Steelwing

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Steelwing

Příspěvekod Valkyrja » 12. březen 2011, 22:15

Obrázek


Země původu: Švédsko Obrázek
Rok založení: 2009

HEAVY METAL
Obrázek


Steelwing je mladá švédská heavymetalová kapela, kterou v roce 2009 založili členové místní kapely Hellevator Alex, Oskar a Robby společně s Rileyem a Skürkem. Vyhráli Rock the Nation Award 2009 a o rok později spatřilo světlo světa jejich debutové album Lord Of The Wasteland. Předskakovali Blind Guardian, Sabaton a Accept, které sami považují za jeden ze svých vzorů.

V únoru 2011 opustil kapelu z osobních důvodů basák Skürk. O několik měsíců později již je kapela opět kompletní - baskytary se ujímá charismatický Nic, který se (podle mě) ke kapele perfektně hodí. Na počátku roku 2012 vydávají Steelwing svou druhou desku nesoucí název Zone Of Alienation, která je doprovázena turném, na němž tito Švédi konečně figurují jako headlineři.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sestava
Riley - zpěv
Robby Rockbag - kytara
Alex Vega - kytara
Niclas - baskytara
Oskar Åstedt - bicí

Bývalí členové
Skürk - baskytara (2009-2011)

Diskografie
Zone Of Alienation (2012)
Lord Of The Wasteland (2010)
Roadkill (Or Be Killed) (EP, 2010)

Odkazy
MySpace
Last.fm

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ukázka
Roadkill (...Or Be Killed)

The Illusion
Naposledy upravil Valkyrja dne 12. leden 2012, 20:28, celkově upraveno 1
Hear the thunder, the sky in cracks
See the rainbow bridge, there's no turning back
Uživatelský avatar
Valkyrja
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 32
Bydliště: Brno
Příspěvky: 24
Registrován: 27. leden 2011, 18:46

Re: Steelwing

Příspěvekod Médea » 12. březen 2011, 22:44

Aaaa..kapela z dnešní debaty..
Moje káva to vyloženě není, ale zpěvák ječí pro mě příjemně pronikavým hlasem.
Doma bych si je nepřehrávala, mrkla bych na ně ovšem klidně. Jen když už chtěj pobíhat řekněme vyzývavě oháknutí, tak by si taky mohli lehce zaposilovat, ať je na co koukat+přísný zákaz elasťáků.
Pánové by z nich ublinkávat sice asi i tak nepřestali..ale.. :winky:
Obrázek



"Right and wrong are not what separate us and our enemies. It's our different standpoints, our perspectives that separate us."
—Squall Leonhart
Uživatelský avatar
Médea
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1587
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 20. únor 2010, 13:03

Re: Steelwing

Příspěvekod santiny » 12. březen 2011, 22:56

Ver mi ze bys je videt nechtela :D. Videl sem je jednou pred Sabaton a tech 45 minut bylo fakt protrpenych..zpevak mi rval usi a ten zjev, skoda komentovat. A taky mi pride ze je tu nejak preSteelwingovano, Sabaton, Accept, Blind Guardian, MoR..
santiny
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1144
Registrován: 9. únor 2011, 23:03

Re: Steelwing

Příspěvekod Dag » 12. březen 2011, 23:06

Náhodou, na Sabatonech byli v pohodě, sice je fakt, že po několikátém poslechu doma to zní všechno stejně, ale není to nejhorší :) A některé kapely jsou tu taky často viz třeba ten Sabaton, ale co? Když na ně lidi chodí a mají je rádi? ;) I když obávám se, že pokud by dojeli sólo, tak skoro nikdo nepříjde...
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo mašinu má a nelítá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.

Znám benzínovou studánku, kde naftový je les, tam jednou škrtneš sirkou a letíš do nebes.

Pneumatiky jsou jako kalhotky. Když se dostanete na látku, díra není daleko.

BRODFEST
Uživatelský avatar
Dag
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Uherský Brod
Příspěvky: 2189
Registrován: 11. prosinec 2010, 14:50

Re: Steelwing

Příspěvekod santiny » 12. březen 2011, 23:09

Nemyslim si ze na Steelwing lidi chodi a maji je radi...co sem slysel tak 97% lidi na ne melo spis negativni reakce :)
santiny
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1144
Registrován: 9. únor 2011, 23:03

Re: Steelwing

Příspěvekod jane187 » 12. březen 2011, 23:13

Ano přesně, před Sabaton jsem je taky protrpěla a modlila se, ať už to skončí :D Zpěvák moc ječí, celková vizáž kapely též bez komentáře a songy jsou trochu ohrané, při vystoupení jsem se nemohla zbavit pocitu, že slyším Gamma Ray, Iron Maiden a jiné. Prostě už nikdy vííííc :D
Uživatelský avatar
jane187
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 30
Příspěvky: 1534
Registrován: 24. červenec 2010, 23:35

Re: Steelwing

Příspěvekod Médea » 12. březen 2011, 23:27

Ona ta kapela bude asi vždycky jen takové "béčko"..hitovky patrně nevedou, projev zpěváka sedne málokomu (..i když mně zrovna podle ukázek ano) a s tou image to také, tak jak to je, výhra není... na to by to chtělo přeci jen víc vkusu a větší fešáky.
Ale myslím, že bych netrpěla..trpěla bych až u Sabatonů. Jestli je někdy někde uvidím, tak to bude maximálně někde na fesťáku a to do tří do rána zrovna kvůli nim taky ponocovat nebudu. :lol:
Obrázek



"Right and wrong are not what separate us and our enemies. It's our different standpoints, our perspectives that separate us."
—Squall Leonhart
Uživatelský avatar
Médea
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1587
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 20. únor 2010, 13:03

Re: Steelwing

Příspěvekod Valkyrja » 13. březen 2011, 0:32

Ach, připadám si mezi váma jak vyvrhel, když si přeju, aby je náhodou nenapadlo měnit styl. :D
Hear the thunder, the sky in cracks
See the rainbow bridge, there's no turning back
Uživatelský avatar
Valkyrja
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 32
Bydliště: Brno
Příspěvky: 24
Registrován: 27. leden 2011, 18:46

Re: Steelwing

Příspěvekod tom-a-spol-sro » 13. březen 2011, 1:11

Valkyrja: hele nebyla jsi na nich na pražském Sabaton koncertu? Stál jsem vedle nějaké jejich vyloženě skalní fanynky :)

Jinak já tě nezavrhuju :) sice steelwing neposlouchám, ale je dobré mít nějakou srdcovou kapelu´, stát si za ní (přestože jí okolí odsuzuje) a nenechat se unést mainstreamem :)
Obrázek
Uživatelský avatar
tom-a-spol-sro
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1042
Registrován: 15. listopad 2010, 9:30

Re: Steelwing

Příspěvekod Valkyrja » 13. březen 2011, 1:36

tom-a-spol-sro píše:Valkyrja: hele nebyla jsi na nich na pražském Sabaton koncertu? Stál jsem vedle nějaké jejich vyloženě skalní fanynky :)


Byla a troufám si říct, že jsem to musela být já. :D

Tak tak. :) Mám z toho dobrej pocit si za nimi stát a hrdě je nosit na tričku, i když ostatní protáčejí panenky. :)
Hear the thunder, the sky in cracks
See the rainbow bridge, there's no turning back
Uživatelský avatar
Valkyrja
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 32
Bydliště: Brno
Příspěvky: 24
Registrován: 27. leden 2011, 18:46

Re: Steelwing

Příspěvekod Ellrohir » 13. březen 2011, 1:57

tak já je viděl jen a pouze na Sabatonech (předtím jsem je neznal a ani jsem si od té doby nepustil nic nahranýho) a musím řict, že mě se to líbilo fakt hodně...zpěvákův hlas mi naopak přišel naprosto suprovej, dost možná jeden z nejlepších, co jsem naživo slyšel :P

spíš to asi moc nevyhovovalo někomu, kdo tam přišel na Alestorm a Sabaton :twisted:
Pán ti dal oheň, meč a bagr!

On se pro vás nechal přibít na komín
On se za vás vláčel bahnem náleven
To on za vás jedl blafy U Koně
Mezi pražci měnil vodu v kolomaz
Cihly nikdy nepřestaly pět o jeho slávě


Musíme udělat masivní propagandu!

Zaplatil jsi podýmné?
Uživatelský avatar
Ellrohir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 2725
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. březen 2011, 23:56
Aktivní v kapelách: Ennorath , Ashes To Wind, Rhûngil

Re: Steelwing

Příspěvekod martyna » 13. březen 2011, 2:15

já je viděla jak před BG v brně, tak před sabaton v pze a nahodou, byli super. ten zpěvákův hlas mi přišel fakt parádní...ohoz je něco jiného (červené rukavičky, ala vyčistil jsem vám toalety-nic moc), ale co...hrajou pěknej hevík

ale, dycky se najdou lidi co budou pindat na všechny strany
Obrázek
Uživatelský avatar
martyna
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 37
Bydliště: Pha/Ltm
Příspěvky: 154
Registrován: 16. červenec 2009, 22:05

Re: Steelwing

Příspěvekod Kain » 13. březen 2011, 12:06

naprosto tuctová hudba, chtěli by hrát jako Mejdni nebo Gamma Ray, ale nemají na to. Steelwing jsem viděl asi dvakrát nebo třikrát a pokaždé jsem se spíš ironicky smál, jak moc chtějí být tihle pánové "heavy" :-))
„Můj strýc se nikdy neoženil. Když se ho někdo zeptal na ženské, tak vždycky řekl: Žádná ženská ti to neudělá jako losos. Nevím, ale podle mě kecal.“ © finská sauna, léto 2011

„Osobně si myslím, že současné kapely hrají tisíckrát líp než Iron Maiden.“ © Honza Toužimský, červen 2009

Iron Maiden live: 2003 (Zlín), 2007 (Ostrava), 2008 (Praha), 2010 (Budapešť), 2011 (Mnichov), 2013 (Berlín), 2014 (Brno), 2018 (Praha)
Uživatelský avatar
Kain
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: South Of Heaven
Příspěvky: 1472
Registrován: 14. červen 2009, 16:42

Re: Steelwing

Příspěvekod adrian » 13. březen 2011, 12:08

Dalsi z nekonecne rady svedskych "tvrdaku" k pousmani 8-)
Uživatelský avatar
adrian
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 43
Bydliště: 22 Acacia Avenue
Příspěvky: 1312
Registrován: 11. únor 2009, 21:28

Re: Steelwing

Příspěvekod Zero » 30. březen 2011, 19:26

Mě tahle kapela nevadí, docela příjemně se to poslouchá. A co se oblečení týče, ať si chodí třeba v pytlech od brambor, to je mi fakt jedno.
Uživatelský avatar
Zero
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Příspěvky: 2572
Blog: Zobrazit blog (4)
Registrován: 20. září 2009, 18:53


Zpět na Heavy Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron