Iron Maiden

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Iron Maiden

Příspěvekod Dag » 19. únor 2015, 20:55

No tak snad to zvládne :palec:
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo mašinu má a nelítá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.

Znám benzínovou studánku, kde naftový je les, tam jednou škrtneš sirkou a letíš do nebes.

Pneumatiky jsou jako kalhotky. Když se dostanete na látku, díra není daleko.

BRODFEST
Uživatelský avatar
Dag
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Uherský Brod
Příspěvky: 2189
Registrován: 11. prosinec 2010, 14:50

Re: Iron Maiden

Příspěvekod Kain » 19. únor 2015, 21:08

odmítám diskutovat o jakékoliv jiné variantě, než že to dobře dopadne a Bruce se naplno vrátí ke zpívání.
„Můj strýc se nikdy neoženil. Když se ho někdo zeptal na ženské, tak vždycky řekl: Žádná ženská ti to neudělá jako losos. Nevím, ale podle mě kecal.“ © finská sauna, léto 2011

„Osobně si myslím, že současné kapely hrají tisíckrát líp než Iron Maiden.“ © Honza Toužimský, červen 2009

Iron Maiden live: 2003 (Zlín), 2007 (Ostrava), 2008 (Praha), 2010 (Budapešť), 2011 (Mnichov), 2013 (Berlín), 2014 (Brno), 2018 (Praha)
Uživatelský avatar
Kain
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: South Of Heaven
Příspěvky: 1472
Registrován: 14. červen 2009, 16:42

Re: Iron Maiden

Příspěvekod adrian » 19. únor 2015, 21:31

Jestli nekomu bezmezne verim, ze ho tohle nerozhodi a da se plne dohromady, pak je to prave Bruce :rocken: :headbang:
Uživatelský avatar
adrian
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 43
Bydliště: 22 Acacia Avenue
Příspěvky: 1312
Registrován: 11. únor 2009, 21:28

Re: Iron Maiden

Příspěvekod Ježura » 19. únor 2015, 23:10

Podle všeho se to podařilo podchytit hodně brzo, takže je prognóza víc než optimistická... tak držet palce!
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: Iron Maiden

Příspěvekod Garion » 20. únor 2015, 8:21

Akorát mu prej uříznou jazyk, jinak by to měl přežít ;) (schwarzer humor)
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Iron Maiden

Příspěvekod Besofen » 20. únor 2015, 14:47

ta rakovina ještě toho bude litovat! Nechtěl bych se dostat do křížku s Brucem! :)
Uživatelský avatar
Besofen
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvky: 468
Registrován: 29. prosinec 2010, 23:15

Bruce Dickinson zdolal rakovinu!

Příspěvekod Metallum [Bot] » 15. květen 2015, 23:54

Obrázek
Bruce Dickinson zdolal rakovinu!
Skvělá zpráva přišla z tábora metalových legend Iron Maiden. Je potvrzeno, že se Bruce Dickinson vyléčil, a navíc se letos můžeme těšit na nové album.



Zpěvák byl sedm týdnů v péči lékařů poté, co mu na jazyku objevili nádor. Po posledním vyšetření magnetickou rezonancí mu sdělili, že je zcela zdráv.

Bruce Dickinson vydal následující prohlášení: ... Zobrazit celý článek »
Robot Orbis Metallum
Uživatelský avatar
Metallum [Bot]
Metallum Bot
 
Věk: 16
Bydliště: metallum.cz
Příspěvky: 894
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09

Re: Iron Maiden

Příspěvekod Dag » 16. květen 2015, 0:06

Ja to vedel!! :-) jsem moc rad :-)
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo mašinu má a nelítá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.

Znám benzínovou studánku, kde naftový je les, tam jednou škrtneš sirkou a letíš do nebes.

Pneumatiky jsou jako kalhotky. Když se dostanete na látku, díra není daleko.

BRODFEST
Uživatelský avatar
Dag
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Uherský Brod
Příspěvky: 2189
Registrován: 11. prosinec 2010, 14:50

Nová deska Iron Maiden v září!

Příspěvekod Metallum [Bot] » 18. červen 2015, 21:45

Obrázek
Nová deska Iron Maiden v září!
Britská metalová legenda Iron Maiden potvrdila datum vydání nového alba. Zároveň víme, jak se bude jmenovat, a že se tentokrát dočkáme dvojnásobné porce heavy metalu.



Letní radovánky se fanouškům kapely prodlouží přinejmenším do 4. září, kdy má album nazvané The Book Of Souls vyjít. Je to už šestnáctá studiová nahrávka Iron Maiden a oproti svým před... Zobrazit celý článek »
Robot Orbis Metallum
Uživatelský avatar
Metallum [Bot]
Metallum Bot
 
Věk: 16
Bydliště: metallum.cz
Příspěvky: 894
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09

Re: Iron Maiden

Příspěvekod lifeson » 19. červen 2015, 8:50

Samé dobré zprávy přicházejí tento rok od Mejdnů. Samozřejmě až na Bruceovu rakovinu, ale tu se mu povedlo úspěšně zdolat a teď je tu další novinka, po 5 letech vydávají novou desku a to rovnou dvojalbum. Při pohledu na tracklist mám trochu obavy, jak si s tím kapela poradila, přece jen převažují písničky s delší stopáží (mezi nimi ční 18ti minutová záležitost, což ji pasuje na nejdelší píseň v historii kapely). Ale vzhledem k tomu, že na posledních dvou albech (A Matter Of Life And Death a The Final Frontier) se dlé mého právě ty delší kousky povedly, tak budu mírný optimista :-)
Co říkáte na obal? Trochu jednoduchý na poměry kapely, osobně se mi moc nelíbí, ale jak se říká, v jednoduchosti je síla :-) Rozhodně jsou obaly z první desetiletky kapely klasika a mnohem povedenější. Mimochodem, jsem rád, že se skupina vrátila k původnímu logu, trvalo to dvacet let :-)
lifeson
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 44
Bydliště: Vysočina
Příspěvky: 10
Registrován: 15. březen 2009, 0:35

Re: Iron Maiden

Příspěvekod Kain » 19. červen 2015, 10:50

mně se obal hodně líbí, určitě víc než ten na minulé desce. A jinak to jsou skvělé zprávy: délka stopáže cca hodinu a půl, osmnáctiminutový song napsaný jen Brucem, Adrian se podílí hned na pěti z jedenácti písní, nahrávalo se ve stejném studiu v Paříži jako v roce 2000 v případě Brave New World... Už aby bylo září :headbang:

Mimochodem, v názvu písní jsou zajímavé reminiscence na Bruceovu sólovou tvorbu ;)
„Můj strýc se nikdy neoženil. Když se ho někdo zeptal na ženské, tak vždycky řekl: Žádná ženská ti to neudělá jako losos. Nevím, ale podle mě kecal.“ © finská sauna, léto 2011

„Osobně si myslím, že současné kapely hrají tisíckrát líp než Iron Maiden.“ © Honza Toužimský, červen 2009

Iron Maiden live: 2003 (Zlín), 2007 (Ostrava), 2008 (Praha), 2010 (Budapešť), 2011 (Mnichov), 2013 (Berlín), 2014 (Brno), 2018 (Praha)
Uživatelský avatar
Kain
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: South Of Heaven
Příspěvky: 1472
Registrován: 14. červen 2009, 16:42

Re: Iron Maiden

Příspěvekod Dag » 19. červen 2015, 12:18

Už se těším, a co se týče přebalu, mě se líbí. Jak říkáš, v jednoduchosti je síla, a Eddie tady fakt vypadá dost hnusně v dobrém slova smyslu. Myslím, že je to nejvíc hnusný Eddie za celou dobu a to je dobře. Už aby ta placka byla :-)
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo mašinu má a nelítá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.

Znám benzínovou studánku, kde naftový je les, tam jednou škrtneš sirkou a letíš do nebes.

Pneumatiky jsou jako kalhotky. Když se dostanete na látku, díra není daleko.

BRODFEST
Uživatelský avatar
Dag
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Uherský Brod
Příspěvky: 2189
Registrován: 11. prosinec 2010, 14:50

Re: Iron Maiden

Příspěvekod ov42 » 19. červen 2015, 15:02

Obal mi přijde jako nejslabší v historii Mejdnů, ale zase The Final Frontier mělo krásný kosmický obal, ale muzika byla spíš průměrná (v rámci diskografie IM). Rád jim ten relativně ošklivý obal odpustím, když bude oproti poslednímu albu o tolik, o kolik je ošklivější obal, lepší muzika.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Iron Maiden

Příspěvekod lifeson » 20. červen 2015, 0:11

Jaké bude samotné album se ukáže až po prázdninách, takže to bych zatím moc neřešil, ale bude to masivní porce muziky :-) Co se týče posledních dvou desek Maidenů, tak dlé mého se jim povedlo složit zdařilá alba a zejména, jak jsem už zmínil, mi sedly dlouhostopážní kousky. Ostatně to už je v podstatě u Maidenů tradice od ranných desek, většinou na závěr desky přišli s delším a zdařilým kusem. Akorát jim v poslední době nějak přišli na chuť a tak se máme na letošní desce na co těšit, co se dlouhánů týče :-) Vrátím se k obalům: jako poslední klasický cover se mi jeví Fear Of The Dark, potom už to nebylo jaksi ono, vyjma The X Factor, tam byl Eddie hezky morbidní a snad ještě Brave New World docela ušel. Ale každému se líbí něco jiného, záleží na vkusu, to se týká i muziky a to je jen dobře :-) A nakonec na muzice záleží, ne na obalu, stačí vzpomenout na Metallicu a jejich černé album....
lifeson
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 44
Bydliště: Vysočina
Příspěvky: 10
Registrován: 15. březen 2009, 0:35

Re: Iron Maiden

Příspěvekod tersas » 14. srpen 2015, 19:16



A už se nám to blíží. Vydání nového počinu od Iron Maiden. Dvoj album "The Book Of Souls" má vyjít někdy začátkem listopadu.

Tady je malá ochutnávka. Žádná super pecka to teda není, takový klasický Iron Maiden. Ale i tak díky za něho. Dokud jim to skládá, hraje, a zpívá je to v pořádku. Už aby zase dorazili k nám, nějak se na ně začínám těšit. :-)
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Iron Maiden

Příspěvekod Kain » 14. srpen 2015, 19:34

ústřední kytarový riff je famózní a Bruce si to dává opět parádně. Každým poslechem skladba roste. Ale víc se těším na všechny ty rozmáchlé kompozice, kterými mě Maiden baví v poslední dekádě, tohle je klasicky vybraný singl.

tersas: album má vyjít 4. září, do listopadu naštěstí čekat nebudeme ;)
„Můj strýc se nikdy neoženil. Když se ho někdo zeptal na ženské, tak vždycky řekl: Žádná ženská ti to neudělá jako losos. Nevím, ale podle mě kecal.“ © finská sauna, léto 2011

„Osobně si myslím, že současné kapely hrají tisíckrát líp než Iron Maiden.“ © Honza Toužimský, červen 2009

Iron Maiden live: 2003 (Zlín), 2007 (Ostrava), 2008 (Praha), 2010 (Budapešť), 2011 (Mnichov), 2013 (Berlín), 2014 (Brno), 2018 (Praha)
Uživatelský avatar
Kain
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: South Of Heaven
Příspěvky: 1472
Registrován: 14. červen 2009, 16:42

Re: Iron Maiden

Příspěvekod lifeson » 14. srpen 2015, 21:00

Právě poslouchám nový singl a za mě dobrý, riff a kytarový vyhrávky jsou skvělé, o zpěvu se nemá cenu bavit, to je jistota. Jak napsal Kain výše, už teď je to maidenovská klasika, co se týče singlu :-) Chuť na nové album roste, ale ještě si musíme počkat. Co se týče klipu, moc se mi nezamlouvá, obecně klipy vůbec nemusím a už vůbec ne ve stylu počítačových her, dle mého by to dopadlo líp, kdyby se tam prostě postavila kapela a rozbalila to naplno. I když chápu, že tohle se mladším ročníkům bude asi líbit :-) Jde mi spíš o hudbu a ta se povedla...
lifeson
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 44
Bydliště: Vysočina
Příspěvky: 10
Registrován: 15. březen 2009, 0:35

Re: Iron Maiden

Příspěvekod Kostěj Nesmrtelný » 14. srpen 2015, 23:18

Muzika mi (jako obvykle) nic moc neříká, ale ten klip je naprosto boží :palec:
I think, if you look on religion, it's essentially something that was built on the basics of how to live your life properly, what you should and shouldn't do in order to expand your life…These are the real meanings of religion, no matter where it was birthed at first place. And then some people took this message on how to live your life harmoniously and with the others, and use it for other ends. This is one of the instances when people should cut off and stay each with his own belief, but understand that All Is One. We are the same, no matter where you come from or where you were raised.
Uživatelský avatar
Kostěj Nesmrtelný
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 39
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 856
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. září 2010, 23:41

Re: Iron Maiden

Příspěvekod Dag » 15. srpen 2015, 14:02

EDDIE WINS. Klip zajímavý, muzika luxus :) moc se těším na zbytek alba, tohle je klasika Maiden a je to super. :palec:
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo mašinu má a nelítá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.

Znám benzínovou studánku, kde naftový je les, tam jednou škrtneš sirkou a letíš do nebes.

Pneumatiky jsou jako kalhotky. Když se dostanete na látku, díra není daleko.

BRODFEST
Uživatelský avatar
Dag
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Uherský Brod
Příspěvky: 2189
Registrován: 11. prosinec 2010, 14:50

Re: Iron Maiden

Příspěvekod šošon » 16. srpen 2015, 1:19

Klip vynikající,muzika klasičtí Mejdni ;) Bruce vynikající :palec:
Mám tedy raději epičtější skladby.Ale jak už zde bylo řečeno.....Mejdni jsou jen jedni :)
Je lepší zemřít na nohou,než žít na kolenou !
7.8.2012....Zuzankoooo!
Uživatelský avatar
šošon
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 50
Bydliště: Liberec
Příspěvky: 824
Registrován: 3. leden 2012, 0:38

PředchozíDalší

Zpět na Heavy Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron