Ostrava, Olomouc, Opava, Krnov, Bruntál

Akce

"Náhrada" za zrušené fórum MoR

Moderátor: Moderátoři

Ostrava, Olomouc, Opava, Krnov, Bruntál

Příspěvekod mirekv » 17. prosinec 2016, 13:33

Zakládám toto "naše" téma, hlaste se!
mirekv
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 108
Registrován: 15. prosinec 2016, 13:54

Re: Ostrava, Olomouc, Opava, Krnov, Bruntál

Příspěvekod sava » 18. prosinec 2016, 17:45

to chceš Mirku jako akce?
souhlasím, ale během pár dob bych to přesunul/nechal přesunout do koncertů - ostatní

// Edit:

a hned jednu přidávám na kterou vyrážím
R'n'r band Marcela Woodmanna, Ostrava, 18.12., 18:20
Masarykovo náměstí
Salzburg, tam jsem také nebyl
Uživatelský avatar
sava
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 31
Registrován: 16. prosinec 2016, 15:11

Re: Ostrava, Olomouc, Opava, Krnov, Bruntál

Příspěvekod mirekv » 18. prosinec 2016, 20:35

Vždyť ta sekce je mrtvá od léta!
mirekv
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 108
Registrován: 15. prosinec 2016, 13:54

Re: Ostrava, Olomouc, Opava, Krnov, Bruntál

Příspěvekod Charon » 18. prosinec 2016, 21:11

Zdarec bando, takže jsem tu taky... A přidávám pár odkazů na koncerty do konce letošního roku v Ostravě - převážně v Garáži:
20.12. Pink Floyd Forever

21.12. Legendy se vrací

26.12. Štěpánská zábava s RnR bandem Marcela Woodmana

29.12. Úspěch

31.12. Silvestr v Garáži

Dále připomínám, že 25.12. v Karviné a 26.12. ve Frýdku-místku má své tradiční vánoční koncerty kapela Doga .

Jinak přeji krásné prožití vánočních svátků a krásný, pohodový a metalový nový ro(c)k, bando. :)
Charon
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 5
Registrován: 16. prosinec 2016, 21:39

Re: Ostrava, Olomouc, Opava, Krnov, Bruntál

Příspěvekod sava » 18. prosinec 2016, 23:59

se mě nedávno někdo moudrý ptal, jestli jsou letní festivaly i v zimě, tuším jsem odpověděl něco ve stylu že sice jsou, ale lidé je moc nenavštěvují protože se neradi dělá o své vydobyté místo před pódiem se třemi soby a červeným nosem dědy Mrázka, nicméně i v tomto období jsou nejen šílenci kteří vystupují venku, ale i jejich fandové, a když jsem nedávno jako předkapelu Possessed koukal na Pavla Dobeše, přeci jen mi nedalo si zajít na ostravské náměstí na vystoupení další kapely, která se zabývá trochu starším obdobím, už jen název Rock´n´roll band Marcela Woodmana evokuje že se asi nebude jednat o žádný grind, i když - no ale k tomu dojdu, toto kombo na rozdíl od skromně obsazených kapel Rage, Rush nebo Rajasinga se vyznačuje především značným počtem muzikantů, a to celkem jedenáct, pravda, někteří jen zpívají, třeba zpěvák, Marcel Lesník alias Woodmann, známý to človíček se opravdu věnuje jen zpěvu, také uvádění skladeb a vtipným průpovídkám mezi nimi, nicméně ostatní členové tohoto bandu hrají, a to třeba na saxofon, kytaru či tamburínu, to jen pro ty kteří je vůbec neznají, co se týče hudební náplně, z pódia znějí opravdové tutovky let padesátých, šedesátých i sedmdesátých, jen namátkou Little Richard - Good Golly Miss Molly, Ben King - Stand by me nebo první opravdová bigbít skladba bez které by nebyl Motorhead nebo ACDC od Billa Haleyho - Rock around the clock, samozřejmě jsme se dozvěděl že Zhasla lampa, projel se 46-kou do KrPole a poslechl si Elvise Presleyho, který věnoval své matce krásnou píseň o holubech které je třeba z nosu vyšťourat (původní texty jsou fajn, ale ty převedené do češtiny mají své kouzlo v tom že na klasiky let minulých je naroubována lyrika která dovede pobavit i pohladit a někdy i zapřemýšlet že grind není jen o bublání septiku, ale třeba i o zmíněném lovení holuba), rozloučil jsem s krokodýlem i kajmanem a ujistil se, že kouzlo hudby může spočívat i v melodiích sice zdánlivě jednoduchých, ale léty prověřených a nikdy nestárnoucích...
Salzburg, tam jsem také nebyl
Uživatelský avatar
sava
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 31
Registrován: 16. prosinec 2016, 15:11

Re: Ostrava, Olomouc, Opava, Krnov, Bruntál

Příspěvekod mirekv » 19. prosinec 2016, 7:56

sava píše:to chceš Mirku jako akce?
souhlasím, ale během pár dob bych to přesunul/nechal přesunout do koncertů - ostatní

// Edit:

a hned jednu přidávám na kterou vyrážím
R'n'r band Marcela Woodmanna, Ostrava, 18.12., 18:20
Masarykovo náměstí


Jo, akce, ale kam to umístit, sekce "koncerty" je věnovaná samostatným koncertům, navíc proběhlým, což je mi platné, jak mrtvému kabát. Dík za report o Woodmanovi, mohlo to být dobré.
Edit: Koukl jsem do sekce "ostatní" ale to je takový mišmaš, že tam nikdo nebude chodit. Chtělo by to nějakou rubriku akce v regionech či něco podobného.
mirekv
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 108
Registrován: 15. prosinec 2016, 13:54

Re: Ostrava, Olomouc, Opava, Krnov, Bruntál

Příspěvekod dronda » 19. prosinec 2016, 9:52

Sekce "Koncerty" je věnovaná samostatným koncertům. Za to,že je tam v tuhle chvíli víc proběhlých než nastávajících, se omlouvám. Pokusím se tam co nejdříve uklidit. Všechno co je v sekci koncerty, pokud je to správně založeno, se pak objevuje na hlavní stránce v boxu "Nadcházející události".

My jsme právě "Ostatní akce" používali pro menší akce regionálního charakteru, kterých jsme tu zase tak moc neměli, takže nějaké další dělení moc nedávalo smysl.

Pokud se to bude opravdu využívat, tak se založení nových témat pro jednotlivé regiony nebráním.
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: Ostrava, Olomouc, Opava, Krnov, Bruntál

Příspěvekod sava » 19. prosinec 2016, 10:29

využívat se to bude, podstatná část nás nových psavých bobánků jsme ze severní Moravy, a o akcích lokálního charakteru se velmi často upozorňujeme, ale nejsou to koncerty typu Rammstein nebo Elvis Presley, ale drobnější záležitosti, o kterých stačí jen zmínka, případně se objeví malý report, stejně tak pokud se připojí jihomoraváci tak by byla fajn sekce pro tento kraj, jihočeši už zde jsou a zbytek se uvidí
Salzburg, tam jsem také nebyl
Uživatelský avatar
sava
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 31
Registrován: 16. prosinec 2016, 15:11

Re: Ostrava, Olomouc, Opava, Krnov, Bruntál

Příspěvekod Jim » 22. prosinec 2016, 22:13

Koho by už přes vánoce omrzely koledy a pohádky,může se v neděli zastavit v Bruntálském Africa pubu:
25.12. Prometalfest-vystoupí: PERGAMEN , F.O.B., NAHUM
http://www.africapub.cz/index.php?nSect ... icleID=254
Uživatelský avatar
Jim
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Slezko
Příspěvky: 214
Registrován: 15. prosinec 2016, 15:36

Re: Ostrava, Olomouc, Opava, Krnov, Bruntál

Příspěvekod Charon » 29. prosinec 2016, 15:15

Nazdar, bando,
nejprve bych Vám rád popřál vše nejlepší do nového roku.
Dále přidávám přehled pár vybraných představení v Ostravě v lednu:

14.1.2017 - Klub Barrak - pátý ročník festivalu Vomit the Darkness

21.1.2017 - Klub Barrak - Bigboss se svým sólovým projektem http://www.barrak-club.cz/cz/program/331-ramchat-bigboss-paess-virtual-void/

27.1.2017 - Klub Barrak - nové CD představí kapela Mucha

27.1.2017 - Klub Cooltour - comeback kapely Retro Jokers

28.1.2017 - Klub Barrak - vystoupí Dying Passion a hosté

A na závěr jedno nehudební vystoupení, nýbrž divadelní představení v hudebním klubu Garage Táta se uskuteční 26.1.2017.

Doufám, že se i po novém roce někde uvidíme. :)
Charon
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 5
Registrován: 16. prosinec 2016, 21:39

Re: Ostrava, Olomouc, Opava, Krnov, Bruntál

Příspěvekod Charon12 » 30. srpen 2019, 12:37

Není to sice moc metalová akce, přesto jste zvaní: https://charonova.blogspot.com/2019/08/ ... dreva.html
Charon12
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 91
Registrován: 30. srpen 2019, 12:18


Zpět na Masters of Rock / Metalfest

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron