Die Saat

Moderátor: The_Nameless

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Die Saat

Příspěvekod sheVcza » 13. červen 2009, 14:27

Obrázek

Země: Německo, Durynsko Obrázek
Aktivita kapely: ~ 2000 - 2006
Styl: Pagan black metal
Texty: Vikingové



Die Saat už je už pár let rozpadlá kapela, nicméně jelikož se jedná o předchůdce jedné z mých srdcových kapel (Fjoergyn), zakládám o ní téma. Rok založení není přesně známý, ovšem podle alb ho odhaduji na 2000 - 2001. První deska vyšla v roce 2002 (Niedergang), druhá (Der Schlachten Tribut) hned další rok, a jejich poslední dílo (Wir laden zum Feste) spatřilo světlo světa v roce 2006. Zakladel a leader tohoto projektu, Stephan L. (Sturm), si později zvolil cestu kapely Fjoergyn, oslavující krásy přírody, zatímco jeho kolegové šli cestou NSBM kapel (Totenburg a Absurd). Tím se tento projekt ukončil. Fanoušci Fjoergynu zde spatří mnoho podoboných rysů, nejen hudebních ale i poetických (kterým mimo jiné vzdávám velkou čest), které jak Die Saat tak Fjoergynu dodává Stephan.

Obrázek
Foto: Stephan L. (Sturm)
Členové
  • Sturm - Zpěv, kytara, klávesy (Fjoergyn)
  • Tormentor - Zpěv, kytara (Antiphrasis, Absurd (Ger), Epithalium)
  • Ardor - Klávesy
  • Eosperaz - Baskytara (Totenburg, Antiphrasis)
  • Anderson - Live klávesy
  • Thoß - Live baskytara

Odkazy



Diskografie

Niedergang (2002)Der Schlachten Tribut (2003)Wir laden zum Feste (2006)
ObrázekObrázekObrázek



Hudební ukázky

Nordland


Tusen Takk
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Die Saat

Příspěvekod Helios » 13. červen 2009, 19:25

Velmi dobrý Pagan/Black. Album Der Schlachten Tribut mám ve své CD sbírce,objednal jsem si ho před lety u Long Ago rec.(dříve Eclipse). Na tomto albu se mi hodně líbí provedení kláves, hlavně v podobě klávesových instrumentálek,které se až místy podobají relaxační esoterické hudbě(viz. song Und Die Hoffnung Ruhnt)
Zakomponování kotlů do bicích činí zajímavou i rytmiku. Taky bych řekl, že užití rodného jazyka zde bylo účelovou a určitě správnou volbou. Už proto, že přispívá k navození té správné pagan atmosféry.
Human stupidity has no limitation.
Uživatelský avatar
Helios
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Vysočina
Příspěvky: 428
Registrován: 9. leden 2009, 16:24
Aktivní v kapele: Bequest

Re: Die Saat

Příspěvekod sheVcza » 13. červen 2009, 21:54

Jojo souhlas. "Der Schlachten Tribut" je super album, Nordland a Thuringia nejlepší skladby, a akustická s clean vokálem Der Tod Des Glaubens je taky skvostná, jen mohla být delší. Máš i album "Wir laden zum Feste"? Nějak se mi nedaří sehnat. Je stejně dobré jak "Der Schlachten Tribut", nebo lepší/horší? A ještě jedna otázka, co Fjoergyn?:) Pokud neznáš a Die Saat se ti líbí, tak doporučuju! Jak popisuješ ducha hudby Die Saat tak ve Fjoergynu je to vše mnohem umocněno. :)
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Die Saat

Příspěvekod Helios » 14. červen 2009, 15:10

Poslední album Wir laden zum Feste bohužel nevlastním, a ani jsem ho neslyšel. Nicméně nemám žádné pochyby o tom, že bude minimálně stejně tak povedené jako jeho předchůdci. Díval jsem se do e-shopu na http://www.long-ago-records.com/ ale nikde jsem ho tam v nabídce nenašel.
Od Fjoergyn mám CD Ernte Im Herbst. Toto atmosférické symfo-metalové dílo složené z pestré mozaiky brilantních riffů a melodií je vskutku mistrovským počinem, který bych označil jako vysokou školu Heavy Metalu.
Human stupidity has no limitation.
Uživatelský avatar
Helios
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Vysočina
Příspěvky: 428
Registrován: 9. leden 2009, 16:24
Aktivní v kapele: Bequest

Re: Die Saat

Příspěvekod sheVcza » 15. červen 2009, 20:40

Uplně mi mluvíš mi z duše. :) Ernte Im Herbst je opravdu mistrovské dílo, stejně tak jako Sade Et Masoch (pokud nemáš, doporučuju obstarat). Jsem zvědav na letošní Jahreszeiten.
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj


Zpět na Black Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron