Iron Maiden

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Iron Maiden

Příspěvekod Kain » 11. listopad 2015, 14:28

zde není třeba cokoliv dodávat, samostatný koncert a v Česku :hi:
„Můj strýc se nikdy neoženil. Když se ho někdo zeptal na ženské, tak vždycky řekl: Žádná ženská ti to neudělá jako losos. Nevím, ale podle mě kecal.“ © finská sauna, léto 2011

„Osobně si myslím, že současné kapely hrají tisíckrát líp než Iron Maiden.“ © Honza Toužimský, červen 2009

Iron Maiden live: 2003 (Zlín), 2007 (Ostrava), 2008 (Praha), 2010 (Budapešť), 2011 (Mnichov), 2013 (Berlín), 2014 (Brno), 2018 (Praha)
Uživatelský avatar
Kain
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: South Of Heaven
Příspěvky: 1472
Registrován: 14. červen 2009, 16:42

Re: Iron Maiden

Příspěvekod tersas » 11. listopad 2015, 19:24

Super zpráva. Už jsem se začínal bát, že to dopadne jako s AC/DC a koncert u nás nebude. Samozřejmě se těším a hodlám koupit lupení hned jak to bude možné. Praha Eden je pro mě ideální volba, do Prahy na Slávii to mám cca 70 km.
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Iron Maiden

Příspěvekod ov42 » 11. listopad 2015, 19:37

Eden je přijatelná volba co se dostupnosti týče, jen minule tam měli zrovna Mejdni dost otřesnej zvuk. Zato datum je perfektní, státní svátek v den konání i den poté, paráda. Jedu.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Iron Maiden

Příspěvekod Kain » 10. únor 2016, 14:24

Maiden si kromě Česka zahrají i na sousedním Slovensku, 6. července vystoupí na letišti v Žilině.

Kdybych to věděl dřív, tak se možná hecnu a dám Prahu i tohle nebo se možná na Eden úplně vykašlu, ale teď už je to asi pasé. Furt si myslím, že měli oznámit celé turné najednou, taková praxe postupného přidávání mě docela sere...
„Můj strýc se nikdy neoženil. Když se ho někdo zeptal na ženské, tak vždycky řekl: Žádná ženská ti to neudělá jako losos. Nevím, ale podle mě kecal.“ © finská sauna, léto 2011

„Osobně si myslím, že současné kapely hrají tisíckrát líp než Iron Maiden.“ © Honza Toužimský, červen 2009

Iron Maiden live: 2003 (Zlín), 2007 (Ostrava), 2008 (Praha), 2010 (Budapešť), 2011 (Mnichov), 2013 (Berlín), 2014 (Brno), 2018 (Praha)
Uživatelský avatar
Kain
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: South Of Heaven
Příspěvky: 1472
Registrován: 14. červen 2009, 16:42

Re: Iron Maiden

Příspěvekod ov42 » 6. červenec 2016, 11:22

Kapela odehrála vynikající koncert, který ale totálně podělal zvukař. Ve 2/3 Edenu, kde jsem stál, byla neskutečná ozvěna, když Bruce mluvil, nebylo mu vůbec rozumět, jak se to odráželo, když Maiden hráli, tak to díky tomu bylo ještě horší. Lidi, co měli golden circle říkali, že tam byl zvuk výborný. Bohužel zvukař byl tak ve třetině stadiónu a co se dělo za ním, mu bylo úplně u prdele. Sakra, Maiden by mohli zaplatit jednoho z deseti nejlepších zvukařů světa, kterej by měl mít schopnost tohle vychytat. Mohl to být nádherný večer, takhle je ve mě spíš smutek a zklamání.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Iron Maiden

Příspěvekod Dragunov » 12. červenec 2016, 19:59

Jo moji první Maideni...měl jsem docela drahé tribuny byl jsem jak nahoře tak dole a ten zvuk fakt ... :(
Life Is But a Dream.
Uživatelský avatar
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc :), Pardubice
Příspěvky: 2209
Registrován: 16. červenec 2008, 0:07
Aktivní v kapele: Uterus

Steve Harris zahraje na Zimním Masters of Rock se svým sólov

Příspěvekod Metallum [Bot] » 4. září 2016, 9:03

Obrázek
Steve Harris zahraje na Zimním Masters of Rock se svým sólovým projektem BRITISH LION!
Jedna z největších ikon světové metalové scény - zakladatel, kapelník, baskytarista a hlavní skladatel IRON MAIDEN Steve Harris zahraje na Zimním Masters of Rock se svým sólovým projektem BRITISH LION! Zobrazit celý článek »
Robot Orbis Metallum
Uživatelský avatar
Metallum [Bot]
Metallum Bot
 
Věk: 16
Bydliště: metallum.cz
Příspěvky: 894
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09

Steve Harris s British Lion na klubovém koncertu v Bratislav

Příspěvekod Metallum [Bot] » 11. září 2016, 11:17

Obrázek
Steve Harris s British Lion na klubovém koncertu v Bratislavě!
Ikona světové metalové scény v klubovém prostředí! Do bratislavského Majesticu přijede zakladatel, baskytarista a hlavní skladatel Iron Maiden Steve Harris se svým sólovým projektem British Lion.

Debutová nahrávka British Lion se svým hardrockovým zvukem liší od produkce Iron Maiden. Přesto nepostrádá kvalitu a letité zkušenosti hlavního tahouna a skladatele Harrise. Zobrazit celý článek »
Robot Orbis Metallum
Uživatelský avatar
Metallum [Bot]
Metallum Bot
 
Věk: 16
Bydliště: metallum.cz
Příspěvky: 894
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09

Re: Iron Maiden

Příspěvekod sir » 13. listopad 2017, 15:58

20. června 2018 Maideni v Praze :rocken:
Uživatelský avatar
sir
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Příspěvky: 246
Registrován: 1. říjen 2012, 14:19

Re: Iron Maiden

Příspěvekod tersas » 13. listopad 2017, 19:46

Jo, jsou. :-) A zase ve středu. Týden po Ozzym, který je taky ve středu. Ta středa je pro mě tak debilní termín. Když budu dělat zase někde v tramtárii, jako jsem dělal celej letošní rok. Tak si budu muset vzít vždy "středu - čtvrtek" dovolenou. To nevím jak dvakrát za sebou zvládnu. :-(

Chci určitě jít. Lupen na Ozzyho mám už doma a teď teda na ten Iron Maiden. A to už mám doma půl roku vstupenku na Metallicu. :rocken:
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Iron Maiden

Příspěvekod silmarill » 3. červen 2019, 1:52

Iron Maiden sa súdi s vývojárom hier 3D Realms o 2 mega USD kvôli ich hre "Ion Maiden". podľa žaloby bolo vraj meno hry úmyselne zvolené tak aby bolo podobné názvu kapely a priživovalo sa na ich sláve. ako dôkaz má byť aj meno hlavnej hrdinky Shelly Harrison, ktoré je podobné menu zakladateľa Iron Maiden Steve Harris. 3D Realms to samozrejme popreli, zároveň však povedali že prejdú s distribútorom hry svoje možnosti.

ja osobne len dúfam, že to nespomalí vydanie hry ktorá je stále len v štádiu early access.
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: Iron Maiden

Příspěvekod tersas » 7. listopad 2019, 18:22

IRON MAIDEN's 2020 tour dates:

Jul. 07 - Prague, Czech Republic, Sinobo Stadium (w/ AIRBOURNE & LORD OF THE LOST)

https://www.blabbermouth.net/news/iron-maiden-announces-spring-summer-2020-legacy-of-the-beast-tour-dates/

Jupííííí :tlesk:
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Iron Maiden

Příspěvekod tersas » 4. září 2021, 16:37

Vyšlo nové album Iron Maiden - Senjutsu. A je k mání na síti.

Je brzo na to abych ho hodnotil, poslouchám ho poprvé. A zní mi v uších teprve sedmá skladba. Na "MetalStormu" má k dnešku hodnocení od uživatelů 8,3 bodu. A na stránkách Blabbermouth dostalo album 9 bodů. Takže se asi líbí. No já jsem zatím rozpačitý. V těch roztažených baladách mi chybí trochu tah na branku.

Připadá mi to, že tam kde minule skončili, teď pokračují. Na albu je 10 skladeb z nich hned 7 má stopáž delší než 7 minut. Třeba Darkest-Hour přes 11 minut a The Parchment trvá 12 a půl minuty. Nevím proč si Maidni libují v tak dlouhých stopážích. Chybí mi tu pecky jako The Trooper, Aces High, Run To The Hills a podobně. Tedy vypalovačky co se s tím nemažou, chytnou za koule a po pár minutách jsou fuč. Už na minulém albu to stou délkou skladeb přeháněli. Třeba skladba Empire of the Clouds tam trvá tuším přes 18 minut. Já vím, můžeme se bavit o tom, že je to jejich specialita. Jenže ona je to jejich "specialitka" až poslední léta. Dřív, na prvních albech, hráli víc od podlahy.
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Iron Maiden

Příspěvekod ov42 » 4. září 2021, 22:04

Asi prostě vývoj, který přišel s věkem, Steve to při příležitosti alba minulého někde říkal, že prostě moc dnes nedovedou psát krátké úderné skladby.
I třeba Milli Petrozza jednou ve Sparku uvedl, že dnes by tak jednoduchou skladbu jako Tormetor už prostě nedokázal napsat.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Iron Maiden

Příspěvekod gerhart » 5. září 2021, 20:36

Naposledy upravil gerhart dne 14. září 2021, 23:15, celkově upraveno 1
gerhart
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Košice
Příspěvky: 62
Registrován: 3. červen 2017, 21:12

Re: Iron Maiden

Příspěvekod Onotius » 7. září 2021, 21:34

Za mě teda žádný moc velký nadšení. Přijde mi, že zatímco u předchůdce často ta nadstřelená stopáž měla své opodstatnění, tady je to dáno spíš leností vystřihávat skladatelský balast. Pár fajn melodií a vyhrávek se tam najde, ale jako celek mi to přijde takové unylé a bez přidané hodnoty.

Z období po návratu Bruce je teda pro mě přinejmenším dvojka "Brave new World" a "Dance of Death" (EDIT: a když o tom tak přemýšlím, tak ve výsledku fakt i "The Book of Souls") teda o několik parníků dál (především první jmenovaná mi přijde dnes už jako regulerní klasika) ... :)
Uživatelský avatar
Onotius
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 297
Registrován: 29. červen 2010, 11:29

Re: Iron Maiden

Příspěvekod Angaroth » 12. září 2021, 10:26

Brave New World je pro mě jasná jednička mezi alby v novém tisíciletí pak mám A Matter of Life and Death. Novinka se mi zatím jeví lepší než předchozí Book nebo Final Frontier, ale souhlasím chtělo by to řádně seškrtat skladby. Délka 45 minut by byla ideální klidně s závěrečným Hell on Earth, který je z těch dlouhých skladeb nejlepší :palec:
Obrázek
Uživatelský avatar
Angaroth
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Tábor, Chabrovice
Příspěvky: 713
Registrován: 11. duben 2011, 10:07

Re: Iron Maiden

Příspěvekod ov42 » 15. září 2021, 15:20

Brave New World vyšel ještě v tisíciletím minulém :P
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Předchozí

Zpět na Heavy Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník