Ancient

Melodic Black Metal / Eidsvaagneset/Bergen (Norsko)

Moderátor: The_Nameless

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Ancient

Příspěvekod o.p.a.t » 20. srpen 2010, 15:43

Obrázek
Obrázek

Země: Norsko Obrázek
Rok založení: 1992
Styl: Melodic Black Metal
Texty: Satanismus (dříve), Vampirismus, horor, zlo



Roku 1992 založil vokalista Aphazel kapelu ANCIENT. V té době ještě obsluhoval také kytaru, basu a klávesy a o rok později ANCIENT působili jako dvoučlenný projekt poté, co se k němu přidal bubeník a vokalista Grimm. Spolu natočili první EP "Det Glemte Riket" (1994) a také debutové album "Svartalvheim" (1994) + druhé EP "Trolltaar" (1995), na němž již ovšem působili hostující hudebníci Knut Arne Kringstad (baryton) a Lise Kari Stalheim (vokál). V tomto roce opustil Aphazela bubeník Grimm a na další desce "The Cainian Chronicle" (1996) se vystřídali dokonce dva bicmani - Lord Kaiaphas (také vokál) a Kjetil. Kromě nich na desce působí také Kimberly Goss, ovládající klávesy a vokál. Výrazné změny se udály před vydáním alba "Mad Grandiose Bloodfiends" (1997), kdy kapelu opustili Kimberly Goss a Kjetil, naopak sestavu posílili Jesus Christ! (kytara, basa, klávesy, cello, piano) a vokalistka Erichte. Po vydání zmiňovaného alba ovšem Erichte a zároveň také Lord Kaiaphas opouští kapelu. Do ní naopak přichází vokalistka Deadly Kristin, prostřídalo se zde několik live-bubeníků a jako stálý se v roce 1998 ujal Krigse, a basu si v letech 1998-99 přisvojil Scorpios. Na "The Halls of Eternity" (1999) ovšem nepůsobil a tak byla deska nahrána v sestavě Aphazel/Deadly Kristin/Jesus Christ!/Krigse. Do kapely následně přišel basskytarista/kytarista Dhilorz, o rok později vystřídal Krigseho za bicími GroM a v roce 2001 kapela najala live-kytaristu Aleistera. EP "God Loves the Dead" (2001) bylo ovšem natočeno v sestavě Deadly Kristin (zpěv)/Aphazel (kytara,zpěv)/Dhilorz (basa)/Jesus Christ! (klávesy)/Grom (bicí). Ještě téže rok vyšla pátá studiová fošna "Proxima Centauri" ve stejné sestavě, ovšem Jesus Christ! už si zpátky přibral kytaru a Aphazel vyzkoušel klávesy. V roce 2004 vychází mé nejoblíbenější album "Night Visit", na kterém již nepůsobí vokalistka Deadly Kristin. Čtyři zbývající členové si vyzkoušeli většinu nástrojů a pozvali také několik hostů. Od té doby již kapela žádnou desku nevydala, ovšem sestava je v tuto chvíli znovu pozměněná (přečtete si jí v sekci Členové).


ObrázekČlenové
  • Aphazel (zpěv)
  • Jesus Christ! (kytara, basa, piano, klávesy, cello)
  • Dhilorz (basa, kytara)
  • Morfeus (kytara)
  • Aleister (kytara (live))
  • Nicholas Barker (bicí (live))


Ex-Členové
  • Erichte (zpěv)
  • Deadly Kristin (zpěv)
  • Thidra (kytara)
  • Scorpios (basa)
  • Kimberly Goss (klávesy, zpěv)
  • Lazarus (klávesy)
  • Grimm (bicí, vokál)
  • Lord Kaiaphas (bicí, vokál)
  • Kjetil (bicí)
  • Baard (bicí)
  • Profana (bicí)
  • Krigse (bicí)
  • GroM (bicí, vokál)
  • Gianka (bicí)


Odkazy

Diskografie
  • Svartalvheim (1994)
  • The Cainian Chronicle (1996)
  • Mad Grandiose Bloodfiends (1997)
  • The Halls of Eternity (1999)
  • Proxima Centauri (2001)
  • Night Visit (2004)


Hudební ukázky

Night Visit

God Loves the Dead
Uživatelský avatar
o.p.a.t
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Rokycany / Praha
Příspěvky: 2879
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 13. červenec 2008, 10:33
Aktivní v kapelách: Mallephyr, Stíny Plamenů, War for War (live)

Re: Ancient

Příspěvekod Stribok » 20. srpen 2010, 15:48

Divím se že to tady nebylo, jeden z bohužel opomíjených klenotů staré Norské BM scény, nové album mě už tak nenadchlo, ale stále to má něco do sebe :headbang:
"The first revolt is against the supreme tyranny of theology, of the phantom of God.
As long as we have a master in heaven, we will be slaves on earth." - Mikhail Bakunin
Žerte hovna, milióny much se nemůžou mýlit :)
Uživatelský avatar
Stribok
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Svitavy, Brno
Příspěvky: 698
Registrován: 9. květen 2010, 9:32

Re: Ancient

Příspěvekod Pest » 21. srpen 2010, 19:25

Cainian Chronicles je naprostý kult. :headbang: Jen by občas mohli ubrat s tou "zlostí" v těch klipech. :lol:
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1198
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Ancient

Příspěvekod Stribok » 21. srpen 2010, 19:30

Tak klipy těchhle oldschoold TNBM jsou celkově dost úsměvný :D ale to patří k tomu krásnýmu kultu :headbang:
"The first revolt is against the supreme tyranny of theology, of the phantom of God.
As long as we have a master in heaven, we will be slaves on earth." - Mikhail Bakunin
Žerte hovna, milióny much se nemůžou mýlit :)
Uživatelský avatar
Stribok
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Svitavy, Brno
Příspěvky: 698
Registrován: 9. květen 2010, 9:32

Re: Ancient

Příspěvekod The_Nameless » 21. srpen 2010, 19:33

Tak zrovna třeba klip Ancient - Lilith's Embrace je tak neuvěřitelně trapný, že už u toho to kouzlo, jaké pro mě mají třeba klipy Immortal, nějak postrádám.
Uživatelský avatar
The_Nameless
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Bunker
Příspěvky: 1883
Registrován: 16. prosinec 2008, 20:02

Re: Ancient

Příspěvekod Stribok » 21. srpen 2010, 19:36

Ale je tak vtipnej že, alespoň pro mě, je to skutečně nezapomenutelná záležitost :lol:
"The first revolt is against the supreme tyranny of theology, of the phantom of God.
As long as we have a master in heaven, we will be slaves on earth." - Mikhail Bakunin
Žerte hovna, milióny much se nemůžou mýlit :)
Uživatelský avatar
Stribok
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Svitavy, Brno
Příspěvky: 698
Registrován: 9. květen 2010, 9:32

Re: Ancient

Příspěvekod Pest » 21. srpen 2010, 19:37

Tak Immortal zle vykukujou se špičatym klóbrcem, to se musí líbit všem ! :lol: Je pravda, že to cenění zubů na Ancient už zas takovej "trv kvlt" neni.
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1198
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Ancient

Příspěvekod Garion » 22. srpen 2010, 13:19

Caninian fakt byla pecka. Hlavně měla výbornej zvuk. O to větší zklamání pro mě bylo, když jsem si z krámu nesl krásnej digipack Mad Grandiose a díky přebuzenýmu intru je celá nahrávka zvukově strašně utopená. Mít to ten zvuk z Caninian, byl by to vynikající štyk. Někde jsem pak četl rozhovor, že Ancient byli pak na producenta příšerně nasraní, ale že už se s tim nedalo nic dělat. Rozhodně prý ten plechovej zvuk nebyl zamýšlen. Z pozdějších jsem si koupil už jen Proximu a nějak mě to minulo. Shánět si už asi nic nebudu.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Ancient

Příspěvekod Jorunn » 22. září 2010, 13:37

The_Nameless píše:Tak zrovna třeba klip Ancient - Lilith's Embrace je tak neuvěřitelně trapný, že už u toho to kouzlo, jaké pro mě mají třeba klipy Immortal, nějak postrádám.


Tak s tímhle souhlasím. Koukala jsem na tohle jak na špatný vtip, navíc když jsem ho sledovala na you tube, všimla sem si v rohu značky MTV televize. Trochu se divím, že to tehdy taková televize vysílala :D
Uživatelský avatar
Jorunn
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 33
Bydliště: Ostrava
Příspěvky: 7
Registrován: 21. červen 2010, 7:08

Re: Ancient

Příspěvekod Pest » 22. září 2010, 14:06

MTV zabíjí hudbu. :roll:
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1198
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Ancient

Příspěvekod The_Nameless » 22. září 2010, 15:13

Nezabíjí, její program s hudbou povětšinou nemá nic společného. :)
Uživatelský avatar
The_Nameless
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Bunker
Příspěvky: 1883
Registrován: 16. prosinec 2008, 20:02

Re: Ancient

Příspěvekod Blackartaeon » 17. leden 2014, 12:56

..vyrastal som na prvotinach...preto Svartalvheim
Uživatelský avatar
Blackartaeon
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 19
Registrován: 10. leden 2014, 1:47


Zpět na Black Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron