Tenhi

Hudba inspirovaná starým folkem, hrající na atmosféru a melancholii za doprovodu alternativních nástrojů s víceméně nějakou tradiční či filosofickou náplní
Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Tenhi

Příspěvekod Majk » 15. listopad 2008, 19:54

TENHI

Obrázek


"Tenhi is a journey. Our music is mainly composed to be a voyage thru different landscapes and feelings. In a way the music is scenery painting. A song is like a canvas for a painting — instruments are like brushes to draw a vision for inner eyes to see. We use instruments freely to achieve the wanted feeling to a song; there is no right way of playing. It is the feel of it that counts."


Tenhi je finská neofolková formace, která vystoupila z mlh severských lesů někdy v roce 1996. Už i samotné slovo "tenhi", které ve finštině znamená něco jako "stařešina", napovídá, že s jejich hudbou člověk poputuje hluboko proti proudu času a vědomí. Do míst, kde lidská mysl už nerozeznává mezi skutečností a fantazií, mezi hmotným a duchovním.
I přes jejich minimalistické založení, tak typické pro mrazivou severskou krajinu i hudbu , je Tenhi paradoxně skupina bohatá na emoce, a to od temných, skoro rituálních, přes melancholické melodické linky, až po skladby evokující mrazivé kvílení ledových větrů.
K malování svých hudebních obrazů používají spoustu nástrojů. Od piana, houslí, violy a flétny, přes didgeridoo, harfu, harmoniku, cella a dalších, které dohromady vytvářejí mnohdy až neuvěřitelně procítěnou a propracovanou kompozici.


Sestava
Tyko Saarikko: zpěv, kytara, piano
Ilmari Issakainen: doprovodný zpěv, kytara, piano, bicí, basa
Tuukka Tolvanen: doprovodný zpěv, kytara
Jaakko Hilppö: doprovodný zpěv, basa
Paula Rantamäki: housle

Linky:
Oficiální stránky kapely
Tenhi na Myspace.com


Diskografie
Kertomuksia (Demo CD, 1997)
Hallavedet (Mini CD, 1998)
Kauan (CD, 1999)
Airut:ciwi (Mini CD, 2000)
Väre (CD, 2002)
Maaäet (CD, 2006)
Airut:aamujen (CD, 2006)
Folk Aesthetic 1996-2006 (3 CD, 2007)

Youtube odkazy:

Naposledy upravil Majk dne 4. březen 2010, 2:51, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Majk
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Bydliště: Elysium
Příspěvky: 718
Registrován: 15. listopad 2008, 18:07

Re: Tenhi

Příspěvekod Kriss » 15. listopad 2008, 20:50

K této skupině já nemám slov... Něco úžasného :heart:
Můj sen o tvé říši, teď krvácím tvou krví. Vezmi k srdci mé ostří a bodni, vždyť život je věčný. Miluji když pomalu krvácíš, já vnímám tvou bolest skrze mou víru. Vychutnávám ten pocit tvé bezmoci, chci věřit, že nikdy nevstaneš z mrtvých. Tvé tělo ucítí chladnou zem, oheň tě stmelí v popel co živí půdu. My staneme se tím nástrojem a katem, neb black metal je zbraň v našich rukou!
Obrázek
Uživatelský avatar
Kriss
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1020
Registrován: 6. září 2008, 23:01

Re: Tenhi

Příspěvekod Matajon » 15. listopad 2008, 20:55

Souhlas, úžasná skupina. Osobně mám nejradši Kauan, to album je masterpiece :)
Tato zpráva neobsahuje škodlivé chemikálie a nebyla testována na zvířatech ... nicméně při jejím přenosu bylo ošklivě zmrzačeno několik nevinných elektronů.
Uživatelský avatar
Matajon
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Dobruška <-> Brno
Příspěvky: 556
Registrován: 8. červen 2008, 13:01

Re: Tenhi

Příspěvekod Majk » 16. listopad 2008, 9:46

Jinak moje nejoblíbenější skladba je Ciwenkierto, zní to už tak nějak skoro jako tribal nebo ritual. Paráda.
Naposledy upravil Majk dne 4. březen 2010, 2:52, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Majk
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Bydliště: Elysium
Příspěvky: 718
Registrován: 15. listopad 2008, 18:07

Re: Tenhi

Příspěvekod Jespe » 16. listopad 2008, 12:26

Též musím souhlasit. Dobrá skupina. Těžko říct, co pokládam za nejlepší song. Ale mezi ty nej u mě osobně patří Jäljen... ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Jespe
Šéfredaktor
Šéfredaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Zlín (Vizovice)
Příspěvky: 2396
Registrován: 14. říjen 2008, 8:50

Re: Tenhi

Příspěvekod Lord Vader » 17. listopad 2008, 17:25

Skvělá kapela, deska Kauan mě naprosto okouzlila. Obal je skvěle vystihuje obsah placky. Musím přiznat, že ostatní díla Tenhi jsou jaksi ve stínu Kauan.
Uživatelský avatar
Lord Vader
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Příspěvky: 1309
Registrován: 25. březen 2008, 20:32

Re: Tenhi

Příspěvekod Shinigami » 8. prosinec 2008, 19:36

Vynikající hudba, která mi sedla do tohoto ročního období. Společně s Agalloch mi teď Tenhi krouží pořád v mp3ce. A album Kauan, to je balzám na duši i uši :)
Obrázek

In this world of pain I am better off dead!
Give me love or give me... death!
Draconian


Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
Shinigami
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Zlín-Malenovice
Příspěvky: 581
Registrován: 24. únor 2008, 22:24

Re: Tenhi

Příspěvekod hd7 » 8. červen 2010, 22:16

Ano, je to radosť počúvať :) k tejto kapele mam len kladné pocity a bola haluz pri hraní jednej skladby keď som len tak hral a zrazu som zistil, že v tej pasáži vlastne hrajú 2 gitary, a to som sa čudoval, že prečo sa to príliš nepodobá :lol:
Uživatelský avatar
hd7
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Slovensko
Příspěvky: 42
Registrován: 18. květen 2010, 23:27

Re: Tenhi

Příspěvekod Lesíček » 20. červen 2010, 14:38

Tohle se stalo mojí srdcovkou. Každé album je dokonalé a originální, Tenhi se rozhodně neopakují, ale naopak se stále vyvíjí. Své inštrumenty ovládají s přehledem a zpěv samotný je jak zpěv Boha.

Moje nejoblíbenější skladby jsou Vähäinen Violetissa, Niin auer hiljaa vie a Lävitseni Kaikkeen (Ten motiv piana je nádhernej). Nicméně tahle kapela nikdy nevytvořila žádnou špatnou skladbu. ;)

Obrázek
Uživatelský avatar
Lesíček
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Praha
Příspěvky: 983
Registrován: 20. červen 2010, 9:38


Zpět na Neofolk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník