Saxon

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Saxon

Příspěvekod viking.666 » 27. listopad 2007, 22:35

Obrázek

Obrázek

Kapela,jež se počítá mezi spoluzakladatele NWOBHM (New Wave of British Heavy Metal = Nová Vlna Britského Heavy Metalu),vznikla roku 1977 v Barnsley.Základní sestava kapely byla Peter Byford - zpěv,Paul Quinn - kytara, Graham Oliver - kytara, Steve Dawson - basskytara a Pete Gill - bicí.V roce 1979 vydala kapela dva singly,a také první studiové album "Saxon".Deska byla vydána u EMI Records,obsahovala osm písní.V roce 1980 se SAXON neuvěřitelně činil,vydal 6 singlů a 2 řadové desky,což se jen tak někomu nepodaří.V březnu vyšlo album "Wheels of Steel",na kterém asi největší hit je 747 (Strangers in the Night).V říjnu vyšlo album "Strong Arm of the Law",na kterém je například skvělá pecka Heavy Metal Thunder.Roku 1981 vyšlo další skvělé album "Denim & Leather",které znovu obsahuje hitovku,a to Princess of the Night,a hlavně metalovou hymnu Denim & Leather.Ovšem v témže roce přichází první personální změna,místo bicmana Peta Gilla nastupuje Nigel Glocker,známý například z THUNDERSTORM,nebo ze solového projektu Paula Di´Anna.Roku 1982 si dali SAXON zaslouženou pauzu,vydali jen živák "The Eagle Has Landed".Obsahuje všechny hity které jsem již jmenoval,a také například Motorcycle Man,Fire in the Sky a další.V roce 1983 vyšla VHS se záznamem z koncertu z Nottinghamu.V tomto roce vyšla další řadová deska - "Power & The Glory".Obsahuje songy jako Warrior,Nightmare,či sedmiminutový opus The Eagle Has Landed.Rok na to vychází best of "Strong Arm Metal".A v tomto roce také spatřila světlo světa deska "Crusader".Ro(c)k na to vychází VHS "Live Innocence",trvá cca. 1 hodinu,a jsou na něm songy jako Crusader,Play it Loud a další!V tomto roce vyšlo také album "Innocence is no Excuse",s poněkud mnou nepochopeným obalem,kdy slečna olizuje mýdlo s logem SAXON,ovšem překlad zní : Nevina není omluva.Píše se rok 1986 a z kapely odchází basista Steve Dawson,jako náhrada přichází Paul Johnson.Tohoto roku již s novým basákem vychází nové album "Rock the Nations".Dobré album,ale nepřevyšuje starší alba.Roku 1987 si kapela dala trochu pauzu.Navíc kapelu opustil bubeník Nigel Glockler,nahradil ho Nigel Durham.S ním nahráli SAXON album "Destiny",dost slabé album.Ovšem ještě v témže roce,jako bylo vydáno album "Destiny" (1988),se vrátil bicman Nigel Glockler do sestavy.Do kapely také přišel Nibbs Carter,jako nástupce odcházejícího Johnsona.Kapela se na několik let v této sestavě ustálila.Roku 1989 vydala Live album "Rock n´ Roll Gypsies",a hned rok nato další živák - "Greatest Hits Live!".Rocku 1990 přišlo ještě jedno potěšení pro fans,album "Solid Ball of Rock".Bylo vidět,že se kapela dostává z krize,kdy se párkrát musela z části obměnit sestava.Za dva roky vyšlo další album - "Forever Free".Znovu dost úspěšné,obsahuje hity jako Hole in the Sky,Can´t Stop Rockin´ apod.Kapela pak 3 roky jela turné,a makala na novém album,které v roce 1995 vyšlo za pulty.Jmenuje se "Dogs of War",je to dobré album,ale jako by skupině docházely nápady.Téhož roku bohužel po osmnáctiletém učinkování v kapele odchází kytarista Graham Oliver.Brzy ho nahradil Doug Scarret.1996 - Vychází dva živáky : "Live at Donnington",a "The Eagle Has Landed II".Roku 1997 vychází nabité album "Unleash the Beast".Precizní album s peckami jako Unleash the Beast,BloodLetter nebo např.:Circle of Light.V roce 1998 vychází živák "BBC Sessions/Live at Reading",a téhož roku kapelu opouští bicman Nigel Glockler,kterého prozatím nahradí Fritz Randow.Píše se rok 1999,a vychází bezvadné album "MetalHead".Skvělý následovník předešlého počinu "Unleash the Beast",obsahuje hity typu Metalhead,Song of Evil,All Guns Blazing.2000 - další dvě live alba."Live at Monsters of Rock" & "Live in the Raw".Jak jistě poznáváte,skupina je na živáky opravdu štědrá.V září roku 2001 vyšlo album "Killing Ground",znovu skvělý počin!V letech 2002-2004 vyšly 3 kompilace či best of,a 4 DVD!A roku 2004 nakonec s novým bicmanem Jörgem Michaelem vyšlo i studiové album "LionHeart".Nejvíce se asi proslavil song Beyond the Grave,ale album obsahuje samé dobré skladby.Poté se již potřetí navrací bubeník Nigel Glockler.06.06.06 vychází živák "The Eagle Has Landed III",tentokrát 2CD s celkem dvaatřiceti skladbami.Není to ale obyčejný živák,ale deska je poskládána z více vystoupení.V březnu 2007 vychází studiový počin "The Inner Sanctum",obsahuje pecky jako State of Grace,If I Was You,ale nejvíce se mi zamlouvá Attila the Hun.

Obrázek

oficiální stránky: http://www.saxon747.com/en/is/

ČLENOVÉ

Zpěv : Peter Byford (1977-nyní)

1.Kytara : Paul Quinn (1977-nyní)

2.Kytara : Graham Oliver (1977-1995)
Doug Scarret (1995-nyní)

Basskytara : Steve Dawson (1977-1986)
Paul Johnson (1986-1988)
Tim Carter (1988-nyní)

Bicí : Pete Gill (1977-1981)
Nigel Glockler (1981-1987)
Nigel Durham (1987-1988)
Nigel Glockler (1988-1998)
Fritz Randow (1998-2004)
Jörg Michael (2004-2005)
Nigel Glocker (2005-nyní)

DISKOGRAFIE

Studiová alba :

Saxon (1979)
Wheels of Steel (1980)
Strong Arm of the Law (1980)
Denim and Leather (1981)
Power & the Glory (1983)
Crusader (1984)
Innocence Is No Excuse (1985)
Rock the Nations (1986)
Destiny (1988)
Solid Ball of Rock (1990)
Forever Free (1992)
Dogs of War (1995)
Unleash the Beast (1997)
MetalHead (1999)
Killing Ground (2001)
LionHeart (2004)
The Inner Sanctum (2007)

Live-alba :
The Eagle Has Landed I (1982)
3.Princess of the Night
[youtube]http://youtube.com/watch?v=DqgCjeddPvE[/youtube]
5.Heavy Metal Thunder
[youtube]http://youtube.com/watch?v=j8P75aSSk3g[/youtube]
Rock n' Roll Gypsies (1989)
Greatest Hits Live ! (1990)
The Eagle Has Landed II (1996)
BBC Sessions/Live at Reading (1998)
The Eagle Has Landed III (2006)

\m/ :kytarista: :bubenik: :kytarista:
Naposledy upravil viking.666 dne 27. listopad 2007, 22:44, celkově upraveno 1
...Heavy Metal Forever...
Uživatelský avatar
viking.666
Articulus
Articulus
 
Příspěvky: 57
Registrován: 25. listopad 2007, 18:41

Re: SAXON

Příspěvekod 4ndr3w » 27. listopad 2007, 22:39

ugh...tak to je vyčerpávající info!! :twisted: \m/
Obrázek
Do you really wanna be - rich and famous, rich and famous.
Do you really wanna be - rich and famous now.
...
Rich and famous, house with two hours, big jacuzzi, car with TV.
Private airplane, furs and diamonds, seafood cocktails-
CRAP AND BULLSHIT!


Pohrdám neoriginalitou a následování druhých jako stádo tupých ovcí...
Uživatelský avatar
4ndr3w
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Věk: 36
Příspěvky: 272
Registrován: 17. listopad 2007, 21:13

Re: SAXON

Příspěvekod viking.666 » 27. listopad 2007, 22:45

4ndr3w píše:ugh...tak to je vyčerpávající info!! :twisted: \m/


díky \m/ díky \m/ díky :lol: :lol:
...Heavy Metal Forever...
Uživatelský avatar
viking.666
Articulus
Articulus
 
Příspěvky: 57
Registrován: 25. listopad 2007, 18:41

Re: SAXON

Příspěvekod Fox » 28. listopad 2007, 14:49

Super info, ale ty diskografie bych psal jen zkráceně (výpisem alb, bez tracků), detaily si může každý najít sám na desítkách stránek, tady to jen snižuje přehlednost...
Obrázek Life is a sexually transmitted disease.
Fight dismay
Deny the disarray
Just keep them far away from you and fight
With all your might

Epica
Uživatelský avatar
Fox
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: Brno
Příspěvky: 756
Registrován: 19. listopad 2007, 16:54

Re: SAXON

Příspěvekod Gore » 31. leden 2008, 20:01

skratit... aj popis, aj diskografiu, nerozpisuj pesnicky (ked uz, tak do tabulky)
Sorrow ever awaits on joy.
Skrytý obsah
Minutáž hudby načítaná z Last.FM (overall):
Obrázek
Uživatelský avatar
Gore
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Příspěvky: 3435
Registrován: 20. leden 2008, 23:13

Re: SAXON

Příspěvekod feanor » 31. leden 2008, 21:48

Saxon....pro mě hodně nedoceněná kapela. Když jsem je viděl minulý rok ve Zlíně, tak moc nechápu, proč je mezi IM, JP a Saxon takový rozdíl v počtu fanoušků.
"Svět vznikl, aby mě nasral"
Uživatelský avatar
feanor
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Pardubice
Příspěvky: 666
Registrován: 17. leden 2008, 21:09

Re: SAXON

Příspěvekod o.p.a.t » 23. červenec 2008, 15:33

feanor : naprosto s tebou souhlasím ...

Je to opravdu skvělá kapela, která si rozhodně zaslouží i v dnešní době lepší postavení u metalových fanoušků ...
Uživatelský avatar
o.p.a.t
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Rokycany / Praha
Příspěvky: 2879
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 13. červenec 2008, 10:33
Aktivní v kapelách: Mallephyr, Stíny Plamenů, War for War (live)

Re: SAXON

Příspěvekod viking.666 » 26. srpen 2008, 10:48

o.p.a.t píše:feanor : naprosto s tebou souhlasím ...

Je to opravdu skvělá kapela, která si rozhodně zaslouží i v dnešní době lepší postavení u metalových fanoušků ...


Máš naprostou pravdu :viking:
...Heavy Metal Forever...
Uživatelský avatar
viking.666
Articulus
Articulus
 
Příspěvky: 57
Registrován: 25. listopad 2007, 18:41

Re: SAXON

Příspěvekod feanor » 22. listopad 2008, 0:19

slyšel už někdo novou desku ? :)
"Svět vznikl, aby mě nasral"
Uživatelský avatar
feanor
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Pardubice
Příspěvky: 666
Registrován: 17. leden 2008, 21:09

Re: SAXON

Příspěvekod Stick » 22. listopad 2008, 0:40

No přece já. :D Docela dobrý, takej dobrej klasickej heavy jak to Saxoni předvedli už na minulé desce. Hlavně teda úvodní song mě sejmul.

Edit:Tak zdá se, že letošní svátky strávím se Saxonama... Zamiloval jsem si ten Biffův hlas. :twisted:
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: SAXON

Příspěvekod ViceMene » 17. únor 2009, 14:10

Tak se přiznejte kdo se byl včera juknout na koncert. Podle mě naprosto vydařená akce. Biff zpívá pořád skvěle. Kdyžtak se mrkněte na pár videí zde:
http://www.youtube.com/user/totalnizmetek
Můj kamarád se nedávno bavil s pánem co se naprosto nevyzná v kopání hrobů, a na konci toho večírku řekla, ne! Za což jsem jemu velmi vděčný, protože mi jistě dá každý elektrikář za pravdu, že tam, opravdu hřebíky nepatří.
Uživatelský avatar
ViceMene
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: Napajedla
Příspěvky: 134
Registrován: 16. duben 2008, 16:47

Re: SAXON

Příspěvekod feanor » 17. únor 2009, 15:03

Já sice nebyl ale saxon jsem již viděl a prostě bomba. Pro mě osobně se mi víc líbili Saxon než třeba maidni, ale to je opravdu pouze můj názor.
"Svět vznikl, aby mě nasral"
Uživatelský avatar
feanor
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Pardubice
Příspěvky: 666
Registrován: 17. leden 2008, 21:09

Re: SAXON

Příspěvekod Wapster » 20. únor 2009, 12:31

Hodně lidi mi říká, že Saxon naživo jsou naprostá genialita a že snad není lepší kapela naživo. Nevím, nemůžu posoudit, ale co jsem viděl živáky tak to bylo skvělé.
Navíc hudba je unikátní a jejich vývoj taky, stále zní svěže, moderně a geniálně, poslední 2 desky mě baví, tak jako předchozí. A kua proč jsou na NPH? Měli být na MOR :(
Život je k***a (jsem sprosťák), ale ne tak velká, když posloucháš metal. Metal je totiž lék na vše, jen si ho správně zvolit
http://www.metalista.cz
Fanoušek promostars:
http://www.metalshop.cz/tricka/tricka_metalova/p/tricko-metallica-death-magnetic-3-celopotisk-micz-?a_aid=metaez&a_bid=metal
Uživatelský avatar
Wapster
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Kojetín
Příspěvky: 716
Registrován: 4. srpen 2008, 8:19

Re: SAXON

Příspěvekod Fox » 21. únor 2009, 2:51

Vy tu o nich tak básníte, že je musím zkusit... nějaké doporučení, čím začít, aby mi nezaskočilo? :deal:
Obrázek Life is a sexually transmitted disease.
Fight dismay
Deny the disarray
Just keep them far away from you and fight
With all your might

Epica
Uživatelský avatar
Fox
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: Brno
Příspěvky: 756
Registrován: 19. listopad 2007, 16:54

Re: SAXON

Příspěvekod feanor » 21. únor 2009, 9:58

Mě se hodně líbilo The Inner Sanctum i poslední deska je docela podařená. Samozřejmě pak staré desky. Můžeš zkusit výběr Heavy Metal Thunder. Ale je pravda, že Saxon u mě stoupli hlavně díky live provedení, takže těžko říct, jak to vezmeš pouze z desek. Nicméně špatné rozhodně nejsou.
"Svět vznikl, aby mě nasral"
Uživatelský avatar
feanor
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Pardubice
Příspěvky: 666
Registrován: 17. leden 2008, 21:09

Re: SAXON

Příspěvekod Jespe » 2. březen 2009, 14:43

Ano, ano - nezbývá mi, než souhlasit... I když si sám od sebe kapelu moc nepouštim, jejich "live" vystoupení nemá chybu a nepostrádá náboj... A kdo zná Byforda, ten asi ví... Nejen, že pan zpěvák je naprostý šoumen, ale má chuť si svou energii po koncertě vybít i s fanouškama... Po Zlínském koncertě si vybral právě mě... ;) :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Obrázek
Uživatelský avatar
Jespe
Šéfredaktor
Šéfredaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Zlín (Vizovice)
Příspěvky: 2396
Registrován: 14. říjen 2008, 8:50

Re: SAXON

Příspěvekod ViceMene » 2. březen 2009, 15:24

Vidím, že jste ho nakonec odchytli. Jak dlouho jste na něj v té chumelenici čekali?
Můj kamarád se nedávno bavil s pánem co se naprosto nevyzná v kopání hrobů, a na konci toho večírku řekla, ne! Za což jsem jemu velmi vděčný, protože mi jistě dá každý elektrikář za pravdu, že tam, opravdu hřebíky nepatří.
Uživatelský avatar
ViceMene
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: Napajedla
Příspěvky: 134
Registrován: 16. duben 2008, 16:47

Re: SAXON

Příspěvekod Jespe » 2. březen 2009, 20:30

ViceMene píše:Vidím, že jste ho nakonec odchytli. Jak dlouho jste na něj v té chumelenici čekali?


Tak čekal jsem tam asi 10 - 15 minut... Moc lidí tam fakt teda nečekalo... ;) ;))) Ale fakt super dědeček... Vyplatilo se to... ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Jespe
Šéfredaktor
Šéfredaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Zlín (Vizovice)
Příspěvky: 2396
Registrován: 14. říjen 2008, 8:50

Re: SAXON

Příspěvekod Hooya » 1. duben 2009, 13:51

Mno, já Saxon nikdy neposlouchal, nějak jsem se k nim nedostal ve svém heavy období a pak už nebyla chuť to s něma zkoušet. Čistě ze zvědavosti jsem si sehnal poslední desku a musím říct, že se jedná o velmi příjemný heavymetal.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: SAXON

Příspěvekod Ellrohir » 10. červen 2011, 15:18

Saxon je výborná kapela, která bohužel pro ně trochu upadla koncem 80. let do zapomnění...ke stáru se možná opět vracejí na výsluní (např. ve Wackenu, tuším že ročník 2009, je spousta lidí pasovala na krále celýho festivalu - a že tam bylo nějakejch kapel :) )
Pán ti dal oheň, meč a bagr!

On se pro vás nechal přibít na komín
On se za vás vláčel bahnem náleven
To on za vás jedl blafy U Koně
Mezi pražci měnil vodu v kolomaz
Cihly nikdy nepřestaly pět o jeho slávě


Musíme udělat masivní propagandu!

Zaplatil jsi podýmné?
Uživatelský avatar
Ellrohir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 2725
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. březen 2011, 23:56
Aktivní v kapelách: Ennorath , Ashes To Wind, Rhûngil

Další

Zpět na Heavy Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron