Imigrace a imigrační politika (dotazník)

Diskuse o všem možném, co se jinam nehodí.

Moderátor: Moderátoři

Imigrace a imigrační politika (dotazník)

Příspěvekod Dragunov » 1. srpen 2014, 22:33

Nazdar, buďte té satanské lásky a vyplňte mi prosím krátký dotazník! Budu Vám velmi vděčný. :hi:

https://docs.google.com/forms/d/1blWncc ... =send_form

A kdo to bude sdílet a to nejlépe mezi starší obyvatelstvo bude veleben ještě více. :)

A jestli tady není podobný téma, tak to nemusí být jen dopředu mrtvý topic. :)

Děkuji.
Life Is But a Dream.
Uživatelský avatar
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc :), Pardubice
Příspěvky: 2209
Registrován: 16. červenec 2008, 0:07
Aktivní v kapele: Uterus

Re: Imigrace a imigrační politika (dotazník)

Příspěvekod Koky » 1. srpen 2014, 22:48

Vyplněno, sic nepatřím mezi starší obyvatelstvo.
Obrázek
Uživatelský avatar
Koky
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Roudnice n/L
Příspěvky: 264
Registrován: 16. červenec 2014, 15:30

Re: Imigrace a imigrační politika (dotazník)

Příspěvekod santiny » 1. srpen 2014, 23:24

Tak vyplněno, i když taky nepatřím mezi starší obyvatele. Akorát 2 věci - možná by to chtělo u některých otázek nechat i pole pro vlastní názor, protože kolikrát se to nedá jenom takhle jednoduše zvolit a potom takovej detail, kterej je možná úmyslně, ale je tam možnost zaškrtnout víc odpovědí u jedné otázky..
santiny
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1144
Registrován: 9. únor 2011, 23:03

Re: Imigrace a imigrační politika (dotazník)

Příspěvekod Dragunov » 2. srpen 2014, 0:13

Dík. No víte jak, měl by to být reprezentativní výběr, jenže vzhledem k věku mých přátel apod... Takže když to vyplní maminky a babičky a dědečkové, nevadí...:) Tak to bude chyba zkusím to předělat to by nemělo, chci vždy jednu správnou odpověď. Chtělo by to vylepšit, ale není čas :) Nějak sem třeba neuměl udělat otázku která by se zobrazovala jen za podmínky jisté odpovědi...což by bylo dobré u toho zdravotního pojištění, protože by lidi mohli změnit názor, pokud jim to člověk vysvětlí, což se v našem státě moc nedělá.

On vlastní názor je důležitej, ale předpokládal jsem, že se s tím nebude chtít nikomu moc srát a mám v úmyslu to pak trochu prohnat Statisticou, udělat novou veličinu otestovat závislosti, možná vyčarovat nějaké regrese atp. :)

Taky jsem si možná trochu zkomplikoval situaci s odpovědí "nevím" :lol:
Life Is But a Dream.
Uživatelský avatar
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc :), Pardubice
Příspěvky: 2209
Registrován: 16. červenec 2008, 0:07
Aktivní v kapele: Uterus

Re: Imigrace a imigrační politika (dotazník)

Příspěvekod poostmen » 2. srpen 2014, 7:40

Máš to tam. Jsem sice už kapku starší, ale do důchodu daleko :lol:
Uživatelský avatar
poostmen
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 362
Registrován: 2. říjen 2009, 20:32

Re: Imigrace a imigrační politika (dotazník)

Příspěvekod Garion » 2. srpen 2014, 10:29

Jo, určitě se to tu už někde řešilo, ale nevím, jestli na to byo samostatný téma. A nechce se mi ti hledat :D V každým případě jsem ti to vyplnil a podstrčím to i svý ženě, takže budeš mít dvoje výsledky 40+ :)

Tohle je určitě zajímavý téma a docela mě zajímá. V té nejdůležitější otázce máš opravdu možnost zaškrtnout více odpovědí. Myslel jsem, že je to teda záměr, protože se určté odpovědi vzájemně doplňují a nevylučují. Ono se na tohle téma dá dívat ze dvou úhlů a tak se i já snažím. Jednak jako z pohledu člověka v zemi, kam se přistěhovávají imigranti, ale taky je tu pohled člověka, který chce do světa na zkušenou nebo prostě z nějakýho důvodu nemůže realizovat své sny v rodné zemi.

Takže já jsem primárně proti imigraci. Rozhodně bych nechtěl, aby vláda vytvářela podmínky pro imigraci, imigranti dostávali nějaké výhody či úlevy apod. Odstrašujícím příkladem budiž Švédsko, hlavně oblast okolo Göteborgu. Vůbec mi nevadí, že v naší zemi ubývá obyvatel, klidně nás tu může žít polovina a bude nám dobře, ne-li lépe. Pokud máme přijmout imigranty, musí minimálně plnit to samé jako my, musí se naučit základní zákony, práva a povinnosti, samozřejmostí je výuka a zkoušky z jazyka a dějepisu ČR a akceptace zdejších zvyklostí. Pokud se imigrantovi z toho nebude něco líbit, tak nashledanou.

A teď, co se mi na imigraci líbí: to je ta část zvaná pracovní imigrace. Ne že bych chtěl, aby byla podporovaná na vládní úrovni, ale uvítal bych dobrovolnou spolupráci firem přes hranice ve formě delších stáží v rámci oborů. Třeba já vím, že by mi moc pomohlo odjet na rok do Rakouska do nějaké kamnářské firmy a tam pracoval na různých pozicích. Stejně tak by to určitě pomohlo i nějakému rakušákovi, kdyby viděl, jak to funguje u nás (přinejmenším by si víc vážil práce u něj doma). Prostě bych tohle viděl jako normální a častý proces v rámci získávání kvalifikace. Na druhou stranu bych byl nerad, kdyby naši kvalifikovaní pracovníci pak zůstávali v cizině. Jenže když jim tam nabídnou více a tady bude vládnout marast, tak se jim divit nebudu.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Imigrace a imigrační politika (dotazník)

Příspěvekod Dragunov » 2. srpen 2014, 18:37

Garion: Díky i paní manželce...no dělal jsem takhle nědo přes google poprvé, ale říkal jsem si že to bude lepší. Já si to pak přeberu takže to v podstatě nevadí.

Máme na to podobnej názor, já taky tenhle multikulti model zrovna nepodporuju. S tím jazykem a dějepisem souhlasím, ale jestli je to úplně nutný u trvalýho pobytu (i když tam to platí asi jen pro lidi mimo EU) to nevím. Resp u trvalýho pobytu se prokazuje jen čeština na základní úrovni. U občanství je to něco jiného. U nás to totiž není takovej problém, cizinců je u nás docela málo, míň už má třeba Slovensko (ono se ani není co divit :D)

K té pracovní imigraci je to tak, že je to tak nějak nerozhodně. Je to podle situace na trhu...ona většina těch lidí je u nás kvůli práci. K tomu jak kvalifikovaní pracovnící jezdí do ciziny a "kradou se mozky" je toho taky dost...EU má k tomu zajímavej přístup, kvalifikovaní (tzn VŠ nebo nějaký léta praxe) to mají snadnější. Na druhou stranu tvrdí, že ty pracovníky nechtějí přetahovat. :lol: Takže je asi představa taková, že tu nebudou na trvalo, pak z toho můžou profitovat oba státy. Před tím to tak moc nebylo...Ukrajinský raketový inženýr co kope kanály není jev tak nezvyklý. Třeba jsem se bavil s jedním, myslím z Ukrajiny co tu vyrabí pěnové hračky pro děti a jinak je to jadernej fyzik. :D

No tak jako v rámci EU (pokud to není VB, Dánsko ti si jedou svoje) tak by to neměl být takovej problém. Navíc je Rakousko za rohem. Tam prakticky nemusíš nic, jen po 30 dnech nahlásit, že se tam zdržuješ. No povolení nad 90dnu nemusíš žádat vůbec, ale je to lepší protože dostaneš rodné číslo...takhle to funguje u nás pro členy EU, takže v Rakousku to bude stejně.

No a docela sranda je to s těma živnostníkama - na jedne straně je to výhoda protože podnikatel tak nějak nikomu práci nebere a ještě ji třeba někomu dá. Na druhou stranu to může být určitá cesta jak tu být, když ti skončí pracovní vízum. Každej kdo je oficialně podnikatel se tím ještě pravda nemusí podnikat. Ale to už se má více kontrolovat. Ale návrhy jako povolování jen "potřebného" podnikání apod. to jsou dobrý šílenosti, by mě zajímalo jak by to posuzovaly.
Life Is But a Dream.
Uživatelský avatar
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc :), Pardubice
Příspěvky: 2209
Registrován: 16. červenec 2008, 0:07
Aktivní v kapele: Uterus

Re: Imigrace a imigrační politika (dotazník)

Příspěvekod matotu » 2. srpen 2014, 20:08

Tak jsem to vylnil, ale nevim jestli to k nečemu je. Starší moc nejsem a často jsem nevěděl, co odpovědět. V tomhle tématu totiž nemám jasno. Zdá se mi docela zapeklitý.
„Ožralýýýý a stále sáááám, matotu je chuligán!“
- Arcturus, 25.2.2013

„Jak můžeš ty říct, že je něco pochybný??“
- Stick, 28.10.2016

„Kdesi cosi a toto.“
- sylvuša, pořád

Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
matotu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1640
Registrován: 31. květen 2011, 20:53

Re: Imigrace a imigrační politika (dotazník)

Příspěvekod Dragunov » 2. srpen 2014, 21:24

Dík všechno se počítá! Ten věk neřešte, jen jsem rád, když to vyplní i někdo starší, někdo kdo třeba podniká, někdo kdo má děti atp. Prostě někdo kdo se hůř v mém okolí hledá. :)
Life Is But a Dream.
Uživatelský avatar
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc :), Pardubice
Příspěvky: 2209
Registrován: 16. červenec 2008, 0:07
Aktivní v kapele: Uterus

Re: Imigrace a imigrační politika (dotazník)

Příspěvekod Hestia » 2. srpen 2014, 21:37

Tak jsem ti zvýšila věkový průměr odpovídajících a vyplnila to. :D
Uživatelský avatar
Hestia
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Příspěvky: 1279
Registrován: 11. srpen 2009, 21:55

Re: Imigrace a imigrační politika (dotazník)

Příspěvekod Ahurmen » 2. srpen 2014, 22:59

Vyplněno, sice až na druhý pokus (poprve mě to přestalo v polovině bavit :D ), ale teď jsem dojel až do konce :)
Ahurmen
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Příspěvky: 907
Registrován: 18. červenec 2012, 21:42


Zpět na Offtopic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků