Lord of the Rings

Hudba k filmům, seriálům či počítačovým hrám, které mají na svědomí skladatelé, jejichž díla se převážně dotýkají hudby orchestrální a díky kterým by se mělo danému snímku dostat vyšších rozměrů.

Moderátor: Jespe

Lord of the Rings

Příspěvekod Coccinella » 22. říjen 2010, 20:13

Obrázek
Hudbu k filmovej trilógii Pán Prsteňov skomponoval Howard Shore.
Skomponoval približne 80 leitmotívov, najčastejšie takých, ktoré sa týkajú rôznych rás žijúcich v Stredozemi, ale aj udalostí, magických predmetov a priestranstiev.
Pre skalných čitateľov kníh J. R. R. Tolkiena, takých, ktorí knihy čítajú aj po (početnom) pozretí filmu, je táto hudba príjemným sprievodom v hlave pri čítaní, lebo jednoducho utkvie v pamäti a z obrazov z kníh a filmov je neoddeliteľná.

Soundtrack k Pánovi prsteňov tak famózne vystihuje dianie v knihách a filme, že ho ľudia chodia počúvať "len" samostatne dokonca do filharmónie na "Lord of the Rings Symphony", ktorú hrajú London Philharmonic Orchestra a London Voices, s New Zealand Symphony Orchestra, ktorý spolupracuje na hudbe týkajúcej sa Morie.
Howard Shore zložil množstvo hudby, z ktorej 10 hodín bolo vybratých v tohto roku vydanej kompletnej zbierke CD/DVD, ktorá okrem hudby ktorú môžeme počuť vo filme obsahuje aj ďalšiu, nepoužitú alebo alternatívnu hudbu.

Snáď najznámejšie sú skladby na témy Hobitov, Spoločenstva prsteňa, Čiernych jazdcov, Isengardu, Arwenina pieseň (Evenstar), ďalej téma Lothlorienu, Mostíka v Morii, Rohanu....
Tu si môžete pozrieť ako vyzerá soundtrack Pána Prsteňov vo filharmónii, v niektorých videjách aj s komentármi samotného Howarda Shora.

Shire - Concerning Hobbits

The Fellowship

The Black Riders

Isengard

Rohan

The Bridge of Khazad-dum

Lothlórien
Obrázek
Uživatelský avatar
Coccinella
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 31
Příspěvky: 468
Blog: Zobrazit blog (3)
Registrován: 3. říjen 2010, 21:55

Re: Lord of the Rings

Příspěvekod Poky95 » 22. říjen 2010, 20:22

Pána Prstenů miluji a teď nemluvím jen o filmu, mluvím i o knihách a o hudbě taktéž. Resp. ve filmu se mi hudební doprovod strašně líbil, musím si to sehnat. :)
Poky95
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 591
Registrován: 26. leden 2010, 0:27

Re: Lord of the Rings

Příspěvekod Garion » 22. říjen 2010, 20:41

Skvělá věc, díky za topic. Mám dokonce na DVD záznam koncertu "Symfonie Pána Prstenů" z kanadského Montrealu z roku 2004. Děkuju za nápad. Ještě mě nenapadlo si tu muziku pustit při čtení. Teď zrovna čteme s dcerkou Hobita, tak to zkusim.

Jinak z motivů mám nejradši Rohanskou Marku. To je nádherná muzika. Z dalších motivů je skvělá atmosféra u Morie, krásně ta hudba graduje směrem k můstku v Khazad Dum. A samozřejmě nemůžu zapomenout na motiv Hobitína.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Lord of the Rings

Příspěvekod Ježura » 22. říjen 2010, 20:55

Na soundtracích k Pánovi prstenů jsem hrozně ulítával tak před pěti lety. Budu se do nich muset pustit znova. Dík, žes mi to připomněla :palec:
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: Lord of the Rings

Příspěvekod Giladren » 22. říjen 2010, 21:21

No já mam nejradši asi "Shortcut to mushrooms " ... Občas si tenhle soundtrack poustim při praci nebo uceni na PC ... hned to jde lip : ) ... No a nejradši mám asi "Shortcut to mushrooms " ... Byl někdo z vás na koncertě na loňském Pražském Jaru ?
Uživatelský avatar
Giladren
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Vsetín
Příspěvky: 180
Registrován: 6. květen 2010, 17:31

Re: Lord of the Rings

Příspěvekod Garion » 22. říjen 2010, 21:49

Giladren: a jakou část máš nejraději? :lmao:

Na koncertu jsem nebyl. Dokonce jsem nikdy nebyl na filharmonii. To bych chtěl napravit. Protože když do toho zaduje tolik muzikantů, to musí bejt maso. Jednou jsem zpíval v kostele na kůru v 50ti členným sboru a to tak krásně souznělo a dunělo, že mi úplně vibrovalo tričko jen z toho chorálu bez nástrojů.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Lord of the Rings

Příspěvekod Giladren » 22. říjen 2010, 21:56

Garion píše:Giladren: a jakou část máš nejraději? :lmao:

Na koncertu jsem nebyl. Dokonce jsem nikdy nebyl na filharmonii. To bych chtěl napravit. Protože když do toho zaduje tolik muzikantů, to musí bejt maso. Jednou jsem zpíval v kostele na kůru v 50ti členným sboru a to tak krásně souznělo a dunělo, že mi úplně vibrovalo tričko jen z toho chorálu bez nástrojů.



0,01 -4,07 :P ... Koncert byl skvělý .. podařilo se mi sehnat lístky do prostředku první řady :D

P.S. když už jsme tématicky u toho LotRa tak už jsou vybráni herci Bilba a několika trpaslíků ... (viz http://www.theonering.net)
Uživatelský avatar
Giladren
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Vsetín
Příspěvky: 180
Registrován: 6. květen 2010, 17:31

Re: Lord of the Rings

Příspěvekod macka » 22. říjen 2010, 22:34

Coccinella : Dobrá práce ! :palec:

Jelikož jsem momentálně ukončil období,které trvalo tak pět let, ve kterém sem prakticky nic nečetl,zrovna trilogií LoTR, tak jsi mi vnuknula dobrý nápad, že bych si při čtení mohl pustit soundtrack.Ve filmu se mi hudba hodně zamlouvala, tak proč by tomu mělo u čtení býti jinak...
Uživatelský avatar
macka
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Pozlovice
Příspěvky: 778
Registrován: 23. srpen 2009, 14:32

Re: Lord of the Rings

Příspěvekod Maeror » 22. říjen 2010, 22:39

Výborný sountrack. Pamatuju si jak jsem byli s kamaráday v kině na prvním díle v kině a ta hudba nás dostala všechny do jednoho.
Další spojení s hudbou je spojeno s kapelou Stratovarius. Kdysi ksyž jsem to četl tak jsem přitom pouštěl často album Infinity a to k tomu opravdu sedělo. Od té doby mám pro stratovarius slabost :)
Copying is killing business....so let's copy.
Uživatelský avatar
Maeror
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 45
Bydliště: Ostrava
Příspěvky: 669
Registrován: 30. srpen 2009, 13:28

Re: Lord of the Rings

Příspěvekod Coccinella » 22. říjen 2010, 23:36

noo, síce som to s tým znením hudby popri čítaní myslela skôr obrazne, akože si to pamätáte tak sa vám hudba v hlave počas čítania vynorí, ale možno to nie je zlý nápad vyskúšať :D len možno by bol problém so sústredením.
a inak ďakujem za pochvaly témy :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Coccinella
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 31
Příspěvky: 468
Blog: Zobrazit blog (3)
Registrován: 3. říjen 2010, 21:55

Re: Lord of the Rings

Příspěvekod Princ_Krasoň » 24. říjen 2010, 18:09

Concerning Hobbits si pouštím skoro každý den, když okolo mě ve škole jde francouštinářka - ona totiž tak trochu vypadá jak Bilbo Pytlík - ten kukuč, účes, styl chůze a práva ruka tajemně a neustále v kapse kabátu - ne každý chápe tu souvislost, ale já se řechtám dostatečně ;-) :D

Geniální soundtrack a fajn topic! :)
Princ_Krasoň
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Příspěvky: 88
Registrován: 27. srpen 2010, 10:18

Re: Lord of the Rings

Příspěvekod Manunecka » 26. září 2011, 12:53

Soundtracky mám ke všem třem dílům. Pravda nesjíždím je stále dokola, ale jelikož se chystám za znění této hudby přečíst všechny tři díly, budu je v budoucnu slýchávat častěji. :)
"Dum spiro, spero"

"Cokoli zamýšlíš, je důležité, abys k tomu vyslechl názory druhých; jakmile však o tom rozhoduješ, opírej se sám o sebe."

"Vím, že hnacím motorem všeho, co dělám, je láska, a tak se snažím nemarnit čas, který jsme dostali, abychom milovali."
Uživatelský avatar
Manunecka
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 40
Bydliště: Kdesi mezi lesy
Příspěvky: 52
Registrován: 9. květen 2011, 13:08

Re: Lord of the Rings

Příspěvekod Orwin » 26. září 2011, 13:40

Úžasný soundtrack, který čas od času taky komplet sjíždím. Nejlepší song z něj je ale stejně chytlavý "The Steward Of Gondor", hlavně tedy ta zpívaná část. Jako bych to znal už dávno, ale ještě jsem pořád nepřišel na to, odkud.
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Lord of the Rings

Příspěvekod Stigmata » 26. září 2011, 17:49

Nejvíc mě z celýho soundtracku oslňuje skladba Bridge of Khazad Dum, když to tam rozjedou na ty tympány a ten chór, jako bych slyšel ty zlověstné Jdu, Jdu,Jdu, bubny o kterých se píše v knize, přijde mi i že tam chvílema fakt zpívaj Jdu Jdu Jdu. :P ale to je asi blbost
Jinak všechny skladby sou libový, Třeba taková A cappella sindarsky zpívaná Elbereth Gilthoniel to je neco ûžasnýho. :) škoda že tuhle zrovna vystřihly z kinoverze filmu.
Uživatelský avatar
Stigmata
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Turnov
Příspěvky: 642
Registrován: 16. srpen 2009, 20:10
Aktivní v kapele: Satans ov fucking hell

Re: Lord of the Rings

Příspěvekod Angaroth » 27. září 2011, 12:56

K vynikajícímu filmu neméně skvělý soundtrack o tom žádná debata :). Protože mám velmi kladný vztah k Rohirům tak pravě jejich motivy jsou pro mě nejlepšími části soundtracku spolu se scénami z Gondoru. Soundtrack si občas poslechnu, ale nikoliv k četbě (není to ovšem špatný nápad) ale k hraní Third Age Total War k tomu tato muzika bezpochyby patří. Na závěr bych chtěl doporučit i soundtracky ke hrám Battle For Middle Earth I. a II. které jsou velmi povedené i když s hudbou ve filmu se pochopitelně nedají srovnat.
Obrázek
Uživatelský avatar
Angaroth
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Tábor, Chabrovice
Příspěvky: 713
Registrován: 11. duben 2011, 10:07

Re: Lord of the Rings

Příspěvekod Stigmata » 27. září 2011, 21:03

Taky dobrej track, jen škoda že ho tam nedali :lol: , pač textem to do tý scény sedne jak prdel na hrnec :D
http://www.youtube.com/watch?v=3gUKNbyx2GU
Uživatelský avatar
Stigmata
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Turnov
Příspěvky: 642
Registrován: 16. srpen 2009, 20:10
Aktivní v kapele: Satans ov fucking hell

Re: Lord of the Rings

Příspěvekod tom-a-spol-sro » 26. únor 2012, 17:29

Kdyby se dnes někdo nudil, tak od půl osmé hraje Prague Film Orchestra v budově HAMU score ze všech tří LotRů :) (+ Matrix, Signs a Phantom of Opera). Už jsem na tom sice byl aspoň 3x, ale stejně musím jet :D
Obrázek
Uživatelský avatar
tom-a-spol-sro
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1042
Registrován: 15. listopad 2010, 9:30

Re: Lord of the Rings

Příspěvekod Mess » 26. únor 2012, 21:01

Oo to musí byť super, to bych si kukoľ
Now would you kindy read my signature ? "Man chooses, slave obeys."Andrew Ryan
Underoath - Illuminator
Awake to the sound of emptiness.
Obrázek

Alone in a room that is filled with the darkest of light.
I was told there was nothing beyond here.
How do I know what side I'm on?
Breathe!
A captive with nothing but the thoughts increasing,
Obrázek

Worsening I dont belong here
But I cant find my exit.
Uživatelský avatar
Mess
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Handlová
Příspěvky: 999
Registrován: 30. srpen 2011, 12:26
Aktivní v kapele: SadMess

Re: Lord of the Rings

Příspěvekod tom-a-spol-sro » 27. únor 2012, 7:56

Obrázek
Uživatelský avatar
tom-a-spol-sro
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1042
Registrován: 15. listopad 2010, 9:30

Re: Lord of the Rings

Příspěvekod AmoReMorte » 27. únor 2012, 11:23

úžasné, to by som mohol počuvat stale dookola, Howard Shore je velký pán :)
“Milujem ženy. Obzvlášť tie krásne. Keď má žena peknú tvár a postavu, zavraždenie jej svedčí oveľa viac, než keby bola škaredá.”

Dario Argento
Uživatelský avatar
AmoReMorte
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Martin
Příspěvky: 25
Registrován: 30. srpen 2011, 21:18

Další

Zpět na Soundtracky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron