Varg

Moderátor: The_Nameless

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Varg

Příspěvekod Prdovous » 10. září 2012, 22:05

Haldir píše:(toto je jedna z mála věcí, které si cením na USA, že je vše povoleno)


Asi to sem nepatří, ale rýpnout si musím - vážně je tam vše povoleno? A odkdy prosím tě? Amerika je jednou ze zemí, kde buzerace dosahuje míry takové, že když ti ji začali pchát do hlavy, tak ti leze prdelí ven a to nestrávená ;)
Skrytý obsah
A my pořád v cizích bytech, každou noc hledáme skrýše,
a nikdo nás nezná, dokud se pořádně nezapíšem,
je třeba rozbíjet věci nahlas a uvnitř křičet tiše,
a sahat si na stehna, a plivat na zdi katedrály,
to jen ze rtů vychází jeda stejkovej nůž krouží v břiše,
a ovšem co se stane, o tom napíšeme seriály,
a než shoříme v bažinách za devatero horami a lesy,
bylo by to fajn, řekneme si, lovci motýlů ze třetí říše.
Uživatelský avatar
Prdovous
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Prag / Aussig
Příspěvky: 2468
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 4. srpen 2009, 12:09
Aktivní v kapele: Ústecká nesvatá Legie

Re: Varg

Příspěvekod The_Nameless » 10. září 2012, 22:07

Zjevně v tom smyslu, že tam nejsou zakázané obrázky, zakázané pohyby rukou, zakázaná hudba a zakázané myšlenky.
Uživatelský avatar
The_Nameless
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Bunker
Příspěvky: 1883
Registrován: 16. prosinec 2008, 20:02

Re: Varg

Příspěvekod ov42 » 10. září 2012, 22:53

Zkus si tam dát na ulici pivo... Nebo polichotit kolegyni v práci jak jí to dnes sluší. Jako nový zaměstnanec dostanete tak stránku A4 varování, co nesmíte dělat, abyste měl jistoru, že se nedostanete do konfliktu s paragrafy o "harašení". Nejlepší je zredukovat konverzaci s opačným pohlavím pouze dobrý den a nashledanou, abyste měli jistotu.
Garantuju, že většina Čechů by tam žít nechtěla.
A k příspěvku výše se vrátím, až budu mít půl hoďky času
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Varg

Příspěvekod Haldir » 11. září 2012, 11:35

Buď tak moc hodný a nepoužívej demagogii. Netvrdil tu nikdo že by tam chtěl žít (já osobně USA skutečně nemám rád a vidím tam mnoho negativ, to však neznamená, že budu přehlížet těch málo pozitiv) Řeč byla pouze o svobodě politikého názoru a používání symbolů...
Existuje jen jedno dobro, a to je vědění. Existuje jen jedno zlo, a to je nevědomost. (Sókratés)
Haldir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1682
Registrován: 24. květen 2010, 23:30

Varg - Guten Tag

Příspěvekod Metallum [Bot] » 12. září 2012, 8:53

Varg - Guten Tag
Nový článek na portálu:
http://www.metallum.cz/?p=2940
Robot Orbis Metallum
Uživatelský avatar
Metallum [Bot]
Metallum Bot
 
Věk: 16
Bydliště: metallum.cz
Příspěvky: 894
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09

Re: Varg

Příspěvekod Ellrohir » 12. září 2012, 22:01

Zero píše:Jo, pořádají v Německu Wolfszeit festival, a na stránkách mají vypsané, co za trika se tam nesmí nosit.
Konkrétně:
Skrytý obsah
Absurd
Ad Hominem
Der Stürmer
Eugenik
Graveland
Landser
Magog
Nachtfalke
Nokturnal Mortum
Nordglanz
Satanic Warmaster
Stahlgewitter
Temnozor
Totenburg
Wolfnacht


nejlepší je, jak je zakázaný Nachtfalke, který nemá hudebně s NSBM nic společnýho, jenom proto, že Occulta Mors dřív hrál na kytaru v Totenburg...eště že nezakázali taky třeba Nargaroth, protože tam hrál jeden čas na bicí :winky:
Pán ti dal oheň, meč a bagr!

On se pro vás nechal přibít na komín
On se za vás vláčel bahnem náleven
To on za vás jedl blafy U Koně
Mezi pražci měnil vodu v kolomaz
Cihly nikdy nepřestaly pět o jeho slávě


Musíme udělat masivní propagandu!

Zaplatil jsi podýmné?
Uživatelský avatar
Ellrohir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 2725
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. březen 2011, 23:56
Aktivní v kapelách: Ennorath , Ashes To Wind, Rhûngil

Re: Varg

Příspěvekod Ježura » 2. listopad 2012, 21:31

Recenze na nejnovější výblitek Varg. Není to žádná sláva ten text, ale co o tom má člověk jako psát? :D

http://sicmaggot.blog.cz/1211/varg-guten-tag
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: Varg

Příspěvekod Algis » 2. listopad 2012, 23:02

Ste im naložili kolegovci, ale máte za to u mňa plus! :D
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: Varg

Příspěvekod Ježura » 2. listopad 2012, 23:37

Musí bejt :-D Jako já snesu lecos, ale tohle je fakt na poctivou šavli...
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: Varg

Příspěvekod HiJack44 » 3. listopad 2012, 2:08

Imho, kdo hledá v muzice umění, zůstane do smrti nespokojený.
Uživatelský avatar
HiJack44
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Cajzlstán
Příspěvky: 1050
Registrován: 18. červenec 2009, 0:13
Aktivní v kapelách: Den Lumíků, Menstrual Soup, Forgotten Dawn

Re: Varg

Příspěvekod Ježura » 3. listopad 2012, 2:32

Já ho tam hledám, občas nacházím a jsem docela spokojenej 8-)
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: Varg

Příspěvekod HiJack44 » 3. listopad 2012, 2:33

Docela by mě zajímalo, kde?
Uživatelský avatar
HiJack44
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Cajzlstán
Příspěvky: 1050
Registrován: 18. červenec 2009, 0:13
Aktivní v kapelách: Den Lumíků, Menstrual Soup, Forgotten Dawn

Re: Varg

Příspěvekod Prdovous » 3. listopad 2012, 3:15

Já očekávám dalšího trollmastera, jak posledně pod Ensi :D Jinak mě stačilo to, že jsem slyšel titulní skladbu a zbytek jsem pro jistotu ani nestahoval a pouštěl jen z yt, aby se to dalo snáz vypnout a nemusel jsem to mazat z HDD. A ano, žádám, aby tahle kapela nebyla zařazena ani v pagan metalu, ani v black metalu, ale pokud možno v koši :D

HiJack44: Mě popravdě stačí pustit si třebas Primordial, Moonsorrow, Bathory,... pokud bych se měl jakž takž držet žánru tohodle topicu. Jinak obecně v hudbě považuju za umění víceméně vše, co není prvoplánový, má to nějakej smysl a dokáže to ve mě vzbudit nějaký emoce... což se tomuhle sice povedlo, ale ne v tom smyslu, jaký bych si od umění představoval. Zhnusení je sice taky citová reakce, ale zhnusení nad amateřinou a neumem je podle mě z uplně jiný škatule :D
Skrytý obsah
A my pořád v cizích bytech, každou noc hledáme skrýše,
a nikdo nás nezná, dokud se pořádně nezapíšem,
je třeba rozbíjet věci nahlas a uvnitř křičet tiše,
a sahat si na stehna, a plivat na zdi katedrály,
to jen ze rtů vychází jeda stejkovej nůž krouží v břiše,
a ovšem co se stane, o tom napíšeme seriály,
a než shoříme v bažinách za devatero horami a lesy,
bylo by to fajn, řekneme si, lovci motýlů ze třetí říše.
Uživatelský avatar
Prdovous
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Prag / Aussig
Příspěvky: 2468
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 4. srpen 2009, 12:09
Aktivní v kapele: Ústecká nesvatá Legie

Re: Varg

Příspěvekod HiJack44 » 3. listopad 2012, 3:56

Sice jsem se neptal tebe, ale budiž. Děkuji za rozumný příspěvek do diskuse.
Nejsem toho názoru, že by v UG metalu byla nějaká extrémní prvoplánovost, ačkoliv u spousty současného Folk metalu to asi bude trochu jinak.
Chápu, proč vidíš umění u Bathory či Moonsorrow. Předem se omlouvám za stalkování tvého last.fm, ale řekni mi, proč si třeba poslechneš Linkin Park? Tam přece o neprvoplánovitosti nemůže být řeč.
Pro mě osobně je hudba radost a když slyšim kapelu jako Varg, beru to prostě jako zábavu a chorobně v tom nehledám za každou cenu umění. Prostě proto, že z 99,9% hudba umění není.
Nevim, kde slyšíš amateřinu a neum. Ladí jim to, co se přesnoti úderů týče, tak taky neslyším chyby. Asi zde bude pouze odlišnost mezi námi v definicích těchto charakteristik.

Ta žánrová škatule je, souhlasím, dost svérázná, ale vzásadě bezvýznamná.
Vyjadřovat se k tomu, kterou kapelu bych strčil do koše nemám zapotřebí.
Uživatelský avatar
HiJack44
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Cajzlstán
Příspěvky: 1050
Registrován: 18. červenec 2009, 0:13
Aktivní v kapelách: Den Lumíků, Menstrual Soup, Forgotten Dawn

Re: Varg

Příspěvekod ov42 » 3. listopad 2012, 10:44

Se divím Ježurovi, že se dobrovolně rozhodne spáchat recenzi na kapelu, kterou už nějakej čas dost nemá rád a je předem jasné, že se mu to líbit nebude. To bych považoval za ztrátu času. Trochu masochismus :P
To HiJack 44: ve studiu to při dnešních možnostech "ladí, co se přesnosti úderů týče" každému, teprv vystoupení naživo kapelu prověří :D
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Varg

Příspěvekod adrian » 3. listopad 2012, 11:39

Tahle kapela fakt jde uplne do prdele. A to jsem je pred lety mel docela rad.
Jinak zkuste debut dalsich Nemcu Horrizon, to me bavi o dost vic
Uživatelský avatar
adrian
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 43
Bydliště: 22 Acacia Avenue
Příspěvky: 1312
Registrován: 11. únor 2009, 21:28

Re: Varg

Příspěvekod HiJack44 » 3. listopad 2012, 11:58

Aha, koukám, že jsem to trochu překombinoval, takže takhle.

Ladí jim to.
V přesnosti hraní nejsou chyby.
Naživo jsem je už párkrát viděl. Zažil jsem spoustu horších výkonů od světoznámějších kapel.

Špíš než masochismus je to ameterismus. Když recenzi alba založí z 90% na vlastních názorech na kapelu, tak nebude o nic víc užitečná, než příspěvek v diskuzi na Novinkách. Zase na druhou stranu se tím asi neživí, tak mu to nebudu zazlívat.
Uživatelský avatar
HiJack44
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Cajzlstán
Příspěvky: 1050
Registrován: 18. červenec 2009, 0:13
Aktivní v kapelách: Den Lumíků, Menstrual Soup, Forgotten Dawn

Re: Varg

Příspěvekod Haldir » 3. listopad 2012, 12:25

Proč prostě neřekneš že se ti Varg líbí, máš na to plný právo, ale nemůžeš nikomu zazlívat, že si o nich myslí svoje.

Tady hlavně nejde o žádnou preciznost provední hudby, ta je poměrně druhořadá, jde o to do té hudby vložit něco zajímavého, třeba nového, dát té hudbě ducha...ale nezlob se na mě, tohle je prostě jenom slepenina těch nejprofláklejších prvků používaných v metalu, ze které je cítit neskrývaná touha být populární a zalíbit se masám (soudě dle komentářů na YT a i některých recenzí poměrně vydařená - což nechápu), nic víc, neumím si představit že by mohlo někoho naplňovat tohle psát. Tohly by při troše snahy napsal každý průměrný posluchač metalu, který umí noty (ted neříkám, že kvalitní hudbou myslím hudbu složitou...jde mi spíš o špetku invence)...navíc ty texty. Proč u všeh Bohů má někdo potřebu psát tohle?!? To se vážně nedá vymyslet nic lepšího? Něco co má kromě pobláznění pubertálních trve vikingů, nějaké poselství? V tomhle ohledu je kvalitnější jakkákoliv ufňukaná a sebelítostná popová slaďárna (byť je to relativní).

Co se týče toho jestli je hudba umění...hudba ze své definice uměním je. To, že ty 99 % hudby za umění nepovažuješ, svědčí, nezlob se, eufemicky řečeno o tvojí značné nenáročnosti výběru. Ale budiž, 1000 lidí, tisíc chutí.
Existuje jen jedno dobro, a to je vědění. Existuje jen jedno zlo, a to je nevědomost. (Sókratés)
Haldir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1682
Registrován: 24. květen 2010, 23:30

Re: Varg

Příspěvekod HiJack44 » 3. listopad 2012, 13:02

Haldir píše:Proč prostě neřekneš že se ti Varg líbí, máš na to plný právo, ale nemůžeš nikomu zazlívat, že si o nich myslí svoje.


To už jsem tu tuším někde psal, takže nevím, k čemu by tu byl náhodně ložený komentář typu "Pecka :palec: ".

Nikomu nezazlívám, že si o tom myslí svoje, jen řikám, že je blbost hledat u "zábavovek" typu Varg nějakou snahu o progresi, invenci a já nevim co všechno.
Uživatelský avatar
HiJack44
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Cajzlstán
Příspěvky: 1050
Registrován: 18. červenec 2009, 0:13
Aktivní v kapelách: Den Lumíků, Menstrual Soup, Forgotten Dawn

Re: Varg

Příspěvekod Ježura » 3. listopad 2012, 14:38

Co se toho dotazu na umění týče, odpověděl za mě Prďák a já s ním do puntíku souhlasím. K ostatním podnětům popořadě:

ov42 píše:Se divím Ježurovi, že se dobrovolně rozhodne spáchat recenzi na kapelu, kterou už nějakej čas dost nemá rád a je předem jasné, že se mu to líbit nebude. To bych považoval za ztrátu času. Trochu masochismus :P

Já jsem si to vzal právě proto, že je nemám rád. Tři roky pro ně nemám slušnýho slova a teď se mi naskytla příležitost vzít to z gruntu, dát tomu čas a vytvořit si opravdovej názor se vším všudy. Jinak řečeno jsem chtěl dát kapele šanci obhájit sebe sama :) To, že jsem tušil, že se to nestane, je pravda a abych byl úplně upřímnej, těšil jsem se na nějaký album, který bych moh bez výčitek a po právu sestřelit (říkám po právu, takže ne proto, že je nemám rád, ale proto, že fakt ploděj humus - jak se ukázalo).

HiJack44 píše:Špíš než masochismus je to ameterismus. Když recenzi alba založí z 90% na vlastních názorech na kapelu, tak nebude o nic víc užitečná, než příspěvek v diskuzi na Novinkách. Zase na druhou stranu se tím asi neživí, tak mu to nebudu zazlívat.

Jistě že svoje recenze zakládám na vlastních názorech - kdybych je zakládal na cizích názorech, to bych se na to moh vykašlat rovnou. Ale znovu opakuju - ať už příslušnou kapelu nesnáším sebevíc, VŽDYCKY se k tomu poslechu snažím přistupovat s tím, že bych moh bejt překvapenej. Jak už jsem psal výše, snažím se dávat i špatnejm kapelám šanci na sebeobhájení sebe sama. Bohužel, Varg se neobhájili ani v nejmenším, takže nevidím jedinej důvod, proč jim to aspoň takhle nedat sežrat. A v neposlední řadě doufám, že pokud ty moje kydy někdo čte (jako že asi jo, když to tu a tam zjitří emoce), tak si z toho něco vezme a třeba si uvědomí, že podporuje kapelu, která si to až tak nezaslouží a naopak objeví jiný, který si to zasloužej mnohem víc. Prostě se, ač se sám nepovažuju za znalce všeho metalovýho, snažím trochu rozšiřovat obzory těm posluchačům, kteří toho po týhle stránce mají za sebou míň než já. A to je snad v pořádku, ne?

A ne, fakt za to nejsem placenej a dělám to čistě proto, že mě to baví a naplňuje. Není to nakonec lepší, než bejt pod tlakem ať už šéfredaktora, nakladatele nebo labelu? Když mi za to nikdo nic nedává, nemám důvod recenze a hodnocení upravovat podle přání někoho třetího, takže i když je recenze z podstaty subjektivní žánr, tímhle i ta subjektivita dostává na objektivitě :)

HiJack44 píše:Nikomu nezazlívám, že si o tom myslí svoje, jen řikám, že je blbost hledat u "zábavovek" typu Varg nějakou snahu o progresi, invenci a já nevim co všechno.

V pořádku, to beru. Ale já ani u Varg nehledám nějakou progresi. Bohatě by mi stačilo, kdyby to byla muzika, která zabaví, a hned by lítaly vyšší známky a hlavně - i když se hodnocení v takovejch případech slušně odvedený zabavovky může zdát nízký hodnocení (byť na jednotný škále plně odpovídalo hodnotám tý muziky - opravdu nemůžu dát 9/10 jak zábavný hoblovačce, tak třeba posledním Borknbagar nebo Enslaved), skutečnej stav věcí neopomínám ve vlastním textu, takže tam je vysvětleno jak se věci mají. Problém Varg je v tom, že tohle není ani dobrá zábavovka, ani nic jinýho.

Haldir: Pod to bych se podepsal.

Ale pěkná diskuze, žádný významný osočování, jen tak dál :palec:
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

PředchozíDalší

Zpět na Black Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron