování. :)
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1198
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Blut Aus Nord

Příspěvekod Orwin » 8. únor 2019, 17:08

Neslyšel, ani jsem o tomhle projektu doteď nevěděl. To bude asi tím, že mě míjí tvorba Blut Aus Nord. Ale tohle by mě mohlo bavit.
A ten art work je teda mocný :heart:
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Blut Aus Nord

Příspěvekod dronda » 14. únor 2019, 8:39

Poslechl jsem si to jako Blut Aus Nord nezasažen a určitě nejlepší na té desce je ten art
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: Blut Aus Nord

Příspěvekod Orwin » 14. únor 2019, 18:42

Poslechl jsem si to dvakrát. Poprvé jsem z toho měl fakt hnusný pocity, tak jem si říkal, že mi to třeba jen nesedlo do nálady. Ale ono ne, po druhém poslechu zase ty samé pocity. Jako dejte mi kvér a já půjdu vystřílet nějaký ostrov, počkat on už ho někdo vystřílel, no tak se na něm aspoň zastřelím sám, protože můj život stojí stejně za hovno a jde to tady celý do prdele. Už dlouho se mi nestalo, aby se mi z nějaké muziky dělalo fakt blbě, ale tohle album to umí. Čistá esence deprese a agrese v jednom.
První polovinu ještě jakžtakž dávám, ale s Yoyless přichází naprostá beznaděj, která se mě drží už celou druhou půlku alba. Jo tady se žádný hezký konec fakt konat nebude a poslech je o utrpení. A co je na tom nejhorší? Ta precizní čistá zvuková produkce. Být to ohulenější a špinavější, tak je to klasický ambientně laděný noise, bez jakéhokoliv jiného efektu. Ale tady mi ta čistota zvuku přijde něčím znepokojující.
Fakt nevím jestli je tohle geniální nahrávka, nebo naprosto zbytečný hnus, kvality to jistě má, ale ty pocity, které to u mě navozuje asi zažívat nechci. Po poslechu už se mi vlastně nelíbí ani ten cover, nějakej bílej vychrtlej heroinovej kůň, co se mě snaží zadupad do země? Co to sakra je? Špatný trip? Ne, asi si budu muset pustit šmouly :lol:
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Blut Aus Nord

Příspěvekod Pest » 15. únor 2019, 21:25

Haha. :) Myslím, že by Vindsval byl s tvým hodnocením spokojený. :lol:
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1198
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Blut Aus Nord

Příspěvekod highlander » 17. únor 2019, 12:02

Orwin píše:Poslechl jsem si to dvakrát. Poprvé jsem z toho měl fakt hnusný pocity, tak jem si říkal, že mi to třeba jen nesedlo do nálady. Ale ono ne, po druhém poslechu zase ty samé pocity. Jako dejte mi kvér a já půjdu vystřílet nějaký ostrov, počkat on už ho někdo vystřílel, no tak se na něm aspoň zastřelím sám, protože můj život stojí stejně za hovno a jde to tady celý do prdele. Už dlouho se mi nestalo, aby se mi z nějaké muziky dělalo fakt blbě, ale tohle album to umí. Čistá esence deprese a agrese v jednom.
První polovinu ještě jakžtakž dávám, ale s Yoyless přichází naprostá beznaděj, která se mě drží už celou druhou půlku alba. Jo tady se žádný hezký konec fakt konat nebude a poslech je o utrpení. A co je na tom nejhorší? Ta precizní čistá zvuková produkce. Být to ohulenější a špinavější, tak je to klasický ambientně laděný noise, bez jakéhokoliv jiného efektu. Ale tady mi ta čistota zvuku přijde něčím znepokojující.
Fakt nevím jestli je tohle geniální nahrávka, nebo naprosto zbytečný hnus, kvality to jistě má, ale ty pocity, které to u mě navozuje asi zažívat nechci. Po poslechu už se mi vlastně nelíbí ani ten cover, nějakej bílej vychrtlej heroinovej kůň, co se mě snaží zadupad do země? Co to sakra je? Špatný trip? Ne, asi si budu muset pustit šmouly :lol:

Dej si to ještě jednou a budeš uzdraven :twisted: ;) .
IN NOMINE DEI NOSTRI SATANAS, LUCIFERI EXCELSI !
Ave Voluptatis Carnis !
Metal will newer die - Ronnie James Dio
Lidstvo je nepoučitelné a slepé (Paul Ledney - Profanatica) a v České kotlině to platí dvojnásob (highlander).
Uživatelský avatar
highlander
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 55
Bydliště: Strakonice
Příspěvky: 881
Registrován: 10. říjen 2010, 10:43

Re: Blut Aus Nord

Příspěvekod Smrt v červnu » 4. březen 2019, 13:23

Teda Orwine, když jsi to tak vyhajpoval a Pesťák tak doporučoval, očekával jsem od toho fakt totální pecku...
Ale...

Ale. Hele, nemůžu říct, že by to byla špatná deska. Ona docela funguje. Jen mne teda krutě nebaví. Docela mne přitáhlo, jak barvitě jsi popisoval tu úzkost a hnus. Asi jsem otrlej, ale mně to přišlo teda akorát úzkostně nudné. Nedokázal jsem to doposlechnout do konce, protože jsem se fakt kousal otravou.

Abych byl upřímný, dám tomu ještě šanci. Určitě to potenciál má. Ale přišlo mi to, jak slabej odvar Memoria Vetusta II, se špatnými Techno Animal a nemastnými My Bloody Valentine. Jako celek to vcelku funguje, ale nějak nemůžu najít motivaci si to pustit. :-(
Obrázek
Ja, tady všude jsem doma!
Uživatelský avatar
Smrt v červnu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Sudetenland
Příspěvky: 1149
Registrován: 4. únor 2010, 17:18

Re: Blut Aus Nord

Příspěvekod Pest » 4. březen 2019, 15:18

Já mám zatím za sebou asi pět poslechů a též jsem u toho žádný badtrip neprožil. Takže ta otrlost bude jistě též hrát roli. :)

Osobně to nechci zavrhnout z hlediska, že projekt Blut Aus Nord pro mě byl a je a bude srdeční záležitost, ale zatím jsem album nějak hlouběji nestudoval...
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1198
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Blut Aus Nord

Příspěvekod Smrt v červnu » 4. březen 2019, 16:03

Hele, tak to s těmi BaN a jejich projekty vnímám úplně stejně. Ale při vší úctě, snad najdu vůli se k tomu dokopat a zkusit to více rozebrat. A najít v tom zalíbení... Ale když jsme u toho stavu hnusu, ten cítím vždy při poslechu Odinist. Ta deska je tak zvráceně komponovaná, že občas mám pocit, že ji nahráli normálně, přehráli pozpátku, zapsali a nahráli to znovu - a výsledek je tohle totální běsnění, které se zapsalo do dějin právě jako Odinist.
Obrázek
Ja, tady všude jsem doma!
Uživatelský avatar
Smrt v červnu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Sudetenland
Příspěvky: 1149
Registrován: 4. únor 2010, 17:18

Re: Blut Aus Nord

Příspěvekod Pest » 5. březen 2019, 18:09

Hmm, Odinist jsem si dlouho neordinoval, musím to napravit.

Já osobně se velmi rád pitvám v trilogii Memoria a Sedmičkách. Memoria je (nikdy jsem nerušil, že to někdy napíšu, páč mě to většinou spíš štve) nádherně melodická. No a Sedmičky jsou pro mne ztělesnění hudebního tripu za horizont a ještě dál. 8-)
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1198
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Blut Aus Nord - Hallucinogen

Příspěvekod bobo12b » 21. září 2019, 9:10

19.9. vyšiel album Hallucinogen :headbang:




Tracklist:
01. Nomos Nebuleam (8:29)
02. Nebeleste (6:19)
03. Sybelius (6:28)
04. Anthosmos (7:21)
05. Mahagma (6:22)
06. Haallucinahlia (6:52)
07. Cosma Procyiris (7:10)
Obrázek
Uživatelský avatar
bobo12b
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 931
Registrován: 17. leden 2013, 11:54

Re: Blut Aus Nord

Příspěvekod Pest » 2. říjen 2019, 16:39

Hmm, tak za mě neurazilo a bohužel ani nijak nepřekvapilo. Za to se jim povedla úvodní fotka, kterou aktuálně mají na metalových archivech. :winky:
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1198
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Blut Aus Nord

Příspěvekod Pest » 3. březen 2021, 14:24

Nebudu zakládat nový topic, takže kdyby někoho ještě také zajímal black metal, tak pan V. má nový projekt - Forhist.



Na FB psal, že to má být voršip starého severského BM jeho úhlem atmos pohledu. Je z toho cítit BaN (Memoria Vetusta sága + Beast of Rebellion) na 100 honů (aby taky ne, když v něm fidlá už od roku 1994) a je to primárně postavené na kytaře, tak se mrkněte.
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1198
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Blut Aus Nord

Příspěvekod Pest » 8. červen 2022, 16:53

Tak je tady další album Blutíka ze severu. Poslouchám jej prvně, tak jsem zvědav, co to se mnou udělá. :mrgreen:



Už jste jej slyšeli? :)
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1198
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

PředchozíDalší

Zpět na Black Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron