Death In June

Heilige Tod!

Hudba inspirovaná starým folkem, hrající na atmosféru a melancholii za doprovodu alternativních nástrojů s víceméně nějakou tradiční či filosofickou náplní
Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Death In June

Příspěvekod Smrt v červnu » 6. srpen 2010, 16:17

ObrázekObrázekObrázekObrázek


ObrázekObrázek

Země: Velká Británie Obrázek
Rok založení: 1981
Styl: Neofolk/Martial/Post-Industrial/Post-Punk
Texty: Politické, náboženské a filosofické alegorie




First you take a heart then you tear it apart! ...Heilige Tod!


Death In June, D.I.J, Deäth In Jüne, DI6, Der Tod Im Juni... Ano, pod všemi těmito jmény a přesmyčkami lze odhalit jednu z nejlegendárnějších a nejvýraznějších formací dvacátého století. Projekt Douglase P., který začínal původně jako regulérní kapela, se chopil post-punkového a industry provazu a v průběhu let vykrystalisoval v jeden z nejčistších a nejklasičtějších neofolků, přičemž ovlivňoval nejen svůj žánr, ale i různé další odnože. Spolu s dalšími starými legendami jako Current 93, Sol Invictus, NON a Nurse With Wound nebo mladšími následovníky Der Blutharsch, Die Weisse Rose či Derniére Volonté tvoří stále rostoucí a žijicí odkaz industriální, gothic a post-punkové kultury současné tváře.
Obrázek
Roku 1981 členové anti-nacistické punkové kapely Crisis, a jedni z představitelů Anti Nazi League, Douglas Pearce a Tony Wakeford zakládají spolu s Patrickem Leagasem Death In June. Nově vzniklá kapela čerpá jednak z odkazu předešlé tvorby Crisis, jednak je velmi ovlivněna fenoménem Joy Division, což se neprojevovalo pouze na hudební produkci - i blízká kontroversnost raných nahrávek Joy Division lehce ovlivňovala jejich image. Kapela záměrně používá symboliku Waffen SS divise Totenkopf a černých košil, neboť užíváním těchto symbolů se u punkových skupin docílilo opačného efektu či provokace. Death In June však zachází mnohem dále než jenom k exibici, a čerpá z dějin dvacátého století a Třetí říše náměty pro texty a atmosféru své hudby. Mystika a jinotaje textů DI6 jsou dodnes specifickým oříškem, neboť lyrická složka tohoto uskupení se dotýká nejen historických, politických, náboženských témat, ale i etiky, lidského přirozena a mentality. Vzniká tak svérázná a neuchopitelná změť, nesoucí inteligentní postřehy a poselství vhodné k zamyšlení i pro dnešního člověka.
V rozmezí let 1981-84 vydává kapela svou první (živou) nahrávku, jenž je později vydána jako Oh How We Laughed a dále pak The Guilty Have No Pride a Burial. Zde začínají první experimenty s folkovou hudbou. Roku 1984 z kapely, kvůli politickým a osobním důvodům, odchází Tony Wakeford. Jedním z nich byl i jeho příklon k ultrapravicovým hnutím, což vyneslo neshody právě s Douglasem. Tony zakládá vlastní projekt Above The Ruins (dnešní Sol Invictus) a k usmíření dochází až v 1991 na společném koncertu (Sol Invictus + Death In June + Current 93). Kapela dále pokračuje ve dvou a koketuje s taneční hudbou (Nada!) a nastupuje i více industriálních rytmů (The World That Summer, Brown Book). Po nahrávce Nada! však kapelu opouští i druhý člen, Patrick. Následuje období, kdy Douglas P. tvoří svou hudbu převážně sám za podpory a asistence svých přátel a hostů - prvními z nich jsou Rose McDowallová z dreampopové legendy Strawbery Switchblade, David Tibet z Current 93 a později i Boyd Rice (NON). Za Davidova hostování pak vznikají snad nejzásadnější desky - The World That Summer, Brown Book, The Wall Of Sacrifice, a též dvě klasické a legendární neofolkové nahrávky, které jsou pro svůj žánr velmi charakteristické - But, What Ends When The Symbols Shatter? a Rose Clouds Of Holocaust. Album Scorpions Wind vzniklo pro změnu za spolupráce s pionýrem noise a industry hudby, Boyd Ricem, jenž v budoucnosti spolu s Douglasem probudí k životu písně z Alarm Agents.
Obrázek

Konec devadesátých let zasvětil Douglas převážně experimentům, na kterých se podílel Albin Julius z nadějného mladého projektu Der Blutharsch (vzniklo Take Care and Control + minialbum Operation Hummingbird), dále pak kolaborace s A. Ritterem z německých Forseti, jež ve výsledku darovala svérázné neofolkově-noisové dítko All Pigs Must Die! (2001). V novém miléniu se vrací staří přátelé - již zmíněné Alarm Agents v podání Boyda a Free Tibet komponované s Davidem Tibetem. Taktéž se pracuje směrem kupředu. Vychází The Rule Of Thirds (2008), Braun Buch Zwei a Symbols And Clouds (reedice Brown Book; But, What Ends When The Symbols Shatter? a Rose Clouds Of Holocaust), a nezbývá než se těšit novým zítřkům. Možná i proto, že od roku 2008 Douglas P. opět koncertuje.
Několik lidí si dnes klade otázku, zda Death In June jsou nacistickou kapelou či nikoliv. Ve prospěch skeptiků často nahrává právě ona symbolika a image. Brown Book a Rose Clouds Of Holocaust byly dokonce ve své době v Německu zakázány. Na druhou stranu fakt, že se jedná o dlouholetého antinacistického aktivistu, který dodnes vydává staré nahrávky Crisis, přátelí se s řadou židovských umělců nebo lidmi jako David Tibet, a je homosexuální, jej spolu s jistými narážkami a životními postoji očišťuje. Nehledě na aféry, kdy se během svého koncertu Douglas ostře ohradil proti projevům nacismu v publiku. Osobně nevěřím tomu, a dost o tom pochybuji, že by Douglas P. byl nějakým nacistickým řvounem, nicméně tuto otázku si každý musí zodpovědět sám. Ať je již pravda jakákoliv, nelze Douglasovi a jeho Death In June upřít výrazný hudební zářez na pažbě hudby naší doby.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Členové
  • Douglas P.
Ex-Členové
  • Tony Wakeford (Sol Invictus, Above The Ruins)
  • Patrick Leagas (Sixth Comm)
  • David Tibet (Current 93)
  • Boyd Rice (NON)
  • John Murphy (NON, The Asociates...)
  • Rose McDowall (Strawberry Switchblade)
  • Albin Julius Martinek (Der Blutharsch)
  • Andreas Ritter (Forseti)
Odkazy
Diskografie
  • The Guilty Have No Pride (1983 Album)
  • Burial (1984 Album)
  • Nada! (1985 Album)
  • The World That Summer (1986 Album)
  • Brown Book (1987 Album)
  • Oh How We Laughed (1987 Live (Nahráno 1982))
  • The Wall Of Sacrifice (1989 Album)
  • Östenbräun (1989 Album)
  • Night And Fog (1991 Live (Nahráno 1984))
  • Frankfurt Sound Depot (1991 Live (Nahráno 1991))
  • But, What Ends When the Symbols Shatter? (1992 Album)
  • Something Is Coming (1993 Live (Nahráno 1992))
  • Rose Clouds Of Holocaust (1995 Album)
  • Death in June Presents: Occidental Martyr (1995 Album)
  • Death in June Presents: KAPO! (1996 Album)
  • Scorpion Wind : Heaven Sent (1996 Album)
  • Take Care And Control (1998 Album)
  • Heilige! (1999 Live (Nahráno 1999))
  • Operation Hummingbird (2000 MiniAlbum)
  • All Pigs Must Die! (2001 Album)
  • Alarm Agents (2004 Album)
  • Free Tibet (2006 Album)
  • The Rule Of Thirds (2008 Album)
  • Peaceful Snow (2010 Album)


    There he stood
    At the edge of the world
    Snatching
    The sun from the sky
    O, leper lord
    My leper lord
    Make the angels cry!



Hudební ukázky

Skrytý obsah
Come Before Christ And Murder Love (Z alba The World That Summer)

Leper Lord (Z alba Nada!)

Fog Of The World (Z alba Brown Book )

Giddy Giddy Carousel (Z alba The Wall Of Sacrifice)

He Is Disabled (Z alba But, What Ends When The Symbols Shatter?!)

Hollows Of Devotion (Z alba But, What Ends When The Symbols Shatter?!)

Luther's Army (Z alba Rose Clouds Of Holocaust)

Accidental Protege (Z alba Rose Clouds Of Holocaust)

All Pigs Must Die! (Z alba All Pigs Must Die!)

You Love The Sun (I, II, III) (Z alba Alarm Agents)

This Is Paradise ! (I) (Z alba Free Tibet)

Their Deception (Z alba The Rule Of Thirds)
Naposledy upravil Smrt v červnu dne 19. duben 2012, 18:55, celkově upraveno 1
Obrázek
Ja, tady všude jsem doma!
Uživatelský avatar
Smrt v červnu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Sudetenland
Příspěvky: 1149
Registrován: 4. únor 2010, 17:18

Re: Death In June

Příspěvekod Basten » 6. srpen 2010, 16:29

Konečně jsem se dočkal :tlesk: DI6 mě kdysi chytli a už mě asi nepustí :D
Arthas to dobře myslel, ale špatně provedl...Jako národní socialismus. Jako socialismus s lidskou tváří... Nebo národní sociáilsmus s lidskou tváří.

Obrázek
Uživatelský avatar
Basten
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Otmíče <-> Vodňany
Příspěvky: 552
Registrován: 31. říjen 2008, 21:33

Re: Death In June

Příspěvekod Lesíček » 6. srpen 2010, 17:58

Taktéž mohu říci konečně! Skvělá hudba, jen mne mrzí, že stále nemám poslechnutou celou diskografii, což rád napravím v brzké době..
Obrázek
Uživatelský avatar
Lesíček
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Praha
Příspěvky: 983
Registrován: 20. červen 2010, 9:38

Re: Death In June

Příspěvekod lifelover » 6. říjen 2010, 16:24

Parádní začátek topicu, stejně jako hudba. Díky za něj, konečně jsem si zase po čase zase od nich něco pustil. :)
Uživatelský avatar
lifelover
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Rokycany
Příspěvky: 23
Registrován: 5. říjen 2010, 22:04

Re: Death In June

Příspěvekod dronda » 16. duben 2012, 22:32

Ze zvědavosti, co to Smrt v červnu poněkolikáte tak vychvaluje, si pouštím v jistém topicu přiloženou Hollows of Devotion, po cca pěti posleších si říkám že neuškodí když se podívám po celém albu a po chvilce googlení volím desku But, What Ends When The Symbols Shatter, která mi dnes dělala doprovod po cestě do a ze školy. Z prvních dvou poslechů si odnáším rozporuplné pocity, líbí se mi Hollows of Devotion, titulní But, What Ends When The Symbols Shatter i Little Black Angel, ale naopak mi nesedí kupříkladu This Is Not Paradise nebo Deadalus Rising. Ve výsledku jsem příjemně překvapen - jedná se o moje první setkání s neofolkem. Po dalších třech protočeních se mi album začíná líbit více a více, písně co mne zaujali na poprvé neztrácejí nic ze svého "kouzla", na to co se mi ze začátku nelíbilo si zvykám a akceptuji desku jako celek. Dofufám, že s přibývajícími poslechy kvalita ještě poroste.

Děkuji Smrt v červnu za podnět k rozšíření mých hudebních obzorů :hi: a táži se - které album DIJ bych si rozhodně neměl nechat ujít? Které je podle tebe nej ?
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: Death In June

Příspěvekod Smrt v červnu » 19. duben 2012, 15:18

S DIJ jsem to měl zprvu podobně - nerozuměl jsem deskám jako celku, spíše mne upoutala jednotlivá alba. Co se týče typů, tak velmi podobné But, What Ends Whet The Symbols Shatter?! je rozhodně dost na stejné vlně Rose Clouds Of Holocaust. Obě desky jsou takovým trademarkem této formace, takovým zlatým středem krom podobných nálad je spojuje i přítomnost milého hosta Davida Tibeta. Jinak možná mým absolutním vrcholem neofolkové tvorby DIJ je Death In June presents: KAPO! Tuto desku nahrál Douglas za přítomnosti R. Leviathana (Strengh through Joy, Ostara) a přestože se jedná o prakticky klasický neofolk, je mnohem depresívnější, než výše zmiňované desky. Paleta zůstala stejná, nicméně nálady jsou mnohem, mnohem introvertnější a ten feeling této desky je zoufalejší. Ta deska určitě není tak přístupná, jako již jmenované, každopádně při jistém úsilí a času se ta deska odhalí a vybarví v plné kráse. Pokud budeš chtít něco podobného stylu, pak lehce nostalgickou desku z roku 2008 The Rule Of Thirds (takže novější), každopádně už to není ono a ta deska, přestože je skutečně precizní, postrádá tak trochu lesk těch devadesátkových.

Další z těch neofolkových věcí jsou určitě díla tvořená s Boydem (Heaven Sent - Scorpions Wind a Alarm Agents), nicméně obě desky jsou dost své a konkrétně druhá jmenovaná mi přijde dost rozhádaná a rozporuplná, přestože ji mám velmi rád. Nicméně první půlka Alarm Agents je více než skvostná.

Speciální místo pak zaujímá All Pigs Must Die!. To album si zachovává cosi ze "zlaté tvorby", každopádně je dosti masochistické a z takřka pohřebního cynického divadélka se mění po polovině v obskurní hluková jatka.

Hudba Death In June je poměrně trvanlivá (myslím, že jsem důkaz :)), ale není to hudba na každý den a pro každou náladu. I když ji delší dobu neslyším, vracím se k těm deskám stále a pořád v nich nacházím to, co na počátku. Alespoň u mne to tak funguje. Tak snad nebudeš zklamán.

Velmi Ti děkuji, že jsi oživil tento zapadlý topic, udělalo mi to nesmírnou radost! :hi:
Obrázek
Ja, tady všude jsem doma!
Uživatelský avatar
Smrt v červnu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Sudetenland
Příspěvky: 1149
Registrován: 4. únor 2010, 17:18

Re: Death In June

Příspěvekod dronda » 8. říjen 2012, 13:35

Smrt v červnu vystoupí v Praze!

DEATH IN JUNE - HEILIGE TOUR 2012 - 12th DEC - CZECH REPUBLIC

K4 KLUB
CELETNA 20 (close to Old Town Square)
10000 PRAGUE/PRAHA
CZECH REPUBLIC

WEDNESDAY, 12TH DECEMBER, 2012
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: Death In June

Příspěvekod mIZZYchal » 8. říjen 2012, 13:47

Už zase?
Jsem tam na nich byl loni a bylo to dost cool, to jo.
Jen teda pokud to bude drahé jako loni, tak to asi prdím, je toho letos fakt moc.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 57
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: Death In June

Příspěvekod Smrt v červnu » 15. prosinec 2012, 14:05

Já tam byl, stejně jako loni a bylo to stejně tak výborné, jenom s lepším zvukem. Byl tam někdo, nebo už je to tady samej neznaboh? ;)
Obrázek
Ja, tady všude jsem doma!
Uživatelský avatar
Smrt v červnu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Sudetenland
Příspěvky: 1149
Registrován: 4. únor 2010, 17:18

Re: Death In June

Příspěvekod mIZZYchal » 15. prosinec 2012, 17:01

Poslal sem tam kámoša, já šel nakonec na Hobita, protože 500 prostě za stejnej koncert, jako před rokem nedám.
Koukám dokonce, že hráli stejné věci aji.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 57
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: Death In June

Příspěvekod Smrt v červnu » 19. září 2014, 9:08

"Tetičku" Douglase jsem viděl už celkem třikrát... A pokaždé luxus. Troufám si říci, že to bylo čím dál lepší. Doufal jsem, že by to letos mohlo vyjít znovu, ale zatím můj oblíbenec mlčí. I když by mne teda potěšilo, kdyby si to sem zase o Vánocích přichrastil. Každopádně včera večer jsem děsil místní domorodce svou obvyklou procházkou a společné dílo DI6 a Der Blutharsch zvané Operation Hummingbird je opravdu top.
Obrázek
Ja, tady všude jsem doma!
Uživatelský avatar
Smrt v červnu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Sudetenland
Příspěvky: 1149
Registrován: 4. únor 2010, 17:18

Re: Death In June

Příspěvekod Pest » 21. září 2015, 21:11

Juj, tak toto album, co jsi uvedl, jsem se jal připosehnati a musím říci, že se jedná o pozoruhodnou porci pazvuků. :)
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1197
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00


Zpět na Neofolk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron