Finnr´s Cane

Moderátor: The_Nameless

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Finnr´s Cane

Příspěvekod Naathir » 15. srpen 2010, 22:14

Obrázek Obrázek
Země: Kanada
Styl: Atmospheric Black Metal

Finnr´s Cane jsou převážně instrumentální atmo-black/doom, byť o přesném zařazení jsou spory, ale to není důležité. Přesné datum vzniku je neznámé, členové kapely však nejsou na hudebním poli žádní nováčci, hlavní tvůrčí mozek (The Bard)působí např. ve Wolven Ancestry.V tomto roce vydali svůj debut, ovlivněný veličinami typu Enslaved, Borknagar nebo Katatonia.
Členové
  • The Peasant (Bicí)
  • The Bard (kytara, vokály)
  • The Slave (synth, cello)
Odkazy Diskografie
  • Wanderlust (2010)
Hudební ukázky
Glassice Snowfall
Drone...pro absolutní stavy mysli..a nikdy jinak..
Uživatelský avatar
Naathir
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: caaaaaa? no, to přeháněl bych, ale i tak docela blízko..
Příspěvky: 361
Registrován: 4. duben 2009, 20:51

Re: Finnr´s Cane

Příspěvekod bigbadbard » 15. srpen 2010, 22:48

Koncept komorního tria je mi velice sympatický, ukázky neznějí marně. Jako takový post-(ambient black metal). (Tu závorku tam dávám proto, aby bylo jasné, že to není kombinace blacku s něčím, co by se jmenovalo post-ambient :P ). Ale možná že s těmi tvrzeními jen dělám chytrého a bude to ještě úplně jinak. Jdu to stáhnout a zhodnotit.


Pokračování: Tak už jsem to stáhl a poslechl, a asi takhle. Je mi to sympatické, ale přijde mi to po zvukové stránce trochu nedotažené (síla jednotlivých stop, přechody, v jednom místě naprosto nesmyslně vyčnívající vokál) a spíchlé horkou jehlou. To samé synthy - myšlené jsou dobře, ale občas té které lince chybí trochu jemnější úvod, trochu práce s ekvalizérem nebo trocha komprese. To může být sice i záměr, ale nezdá se mi že by to byl tenhle případ. Má to pár zajímavých momentů, ale je to taková začátečnická práce. A nebo pro optimisty obráceně: Je to taková začátečnická práce, ale má to pár zajímavých momentů. Ty zajímavé momenty tedy myslím po stránce atmosféricko-psychedelické, ne skladebně-strukturní, aby bylo jasno (ale to by se u ambientu dalo čekat).
Dřív jsme chodili po čtyřech, teď chodíme po dvou. Jestli to takhle půjde dál, nebudeme mít po čem chodit.
Uživatelský avatar
bigbadbard
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Lyon
Příspěvky: 210
Registrován: 14. srpen 2010, 22:27


Zpět na Black Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron