Kvelertak

black'n'roll / punk

Moderátor: The_Nameless

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Kvelertak

Příspěvekod Fflew » 4. leden 2011, 21:31

Obrázek
Obrázek

Země: Norsko Obrázek
Rok založení: 2007
Styl: black 'n' roll / punk
Texty: severská mytologie



Kvelertak je mladá norská kapela, která nyní prožívá svůj přímo raketový vzestup a těší se nevídané popularitě. Není se čemu divit. Tato banda totiž umně kloubí vlivy black metalu, rock'n'rollu a punku. Na křídlech obří zelené sovy se na vás snese vikingská smršť, která vás lapí do svých spárů a už nepustí. V tento moment se hodí podotknout, že kapela zvolila příhodný název. Kvelertak totiž znamená něco jako "smrtící stisk". Veškeré texty jsou psány v jejich rodném jazyce - zvukomalebné norštině a témata se točí kolem mytologie severských zemí. Některé proto může zarazit, čím si Kvelertak získali srdce fanoušků napříč hudebním spektrem, když jim rozumí pouze jejich zlomek. Inu, tací si musí pustit ukázky níže a pak možná pochopí, kde je zakopaná sova! Také jejich živé koncerty stojí za to. Kluků je početná smečka, a když hrábnou do strun, je to znát - ono tři kytary totiž málokdo přeslechne. :mrgreen: Pokud si tohle peklo nechcete nechat ujít, srdečně vás zvu na letošní Brutal Assault, kde tito norští ďáblové nebudou chybět.
Malá zajímavost na závěr: na první skladbě alba, Ulvetid, hostuje vokalista norské black metalové kapely Taake, Ulvhedin Hoest.



Obrázek



Členové
  • Erlend Hjelvik (zpěv)
  • Vidar Landa (kytara)
  • Bjarte Lund Rolland (kytara)
  • Maciek Ofstad (kytara)
  • Marvin Nygaard (basa)
  • Kjetil Gjermundrød (bicí)


Ex-členové
  • Anders Mosness (kytara)

Odkazy
Diskografie
  • Westcoast Holocaust (2007, demo)
  • Kvelertak (2010, dlouhohrající)




Hudební ukázky

Mjød

Ulvetid

Nekroskop (live)

Blodtørst



pozn.aut.: netušila jsem, kam je plácnout, tak jsou v black metalu, dokud je někdo zodpovědný nepřeřadí jinam :)
Naposledy upravil Fflew dne 4. leden 2011, 23:00, celkově upraveno 1
Far away from you
Disgusting subhuman fuck
You think you rule the world
Up my ass, tough luck!


Obrázek
Fflew
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 711
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 24. únor 2008, 23:22

Re: Kvelertak

Příspěvekod Kezir » 4. leden 2011, 21:54

Nezbývá než-li s tebou souhlasit, sou fakt skvělí, teším se na ně na BA :)

http://www.youtube.com/watch?v=fCASgGR- ... re=related
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Kvelertak

Příspěvekod mIZZYchal » 4. leden 2011, 21:58

Nó, konečně tohle stvoření zde přidalo kapelu, ke které mohu něco pozitivního napsat :)
Jelikož jsem zahrabaný v učení a není čas se na hodinu rozepisovat o krásách tehlé kapely, tak zatím stručně.
Super kombinace Hardcoru, Punku, Rock'n'Rollu, no a sice v extra minimalistické části i Black Metalu (ono to totiž s Black Metalem fakt nemá skoro nic společného, krom hosta na albu a asi 3vteřinového rytmu v dvou songách nevím, kde na to tolik lidí přišlo).A ano, jedná se o perfektní, našláplou věci. Ne nadarmo se album Kvelertak objevilo v mých top10 albech z loňského roku. Jedná se o takovou šílenost, pro upocené, smradlavé a špinavé jedince, kteří rádi v opilosti běhají v moshpitu, dají si přes držku a jdou chlastat dále. U Kvelertak bych nehledal nějaké mocná poselství a geniální hudební odkazy, je to prostě věc, která vás má bavit (a že se jí to daří). Vemte si takové, já nevím, třeba Exploited, kteří si přestanou hrát na těžké AntiFa a začnou více chlastat a uctívat sovy spolu s kapelami jako je například Kylesa, ale nemají prachy na to, aby si hráli s nějakými Post efekty a tak raději dělají bordel. Rozhodně si tuhle bandu pusťě když kalíte doma, či někde v hospodě a pokud nejste agresivní burani a nebudete si chtít dát do huby, tak vás to bude náramně bavit a jestli se moc neožerete, tak si na Kvelertak vzpomenete jako na super bandu, která vás donutí přestat myslet na kdejaké blbosti, aby jste se mohli začít bavit. Rozhodně tahle banda zaujme a myslím, že v blízké době o ní uslyšíme z více stran. Btw. Sorry za časté zmíňování chlastu, ale jsem naladěn na Maturiťák, takže myslím hlavně na chlast no, ale k téhle bandě to sedí.
Taková nezajímavá zajímavost, která jistě hodně lidem dojde. Obal debutu namaloval Baizley a sovičku v logu šílenec Vberkvlt.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 57
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: Kvelertak

Příspěvekod Fflew » 4. leden 2011, 22:01

Vberkvlt :D haha, dobře!
a black metal tam je, některé riffy, bicí v nějkterých partech, koneckonců i textové ladění pasuje víc k blacku než čemukoliv jinému. prostě je to šílený mix všeho možného, ani se to nedá zaškatulkovat, což je dobře. mají styl a já je žeruuuu! :mrgreen:
ps.: nechcu tě na tom maturáku vidět :D
pps: ale chlast zmiňuješ výjimečně zcela oprávněně, jelikož chlast k vikingom patří. dokazuje to i název jejich klipovky - mjoed, což znamená medovina (jo, vím,že je tam přeškrtlý o, ale nechce s emi hledat v mapě znaků a tohleje alternativní zápis po staru :mrgreen:)
Naposledy upravil Fflew dne 4. leden 2011, 22:03, celkově upraveno 1
Far away from you
Disgusting subhuman fuck
You think you rule the world
Up my ass, tough luck!


Obrázek
Fflew
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 711
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 24. únor 2008, 23:22

Re: Kvelertak

Příspěvekod Kezir » 4. leden 2011, 22:02

Nó, konečně tohle stvoření zde přidalo kapelu, ke které mohu něco pozitivního napsat :)
Jelikož jsem zahrabaný v učení a není čas se na hodinu rozepisovat o krásách tehlé kapely, tak zatím stručně.



A neb pár slov od Izzyho :)
Naposledy upravil Kezir dne 4. leden 2011, 22:07, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Kvelertak

Příspěvekod Lord Nazgul » 4. leden 2011, 22:05

Hůůůůů Ulvetid mě dostal :D To je sekec mazec jak má bejt, něco tak třepacího, zlýho a tělohybnýho jsem už dlouho neslyšel. Vela zaujímavá grupa, díky za ní :D Moc blck metalový mě to sice nepřijde, spíš takovej punk, říznutej něčím tvrdým, správnej vřískot u mikrofonu. Někam na pařbu nebo do hospody by to určitě bylo ideální nebo až budu napruzenej na lidi v městský dopravě, tak si tohle kopnu do uší a půjdu se cpát :D Mám chuť si dát pár piv, pustit si tohle a něco zdemolovat :D :D :D
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Kvelertak

Příspěvekod Fflew » 4. leden 2011, 22:08

jo, přesně o ten náboj jde! oni zkombinovali snad ty nejenergičtější a nejnadupanější hudební žánry. fakt špica. a blek medl tam čuchá jen zkušený blekmedlový posluchač. :D su ráda, že jsem ti tímto topikem dodala inspiraci k demolizi všeho kolem :mrgreen:
Far away from you
Disgusting subhuman fuck
You think you rule the world
Up my ass, tough luck!


Obrázek
Fflew
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 711
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 24. únor 2008, 23:22

Re: Kvelertak

Příspěvekod Lord Nazgul » 4. leden 2011, 22:15

Tak blek médl... je to takový špinavý, zlejší než klasickej punk. Nejsem nějakej megaznalec teoretik, takže to těžko popíšu, prostě ten blek mě osbně tam přijde, jako že je to tím kořeněným, to něco navíc, co tomu dává tu správnou devastační příchuť :D A i kytary zněj jinak, aspoň mi přijde, než obvykle u punkovejch kapel. Takže nějakej ten metál tam bude. Hmmmm... mám chuť demolovat a pít. Ne nurtně v tomto pořadí....
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Kvelertak

Příspěvekod mIZZYchal » 4. leden 2011, 22:23

Jako bych to nepsal... Chlastat a dělat bordel, toť oč tu běží !
A jako, ten Black, těžce slovama vyjádřit to co chci vysvětlit. Prostě, postupy tam jistojistě jsou, i ty sypačky a všechno, ale nejedná se o nic typicky Blackového. Zvuk, no, dobře dejme tomu. Ale když pomineme song Ulvetid, tak je celé album v podstatě Hardcorově Punkové a šmrnclé Rockem. Kytarové postupy vůbec ne, bicí jak jsem psal v předchozím příspěvku, tak až na pár kraťoulinkatých pasážích taky ne. On to Metal je, ale nikoliv ten černý.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 57
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: Kvelertak

Příspěvekod Fflew » 4. leden 2011, 22:28

mám pocit,že ta black'n'roll škatule pro kvelertak vznikla po vydání demíčka. to jsem sice slyšela, ale nijak naposlouchané ho nemám, tak nechci tvrdit,že je tvrdší, nebo víc black metalové. ale tak něco na tom asi bude. Ulvetid je nepochybně "nejblackovější" na albu.
Far away from you
Disgusting subhuman fuck
You think you rule the world
Up my ass, tough luck!


Obrázek
Fflew
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 711
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 24. únor 2008, 23:22

Re: Kvelertak

Příspěvekod Humr » 4. leden 2011, 23:00

tohle sem zkoušel poslouchat už když se o nich Fflew zmiňovala v jiným topicu(Vousy? nejsem si jistej).Každopádně tenkrát,i přesto že se mi to líbilo,sem si od nich nic nesehnal.Ale jak to tady pročítám(a poslouchám u toho Ulvetid) tak si to asi seženu
Uživatelský avatar
Humr
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Uherčice
Příspěvky: 309
Registrován: 24. červen 2009, 14:54

Re: Kvelertak

Příspěvekod Coccinella » 4. leden 2011, 23:01

pekná práca Fflew :) a tiež sa na tú smršť teším..
Obrázek
Uživatelský avatar
Coccinella
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 31
Příspěvky: 468
Blog: Zobrazit blog (3)
Registrován: 3. říjen 2010, 21:55

Re: Kvelertak

Příspěvekod Orwin » 4. leden 2011, 23:09

Pro mě donedávna úplně neznámá kapela, nicméně mě zaujala na první poslech. Ta energie, která z jejich hudby čiší je prostě úžasná. Uvidíme jak mě nakopnou na Brutale :headbang:
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Kvelertak

Příspěvekod macka » 16. leden 2011, 14:40

Včera sem tuhle bandu viděl na Facebuku ( :D ) a po poslechu jednoho songu se mi to zdálo celkem zajímavé, tak jsem si sehnal celé album a při poslechu v pozdních nočních hodinách u učení mě ta smršť skvěle nakopla... :rocken:
Uživatelský avatar
macka
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Pozlovice
Příspěvky: 778
Registrován: 23. srpen 2009, 14:32

Re: Kvelertak

Příspěvekod Zero » 17. leden 2011, 17:56

Dneska mi jejich album dělalo společnost po celý den ve škole a musím uznat, že je to parádní energická věc. Dokáže to člověka nakopnout a povzbudit, pořádný hardcore punk jak má být. A ty black metalové vlivy, jako například v Ulvetid, jsou výborné. Až skoro začínám litovat, že nepojedu na brutal.

Edit: Sakra, to vypadá na novou závislost. Budiž požehnána za tento topic, Fflew. :)
Uživatelský avatar
Zero
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Příspěvky: 2572
Blog: Zobrazit blog (4)
Registrován: 20. září 2009, 18:53

Re: Kvelertak

Příspěvekod TheArcanist » 29. březen 2011, 20:52

Banda talentovaných Norů co svým geniálním mixem stylů všem nakopala prdel. Před měsícem jsem se do nich zaposlouchal a musím říct, že to určitě patří mezi moje top 3 alba roku 2010. Každou písničku (možná až na Liktorn, ale netvrdím že je špatná) neskutečně žeru a poslouchám je teď furt. :D Snad se s kámošem dohodnem a pojedem do Prahy, protože to musí být zážitek jak prase.
PS: Obrázek alba je krásný :D
Uživatelský avatar
TheArcanist
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Zlín - Štípa
Příspěvky: 41
Registrován: 12. březen 2011, 21:36

Re: Kvelertak

Příspěvekod Pest » 31. březen 2011, 18:35

Tadle sova bude aji i na tom BA, že. Jinak do black metalu to má doooost daleko. :lol:
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1197
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Kvelertak - info k novému albu

Příspěvekod Metallum [Bot] » 23. leden 2013, 12:31

Kvelertak - info k novému albu
Nový článek na portálu:
http://www.metallum.cz/novinky/kvelertak-info-k-novemu-albu/
Robot Orbis Metallum
Uživatelský avatar
Metallum [Bot]
Metallum Bot
 
Věk: 16
Bydliště: metallum.cz
Příspěvky: 894
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09

Kvelertak - Bruane Brenn

Příspěvekod Metallum [Bot] » 6. únor 2013, 19:46

Kvelertak - Bruane Brenn
Nový článek na portálu:
http://www.metallum.cz/novinky/kvelertak-bruane-brenn/
Robot Orbis Metallum
Uživatelský avatar
Metallum [Bot]
Metallum Bot
 
Věk: 16
Bydliště: metallum.cz
Příspěvky: 894
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09

Re: Kvelertak

Příspěvekod Pest » 8. únor 2013, 0:24

Ten obrázek je omnomnom, akorát na pravou půlku na kérování.
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1197
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Další

Zpět na Black Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků

cron