Sargeist

Satanic Black Metal až za komín

Moderátor: The_Nameless

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Sargeist

Příspěvekod Pest » 27. prosinec 2010, 19:55

Obrázek
Obrázek

Styl: satanic black metal / DSBM
Původ: Finsko
Styly textů: satanismus, deprese, nicota, ZLO

Jako iluminace temnou silou, jako posel ďábla, tak přichází z Finska formace Sargeist. Název byl vytvořen podle songu od Rotting Christ - Old Coffin Spirit. Je to složenina dvou německých slov: Sarg - rakev a Geist - duch. Čili duch z rakve. (Bystří si všimnou, že proběhl překlad do němčiny, zbytek sedí a mlčí - no co.) Toto samo by bylo už dost zlé, i kdyby se dál hudebně nevyjadařovali, ale oni si to prostě nenechali ujít a roku 1999 šli rovnou na věc. Co taky jiného může vzniknout spojením dvou legendárních kapel - mocného BEHEXENU a zabijácké HORNY na těch pravých místech. Hoath Torog - jako původce hlavních vokálů - a za kejtou Shatraug ... Během dvou let byla vyplozena 3 dema zvukově sice nevalné kvality, ale každý nějak začínal, co si budeme povídat. Povedené je Tyranny Returns z roku 2001. Rok na to zvážili spojení na splitku s francouzskou pekelnou smečkou Merrimack a vyšel kvalitní počin, který ale moc lidí neumí ocenit. Plné fošny se pak lid dočkal hned rok nato - Satanic Black Devotion i přes svůj UG zvuk je dobrá směska DSBM a satanicu. Pak opět následovala éra splitek, kde bych vyzdvihl především tu s Temple Of Baal (další naprostá legenda ortodoxní blackové scény). Roku 2005 nastal čas ducha z rakve. Fošna Disciple of the Heinous Path ukázala, že Sargeist si ve světě mixáže DSBM a satanicu drží opravdu top pozici - song Remains Of An Unholy Past hovoří za vše, no posuďtě sami na ukázce, že. Další "okrajovější" tvorbu bych překskočil. Dnešního roku Vstoupil Ďábel. Album Let The Devil In beru za jednu z nejlepších věcí tohoto roku. Jedná se o opravdu silnou záležitost, která překypuje hitovkami. Není to žádné bubububu album, ale opravdu kus dobře odvedené práce.

Sestava:
Hoath Torog - Vocals
Shatraug - Guitars
Horns - Drums
Vainaja - Bass

Diskografie:
Nockmaar (Demo, 1999)
Nockmaar/Heralding Breath Of The Pestilence (Demo, 2001)
Tyranny Returns (Demo, 2001)
Merrimack / Sargeist (Split, 2002)
Satanic Black Devotion (Full-length, 2003)
Sargeist / Temple of Baal (Split, 2004)
In Ruin & Despair / To the Lord of Our Lives (Split, 2004)
Sargeist / Funeral Elegy (Split, 2004)
Funeral Curses (Best of/Compilation, 2005)
Disciple of the Heinous Path (Full-length, 2005)
Sargeist / Bahimiron (Split, 2006)
The Dark Embrace (EP, 2008)
Crimson Wine / As the Blood Flows On... (Split, 2010)
Let the Devil In (Full-length, 2010)

Odkazy, web:
http://www.metal-archives.com/index.php ... c5e4fe21d0
http://www.myspace.com/sargeist
http://www.last.fm/music/Sargeist

Ochutnávka tvorby:

Sargeist


Remains of an unholy past


Let the DEVIL in


Empire of Suffering


:fing: + + + :fing:
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1197
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Sargeist

Příspěvekod o.p.a.t » 27. prosinec 2010, 20:26

Výborná banda, ale předchozí deska mi bavila více než novinka. :)
Uživatelský avatar
o.p.a.t
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Rokycany / Praha
Příspěvky: 2879
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 13. červenec 2008, 10:33
Aktivní v kapelách: Mallephyr, Stíny Plamenů, War for War (live)

Re: Sargeist

Příspěvekod Lord Nazgul » 27. prosinec 2010, 20:46

Na to jak trve jméno mají a úchylnou promo fotku mě to docela zaujalo, má to zajímavou atmosféru a světe div se, je to i v rámci žánru melodický. Působí to dost depresivně, ale to je předpokládám záměr. Jdu si je dát na lastko.
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Sargeist

Příspěvekod Pest » 27. prosinec 2010, 21:42

Tak hrozič ví, to je jasné. Nechte Ďábla vstoupit ! :lol:
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1197
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Sargeist

Příspěvekod Lord Nazgul » 28. prosinec 2010, 0:10

Tak mi do uší buší Satanic Black Devotion :d A dobrý. Prostě ve Finsku ať se nahraje cokoliv, tak je to melodický Hodně mě to zaujalo, ani bych už nevěřil, žře se od takových ortodoxních hrozičů dočkám něčeho poslouchatelnýho Je to taková fůze... ug kanálovej zvuk s občasnými záblesky jasných tónu. Pekelnej řev a krákorání a ktomu zajímavý melodie... není to vůbec blbý.
EDIT:
čím víc do toho zabředávám, tím vc mám potřebu to přirovnat k aldaaron a wintersun Od těch prvních ten způsob, jakým docilují melodií, křížení blekových bzučáků s poměrně melodickými vyhrávkami a takový trochu... militantní náboj. A od wintersun to má atmosféru. Já při tom vidím frajera v kožené zbroji s helmou na hlavě, jak jde vichřicí v nějakém hustém lese, kolem fičí vítr, padají stromy, ale on jde dál. Je mi jasný, že s W. to nemá po hudební stránce nic společnýho, ale je tam ten epickej fíling (jak to říct česky), taková ... odevzdanost temnotě, pohanství, absolutní opuštění hodnot moderní civilizace, až z toho mrazí. Paradoxně z toho mám ohromně dobrý pocit, úplně elektrizující. mám chuť popadnout sekeru a jít postavit srub někam do lesa a opustit civilizaci Nevím sice o čem ten chlapík krákorá, ale mě to připomíná tohle. Opravdu luxusní záležitost. Sjedu si i další alba a dokonce začínám uvažovat o koupi, protože tohel je luxus.

// Edit:

Nesnáším kapely co maj milion splitek, ípek ale jen dvě alba...

EDIT potřetí: Oceňuju, že kromě mě se tu taky najdou lidi, který sem kapelu přidaj proto, že ji mají rádi a že o ní chtějí napsat do úvodního příspěvku něco VLASTNÍHO, podělit se s dojmy, a ne jen odcitovat text z wikipedie. Dík
Naposledy upravil Lord Nazgul dne 28. prosinec 2010, 0:12, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Sargeist

Příspěvekod Zero » 28. prosinec 2010, 0:12

Mě zaujal nejvíc vokál v té první ukázce, ale ani jinak to nezní špatně. Asi tomu věnuju bližší poslech.
Uživatelský avatar
Zero
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Příspěvky: 2572
Blog: Zobrazit blog (4)
Registrován: 20. září 2009, 18:53

Re: Sargeist

Příspěvekod Lord Nazgul » 28. prosinec 2010, 0:13

Věnuj, stojí to za to, mě teď dohrála fošna Satani Black... a je to kotel, mrazí mě z toho ještě teď
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Sargeist

Příspěvekod ARELuN » 28. prosinec 2010, 1:29

Lord Nazgul píše:Nesnáším kapely co maj milion splitek, ípek ale jen dvě alba...



[flame]Full-lenght albumy sú príliš mainstream[/flame] :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
ARELuN
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Východ Slovenska
Příspěvky: 440
Registrován: 13. srpen 2010, 11:58

Re: Sargeist

Příspěvekod Zero » 28. prosinec 2010, 1:37

Tak poslouchám Satanic Black Devotion, a je to přesně ten typ blacku, co se mi líbí. Žádná bezhlavá mlátička, je to pěkně melodické. Rozeznatelné kytary a energické bicí to ženou kupředu a vokalista má docela pestrou škálu různých skřeků a zvuků, které se do toho perfektně hodí...i když mu teda není ani trochu rozumět.
Furt si musím nohou podupávat do rytmu.
Uživatelský avatar
Zero
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Příspěvky: 2572
Blog: Zobrazit blog (4)
Registrován: 20. září 2009, 18:53

Re: Sargeist

Příspěvekod Pest » 28. prosinec 2010, 1:55

Jak jsem již psal, je to spojení dvou předních finských kapel: Horny a Behexenu. Behexen doslova uctívám, ten vokál je tam znát. Horna mi teda oproti tomu přijde nudná až za komín, ale to, co předvádí na kejtu zde, to je "iné kafe". Jinak jsem rád, že se líbí. ;)
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1197
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Sargeist

Příspěvekod Ravn_1349 » 28. červenec 2019, 12:20

Album "Unbound" z roku 2018 uniklo mé pozornosti, dostal jsem se k němu teprve včera a rozhodně mě baví více než "Feeding the Crawling Shadows". Takový návrat k předchozím postupům, řekl bych. A je to pro dobro (resp. zlo) věci.


Anál nathrach, orth’ bháis’s bethad, do chél dénmha
Uživatelský avatar
Ravn_1349
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Benešov
Příspěvky: 80
Registrován: 4. prosinec 2017, 1:12

Re: Sargeist

Příspěvekod Pest » 2. srpen 2019, 9:16

Cover art je skutečně hodně podzemní. :palec:

Nahrávka splnila to, co jsem očekával. Po vydání jsem album několikrát studoval a i když jsou to stále ti samí bubáci, porce Sargeistštiny je to kvalitní.
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1197
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00


Zpět na Black Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron