Brichta vs Landa

Všebecné diskuse o metalu

Moderátor: Moderátoři

Re: Brichta vs Landa

Příspěvekod Kraus » 6. duben 2011, 20:32

U mě se Landa odepsal tím jeho "tributem" pro K.Kryla.Horší věc jsem snad ještě neslyšel.
Brichta je skvělej textař.Jen mě zklamal svým postojem,který zaujal vůči Arakainu po 25.výročním koncertu.
Brichta má ale (pro mě) chytlavější a zajímavější věci (Legionář,Andílek,Co chceš víc .. )
Takže z těhle tvou je to Brichta ;)
Uživatelský avatar
Kraus
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Sluhy ( Pražské pohraničí)
Příspěvky: 248
Registrován: 29. srpen 2010, 22:51

Re: Brichta vs Landa

Příspěvekod Lord Nazgul » 6. duben 2011, 21:14

Co se týče hudebního provedení tributu - K.K. byl vždy především výborný textař, jeho písničky nebyly kdovíjak hudebně propracované a hlas taky nijak zvláštní neměl - nechci shazovat jeho zásluhy, je to někdo, ale zrovna to, že Landa předělal jeho písničky mě neirituje ani tak po hudební stránce (protože až Landa z nich udělal fakt písničky) jako spíš mi vadilo to provedení. Doteď jsem pořádně nepochopil, jaký smysl mělo elitářsky nacpat honoraci do kapituly a obyčejné lidi nechat, aby si poslouchali u obrazovky. Takže chápu, že někomu tenhle tribut vadí - mě přijde, že tím Landa zcela otočil smysl Krylových písniček.
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Brichta vs Landa

Příspěvekod Ellrohir » 6. duben 2011, 21:44

Kryla dřív skoro nikdo neznal, ale najednou každej slyší a ví, jak to Landa "zkazil" :facepalm:
Pán ti dal oheň, meč a bagr!

On se pro vás nechal přibít na komín
On se za vás vláčel bahnem náleven
To on za vás jedl blafy U Koně
Mezi pražci měnil vodu v kolomaz
Cihly nikdy nepřestaly pět o jeho slávě


Musíme udělat masivní propagandu!

Zaplatil jsi podýmné?
Uživatelský avatar
Ellrohir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 2725
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. březen 2011, 23:56
Aktivní v kapelách: Ennorath , Ashes To Wind, Rhûngil

Re: Brichta vs Landa

Příspěvekod Zero » 6. duben 2011, 21:45

Já jsem Kryla znal o dost dřív než Landu, a přijde mi, že Landa to nijak nezkazil. Prostě se mi jeho verze jenom nelíbí. :)
Uživatelský avatar
Zero
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Příspěvky: 2572
Blog: Zobrazit blog (4)
Registrován: 20. září 2009, 18:53

Re: Brichta vs Landa

Příspěvekod Lord Nazgul » 6. duben 2011, 21:50

Ellrohir píše:Kryla dřív skoro nikdo neznal

Děláš si legraci viď??? :facepalm:
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Brichta vs Landa

Příspěvekod Ellrohir » 6. duben 2011, 21:55

no kdybys tak v roce 2000 udělal průzkum mezi lidma, fakt by mě zajímaly výsledky, zvlášť u mladejch...

jinak volně bych parafrázoval tvou myšlenku, že dnes jsou mladí "pravičáci" jen proto, že říkali v televizi, že je to tak dobře...viděl bych to v mnoha případech stejně ohledně negativního hodnocení Landových "coverů" Kryla...
Pán ti dal oheň, meč a bagr!

On se pro vás nechal přibít na komín
On se za vás vláčel bahnem náleven
To on za vás jedl blafy U Koně
Mezi pražci měnil vodu v kolomaz
Cihly nikdy nepřestaly pět o jeho slávě


Musíme udělat masivní propagandu!

Zaplatil jsi podýmné?
Uživatelský avatar
Ellrohir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 2725
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. březen 2011, 23:56
Aktivní v kapelách: Ennorath , Ashes To Wind, Rhûngil

Re: Brichta vs Landa

Příspěvekod Kraus » 6. duben 2011, 22:11

Jelikož je tatík Krylův velký obdivovatel,tak jeho tvorbu znám takřka od mala. (Pokud mi chceš tvrdit,že Kryla v roce 2000 nikdo neznal,tak jsi asi chodil s páskou přes oči ;) )
Když jsem slyšel Landův pokus ( a hlavně viděl,jak čte texty z papíru před sebou :facepalm: ),tak mi to přišlo jen jako trapný pokus o sebezviditelnění.
Uživatelský avatar
Kraus
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Sluhy ( Pražské pohraničí)
Příspěvky: 248
Registrován: 29. srpen 2010, 22:51

Re: Brichta vs Landa

Příspěvekod Lord Nazgul » 6. duben 2011, 22:14

A co je u tebe u mladejch? Jméno Karel Kryl je zatraceně známý, a každej, kdo zažil rok 89 nebo se aspoň trošku zajímá o svoji nedávnou historii, tohle jméno zná. (Ale asi chápu, že pokud máš na mysli nějaký 15 letý ucho, jehož největší životní problém je, že ještě na fejsbůk nepřipíchnul nejnovější videoklip svýho oblíbenýho zfetovanýho neg... černocha, tak ten asi K.K. znát nebude) Nám o něm říkali třeba i na střední... Co se týče negativního hodnocení - osobně neznám skoro nikoho, komu by se Landova hudba líbila a nikdy jsem o tom nemluvil, takže to tak určitě nejen může být, ale určitě to i tak bude, jak popisuješ, "móda" je hrozná věc :D

Ale jak píše Kraus - přijde mi blbost napsat, že ho nikdo neznal, nezná - malá část populace možná, ale rozhodně ne většina

Edit: Kraus: Tak jamk mám tvorbu a názory Dana Landy rád, myslím, že s Krylem trochu přestřelil. Měl ho chudáka nechat spát a udělal by nejlíp
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Brichta vs Landa

Příspěvekod Garion » 6. duben 2011, 22:27

Mně ten jeho pokus taky nesednul, však se podle mě taky na to rychle zapomnělo. Nicméně jeho předělávka "Cesta je prach..." je podle mě skvělá. Landa dal tý písni něco navíc.

PS: taky není jedinej, kdo Krylovo písničky předělal. Třeba tady je klip Embassy s Andělem.

je to nějak potichu, ale jinej s klipem jsem nenašel
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Brichta vs Landa

Příspěvekod Lord Nazgul » 6. duben 2011, 22:32

Garion píše:Mně ten jeho pokus taky nesednul, však se podle mě taky na to rychle zapomnělo. Nicméně jeho předělávka "Cesta je prach..." l

- myslíš Morituri te salutant?? Jj, taky se mi to líbí, on Kryl nebyl žádnej velkel muzikant, a tahle verze má koule a zároveň je v tom určitá... hloubka a naléhavost
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Brichta vs Landa

Příspěvekod Garion » 6. duben 2011, 22:50

Jo, tuhle myslim. Sem si nemoh vzpomenout, jak se menuje :lol:

Landa a Kryl: Jak jsem psal, nesedlo mi to. Hlavně kvůli tomu tyjátru, co s tím nadělal. Ale jedno musim Landovi uznat: Nevzal jen písničky a nepředělal je jen k obrazu svému. Líbilo se mi, že chtěl Kryla připomenout národu ne kvůli hudbě, ale kvůli odkazu, kterej tady zanechal. Chtěl, aby se na Kryla nezapomnělo. Jen ta forma prostě byla nešťastná.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Brichta vs Landa

Příspěvekod Ice Ages » 6. duben 2011, 22:53

Neviem jak je to v CR, ale ja som sa ku Krylovi dostal cez Landu. Arakain a Brichtu nepocuvam, od neho sa mi zatial paci iba song Pláč spálí smích a trochu ta futbalova.
Uživatelský avatar
Ice Ages
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: SVK west
Příspěvky: 125
Registrován: 10. leden 2011, 18:50

Re: Brichta vs Landa

Příspěvekod Lord Nazgul » 6. duben 2011, 23:54

Garion píše:Jo, tuhle myslim. Sem si nemoh vzpomenout, jak se menuje :lol:

Landa a Kryl: Jak jsem psal, nesedlo mi to. Hlavně kvůli tomu tyjátru, co s tím nadělal. Ale jedno musim Landovi uznat: Nevzal jen písničky a nepředělal je jen k obrazu svému. Líbilo se mi, že chtěl Kryla připomenout národu ne kvůli hudbě, ale kvůli odkazu, kterej tady zanechal. Chtěl, aby se na Kryla nezapomnělo. Jen ta forma prostě byla nešťastná.


Já Kryla zažil akorát jako malej, takže nemůžu tvrdit, že bych znal a věděl jak to vypadalo, když byl živ, ale co jsem slyšel, moc Landu nemusel :D Souhlasím, myšlenka určitě špatná nebyla, ale osobně mi provedení přišlo katastrofální.
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Brichta vs Landa

Příspěvekod Ellrohir » 7. duben 2011, 0:20

moc Landu nemusel...on podle všeho "moc nemusel" celou naší polistopadovou společnost :P

jinak ještě k tomu "prznění" Kryla...proč si nikdo nestěžuje na cover Mortituri od Törr, proč nikdo nepodstrkuje E!E, že si k "punkovému obrazu svému" upravili Krále a klauna? protože si troufnu tvrdit, že to skoro nikdo nevíte, že existuje...protože jedinej Landa to pojal "ve velkým", tak, aby se o tom mluvilo a aby si skutečně každej "vzpomněl" na Karla Kryla...

jinak já jsem na tom stejně jako Ice Ages, klidně se k tomu přiznám (a navíc k tomu, že se mi podání Landy obecně líbí víc než původní věci od Kryla)...a ať po mě klidně hodí kamenem každej, kdo znal Kryla a znal jeho tvorbu před rokem 2004, kdy přišel Landa...
Pán ti dal oheň, meč a bagr!

On se pro vás nechal přibít na komín
On se za vás vláčel bahnem náleven
To on za vás jedl blafy U Koně
Mezi pražci měnil vodu v kolomaz
Cihly nikdy nepřestaly pět o jeho slávě


Musíme udělat masivní propagandu!

Zaplatil jsi podýmné?
Uživatelský avatar
Ellrohir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 2725
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. březen 2011, 23:56
Aktivní v kapelách: Ennorath , Ashes To Wind, Rhûngil

Re: Brichta vs Landa

Příspěvekod o.p.a.t » 7. duben 2011, 7:10

Myslím si, že zrovna na metalovém fóru bude dost lidí vědět, že TÖRR nahráli Morituri...
Uživatelský avatar
o.p.a.t
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Rokycany / Praha
Příspěvky: 2879
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 13. červenec 2008, 10:33
Aktivní v kapelách: Mallephyr, Stíny Plamenů, War for War (live)

Re: Brichta vs Landa

Příspěvekod Hooya » 7. duben 2011, 8:02

Obrázek
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Brichta vs Landa

Příspěvekod Lord Nazgul » 7. duben 2011, 10:36

Ellrohir:
Protože jsi očividně nepochopil, že tu nikomu moc nevadí hudební pojetí, které je skutečně (pro mě) lepší než od Kryla, ale to, že vzal odkaz významného člověka, který byl symbolem sametového převratu a zprznil ho. Kryl bojoval svými texty za svobodu a lepší společnost (asi by se to dalo napsat košatěji...) a to, jakým způsobem Landa vzal jeho odkaz a jak se ho pokusil předvést národu, je (alespoň pro mě a myslím že i pro Krause....) špatné a silně nepovedené. Nebo máš pocit, že Ečka burcovali lidi a pořádali koncerty ve jménu K.K. ??? Nebo Torr ???
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Brichta vs Landa

Příspěvekod Ellrohir » 7. duben 2011, 11:44

eště mi prosím exaktně popiš ten "způsob", kterým to Landa vzal, ať víme, o čem se vlastně konkrétně bavíme (obvykle každej končí u formulace "Landa to pojal nevhodně", ale málokdo to dál specifikuje)
Pán ti dal oheň, meč a bagr!

On se pro vás nechal přibít na komín
On se za vás vláčel bahnem náleven
To on za vás jedl blafy U Koně
Mezi pražci měnil vodu v kolomaz
Cihly nikdy nepřestaly pět o jeho slávě


Musíme udělat masivní propagandu!

Zaplatil jsi podýmné?
Uživatelský avatar
Ellrohir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 2725
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. březen 2011, 23:56
Aktivní v kapelách: Ennorath , Ashes To Wind, Rhûngil

Re: Brichta vs Landa

Příspěvekod Lord Nazgul » 7. duben 2011, 12:19

Popisoval jsem to výše, ale budiž... Kryl bojoval za demokracii a za lepší společnost, hrál a zpíval lidem při revoluci a když se chodilo cinkat klíči. To, že Landa předvedl jeho dílo v prostorách vyšehradské kapituly pár zasvěceným papalášům a zbytek lidí nechal šaškovat u obrazovky mi ze všeho nejvíc připomíná komunistické manýry. A stejně tak nechápu, proč do toho zatahoval svůj "rytířský řád" Ordo Lumen Templi (který se docela nápadně podobá nacistickému Ordo Novo Templi, a mě připomíná kukluxklan), který dle jejich webu vychází z žido-křesťanské církevní tradice, když zrovna křesťanská tradice by mohla o svobodě slova a útlaku jinak smýšlejících vyprávět. Chápu jejich ideu rytířství a pomoci bližnímu, ale jsem alergický na spojení křesŤanství a jakéhosi boje za očistu společnosti a podobně.
Zjednodušeně - měl nechat cizí myšlenky na pokoji a provokovat svým nezaměnitelným způsobem. Osobbně si nemyslím, že Kryl by souhlasil s takovým předvedením svého díla, jako to Dan udělal.
Mám rád Landovo myšlenky, líbí se mi jeho provokativní přístup, myslím, že to myslí skutečně v dobrém, ale tohle mi prostě přišlo jako krok vedle. Bylo by fajn, kdyby se k tomu mohl sám autor (ten živý) vyjádřit a říct, myslel jsem to takhle a takhle, protože třeba na spoustu věcí koukám blbě, ale to je asi těžko realizovatelné.
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Brichta vs Landa

Příspěvekod Jespe » 7. duben 2011, 12:27

Souhlas s Lordem Nazgulem... ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Jespe
Šéfredaktor
Šéfredaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Zlín (Vizovice)
Příspěvky: 2396
Registrován: 14. říjen 2008, 8:50

PředchozíDalší

Zpět na Metal všeobecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron