Darkthrone

Moderátor: The_Nameless

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Darkthrone

Příspěvekod Fflew » 18. listopad 2010, 19:43

MILUJU Darkthrone, MILUJU Fenrize a kdo bude mít na ně kecy, toho ZABIJU! od starých trve bm časů po současná punk'n'roll léta, špička nad špičky a jedna z mých nejsrdcovějších kapel. :heart: končím projev :lol: .
Far away from you
Disgusting subhuman fuck
You think you rule the world
Up my ass, tough luck!


Obrázek
Fflew
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 711
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 24. únor 2008, 23:22

Re: Darkthrone

Příspěvekod mIZZYchal » 18. listopad 2010, 20:19

Nocturno Culto je lepší, hlavně v Sarke :P
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 57
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: Darkthrone

Příspěvekod Fflew » 18. listopad 2010, 20:21

oba jsou geniální! DARKTHRONE!! :headbang:
Far away from you
Disgusting subhuman fuck
You think you rule the world
Up my ass, tough luck!


Obrázek
Fflew
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 711
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 24. únor 2008, 23:22

Re: Darkthrone

Příspěvekod mIZZYchal » 18. listopad 2010, 20:23

Ale Sarke aspoň hrají naživo :)
A letos byli übercool.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 57
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: Darkthrone

Příspěvekod Вранакрик » 18. listopad 2010, 20:40

nehraji, ale na Wackenu 04 vystupoval Nocturno se Satyricon a aspon zahral pisnicky od Darkthrone ( Fenriz jim tam nebubnoval ) , ale je fakt ze posledni videa sem videl snad z finska rok tak 1991 .) No z tech dvou vybirat asi tezko, ale preferuji Fenrize protoze je takovy svuj :) staci mi dvd The Misantrope :) Me nevadi zrovna ze Darkthrone nevystupuji porad je mam radsi nez Mayhem , kteri vystupuji porad :)

Ja fakt nikdy nepochopim, kdyz holka slinta nad black metalovym hudebnikem .))
Uživatelský avatar
Вранакрик
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 435
Registrován: 24. březen 2008, 1:17

Re: Darkthrone

Příspěvekod Fflew » 18. listopad 2010, 20:44

jo, takže všem black metalovým hudebníkům je souzeno žít v samotě a celibátu? :mrgreen: jsou to chlapi jako každí jiní. a Fenrize obdivuju hlavně jako hudebníka, jako osobnost. i když vzhledově taky vůbec není k zahození, hehe.
Far away from you
Disgusting subhuman fuck
You think you rule the world
Up my ass, tough luck!


Obrázek
Fflew
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 711
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 24. únor 2008, 23:22

Re: Darkthrone

Příspěvekod Вранакрик » 18. listopad 2010, 21:15

Fflew píše:jo, takže všem black metalovým hudebníkům je souzeno žít v samotě a celibátu? :mrgreen: jsou to chlapi jako každí jiní. a Fenrize obdivuju hlavně jako hudebníka, jako osobnost. i když vzhledově taky vůbec není k zahození, hehe.


To nikdo nerika, nevim jak to ma zrovna Fenriz, ale myslim si ze nikdy nedelal hudbu kvuli fanynkam:)) ale treba u Cradle of Filth, Dimmu borgir sem to vzdycky chapal, ale tak u 15tek. Chapal jako ze se jim v tom veku libi jak je temny a zly .)) spis sem to myslel, ze kolikrat nejde poznat jestli to ty holky ci fanynky ( to zni hrozne :D ) poslouchaji kvuli hudbe ci kvuli tomu jake ma vlasy ci jak vypada :lol: ,ale to je jen muj skromny nazor ne treba hoden u vsech zamysleni :lol:
Uživatelský avatar
Вранакрик
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 435
Registrován: 24. březen 2008, 1:17

Re: Darkthrone

Příspěvekod Fflew » 18. listopad 2010, 22:09

:lol: Dani filth a temný? pomoc. :tlesk:
a tak kvůli tomu, jak kdo vypadá, hudbu fakt neposlouchám :lol: a myslím (doufám!), že stejně tak to má většina metalistek a black metalistek především. :mrgreen: :|
Fenriz je hlavně úžasná osobnost, v každém směru originální, s názorama na správným místě a se smyslem pro humor. takoví by měli být všichni lidi a budu je mít snad i ráda, hehe.
Far away from you
Disgusting subhuman fuck
You think you rule the world
Up my ass, tough luck!


Obrázek
Fflew
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 711
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 24. únor 2008, 23:22

Re: Darkthrone

Příspěvekod Kriss » 18. listopad 2010, 22:27

:lol: Dani filth a temný? pomoc. :tlesk:


Ten výsměch mi připadá zvláštní, ale víc to raději nebudu komentovat.

a tak kvůli tomu, jak kdo vypadá, hudbu fakt neposlouchám :lol: a myslím (doufám!), že stejně tak to má většina metalistek a black metalistek především. :mrgreen: :|


Tady je to s tím doufáním trošku mimo, ne? Velká část metalistek (alespoň těch mladých, co jsem stihla vypozorovat) chodí na koncerty hlavně kvůli těm hudebníkům či kvůli tomu, že je metal temný a zlý, čímž se odlišuje od ostatních hudebních stylů. Alespoň já jsem vzhledem k celkovému dojmu z různých koncertů měla vždy ten pocit. A metalistky ku příkladu ve zlínském kraji, ale i různě na internetu, mě v tom jedině utvrzují. Asi si ty holky pak víc připadají, netuším. Každopádně bych rozhodně netvrdila, že většina metalistek poslouchá hudbu kvůli nějakému hlubšímu významu, např. vzhledem k názorům či životním postojům samotných členů kapely apod. Spíš, jak už zde na orbisu několikrát zmiňoval Meph, u spousty lidí metal začíná tím, že si hudbu zapnou, a končí tím, že ji zase vypnou.

---
Jinak od Darkthrone mám ráda především starší tvorbu - Panzerfaust či Transilvanian Hunger si poslechnu vždy ráda. Nová tvorba už mi tolik neříká, ale i přesto si ji občas ráda poslechnu. Řídím se pravidlem, že kapela by se neměla zavrhovat jen kvůli tomu, že změní své stanovisko a začne se zaměřovat na jinší hudební odvětví. Vážím si jich jako lidí i jako muzikantů.
Můj sen o tvé říši, teď krvácím tvou krví. Vezmi k srdci mé ostří a bodni, vždyť život je věčný. Miluji když pomalu krvácíš, já vnímám tvou bolest skrze mou víru. Vychutnávám ten pocit tvé bezmoci, chci věřit, že nikdy nevstaneš z mrtvých. Tvé tělo ucítí chladnou zem, oheň tě stmelí v popel co živí půdu. My staneme se tím nástrojem a katem, neb black metal je zbraň v našich rukou!
Obrázek
Uživatelský avatar
Kriss
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1020
Registrován: 6. září 2008, 23:01

Re: Darkthrone

Příspěvekod Вранакрик » 18. listopad 2010, 22:31

Dani filth byval temny :D , ale ted uz je jen takovy sasek, komicka figurka, tezici z minulosti :), ale to sem nepatri, no popravde neznam asi nikoho kdo je podobny Fenrizovi minimalne z blacku....
Fflew píše::lol: Dani filth a temný? pomoc. :tlesk:

Fflew píše:a myslím (doufám!), že stejně tak to má většina metalistek a black metalistek především.


by ses divila, kolikrat se nestacim divit :D
Uživatelský avatar
Вранакрик
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 435
Registrován: 24. březen 2008, 1:17

Re: Darkthrone

Příspěvekod o.p.a.t » 18. listopad 2010, 22:32

K DARKTHRONE - postupem času mne od nich začalo bavit takřka vše. Od debutové téměř deathové "Soulside Journey", přes blackové období až po ten jejich black punk, který provozují nyní. Nějak jim to vše žeru. :)
Uživatelský avatar
o.p.a.t
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Rokycany / Praha
Příspěvky: 2879
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 13. červenec 2008, 10:33
Aktivní v kapelách: Mallephyr, Stíny Plamenů, War for War (live)

Re: Darkthrone

Příspěvekod Fflew » 18. listopad 2010, 22:42

Kriss: k Danimu - viděla jsi poslední klip CoF? temnota sama :mrgreen: no nic, to už je přecejen hodně OT :D
k metalistkám: mluvila jsem pouze o poslouchání metalu kvůli tomu,že se jim ten či onen hudebník líbí. o tom, že poslouchají metal, protože je zlý a temný, jsem nepsala.. kvůli tomu ho jistě poslouchá hodně holek, hlavně těch mladých, co v sobě ještě nemají moc jasno. :) ale většina hudbu poslouchá imho kvůli té hudbě, příp. pak kvůli nějaké osobní identifikaci a ztotožnení se - tím mylsím i ztotožnění se s tou subkulturou a jejím stylem života a pak se není čemu divit, že se jim - a rovněž mně, či tobě - líbí hoši s hřívou/pleškou, tzn. představitelé oné subkultury. ;) nic špatného na tom nevidím. koneckonců i pánům metalistům se líbí temné slečny s černými kšicemi narvané do latexových korzetů :lol:
"Řídím se pravidlem, že kapela by se neměla zavrhovat jen kvůli tomu, že změní své stanovisko a začne se zaměřovat na jinší hudební odvětví. Vážím si jich jako lidí i jako muzikantů." ...naprosto souhlasím. :palec:

Opat: tak to se naprosto shodneme.. jsem závislá na jejich hudbě. na celé tvorbě, ať už se sebevíc měnila, žeru ji celou. vždycky si tam prostě najdu něco, co mi sedí.
Far away from you
Disgusting subhuman fuck
You think you rule the world
Up my ass, tough luck!


Obrázek
Fflew
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 711
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 24. únor 2008, 23:22

Re: Darkthrone

Příspěvekod Algis » 19. listopad 2010, 14:27

Mne sa nový DT nepáči vôbec. Staré časy Under The Funeral Moon a Transylvanian Hunger boli super.
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: Darkthrone

Příspěvekod Lord Nazgul » 20. listopad 2010, 1:16

A u mě je to naopak. Bohužel nejsem takový misantrop a vyděděnec lidstava, abych se dokázal dostat do nálady, kdy by se mi něco takového líbilo. (Tím myslím jejich počátky) Oproti tomu jejich současná produkce... Netvrdím, že je mám kdovíjak vyposlouchané, ale co jesem slyšel, byl nářez.

Můj názor je takový, že jediní Fenriz s Nocturnem z celé téhle původní scény si uvědomili, že doba a společnost se změnily a že to, proti čemu se pokoušeli brojit počátkem devadesátých let už je prostě jinde a nikoho to popravdě ani moc nezajímá. A tak než by se pokoušeli ztrapňovat sami sebe v corpsepaintu pro partičku zarytých trů UG blackmetalistů, pokročili dál a berou svoji hudbu s nadhledem a přesto vážně. Nebo aspoň to mi přijde potom, co jsem s nimi načetl iks rozhovorů po všech možných časopisech, co jsem kde našel a naposlouchal si jejich původní a současnou tvorbu (okej, tu původní jsem se pokoušel naposlouchat, neúspěšně :D )
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Darkthrone

Příspěvekod Fflew » 20. listopad 2010, 1:28

nazgul: já bych řekla, že black je docela nadčasový.. vždycky se najde ve společnosti něco, proti čemu je třeba revoltovat :lol: tohle nebylo podle mě způsobeno nějakým "uvědoměním se".. prostě jen hoši dospěli a zjistili, že už black metalem nemohou vyjádřit to, co vyjádřit chtějí. plus si nejspíš chtěli zkusit, jaké je to dělat hudbu.. a ne black metal :lol: ..a to říkám jako milovník black metalu, takže to fakt není myšleno nijak útočně. 8-)
nicméně zkus si původní tvorbu naposlouchat ještě jednou, alespoň transylvanian hunger, to je prostě opus metallum. :headbang:
Far away from you
Disgusting subhuman fuck
You think you rule the world
Up my ass, tough luck!


Obrázek
Fflew
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 711
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 24. únor 2008, 23:22

Re: Darkthrone

Příspěvekod Lord Nazgul » 20. listopad 2010, 1:38

Rád diskutuju s člověkem, který nebere svůj "žánr" jako dogma :D A s tím, co píšeš se v podstatě ztotožňuju. Ano, je potřeba revoltovat, resp. je vždy proti čemu. Ale nemůžeš revoltovat 3 dekády pořád proti věci, která už je jinde a nikoho nezajímá. Hele dám tomu šanci, ale...

Upřímně.. Co v tom přesně spatřuješ ty? Co ti to dává, k čemu ti to je ? V té nahrávce je tolik... zloby, nenávisti, odlidštění, misantropie a bezútěchy že nerozumím tomu, jak se ti to může líbit, jak tě to může oslovovat. A neber to zle, nemyslím to špatně, jen se ptám
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Darkthrone

Příspěvekod Algis » 20. listopad 2010, 1:41

nazgul: O to v tej nahrávke ide. Presne o tom bol kedysi black metal, ktorý nebol nikdy masovou záležitosťou. A úplne si to vystihol o čom to je.
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: Darkthrone

Příspěvekod Lord Nazgul » 20. listopad 2010, 1:44

Děkuju, jsem rád, že na něčem se shodneme. A teď mi vy trů blek medlisti vysvětlete, co v téhle sbírce smrti vydíte ? Čím Vás fascinuje, a v čem se s ní stotožňujete ? Popravdě, já se s ní ani NECHCI stotožnit...
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Darkthrone

Příspěvekod Algis » 20. listopad 2010, 1:52

Za prvé...niesom black metalista, to by som klamal keby som len bm počúval, pretože počúvam asi najviac folk a ľudovú hudbu a potom aj ambientné záležitosti.

No a čo človeka na tom fascinuje? Asi práve tá nenávisť, presne ten pocit čo vyjadril hudobník skrz hudbu, to aká dokáže byť nasratá, keď je aj človek plný hnevu. Že to nieje len hudba, ale aj takzvaná subkultúra. Presne tá nenávisť k ľuďom akú hudobník vykreslí je nespútaná a dokáže ťa nakopnúť vystreliť...A čo človek vidí na smrti? To isté čo na živote, len prirodzenú súčasť bytia...
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: Darkthrone

Příspěvekod Lord Nazgul » 20. listopad 2010, 2:09

Díky za vysvětlení. Popravdě se nedokážu stotožni s tím co píšeš, protože mě prostě zhudebněná nenávist nenakopne a nevystřelí, ale tisíc lidí, tisíc praporů, tisíc vlajek, tisíc názorů.
A co se týče smrti, asi jsme si nerozuměli, já to napsal, protože mě nenapadlo lepší jednoslovné nebo dvojslovné označení. Smrt svým způsobem fascinuje každého, i malé děti...
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

PředchozíDalší

Zpět na Black Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků