Horned Almighty

Moderátor: The_Nameless

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Horned Almighty

Příspěvekod Fflew » 25. prosinec 2010, 20:07

Obrázek
Obrázek

Země: Dánsko Obrázek
Rok založení: 2002
Styl: black metal
Texty: satanismus



Horned Almighty (Rohatý všemocný) je satanistická black metalová banda z dánského Århusu. Za svou ne příliš dlouhou dobu působnosti mají na kontě již čtyři dlouhohrající alba a mimo jiné také split s finskými Sargeist a jedno live album.
Tematicky je kapela věrná svému idolu - Satanovi. To však není to, co bych u této kapely chtěla vyvýšit. Horned Almighty sice hrají (old school) black metal, ale vliv thrash metalových a punkových prvků rozhodně nepřeslechnete. Ať už se soustředíte na rytmus bicích, zběsilé kytarové riffy, dunivý zvuk basy, či vokál. Tohle prolínání žánrů je právě tím, co dělá tuto smečku zajímavou v temném, mrazivém moři černého kovu. Doufejme tedy, že se do něj časem nepotopí a nadále zůstane svou.



Obrázek




Členové
  • S. (Smerte) (zpěv)
  • Hellpig (dříve Soth) (kytara, basa)
  • Aries (kytara)
  • Harm (bicí)


Ex-Členové
  • Luger (basa)


Odkazy

Diskografie
  • Hellhordes (2003, demo)
  • In the Year of Our Horned Lord (2004, EP)
  • In Ruin & Despair / To the Lord of Our Lives (2004, Split)
  • Black Metal Jesus (2004, dlouhohrající)
  • The Devil's Music - Songs of Death and Damnation (2006, dlouhohrající)
  • Live Exsanguination (2007, živé album)
  • Contaminating the Divine (2009, dlouhohrající)
  • Necro Spirituals (2010, dlouhohrající)




Hudební ukázky

In Jubilation And Disgust

Malicious Mockery
Far away from you
Disgusting subhuman fuck
You think you rule the world
Up my ass, tough luck!


Obrázek
Fflew
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 711
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 24. únor 2008, 23:22

Re: Horned Almighty

Příspěvekod Pest » 26. prosinec 2010, 2:53

Sice je to místy hudební chaos až za komín, Ortodoxní black metal jak se patří, další nezbytná výbava do hudební knihovny nás - vyvolených hrozičů :fing: - :lol:
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1197
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Horned Almighty

Příspěvekod Lord Nazgul » 26. prosinec 2010, 3:19

Tak nějak jsem si už zvykl, že tu diskutujeme o hudbě už jen my tři, zbytek lidí sem leze akorát aby napsali vtip nebo ukázali jak nenávidí Vánoce. No a vzhledem k tomu, že můj vkus se dost diametrálně liší od Vašeho, což je mimochodem dost nefér, protože jste dva na jednoho, zbývá mi jediné. Dát těmhle úchylům v černých hadrech příležitost a pustit je do sluchátek aby bylo o čem diskutovat. I když už jen podle image a jména tuším co to bude za šílenost. Jinak ukázky.... no neřeknu že se mi líbí, ale není to klasická debilní mlátička ala gaygoroth, takže uvidíme.

EDIT: Hellpig... hellpig já lehnu, za tenhle humor u mají malé bezvýznamné plus, které nebudu brát v potaz při jejich hodnocení
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Horned Almighty

Příspěvekod Pest » 26. prosinec 2010, 12:47

No máš recht, že se to tu začíná zvrhávat ve fórum, kde se o hudbě mluví až na druhém místě. :lol: Jinak nemusíš tady takto urážet Gorgoroth :evil: , taky nemám rád Ghaalovu tvorbu, páč se mi nelíí jeho vokál, ale období Hata nebo Pesta bych rozhodně nepodceňoval a to ne jen dle stránky vokálu, ale i hudby ... :fing:
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1197
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Horned Almighty

Příspěvekod The_Nameless » 26. prosinec 2010, 13:13

Lord Nazgul píše:Tak nějak jsem si už zvykl, že tu diskutujeme o hudbě už jen my tři, zbytek lidí sem leze akorát aby napsali vtip nebo ukázali jak nenávidí Vánoce.

Jakýpak tři, prosím tě :P Abych se k téhle smečce plešatých ďáblů s vtipným názvem vyjádřil, určitě tam ty punkové vlivy slyším a vítám. Je tam toho tak akorát a muzice to dodává na šťávě. Příjemná záležitost na vyřádění, nebránil bych se to někdy vidět naživo.
Uživatelský avatar
The_Nameless
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Bunker
Příspěvky: 1883
Registrován: 16. prosinec 2008, 20:02

Re: Horned Almighty

Příspěvekod Fflew » 26. prosinec 2010, 13:35

Nazgul: pokud mohu doporučit, sežeň si Devil's music, to je nejvíc takové.. punkové :lol: nebo co říká pán Pest? ten je přecejen větší hrozič než já :fing:
a co se gorgochrocht týče, nevím, nemusím je zrovna, ale nic extra proti nim nemám :) prostě nekomu sednou, někomu né.

Nameless: tak tka, má to šťávu. na živo to musí být docela pekelné :twisted:
Far away from you
Disgusting subhuman fuck
You think you rule the world
Up my ass, tough luck!


Obrázek
Fflew
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 711
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 24. únor 2008, 23:22

Re: Horned Almighty

Příspěvekod Flash » 26. prosinec 2010, 13:37

Lord Nazgul píše:Tak nějak jsem si už zvykl, že tu diskutujeme o hudbě už jen my tři, zbytek lidí sem leze akorát aby napsali vtip nebo ukázali jak nenávidí Vánoce. No a vzhledem k tomu, že můj vkus se dost diametrálně liší od Vašeho, což je mimochodem dost nefér, protože jste dva na jednoho, zbývá mi jediné. Dát těmhle úchylům v černých hadrech příležitost a pustit je do sluchátek aby bylo o čem diskutovat. I když už jen podle image a jména tuším co to bude za šílenost. Jinak ukázky.... no neřeknu že se mi líbí, ale není to klasická debilní mlátička ala gaygoroth, takže uvidíme.

EDIT: Hellpig... hellpig já lehnu, za tenhle humor u mají malé bezvýznamné plus, které nebudu brát v potaz při jejich hodnocení

Proč ty "nářky"? Diskutuje se, byť méně, než v dobách, kdy nás tu bylo míň, ale rozhodně nejste 3 :roll: Já si topic projdu, jak mám chvilku a pak usoudím, jestli se k tomu budu vyjadřovat nebo ne. Vem si, že tyhle klenoty pro lidi kované černým kovem 80% fóra úplně do stylu nezapadnou. Já sem rád, že tvoříte, ale každý si musí být vědom, že ne vždy o tom kontrétní téma bude zájem (viz. spousta topiců bez komentářů) + že každý se tu novou věc bude snažit / chce naposlouchat (třeba jako ty, máš můj obdiv). Nebo bys raději, aby tu přibylo 30 postů "Hrůza, tohle neposlouchám / Jéé, zase nějaký satan black - ne díky / Hmm nic moc" apod.? ( stejně jako to Ty neděláš někde v tuctovým tématech Power a Ghotic kapel) a hned opačná reakce hrozičů, že tomu vlastně nerozumí (což bývá z většiny pravda :) ) - a skončíme flamem, který promaže (jako kdysi topic CoF).

Za sebe můžu říct, že mě více zaujme a vyvolá touhu si něco poslechnout, když mě to něčím zaujme (proto taky dělame popis z vlastní hlavy aneb Proč JÁ vám to doporučuju) a u tohoto topicu je to třeba větička ... "Horned Almighty sice hrají (old school) black metal, ale vliv thrash metalových a punkových prvků rozhodně nepřeslechnete. Ať už se soustředíte na rytmus bicích, zběsilé kytarové riffy, dunivý zvuk basy, či vokál. Tohle prolínání žánrů je právě tím, co dělá tuto smečku zajímavou v ...". Já z toho cítím, že Fflew ví o čem mluví, že ten žánr zná dobře, líp než já. Nemám teda potřebu sem plácat nějaký umělý ódy nebo naopak to odsuzovat dřív, než se dostanu k poslechu (min. více než jedné skladby na YT)

Další věc - topic tu má své místo, já třeba osobně sem se takhle při brouzdání po fóru dostal k Darkestrah (a taky díky Last.fm), byť tam nebyl jedinný kousek diskuze, po nějakým půl roce, co ho Hooya založil a dneska je to jedna z mých TOP srdcovek.
Nobody Said That Everything Comes As You're Wishing
Nobody Said That Tears Won't Be Flooding Your Eyes
Life Is a Coin Once Thrown That Will Never Stop Flipping
Hold Your Head Up And Accept Its Both Bitter Sides


Call It Misery, Call It Curse, Ans Call It Pain
It’s Your Destiny, Your Burden And Your Fate


You Have To Try, To Face It All
You Have To Fight, On Your Own Side!
You Need To Try, (To) Avoid To Fall
You Need To Stay, The Strongest Prey!


Six Degrees Of Separation
Uživatelský avatar
Flash
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 41
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3401
Registrován: 30. leden 2008, 1:21

Re: Horned Almighty

Příspěvekod Fflew » 26. prosinec 2010, 14:02

Ghotic. blé :mrgreen:
ale jinak jo, Flashi, souhlas. já v podstatě tady na fóru jinam než do sekce černého kovu, popř. folkmetálu, folku, a příbuzných, ani nepáchnu :)
Far away from you
Disgusting subhuman fuck
You think you rule the world
Up my ass, tough luck!


Obrázek
Fflew
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 711
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 24. únor 2008, 23:22

Re: Horned Almighty

Příspěvekod Lord Nazgul » 26. prosinec 2010, 15:25

Pest píše: Jinak nemusíš tady takto urážet Gorgoroth :evil: , taky nemám rád Ghaalovu tvorbu, páč se mi nelíí jeho vokál, ale období Hata nebo Pesta bych rozhodně nepodceňoval a to ne jen dle stránky vokálu, ale i hudby ... :fing:
Promiň, neměl jsem v úmyslu urážet Gorgoroth jako celek, jen Gaahla. A ne, nevadí mi že je na kluky, vadí mi jeho trapné pozérství, ale to jsem tu Ot, chtělo by to samostatný topic.
Jakýpak tři, prosím tě

Máš recht, občas čtyři nebo pět, tebe v to počátaje
Proč ty "nářky"? Diskutuje se, byť méně, než v dobách, kdy nás tu bylo míň, ale rozhodně nejste 3

Ale jsme, sixe bráno s nadsázkou, ale koukni se někdy do okna čerstvých kolik je příspěvků k hudbě a kolik věcem okolo. A popravdě, bylo by mi milejší, kdyby sem lidi psali i to mě se to nelíbí protože... Nemyslím tím jednoslovné příspěvky, ale psát tu, diskutovat o HUDBĚ a ty věci okolo mít jen okolo. Ale te'd se to tu zvrhává v ... komunitu. Jo, jsme všichni metaláci, proč o tom mluvit, tečka. Palestina a slunovrat je důležitější. Tobě není líto, že každý kdo je tu nový sem píše o milionech věcí ale o hudbě sem nepíše téměř nikdo? Mě strašně mrzí, že když napíšu příspěvek, odpoví mi Flew, Pest nebo Nameless, když je to folk tak ševča a když je to nějakým způsobem vyjímečná kapela tak ty. Ještě sem koukne ježura, občas Dath a jeho ug ze slovenska a konec... Já o hudbě diskutuju rád, vydržel bych hodiny probírat jednotlivé songy, ale když sem tak koukám, cítil bych se za exota a blí¨ázna. Upřímně, ty bys sem napsal, kdybych nenapsal ten můj výše citovaný příspěvek??? Já nechci, aby tu byla jen hudba, chraň thor, ale aby tu byla víc hudba než cokoliv jiného. A co se týče jiných žánrů, důvod he ten, že ač se mi ta hudba líbí (ano, mám rád i power), nemám potřebu si psát s patnáctiletýma děckama "jak je ta hudba boží" viz. diskkuze k Elu, Sabaton a všem těm tolik dnes populálárním kapelám.
Závěrem, nechci nikoho urazit ani se navážet, byl to jen takový stesk.
PS: Vlsatně ne, do gaahla jsem se navezl záměrně
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Horned Almighty

Příspěvekod The_Nameless » 26. prosinec 2010, 15:42

Já popravdě nevím, co tady dělají třeba jedinci, kteří diskuzi o hudbě otevřeně odmítají. A že tu takoví jsou. Já se naopak také řadím mezi ty, kteří jsou schopni na skladbě prodiskutovat každou její vteřinu, když na to přijde. Jen to chce k rozvinutí diskuze nějaký počáteční impuls, který se podle mě neobjevuje dostatečně často. Ale ten může dodat v podstatě kdokoli z nás, kdo má dostatečný zájem. Nemá cenu si po tom, co si tohle uvědomíme, oživovat diskuzi uměle v současném složení, ale spíš nechat ty, kteří zde diskutují pouze o čemkoli jiném, aby si vzpomněli, že tady přece jen existuje spousta muziky, o které se dá bavit, a ne jenom těch pár mimo-témat v seznamu poslední aktivity, a aby tito následně třeba přehodnotili svůj přístup k přispívání na fóru.
Dál bych tenhle problém nechtěl řešit tady, můžeme se přesunout třeba do návrhů na vylepšení fóra.
Uživatelský avatar
The_Nameless
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Bunker
Příspěvky: 1883
Registrován: 16. prosinec 2008, 20:02

Re: Horned Almighty

Příspěvekod Lord Nazgul » 27. prosinec 2010, 0:46

Hele okej, já budu rád když se začne rozebírat hudba do hloubky ale opět se vrátíme k tomu, že mi nikdo neodpoví. Jo, je supr, že se ozvou výše jmenovaní, ale náš vkus je tak trochu odlišný, mě se tyhle mega hrozící věci moc nelíbí, ale poslechnu si je, jenom abych mohl říct "jo, znám, ale jde to mimo mě." protože o tom je diskuze a rozšiřování obzorů, ale stejně si nakonec všichni řekneme, že se nám vlastně líbí něco jinýho. A aby ne, metalu je milion druhů a nás tu o něm mluví... šest??? Hm, dobře, čumím jak blázen že dneska je to výjimka (že by se sem lidi koukli a vzali si mě k srdci??? :D ) ale ve finále se tu diskuze, jakpo hlubší diskuze rozjeli jenom v pár tématech. Napadá mě topic o BM, který začal u Dejmmu Burger, a kde jsem si příjemně potlachal s Mephistem, musím říct, že to byla fajn debata, a to i přesto, že ten člověk je názorově úplně jinde. Rozjeli se SAbatoni, Amoni... ale to jsou notoricky známý kapely. Ale k topicu o Aldaaron, což je podle mě hodně zajímavá grupa, jsi napsal ty, flew a pest a flash, pokud se nepletu. Jaké překvapení. A ono je fajn mluvit o islámu, komerci (což byla ze začátku poměrně zajímavá debata, než se to zvrhlo v onanii na téma fuck of UG/ ne-ug) a mrtě jinejch věcech, ale ta hudba nám tu ve finále upadá.
Závěrem, co si azložit takový OM inner circle, jen pro vyvolené :D budou tam lidi se zájmem o hudbu :D
PS: flew: promin, ze jsem ti tak zas**l tvůj mimochodem pěkně udělanej topic, po přečtení to tady klidně promažte
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Horned Almighty

Příspěvekod Fflew » 27. prosinec 2010, 0:52

"flew a pest" ...jaká se z nás stala nerozlučná hrozičská dvojka, což? :D :D :fing:
za "zasr***" topiku se neomlouvej, aspoň se tu diskutuje :lol:
Far away from you
Disgusting subhuman fuck
You think you rule the world
Up my ass, tough luck!


Obrázek
Fflew
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 711
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 24. únor 2008, 23:22

Re: Horned Almighty

Příspěvekod Lord Nazgul » 27. prosinec 2010, 1:26

Jj, diskutuje, co na tom, že OT, stejně sem nikdo nepůjde aby si stěžoval, tak co :D
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Horned Almighty

Příspěvekod Pest » 27. prosinec 2010, 1:47

No hurá, už se to tu vaří, dobře jsi to zašehla. "... Let de faja ov hel tač de skáj". :fing: :lol:

Jako Flashovo příspěvek o tom, že se "hned seběhbou hroziči atd" mě fakt pobavil (v dobrém). :palec:

Jinak je tu fakt problém, že tydle kapely na tomto fóru moc lidí nezná, což je teda ale škoda ( :!: ), takže pak dikuse směřujou v blacku jen ve vodách Bramboru a Kolébek (rozuměj: hovorový výraz pro DB a CoF). (no offense) 8-)

Reakce na Fflew: Punkové je to už jen podle toho obrázku, kdy se tam cosi chopilo tý kejty. Začíná to pěkně otodoxně (intro, huaaa) a pak už tam slyšim snad The Offspring v ranné epoše působení. :fing: :winky: A to je paráda to tam takhkle zapojit.
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1197
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Horned Almighty

Příspěvekod Lord Nazgul » 27. prosinec 2010, 1:55

No však já to taky jako urážku nebral, Dejmmu Burger u Kolíbky sám používám, i když na jejich raná alba (cof i db) nedám dopustit. Jinak je fakt, že ač nemůžu tvrdit, že se mi to vyloženě líbí, uznávám že rohatci mají v hudbě víc, než jen ten tuctovej blek a že to má nápad a možná, ale jenom možná bych si to někdy poslech ne jen kvůli tomu, abych tu psal svoje moudra.
BTW: A co se týče hrozičů, je to možná pravda, musíme se víc tolerovat :D
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Horned Almighty

Příspěvekod Fflew » 27. prosinec 2010, 11:38

Pest: ja ja, ortodoxní offpring v plné polní :fing: :lol:
a pro cradle of filth mám geniální pojmenování: kradl a pil. :lol:

jinak se mi hrozně líbí cover k Devil's music.. ten okřídlenej satanáš s kytarou, jako by právě vyletěl z bible. :D
Far away from you
Disgusting subhuman fuck
You think you rule the world
Up my ass, tough luck!


Obrázek
Fflew
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 711
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 24. únor 2008, 23:22

Re: Horned Almighty

Příspěvekod Pest » 27. prosinec 2010, 18:46

Prej z bible, no ":lol:". Možná tak ze chlíva. :twisted:
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1197
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Horned Almighty

Příspěvekod Fflew » 27. prosinec 2010, 18:49

no je to takový ten styl.. kronikářský :lol: právě proto je to tak pvre, že to hanobijó, no ne?:D
Far away from you
Disgusting subhuman fuck
You think you rule the world
Up my ass, tough luck!


Obrázek
Fflew
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 711
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 24. únor 2008, 23:22

Re: Horned Almighty

Příspěvekod Pest » 27. prosinec 2010, 18:56

Iluminacióni, nebo obrazoborci ? To je hnus. Každopádně ve spojení s Offspring to je hodně zlé !
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1197
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Horned Almighty

Příspěvekod macka » 27. prosinec 2010, 19:05

Tak po dlouhé době BM kapela, které dopřeju trochu více času....BM sice není asi úplně to moje pravé, ale po poslechu ukázek mě to celkem chytlo...jak tu řekl The_Nameless, má to šťávu... :headbang: :D
Uživatelský avatar
macka
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Pozlovice
Příspěvky: 778
Registrován: 23. srpen 2009, 14:32


Zpět na Black Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron