Gwynbleidd

Moderátor: The_Nameless

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Gwynbleidd

Příspěvekod Princ_Krasoň » 31. srpen 2010, 11:02

Obrázek
Obrázek

Země původu: USA
Působí od: 2002
Žánr: Progressive death/black metal s čistými kytarovými folkovými pasážemi

Gwynbleidd je čtyřčlenná kapela, založená v New York City, avšak všichni členové jsou polští rodáci. Jméno pochází z knih polského spisovatele Andrzeje Sapkowského o zaklínači Geraltovi a v překladu znamená "Bílý vlk".

Historie kapely: Gwynbleidd vznikl v roce 2002, jako projekt dvou kytaristů a zpěváků, slučující death metal/black metal a folk metal. Počátkem roku 2004 Michal Kacunel a Maciej Kupiszewski (oni zmiňování) napsali album plné temných, melodických, agresivních, stále však melancholicky naladěných songů. Když se ke kapela přidá Adam (bicí), kapela nahraje čtveřici songů-dem, určených jako ukázka jejich muziky. Co začalo jako demo, se zvrtlo a kapela v roce 2006 vydává v počtu 300 kopií, na vlastní náklady EP - "Amaranthine". Později do kapely přichází basák Jakub a kapela konečně může zaútočit i na pódia. Kapela konzertovala například i na Minnesotském "Heathen Crusade Festivalu". V roce 2008 kapela podepisuje smlouvu s nahrávací společností "BlackCurrant Music" a o rok později vydává album Nostalgia, kde opět ukazuje to nejlepší z prog, death, black a folk metalu. Kapela se nechala slyšet, že v současnosti připravuje již třetí album ... prý se máme na co těšit ;)


Zajímavost: Songy píší a skládají výhradně kytaristé skupiny. Většina songů je už kompletních (kromě basy a bicích), když jsou představeny zbytku skupiny. Bubeník - Adam Romanowski nahrávání s Gwynbleidd popisuje jako zábavu a výzvu.

Obrázek

Michal - kytara + čistý vokál, Adam - Bicí, Jacob - Basa a Maciej - kytara + growl

Sestava
Michal Kacunel (kytara+čistý vokál)
Maciej Kupiszewski (vedlejší kytara+growl)
Adam Romanowski (bicí)
Jakub Kupiszewski (basa)


Diskografie

Amaranthine (EP, 2006)
Nostalgia (2009)





Jak jste si možná všimli, tohle je můj vůbec první příspěvek tady na fóru, nicméně metallum už nějaký ten rok sleduju a přečítám ... k tomuhle topicu - snažil jsem se, takže snad všechno nebude úplně špatně. :lol:
Naposledy upravil Princ_Krasoň dne 31. srpen 2010, 13:21, celkově upraveno 1
Princ_Krasoň
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Příspěvky: 88
Registrován: 27. srpen 2010, 10:18

Re: Gwynbleidd

Příspěvekod Médea » 31. srpen 2010, 11:06

Myslím, že to je dobře a na první topic dokonce velmi. ;)
Obrázek



"Right and wrong are not what separate us and our enemies. It's our different standpoints, our perspectives that separate us."
—Squall Leonhart
Uživatelský avatar
Médea
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1587
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 20. únor 2010, 13:03

Re: Gwynbleidd

Příspěvekod Naathir » 31. srpen 2010, 11:20

Mýslím, že napíšu megaklišé...ale tahle kapela mi zní jako raní Ikuinen Kaamos, kteří mi znějí jako Opeth..jinými slovy, byť je to zahrané na úrovni, nezaujalo mě to..
Drone...pro absolutní stavy mysli..a nikdy jinak..
Uživatelský avatar
Naathir
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: caaaaaa? no, to přeháněl bych, ale i tak docela blízko..
Příspěvky: 361
Registrován: 4. duben 2009, 20:51

Re: Gwynbleidd

Příspěvekod Princ_Krasoň » 31. srpen 2010, 13:19

Médea: děkuju ;-)
Naathir: Trochu podobnosti nebo inspirace Ikuinen Kaamos tam možná bude, toho jsem si dřív nevšiml, ale rozhodně si nemyslim, že je to kopie. Přes nějaký ty podobnosti mi obě kapely zní dost odlišně :-)

Edit: Hm, tak jo, zní to dost jako opeth :D
Naposledy upravil Princ_Krasoň dne 9. říjen 2010, 14:03, celkově upraveno 1
Princ_Krasoň
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Příspěvky: 88
Registrován: 27. srpen 2010, 10:18

Re: Gwynbleidd

Příspěvekod Naathir » 31. srpen 2010, 13:24

Já taky nepopíral odlišné znění, spíš způsob,jak se střídají ty měkčí a tvrdší pasáže, asi jsem se měl jasněji vyjádřit... nicméně jestli připravují nové album, tak si ho asi ze zvědavosti poslechnu..
Drone...pro absolutní stavy mysli..a nikdy jinak..
Uživatelský avatar
Naathir
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: caaaaaa? no, to přeháněl bych, ale i tak docela blízko..
Příspěvky: 361
Registrován: 4. duben 2009, 20:51

Re: Gwynbleidd

Příspěvekod Aries » 4. září 2010, 19:28

Eeeh, dalsia kapela ktorej som chcel spravit topic, ale opat ma niekto predbehol. Ale nie je sa comu cudovat, ked stale len chcem a nakoniec ani nezacnem :)
Co sa tyka ich hudby, mne dost pripomina starsie albumy Opethu, najviac asi My Arms Your Hearse. Az natolko, ze sa nebojim Gwynbleidd obvinit z kopirovania. V kazdom pripade sa to ale pocuva dobre a maju vo zvuku aj nieco vlastne a osobite, takze si ich obcas rad vypocujem a nenudim sa pri tom.
Obrázek
They escaped the weight of darkness... To drown in another...
Uživatelský avatar
Aries
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Košice
Příspěvky: 602
Registrován: 12. září 2009, 22:55


Zpět na Black Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron