Arcana Coelestia

Atmosferický black/doom metal z Talianska

Moderátor: The_Nameless

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Arcana Coelestia

Příspěvekod Gore » 19. květen 2009, 2:16

Obrázek
Obrázek
Kapelka, ktorá vznikla roku 2006. Ich hudba tvorí prienik medzi atmosferickým blackom a funeral doomom. Najčastejšie sú práve blackmetalové screamy, bicie hrajú aj rýchle black metalové blastbeaty, ale väčšinou pomalé doomové rytmy. Gitary používajú väčšinou silný distortion, ale okrem toho aj rôzne zaujímavé efekty, ktoré veľmi vhodne dopĺňajú atmosféru v hudbe. Texty pojednávajú väčšinou o okultizme a mágii sú spievané po anglicky a po taliansky. Pri posluchu buďte pripravení na vysokú mieru atmosferickosti, odporúčam hlavne skúsenejším poslucháčom, lebo je to dosť náročná hudba.



Názov je odkazom na dielo Inferno od švédskeho spisovateľa Augusta Strindberga, konkrétne na text Arcana Coelestia. Tento spisovateľ trpel ťažkými depresiami a mal isté prorocké vízie, ktoré mu nedali spávať; tieto spísal už do spomínaného diela Inferno. Celé jeho dielo je dnes považované za prekliate.

Príjemné počúvanie :twisted:

Diskografia:

Ubi Secreta Colunt (2007)
Le Mirage De Lideal (2009)

Členovia:
LS - Vocals & Lyrics
MZ - Guitars & FX (Locus Mortis, Urna)
Thorns - Session Drums
Sephrenel - Session Bass

Ukážky:







A toto je atmosferický luxus - len pre labužníkov.





Oficiálna stránka bohužial neexistuje zatiaľ.
Last.FM
MySpace
Obrázek
Sorrow ever awaits on joy.
Skrytý obsah
Minutáž hudby načítaná z Last.FM (overall):
Obrázek
Uživatelský avatar
Gore
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Příspěvky: 3435
Registrován: 20. leden 2008, 23:13

Re: Arcana Coelestia

Příspěvekod littlewitch » 19. květen 2009, 5:06

Tak toto bolo pre mňa príjemné prekvapenie,keď som ráno zapla komp a našla topic o tejto skvelej kapelke. V poslednej dobe je to jedna zo skupín,ktoré dokážu vyjadriť moje pocity....vnútorný pokoj a zároveň nepokoj...díki tatínku :)
Obrázek
Až raz odídem...vrátim sa ako anjel smrti, aby sme boli navždy spolu....a bolesť sa stratí...
Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
littlewitch
Metallum Moderátorka
Metallum Moderátorka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 49
Příspěvky: 1612
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 2. březen 2008, 10:47

Re: Arcana Coelestia

Příspěvekod Tlouie » 24. srpen 2009, 21:28

Nedávno jsem si od nich poslechla jejich druhé album a hodně se mi to zalíbilo...nejvýraznější jsou pro mě skladby Duskfall a Tragedy and Delirium II ( ten hlas mě tam hned při prvním poslechu naprosto uchvátil :)) Atmosféra je tam opravdu silná, o to působivější...paráda :)
Uživatelský avatar
Tlouie
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 30
Bydliště: Praha
Příspěvky: 335
Registrován: 9. říjen 2008, 21:27

Re: Arcana Coelestia

Příspěvekod Morana » 28. srpen 2010, 14:24

z tejto kapely sa postupom času stala jedna z mojich najväčších chuťoviek. nehodí sa to na denné počúvanie a raz za čas, keď si to pustím, tak to stojí fakt za to....:) obrovská masa emócií, hustá atmosféra a melódie naskladané v niekoľkých vrstvách :heart: oba albumy sú dobré a prepracované.... a môj najobľúbenejší kúsok je jednoznačne Duskfall ;)
"V našich duších skřítek pláče. Vyprávět bude své příběhy...
Přesto, nebo právě proto, šeptat bude nám poselství věčnosti."
Uživatelský avatar
Morana
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 949
Blog: Zobrazit blog (11)
Registrován: 15. červen 2008, 12:52


Zpět na Black Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron