White & Christian Metal

Všebecné diskuse o metalu

Moderátor: Moderátoři

Re: White & Christian Metal

Příspěvekod Dragunov » 16. září 2010, 23:39

bigbadbard: Tak radši odpověď do křesťanství ať zase negeneruju OT :D

No k tomu blacku - pro mně je výrazné protikřesťanské ladění skoro charakteristikou blacku (nebo jednou z nich; severského obvzlášť) Není se čemu divit, narozdíl od zbytku Evropy do těchto zemí křesťané zavítali až později a převracení na víru bylo tradičně činěno brutálně.
Life Is But a Dream.
Uživatelský avatar
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc :), Pardubice
Příspěvky: 2209
Registrován: 16. červenec 2008, 0:07
Aktivní v kapele: Uterus

Re: White & Christian Metal

Příspěvekod Zero » 14. leden 2011, 1:19


Hudebně to nezní špatně, ale ten text mě rozesmívá - "Jesus you're so good to me". :lol:
Uživatelský avatar
Zero
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Příspěvky: 2572
Blog: Zobrazit blog (4)
Registrován: 20. září 2009, 18:53

Re: White & Christian Metal

Příspěvekod DeToX » 14. leden 2011, 2:06

Mě se na tom nejvíce líbí ten bezelstně roztomilý úsměv zpěvačky :D
Somewhere between birth and death lies desire, desire for life, desire for love, for everything good. And this is the source of all suffering...
Obrázek
Uživatelský avatar
DeToX
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 536
Registrován: 13. červenec 2010, 18:14

Re: White & Christian Metal

Příspěvekod Ice Ages » 14. leden 2011, 11:15

Na zaciatku tu niektori pisali (je to stare dva roky:), ze satan je pre nich rebelia, odpor a Boh je splynutie s davom ... mate pocit ze v sucasnosti satan symbolizuje rebeliu, ked aj lady jezigaga je satanistka, madonna je kabalistka - okultizmus a tak dalej??? Pre mna symbolizuje rebeliu Boh a Jezis, lebo krestania su v mensine a system je teraz nejaky "ateisticko-new age-ovy". Sa mi paci, ze ste tento druh metalu nezmietli zo stola hned skraja, pre mna je satansky metal smiesny (texty) a tiez to obcas pocuvam, lebo hudba :D

BTW satanizmus je o viere v seba, ako povedal v jednom dokumente ten clovek z Root (asi spevak neviem nepocuvam Root) - teda ja som sam sebe bohom.
Uživatelský avatar
Ice Ages
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: SVK west
Příspěvky: 125
Registrován: 10. leden 2011, 18:50

Re: White & Christian Metal

Příspěvekod Fflew » 14. leden 2011, 12:20

křesťanství už ze své podstaty rebelující není. nemůžeš to brát tak, že každá menšina = rebelie. btw, Lady Gaga je satanistka? hustý. :lol:
s tvým BTW dodatkem naprostý souhlas.. řekl to sice Big Boss, kterého vůbec nemusím, ale satanista je to ukázkový :lol:

co se white metalu týče, proč ne. dřív mi to připadalo jako hrozný nonsens, zvlášť co se křesť. blacku týče. ale v dnešní době už ani ten Satan nemá takový "koule" jako dřív :lol: takže proč ne džízs. mě osobně tato "biblická" témata vůbec nezajímají, takže je mi to prakticky fuk. radši mám pohanskou muziku, nebo úplně ateistickou:)
Far away from you
Disgusting subhuman fuck
You think you rule the world
Up my ass, tough luck!


Obrázek
Fflew
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 711
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 24. únor 2008, 23:22

Re: White & Christian Metal

Příspěvekod Ježura » 14. leden 2011, 13:10

K tomu videu - v tomhle topicu už jsem se jednou docela obšírně vyjádřil a tohle je přesně ten případ ChM, který nesnáším, přijde mi trapný a kdoví co ještě. Až se mi vkrádá na jazyk slovíčko "fail"...

Skrytý obsah
A nechci slyšet, že jsem intolerantní pokrytec, když poslouchám black. Tohle mi prostě hejbe žlučí, that's all.
Naposledy upravil Ježura dne 14. leden 2011, 13:37, celkově upraveno 1
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: White & Christian Metal

Příspěvekod Fflew » 14. leden 2011, 13:35

co se týče toho videa.. ta hudba je strašná. :D
Far away from you
Disgusting subhuman fuck
You think you rule the world
Up my ass, tough luck!


Obrázek
Fflew
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 711
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 24. únor 2008, 23:22

Re: White & Christian Metal

Příspěvekod Lord Nazgul » 14. leden 2011, 14:12

Ježura píše:K tomu videu - v tomhle topicu už jsem se jednou docela obšírně vyjádřil a tohle je přesně ten případ ChM, který nesnáším, přijde mi trapný a kdoví co ještě. Až se mi vkrádá na jazyk slovíčko "fail"...

Skrytý obsah
A nechci slyšet, že jsem intolerantní pokrytec, když poslouchám black. Tohle mi prostě hejbe žlučí, that's all.


áJe mi z toho na blití. Asi tak. Osobně mi z toho čpí fanatické zaslepenost, připomíná mi to Jehovisty a podobné fanatiky. , jestli se mi něco hnusí, jsou to řeči o Bohu a Ježíši přesně tohoto ražení. Hudebně tuctové a fádní, a text je prostě pro mě s...a. Nevím, kde se ve mě tenhle odpor bere, ale hnusí se mi to. Ad black metal - TNBM scéna se mi hudebně nelíbí a nějak extra rouhavou a znesvěcující hudbu taky neposlouchám, nebo o tom nevím. PS: Ten klip je fakt humus. Nehledě na tématiku.
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: White & Christian Metal

Příspěvekod Algis » 14. leden 2011, 14:14

Tak to si radšej nikdy nepustite jeden veľký slovenský christian black metalový fail menom Pilgrimage (neviem či som to správne napísal).
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: White & Christian Metal

Příspěvekod Ježura » 14. leden 2011, 14:49

Dath: Pustil jsem si to. Nebýt přepsaného textu, tak tomu nerozumím, ale dovedu si představit, že za ty bláboly dostanou od nějakýho fanatickýho pohana po hubě. To je fakt síla... Navíc fakt nechápu, proč se ti joudové stylizujou do klasický blackový formace - vždyť je to oxymorón!
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: White & Christian Metal

Příspěvekod Algis » 14. leden 2011, 14:55

Hudba otras 0 bodov... Fanatický pohan? Pohanstvo nieje náboženstvo... a nerobí hon na čarodejnice a samozrejme nevidí všade satana.
Tie texty, sú ešte horšie ako hudba.
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: White & Christian Metal

Příspěvekod Ježura » 14. leden 2011, 15:01

Tím fanatickým pohanem myslím někoho, kdo se tím textem cítí být uražen (to jsem i já) a je ochoten z toho vyvodit následky (to už nejsem já), byť třeba pod vlivem neúměrného množství alkoholu. Uznej, že se to může stát dost snadno - normální, spokojený pohan si přihne a pak uslyší, že někdo mele o jeho životní filozofii takový bláboly, jako tady soudruzi. Pak se to stává otázkou cti a on, posilněn alkoholem, se vydá svou čest bránit rukama, židlema, půllitrama, ... :-D Snad mě chápeš ;-)
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: White & Christian Metal

Příspěvekod Maeror » 14. leden 2011, 15:04

Fflew píše:křesťanství už ze své podstaty rebelující není. nemůžeš to brát tak, že každá menšina = rebelie.


Z druhou větou souhlasím, ale zkus se zamyslet, co musí splňovat nějaký myšlenkovy systém aby byl rebelie.
Naposledy upravil Maeror dne 14. leden 2011, 15:28, celkově upraveno 1
Copying is killing business....so let's copy.
Uživatelský avatar
Maeror
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 45
Bydliště: Ostrava
Příspěvky: 669
Registrován: 30. srpen 2009, 13:28

Re: White & Christian Metal

Příspěvekod Algis » 14. leden 2011, 15:15

Ježura píše:Tím fanatickým pohanem myslím někoho, kdo se tím textem cítí být uražen (to jsem i já)


Ja bežne ponižujem tú dnešnú pohanskú zberbu, alebo wannabe pohanov. Niesu o nič lepší ako pokryteckí kresťania. A ber do úvahy, že to isté by ti mohol urobiť kresťan ak sa navážaš do jeho názorov. Ja mám na kresťanstvo svoj názor, na kresťanstvo v black metale taktiež.
Nech si hrajú metal, ale nech to nenazývajú black metal, pretože to je naozaj potom paródia.
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: White & Christian Metal

Příspěvekod Fflew » 14. leden 2011, 15:34

pohanství není náboženství? o.O a co tedy? nezaměňujme náboženství za církev..

Maeor: hmm, taky pravda. ale tak rebelie.. to musí být něco ,co se bouří proti zažitým normám ve společnosti.. což křesťanství nedělá, teda podle mě :D

a white metal je fakticky oxymorón, taky mi to tak přijde. ono black metal totiž JE rebelie.. má být ze své podstaty anti- a zlý, bouřit se proti normám, atd. ..to, že se v součanosnosti upouští od satanismu v black metalu je celkem pochopitelné a podle mě je jedním z důvodů to, že už nevzbuzuje tak silné pocity jako dřív.. a tak ho nahrazují jiná "zla", která stále s lidmi hýbaj.. např WWII :D
Far away from you
Disgusting subhuman fuck
You think you rule the world
Up my ass, tough luck!


Obrázek
Fflew
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 711
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 24. únor 2008, 23:22

Re: White & Christian Metal

Příspěvekod Maeror » 14. leden 2011, 15:42

Já jen dodám jeden citát od člověka, který je v rocku a metalu pořád velmi slavný

"Drinking beer is easy. Trashing your hotel room is easy. But being a Christian, that's a tough call. That's rebellion."
Alice Cooper

a já přidávam otazku: Why?
Na to aby člověk pochopil co tim Alice Cooper myslel, musí vědět o podstatě křesťanství o dost více, ale není to tak těžké.
Jen dodám, že Ježíš z Nazareta byl ve své době pokládán za rebela a rouhače toho nejtěžšího kalibru a šli za ním tisíce lidí, to byl taky důvod proč skončil na kříži. On jim tehdy římský prefekt dal na výběr. Buď propustí vraha a nebo Ježíše. Dav si zvolil toho vraha. On ho Pilát měl jen za neškodného blázna.
Copying is killing business....so let's copy.
Uživatelský avatar
Maeror
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 45
Bydliště: Ostrava
Příspěvky: 669
Registrován: 30. srpen 2009, 13:28

Re: White & Christian Metal

Příspěvekod Fflew » 14. leden 2011, 15:49

ve své době, rozhodně.. a to je právě to, co se snažím převést z mých myšlenkových pochodů tu na fórum. :) v té době totiž vládl jiný systém norem, do nichž křesťanství nezapadalo. takže, jo, to byla rebelie.
křesťanství v metalu je taky určitě jistá rebelie, aspoň teda názorová. chce to mít asi dost odvahu, začít hrát "stejnou" hudbu, ale založenou na diametrálně odlišné myšlence.. akorát pointa toho mi poněkud uniká. pokud to není čistě jen parodie a popichování trve blackošů. jó, pokud by ty texty byly čistě, anti-satanistické, pak by se o tom dalo uvažovat. protože black metal má prostě proti něčemu brojit. ovšem obvykle brojí proti většinovéhmu smýšlení a tak, kam satanisti zrovna nepatří, no ale budiž. tyto kapely zkrátka nechápu :D
Far away from you
Disgusting subhuman fuck
You think you rule the world
Up my ass, tough luck!


Obrázek
Fflew
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 711
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 24. únor 2008, 23:22

Re: White & Christian Metal

Příspěvekod Ježura » 14. leden 2011, 15:52

ad křesťanství a rebelie: Jak píše Maeror, ve svém prvopočátku to byla rebelie, ale ne v klasickém slova smyslu. Spíš bych řek, že to byla taková religiózní parta hipíků (no offense). Ovšem v současný době je křesťanství de facto establishment a tedy instituce, PROTI KTERÉ se rebeluje. A tak je to s každou (pseudo-, sametovou, krvavou) revolucí - vždycky ji vystřídá nějaké uspořádání, které se vůči ní vymezuje - další revoluce, chcete-li...
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: White & Christian Metal

Příspěvekod Flash » 14. leden 2011, 16:05

Ježura: mno můj názor je, že pokud teda "establishment" tak ne křestanství ale Církev ;)
Nobody Said That Everything Comes As You're Wishing
Nobody Said That Tears Won't Be Flooding Your Eyes
Life Is a Coin Once Thrown That Will Never Stop Flipping
Hold Your Head Up And Accept Its Both Bitter Sides


Call It Misery, Call It Curse, Ans Call It Pain
It’s Your Destiny, Your Burden And Your Fate


You Have To Try, To Face It All
You Have To Fight, On Your Own Side!
You Need To Try, (To) Avoid To Fall
You Need To Stay, The Strongest Prey!


Six Degrees Of Separation
Uživatelský avatar
Flash
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3401
Registrován: 30. leden 2008, 1:21

Re: White & Christian Metal

Příspěvekod Lord Nazgul » 14. leden 2011, 16:19

Fflew: Pohanství podle mě fakt není náboženství. Já osobně ho chápu jako určitou životní filosofii, založeno na jiných hodnotách. Ono tohle je fakt už slovíčkaření, nechci tvrdit že je to tak na 100%, ale pod pojmem náboženství vidím já něco organizovaného, jednotného, s nějakou centrální autoritou nebo autoritami, mající svoje svatá místa a naslouchající nějakým nezpochybnitelným dogmatům. A to mi k pohanství moc nesedí. Tedy z toho mála, co o něm vím.
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

PředchozíDalší

Zpět na Metal všeobecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron