Black metal

Informace + obecná diskuze

Moderátor: The_Nameless

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Black metal

Příspěvekod Hestia » 16. září 2012, 22:08

Jsi zaujatý. :) Samozřejmě,že mi vadí spousta věcí,včetně toho co píšeš. Ale proč to spojovat s black metalem? Jestli máš ty potřebu prezentovat skrze BM svou nenávist k církvím a křesťanství,tak na to máš samozřejmě právo,ale ne každý to tak cítí. ;)
Černého oblečení mám v šatníku až až a bylo období,kdy jsem nosila převážně to. Teď už je můj šatník barevnější. Ale jo,chápu to,můj manžel chodí komplet v černém...a když říkám komplet,tak komplet :lol:
Edit: Né,na tu gothic akci nejdu...
Uživatelský avatar
Hestia
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Příspěvky: 1279
Registrován: 11. srpen 2009, 21:55

Re: Black metal

Příspěvekod highlander » 16. září 2012, 23:18

Hestia píše:Jsi zaujatý. :) Samozřejmě,že mi vadí spousta věcí,včetně toho co píšeš. Ale proč to spojovat s black metalem? Jestli máš ty potřebu prezentovat skrze BM svou nenávist k církvím a křesťanství,tak na to máš samozřejmě právo,ale ne každý to tak cítí. ;)
Černého oblečení mám v šatníku až až a bylo období,kdy jsem nosila převážně to. Teď už je můj šatník barevnější. Ale jo,chápu to,můj manžel chodí komplet v černém...a když říkám komplet,tak komplet :lol:
Edit: Né,na tu gothic akci nejdu...

Jsem zaujatej :) . S BM to spojují hlavně křesťané a někteří novináři hledající senzace. Každopádně se ta nenávist dá prezentovat skrze BM se satanskou tématikou, to je zcela bez diskuse. Ostatní BM styly bych do toho netahal. A já ji prezetuji hlavně sám za sebe a veřejně, což občas nenachází pochopení, leč mně je to šuma fuk a svůj názor si vyvrátit od dotyčných nenechám ;), naopak jen mne to v něm utvrzuje. Manžel :palec: (respekt) ;) .
IN NOMINE DEI NOSTRI SATANAS, LUCIFERI EXCELSI !
Ave Voluptatis Carnis !
Metal will newer die - Ronnie James Dio
Lidstvo je nepoučitelné a slepé (Paul Ledney - Profanatica) a v České kotlině to platí dvojnásob (highlander).
Uživatelský avatar
highlander
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 55
Bydliště: Strakonice
Příspěvky: 881
Registrován: 10. říjen 2010, 10:43

Re: Black metal

Příspěvekod Dragunov » 16. září 2012, 23:44

Lesíček píše:A může snad black metal za to, že pálil kostely? Nedovedu si představit jak to ten black metal udělal..

No nic takového jsem neřek. Možná ho to ovlivnilo, možná ne. Spíš jsem to chtěl říct tak, že napřed bylo pálení a pak díky tomu black metal. Teda jako Vargův black metal.
Neříkám, že každý kdo poslouchá black je antikrist vypalující kostely. Jen, že díky tomuto smýšlení, jaké má(měl) Varg vznikla jeho tvorba a je taková jaká je právě proto.
Jen tvrdím, že mám pochybnost o tom, že jde oddělit muzikantovu ososbnost od jeho tvorby. Pokud teda ta hudba má nějakej xicht.
Life Is But a Dream.
Uživatelský avatar
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc :), Pardubice
Příspěvky: 2209
Registrován: 16. červenec 2008, 0:07
Aktivní v kapele: Uterus

Re: Black metal

Příspěvekod Maeror » 17. září 2012, 11:58

highlander píše:Jasně, že je to o lidech. Každopádně Varg se za nic neschovával, naopak vytvořil několik geniálních black metalových desek. Jak říkám, zkus to ale vysvětlit zlořádu křesťanů. Tobě nevadí zlodějna zvaná církevní restituce? Mně moc, tudíž se asi pálilo málo, jinak by nebylo co restituovat, krom lesů (i když) a polí. Ke všemu za ní stojí bývalý pánbíčkář nyní člen TOP09 ministr financí Kradousek, kterej nám všem vykrádá každej den kapsy. To ti také nevadí? Tobě nevadí, že i ateisté ze svých kapes živí kněžské úchyláky tj. z našich daní se jim vyplácí mzda. Mně ano a to docela dost. Na mé oblíbené blackové kapely totiž žádnej z flanďáků také nedává ani floka. Tak co. A v černém by jsi měla chodit ;) :twisted: . EDIT: jdeš na tu gotic akci co u Vás bude 10. 11.?


Nebudu se dlouze rozepisovat. Mám ve zvyku se se vyjadřovat stručně.
Církevní restituce by měly být pozdrženy, než na tom bude hospodářství lépe. A v momentě kdy církve dostanou své věci zpátky tak od státu už neuvidí ani korunu.
Copying is killing business....so let's copy.
Uživatelský avatar
Maeror
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 45
Bydliště: Ostrava
Příspěvky: 669
Registrován: 30. srpen 2009, 13:28

Re: Black metal

Příspěvekod highlander » 17. září 2012, 14:13

Maeror píše:
highlander píše:Jasně, že je to o lidech. Každopádně Varg se za nic neschovával, naopak vytvořil několik geniálních black metalových desek. Jak říkám, zkus to ale vysvětlit zlořádu křesťanů. Tobě nevadí zlodějna zvaná církevní restituce? Mně moc, tudíž se asi pálilo málo, jinak by nebylo co restituovat, krom lesů (i když) a polí. Ke všemu za ní stojí bývalý pánbíčkář nyní člen TOP09 ministr financí Kradousek, kterej nám všem vykrádá každej den kapsy. To ti také nevadí? Tobě nevadí, že i ateisté ze svých kapes živí kněžské úchyláky tj. z našich daní se jim vyplácí mzda. Mně ano a to docela dost. Na mé oblíbené blackové kapely totiž žádnej z flanďáků také nedává ani floka. Tak co. A v černém by jsi měla chodit ;) :twisted: . EDIT: jdeš na tu gotic akci co u Vás bude 10. 11.?


Nebudu se dlouze rozepisovat. Mám ve zvyku se se vyjadřovat stručně.
Církevní restituce by měly být pozdrženy, než na tom bude hospodářství lépe. A v momentě kdy církve dostanou své věci zpátky tak od státu už neuvidí ani korunu.

Souhlas (je sice škoda, že to půjde z kapes všech, když ten majetek zabrali a poničili komouši, ale raději takto než ještě hůř). Taková restituční tečka a šlůs. Snad by to politické špičky dodržely, i když nevím, chapadla Vatikánu jsou nenasytná, což dokladuje sama historie.
IN NOMINE DEI NOSTRI SATANAS, LUCIFERI EXCELSI !
Ave Voluptatis Carnis !
Metal will newer die - Ronnie James Dio
Lidstvo je nepoučitelné a slepé (Paul Ledney - Profanatica) a v České kotlině to platí dvojnásob (highlander).
Uživatelský avatar
highlander
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 55
Bydliště: Strakonice
Příspěvky: 881
Registrován: 10. říjen 2010, 10:43

Re: Black metal

Příspěvekod Lesíček » 17. září 2012, 14:57

Český stát je na tom hospodářsky dobře. Vždycky to ale může být lepší, to je jasný..
Většina lidí si asi myslí, že církev ze dne na den dostane veškerý pozemky a miliardy na účty, což je omyl.. Pokud má být stát v situaci, kdy podporuje různá náboženství a není mu lhostejný, aby církev (křesťanství) zmizela, tak jednání státu pochopím. Když bude církev spravovat svůj majetek řádně, zemědělskou půdu nabídne zemědělcům, tak proč ne? Když by církevní restituce nebyly, tak stát by dalších sto let musel platit opravy kostelů a dalších památek, platil by kněze a duchovní představitele, atd.. což by nás ve finále stálo neskutečný množství peněz. Takhle si církev bude hospodařit sama.. buď to zvládne a nebo ne, to už je jejich problém.
To, jestli získala církev majetek právem nebo ne, komentovat nebudu. Myslím, že to je v dnešní době spíš morální otázka a ta u soudu nikoho tolik zajímat nebude, i když v naší společnosti by měla mít velkou váhu.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lesíček
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Praha
Příspěvky: 983
Registrován: 20. červen 2010, 9:38

Re: Black metal

Příspěvekod Ježura » 17. září 2012, 15:37

Fakt se tu řešej církevní restituce? :roll:

K původní Lesíčkově tezi:
V zásadě s tebou souhlasím, ale na druhou stranu to nejde šmahem aplikovat na všechen black metal, protože je z tohohle pohledu dost fatální rozdíl mezi black metalem současným a black metalem raným - i když po hudební stránce je to v některých případech dost podobné, právě ten starý norský black se vyznačoval mimo jiné tím, že to nebyla ani zdaleka jenom hudba, ale spíš světonázor, kde hudba platila jenom za jednu jeho složku. Takže v těhle případech je to spíš naopak - tam se ty extrémistický názory od hudby prakticky oddělit nedaj, protože jsou nedílnou součástí (jistě, čest výjimkám, ale myslím že víš, o čem mluvím :) ). Dneska je situace jiná, black metal se vyvinul a i kapely, který hrajou garážovou muziku stylu raných 90. let už asi nepůjdou zapálit kostel a vyhodit do vzduchu pódium pod kapelou, která se "zaprodala", takže teď už se o black metalu dá skutečně hovořit jenom jako o muzice s tím, že pokud si do ní někdo promítá svoje radikální smýšlení, je to jen a jen jeho problém a je čistě na posluchači, jestli tu hudbu od myšlenky oddělí nebo naopak...
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: Black metal

Příspěvekod Lesíček » 17. září 2012, 16:23

To ale pořád neznamená, že nebudu tvrdit, že to je jenom demence jedince, jedinců, kteří byli tak hloupí, že se nechali ovlivnit hudbou. Proč Quorthon, Fenriz, Tom G. Warrior a další dělali hudbu, která byla extrémní a přesto neměli tendenci páchat trestné činy? Vím, že v Norsku byla tzv. black metalová mafie, ale popravdě, byli to ještě děcka a jejich naivita a rebelie se nemůže schovávat za black metal. Byli prostě hloupí.. Já black metal považuji za vyspělý a rozumný hudební žánr a to i v jeho počátcích. Nechci aby byl black metal spojován s nějakou trestnou činností, protože ten za nic nemůže, jak jsem již psal :hi:
Jinak vím, že to oddělit nelze, protože to tak bylo a ti dotyční jedinci se podíleli na psaní historie black metalu. S tím už nikdo nic neudělá, ale ještě jednou napíšu, že oni jen využili black metal a schovali se za něj.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lesíček
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Praha
Příspěvky: 983
Registrován: 20. červen 2010, 9:38

Re: Black metal

Příspěvekod Ježura » 17. září 2012, 16:39

Nechci si hrát na nějakýho znalce black metalu, ale nebylo to spíš tak, že tihle lidi (jak ti čistě na hudbu se orientující, tak BM mafia) spíš black metal stvořili? Nemohli se přeci skrývat za něco, co teprve dostávalo formu. Jedna větev to vzala jenom po hudební stránce, druhá to pojala v širším měřítku... Samozřejmě že hudba za nic nemůže, ale Varg, Dead, Euronymous a takoví tu jejích hudbu pevně svázali s jejich (dlužno dodat dost ujetejma) názorama, a i dneska je pro plný pochopení tý jejich muziky dívat se na to i z jejich pohledu a aspoň trochu přičichnout k tý zášti a zlobě, ze kterejch to vystavěli...
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: Black metal

Příspěvekod Lesíček » 17. září 2012, 17:28

Tak to nepochybně, ale black metal všeobecně je naprosto neškodnej a klasickej hudební žánr, kterej prostě někteří využívají k propagaci svých zvláštních názorů (třeba NSBM) :)
Já myslím, že black metal "stvořili" už trošku dřív Venom, Hellhammer.. a samozřejmě i tyhle dvě kapely čerpali od nějakých předchůdců, takže bych to považoval za přirozený vývoj. V druhé polovině 80. let byl black metal v určitých oblastech docela dost zajetej. A to nemluvím o death metalu natož thrash metalu. Rozhodně nepopírám vliv Mayhem a Burzum na další vývoj. Proti té hudbě, co dělali fakt nic nemám a dost často je poslouchám, ale myslím, že například Vargsmål nemá s black metalem nic společného a je to čistě výplod Vargova mozku nezávisle na black metalu.

Myslím, že by bylo fajn tuhle diskuzi už ukončit, protože nic nového se nikdo nedozvíme a dostáváme se spíše už ke slovíčkaření. Já Tě chápu a myslím, že Ty mě taky :hi:
Obrázek
Uživatelský avatar
Lesíček
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Praha
Příspěvky: 983
Registrován: 20. červen 2010, 9:38

Re: Black metal

Příspěvekod Ježura » 17. září 2012, 17:32

Slovíčkaření a hlavně dost akademická debata, na kterou nemám znalosti ani podklady :-D Každopádně si rozumíme :hi:
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: Black metal

Příspěvekod Dragunov » 17. září 2012, 18:29

No jako vždyť sem psal to co Ježura. :-) A co se Varga týče, nepálil kostely proto, že by byl bububu zlý blekař a satanista nebo něco podobného.
Prostě to od toho blacku už nikdo neodpáře.
To by se také dalo říct, že každa hudba je jenom hudba a za nic nemůže. Což já bych klidně i zvládl, nicméně nejen náš právní řád si to vykládá trošku jinak.
Life Is But a Dream.
Uživatelský avatar
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc :), Pardubice
Příspěvky: 2209
Registrován: 16. červenec 2008, 0:07
Aktivní v kapele: Uterus

Re: Black metal

Příspěvekod Hestia » 26. říjen 2012, 22:07

Black metal je odnož,která mi dlouho unikala a já se jí vědomě vyhýbala s vědomím,že to nemelodické bléééé, které mne deprimuje poslouchat nikdy nebudu. Samozřejmě,jak se říká odříkaného chleba největší krajíc a nikdy neříkej nikdy....díky správnému člověku,nasáklého "temnotou" a black metalem,jsem tomuto žánru přišla na chuť a nehodlám se ho jen tak vzdát. Něco tak nádherného se v jiném žánru neobjevuje (tam je zase něco jiného) a já jsem nesmírně vděčná svojí otevřenosti hudebním žánrům a nezabedněnosti mých vrstevníků, díky čemuž mohu melancholicky vychutnávat black metal....miluji ho a budu poslouchat do posledního vydechnutí na této planetě :)
Uživatelský avatar
Hestia
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Příspěvky: 1279
Registrován: 11. srpen 2009, 21:55

Re: Black metal

Příspěvekod Nikinka » 26. říjen 2012, 23:54

K blacku jsem se ještě nějak nedostala.... zatím mě to prostě nepohltilo, holt jsem na jiný vlně. Časem to ale jistě přijde... u Alcest (který opravdu ráda poslouchám) jsou často takový black pasáže, i když ne asi úplně, ale jsou a něco na tom prostě je... Uvidíme.
Uživatelský avatar
Nikinka
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 37
Bydliště: Příbram
Příspěvky: 150
Registrován: 17. říjen 2012, 21:21

Re: Black metal

Příspěvekod macka » 26. říjen 2012, 23:57

Nedoporučil by mi někdo BM kapely, které hrají podobné věci jako třeba Enslaved?
Uživatelský avatar
macka
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Pozlovice
Příspěvky: 778
Registrován: 23. srpen 2009, 14:32

Re: Black metal

Příspěvekod Hestia » 27. říjen 2012, 0:04

Nikinka: Jsem přesvědčena o tom,že ten čas BM pro tebe přijde...já skutečně nevěřila,že to budu někdy poslouchat. Byla jsem thrash a death maniac a nic víc neexistovalo....a teď je to jinak :)
Uživatelský avatar
Hestia
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Příspěvky: 1279
Registrován: 11. srpen 2009, 21:55

Re: Black metal

Příspěvekod Nikinka » 27. říjen 2012, 0:16

Hestia: však jo, psala jsem to, že to má svůj čas. Já k tomu blacku jednou fakt dojdu, ale teď ještě nepřišel čas. Dřív jsem ho naprosto nesnášela a odmítala, už teď se na něj ale dívám trochu jinak ;)
Uživatelský avatar
Nikinka
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 37
Bydliště: Příbram
Příspěvky: 150
Registrován: 17. říjen 2012, 21:21

Re: Black metal

Příspěvekod Hestia » 27. říjen 2012, 0:20

To víc než black jsem odmítala už jedině hip hop...a už ani tomu se zcela nebráním (výjimečně)....jsem vážně magor :lol:
Uživatelský avatar
Hestia
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Příspěvky: 1279
Registrován: 11. srpen 2009, 21:55

Re: Black metal

Příspěvekod Garion » 27. říjen 2012, 0:23

H: BM jsi začala poslouchat převážně proto, že ses asi dost změnila. Thrash nebo death ti nenabídne atmosféru nebo prožitek, co dokáže black a jeho odnože. Ty sama poslední dva roky hodně tíhneš k zádumčivé temné muzice (ambientu, darkambientu a dark folku) a black je jen dalším žánrem, kterým se dají emoce skladatele silně vyjádřit.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Black metal

Příspěvekod Hestia » 27. říjen 2012, 0:30

G: Já bych ani neřekla,že jsem se změnila,spíš objevila....to co jsem poslouchala dřív,je mi stále blízké,ale je tu i nový rozměr mého bytí,kterému jsem se podvědomě bránila. :) Jsem hodně emotivní člověk a tím,že všechno hodně prožívám,tak jsem se snažila zdánlivě negativní prožitky eliminovat....no a nakonec jsem zjistila,že nesmím eliminovat,ale přijímat....protože je to má podstata a tudíž přirozeno...a tím pádem mi to víc pomáhá než ubližuje,jak jsem si původně myslela :)
Uživatelský avatar
Hestia
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Příspěvky: 1279
Registrován: 11. srpen 2009, 21:55

PředchozíDalší

Zpět na Black Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků