Abyssic Hate

black metal

Moderátor: The_Nameless

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Abyssic Hate

Příspěvekod Fflew » 3. prosinec 2010, 17:54

Obrázek

________________________________________________________________________________________


Země původu: Austrálie (Melbourne, Victoria)
Styl: depresivní, nihilistický black metal
Témata textů: misantropie, nihilismus, antikřesťanství, deprese

Sestava: Shane Rout - všechny nástroje, zpěv (působil též v kapelách Blood Duster, Deströyer 666 a Hecatomb (Aus))


Obrázek

________________________________________________________________________________________


Info:
Abyssic Hate ("propastná nenávist") je jednočlenný black metalový projekt, založen v roce 1993 v australském Melbournu. Podstata Abyssic Hate se točí kolem neutuchajícího přesvědčení, že ‘99.9% lidí by mělo být "ukončeno"’. Podle Abyssic hate je lidská rasa největší hnilobou v historii světa, s mimořádným nedostatkem nějakých uplatnitelných (ne-úplně-zbytečných) vlastností..
Abyssic Hate hlavně dříve koketovala s extremistickými ideologiemi, avšak nikdy se s nimi úplně neztotožnila. V současnosti se Rout rozhodl pro úplnou apolitičnost kapely a textově se soustředí na misantropii, sebevraždu a jiná nepolotická témata.

Název "Abyssic hate" pochází z písně Darkthrone "In The Shadow Of The Horns".

Většina nahrávek Abyssic Hate byla z různých důvodů produkována ve značně omezeném počtu. Týká se to hlavně demových nahrávek, jejichž kvalita je velice slabá. Shane Rout se podílel také na "Tribute To Absurd" kompilaci - skladba "Victory Is Ours" a "Smashing The Traitors" kompilaci - skladba "Betrayed".

Já osobně považuji Abyssic Hate za jeden z vrcholů DSBM scény a je to jedna z mých nejoblíbenějších black metalových kapel celkově. Především pro atmosféru a syrový, temný zvuk, inspirovaný albem Filosfem od Burzum.

Diskografie:
Cleansing of an Ancient Race, Demo, 1994
Depression, Demo, 1995
Life is a Pain in the Neck, Demo, 1996
United by Heathen Blood, Split (s Det Hedenske Folk), 1997
Eternal Damnation, EP, 1998
Betrayed Demo, 1999
Suicidal Emotions, plnohodnotné album, 2000
A Decade of Hate, Best of/kompilace, 2006

________________________________________________________________________________________


Odkazy:
Oficiální myspace
last.fm
Skupina na Facebooku


Košt:
ukázka bohužel není celá, ale pro představu postačí. Jedna z mých nejoblíbenějších skladeb:
Naposledy upravil Fflew dne 3. prosinec 2010, 18:34, celkově upraveno 3
Far away from you
Disgusting subhuman fuck
You think you rule the world
Up my ass, tough luck!


Obrázek
Fflew
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 711
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 24. únor 2008, 23:22

Re: Abyssic hate

Příspěvekod mIZZYchal » 3. prosinec 2010, 18:09

Já ti nevím, tuhle kapelu nějak extra nemusím. Né že bych byl nějak člověk, co by hleděl extra na kvalitu nahrávky v tomhle stylu. Ale prostě ty kytary zde jsou otřesné. Né že bych byl člověk, co by hleděl na technickou stránku hudby v tomhle stylu. Ale zde je to až příliš banální, dyť to bych odehrál i já. A co mi nejvíce vadí, je to otřesné opakování u Abyssic Hate. Dokonce ani vokálové linky jsou otřesně nudné. V depresivním Blacku se sází většinou na atmosféru a ony deprese. Tato kapela bez debaty má ten depresivní feeling v sobě, ale opět se dostávám k otřesnému zvuku kytar, který je natolik rušivý element, že to ten dojem z té hudby naprosto kazí. Je zde mnoho lidí, kteří tuhle kapelu považují za naprosto perfektní DSBM, mě se to prostě nelíbí a dokud se nezlepší aspoň zvuk, tak se mi to ani líbit nebude. Říkejte si co chcete, já si jdu raději pustit Totalselfhatred.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 57
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: Abyssic hate

Příspěvekod Fflew » 3. prosinec 2010, 18:12

na Suicidal emotions ten zvuk není tak hrozný. a podle mě se to k tomu právě hodí.. ;) neboj, my ti to s lukášem večer vysvětlíme. zatím si klidně poslouchej totalselfhatred :lol:
Far away from you
Disgusting subhuman fuck
You think you rule the world
Up my ass, tough luck!


Obrázek
Fflew
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 711
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 24. únor 2008, 23:22


Zpět na Black Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron