Judas Priest

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Judas Priest

Příspěvekod Hooya » 5. srpen 2010, 12:42

Maeror píše:To oni natočili první metalové album v roce 1976

To je tolik diskutabilní, až to pěkné není. Ve výsledku je to ale stejně dost jedno. Jinak osobně za nejoblíbenější považuji "Turbo" a "Nostradamus". Jinak si spíše (velmi rád) pustím nějakou výběrovku.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Judas Priest

Příspěvekod Maeror » 5. srpen 2010, 12:54

Diskutabilní to sice je, ale například v muzice black Sabbath bylo pořád hodně blues, v sedmdesátých letech to byl pořádný hard rock, ale Judas Priest mají velmi silné vlivy z blues jen na prvním albu. Na druhém a třetím už tam byly naprosto minimálně, z tohoto důvodu se dá pokládat jejich třetí album už za plně metalové.
Black Sabbath tenkrát hráli hard rock, Iron Maiden byli ještě malou kapelou, snad už měli za sebou i nějaké koncerty, ale jejich hudba, byla taky velmi silně postavena na blues, krásně to jde slyšet na jejich prvním albu, které do heavy metalu taky ještě nepočítám. A Accept se taky ještě hledali a opět v hard rocku. Ta linie mezi hard rockem a heavy metalem je velmi tenká a těžce rozpoznatelná, ale obecně platí, že heavy metal vzniknul z hard rocku tím, že odohodil své blues kořeny. To je v podstatě přesná definice. A právě proto i pokládám současný Satyricon za hard rockovou skupinu.
Copying is killing business....so let's copy.
Uživatelský avatar
Maeror
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 45
Bydliště: Ostrava
Příspěvky: 669
Registrován: 30. srpen 2009, 13:28

Re: Judas Priest

Příspěvekod Hooya » 5. srpen 2010, 13:31

...pro mě jsou metalový zakladatelé Zeppelíni, Párpli a Sabbati..., proč? Jelikož svou hudbou jasně načrtli kontury metalu, který se logicky vyvinul z jejich prezentované hudby..., to, že pak vzali opratě Džůdas je věc jiná. :) Ale jak říkám, je to zbytečné se o něčem takovém dohadovat, vliv měli všichni tito interperti.

BTW Iron Maiden na prvním albu ovlivněni punkem hlavně. :) A Accept metal začali hrát v 80´ letech, o tom žádná.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Judas Priest

Příspěvekod písař » 23. srpen 2010, 23:42

Pro mě kapela č.2-3.s Metallikou po Iron Maiden :palec:
Pokud bych měl vybrat nej song,tak asi určitě "A Touch of Evil" :rocken:
Uživatelský avatar
písař
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeňsko - Zbiroh
Příspěvky: 10
Registrován: 23. srpen 2010, 23:34

Re: Judas Priest

Příspěvekod Ahumadus » 8. září 2010, 19:11

Mno ano. Kapela, která ze mě udělala fanouška metalové hudby :) Nicméně mi přijde vcelku zábavný, jak se v mnoha diskuzích lidi přou, jestli je větší IM, JP, Accept, Manowar a jánevímcoještě. Přít se o to, kdo je největší, nejlepší, nejvíc heavy - někdy je to zábava číst. Stejně tak ošemetné je, bavit se o tom kdo to všechno začal... Jidáši jsou pro mě srdeční záležitost a z mého pohledu představují z heavy metalu to nejlepší. Nicméně je to subjektivní názor jako všechny ostatní. Oproti IM mi jejich alba přišla vždycky víc rozmanitá. Samozřejmě nemám IM zdaleka tolik naposlouchané, takže nejsem schopen rozeznat drobnější nuance mezi jednotlivými alby jako jejich sklaní fandové. Přesto, na "první poslech" jsou Jidáši imho v rámci svého žánru pestřejší.
Na živo jsem měl tu čest pouze v Liberci a byla to paráda. To, že si Halford holt některé linky poupravil dle svých momentálních hlasových dispozic, mě bylo v tu chvíli úplně u pr*ele :) Btw: Škoda, že bratry Cavalerojc zařízli pořadatelé tak brzy...
Těžko u nich vybrat nejoblíbenější desku, proto skončím konstatováním, že asi nejméně je mi po chuti Rocka rolla (dřevní, bluesovější začátky) a Stained class (podivný, "přeprodukovaný" zvuk; ne tak výrazné songy). Mám například slabost pro Turbo, jelikož z toho alba ty 80's (zvukově) přímo tečou :) A zase je tohle typ desky, která mi v diskografii IM chybí. Ale třeba se pletu a nějaký IM orthodox mě vyvede z omylu a vyčmání mi hlavu v žumpě mé nevědomosti...

A stejně jsou ty Judas priest úplně nejvíc na celým širým světě!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;)
"But 'til we start to make a move to make a few things right
You'll never see me wear a suit of white"
Uživatelský avatar
Ahumadus
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Kousek od Plzně
Příspěvky: 87
Registrován: 30. srpen 2010, 19:39

Re: Judas Priest

Příspěvekod Garion » 8. září 2010, 20:53

No, jsem na tom vlastně stejně, jako Ahumadus. I mě přivedli k metalu Judas Priest. Někdo z tátových kamarádů mi někdy v mejch 14-15 půjčil kazetu, na který byli na jedný straně Judas a na druhý Mejdni. No a bylo to natočený tak, že jako první byli Judas. Byl jsem z toho úplně paf, padlo mi to přesně do noty. Mejdni už byli pro mě tenkrát malinko složitější, ale dodnes je mám rád taky (už jen proto, že Mejdni byli můj první velkej koncert). Judasy občas drtim v práci i doma dodnes, i když jsem později zčernal a zpohanštěl :lol: . S Ahumadem se shodneme na Turbu, taky moje velmi oblíbené album, z těch starších nedám dopustit na British Steel. A narozdíl od většiny fanoušků mám taky moc rád desku Ram It Down, zvláště jejich rokenrol Johnny B.Goode.
Naživo jsem je viděl aky "až nedávno" v Liberci, kam jsme s Ahumadem vyrazili splnit si další ze svých dlouholetých snů.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Judas Priest

Příspěvekod Ahumadus » 8. září 2010, 22:47

Mno tak "Ram it down" je vůbec (co jsem měl možnost slyšet/číst) dosti opovrhované album od Jidášů. Pro mě má zcela specifický zvuk a nemůžu si pomoct, tak nějak trošku pokračuje a rozvíjí víc do víc "heavy" vod duch Turba. Navíc je tam imho krásně vidět přerod od 80's turboidního zvuku po následného Painkillera. A vůbec, záseky jako "Hard as iron", "Come and get it", "Heavy metal" nebo přepěkná "Blood red skies" jsou perličky na dně Judasí diskografie... :)
"But 'til we start to make a move to make a few things right
You'll never see me wear a suit of white"
Uživatelský avatar
Ahumadus
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Kousek od Plzně
Příspěvky: 87
Registrován: 30. srpen 2010, 19:39

Re: Judas Priest

Příspěvekod Hooya » 9. září 2010, 7:14

Ahumadus píše:Mám například slabost pro Turbo, jelikož z toho alba ty 80's (zvukově) přímo tečou A zase je tohle typ desky, která mi v diskografii IM chybí. Ale třeba se pletu a nějaký IM orthodox mě vyvede z omylu a vyčmání mi hlavu v žumpě mé nevědomosti...

Ve stejném roce Iron Maiden vydali "Somewhere in Time", které stejně jako "Turbo" bylo albem měkčím a prošpikováno syntezátory. ;) A ve své době byly obě 2 desky zavrhovány svými fans.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Judas Priest

Příspěvekod Garion » 9. září 2010, 13:02

Hooya: No vidíš :D Ke mě se dostaly obě desky tak nějak taky ve stejným období (86-87) a zatímco Turbo patří k mým favoritům dodnes, Somewhere zapadlo hluboko do prachu. Daleko víc mě oslovil následující Sedmý Syn. Nenapadlo mě tehdy ani ty desky srovnávat dle zvuku, s tím můžeš mít pravdu, ale já tu desku fakt 20 let neslyšel, kdežto třeba Powerslave mydlim každej měsíc. Ale tohle není téma o Mejdnech, tak abych neodskakoval. Takže pokud můžu hodnotit to období, tak je pravda, že Turbo a RamItDown mají takovej měkčí zvuk než předchozí a pozdější desky a to se mi na tom možná líbí nejvíc (nebo mě to zaujalo) a tyhle desky mám nejradši (a k tomu zmíněnou Britskou ocel).
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Judas Priest

Příspěvekod Ahumadus » 9. září 2010, 14:45

To Hooya: A přeci se někdo ozval... "Somewhere in time" jsem tuším neslyšel. Opravdu najetý mám zmíněný "Powerslave", "Fear of the dark" a jejich prvotinku. Zkusím to časem dohnat - to srovnání bude urkitě zajímavý...

To Garion: Britská ocel je bez debat. Už se těším, až mi přijde domů nedávný re-release :rocken: Další lehce odlehčené album je "Point of entry". Též je to místy trošku úkrok z metalovosti. Důkazem budiž neortodoxní reggae úvod u "Turning circles" Akorát tomuhle albu hodně ublížilo to, že vyšlo po "British"...
"But 'til we start to make a move to make a few things right
You'll never see me wear a suit of white"
Uživatelský avatar
Ahumadus
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Kousek od Plzně
Příspěvky: 87
Registrován: 30. srpen 2010, 19:39

Re: Judas Priest

Příspěvekod Hooya » 9. září 2010, 17:45

Ahumadus: Tak to máš co dohánět, protože tyto fošny totiž rozhodně nepatří mezi to nej od Železné panny. ;) (více třeba v topicu Iron Maiden)
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Judas Priest

Příspěvekod NightWolf73 » 7. prosinec 2010, 12:06

Práve bolo oznámené Judas Priest EPITAPH Tour - Farewell World Tour 2011 :-(
NightWolf73
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1
Registrován: 11. červen 2010, 17:38

Re: Judas Priest

Příspěvekod SUK » 7. prosinec 2010, 12:40

Ahumadus píše:přou, jestli je větší IM, JP, Accept, Manowar a jánevímcoještě.
Pritom je jasne, ze to je IM a JP najednou :) Tyhle dve kapely imho nelze srovnavat ohledne prinosu pro HM. JP jsou takovy vic riffovatejsi, syrovejsi, IM jsou zase takovy prosolovany, technicky, JP zacli driv, takovym, divnym bluesrockenrolem (album rocka rolla je zajimavy a moc rad si ho poslechnu). I zminovane Ram it down si rad poslechnu, painkiller naprosta klasika, na british steel jsou radiovy pecky znamy snad kazdymu, Angel of retribution je takovej pomerne Painkillerovskej, rychlejsi, speedmetalovejsi...

A nejnovejsi nostradamus... no, jeste jsem se k nemu nedostal a nevim proc - nejak me ani nelaka....
To by stacilo, ne?
Uživatelský avatar
SUK
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Autobusy SA
Příspěvky: 3182
Registrován: 16. listopad 2008, 21:01
Aktivní v kapelách: Vomited brain , Větry Slečny Petry

Re: Judas Priest

Příspěvekod Wat » 7. prosinec 2010, 16:06

NightWolf73 píše:Práve bolo oznámené Judas Priest EPITAPH Tour - Farewell World Tour 2011 :-(


Klid, takové "poslední" tour má každá starší kapela minimálně tři za sebou kdo ví kolik před sebou. Ale podle rozpisu se na fóru MoR vymýšlí, že je v něm taková příhodná mezera :)
Wat
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 21
Registrován: 14. listopad 2010, 23:42

Re: Judas Priest

Příspěvekod Stick » 28. leden 2011, 8:44

Judas Priest New World Tour
As you may already be aware Priest have announced a fair well world tour beginning this summer, for details and dates please visit judaspriest.com.

We are all excited about the tour and are currently having meetings to discuss the stage production, but above all the set list. We intend to include some classic priest songs that we haven`t played before and of course the old favourites that every body will want to hear. Stay tuned for further updates.

To put every ones mind at rest this is by no means the end of the band, in fact we are presently writing new material, but we do intend this to be the last major world tour. Zdroj:www.glenntipton.com

Tato zpráva mě velmi potěšila.
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Judas Priest

Příspěvekod Atice » 1. duben 2011, 23:19

Tahle kapela pro mě moc znamená - byl to jeden z mých prvních metalových koncertů, na které jsem zašla a doteď ho mám v živé paměti. Taky si netroufám říct, že to byl jeden z nejlepších koncertů, které jsem kdy viděla. Mám ráda jejich hudbu, Rob má dokonalý hlas. Pro mě je nejlepší album Painkiller, na kterém mi sednou všechny písničky. Za ním je album Angel of Retribution. To se mi taky moc líbí (Worth Fighting For je neuvěřitelně krásná písnička :heart: ).
Už se nemůžu dočkat, až je uvidím na jejich koncertě v Praze. :tlesk:
Uživatelský avatar
Atice
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 33
Bydliště: Nottingham (UK)
Příspěvky: 530
Registrován: 28. březen 2011, 22:29

Re: Judas Priest

Příspěvekod Stick » 2. duben 2011, 12:11

Souhlas Worth Fighting For je dokonalá. Do Prahy se taky těším, na Robajzovo gestikulace se dá dívat pořád. :D
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Judas Priest

Příspěvekod adrian » 2. duben 2011, 14:03

Vyseptala kapela, ale svoje si odvedli :tlesk:
Uživatelský avatar
adrian
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 43
Bydliště: 22 Acacia Avenue
Příspěvky: 1312
Registrován: 11. únor 2009, 21:28

Re: Judas Priest

Příspěvekod tersas » 2. duben 2011, 18:07

Addicted to Thrash píše:Tahle kapela pro mě moc znamená. Mám ráda jejich hudbu. Pro mě je nejlepší album Painkiller, na kterém mi sednou všechny písničky. Za ním je album Angel of Retribution. To se mi taky moc líbí (Worth Fighting For je neuvěřitelně krásná písnička. Už se nemůžu dočkat, až je uvidím na jejich koncertě v Praze.


Zdílím tvé natšení. Také se těším až je v Praze uvidím. Painkiller je super album.
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Judas Priest

Příspěvekod Ellrohir » 2. duben 2011, 18:19

adrian píše:Vyseptala kapela, ale svoje si odvedli :tlesk:


tak mě se třeba ještě minimálně Angel Of Retribution docela líbilo :o
Pán ti dal oheň, meč a bagr!

On se pro vás nechal přibít na komín
On se za vás vláčel bahnem náleven
To on za vás jedl blafy U Koně
Mezi pražci měnil vodu v kolomaz
Cihly nikdy nepřestaly pět o jeho slávě


Musíme udělat masivní propagandu!

Zaplatil jsi podýmné?
Uživatelský avatar
Ellrohir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 2725
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. březen 2011, 23:56
Aktivní v kapelách: Ennorath , Ashes To Wind, Rhûngil

PředchozíDalší

Zpět na Heavy Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron