Databáze oper?

Diskuse o všem možném, co se jinam nehodí.

Moderátor: Moderátoři

Databáze oper?

Příspěvekod Smrt v červnu » 2. říjen 2020, 19:10

Zdravíčko, jsem tu opět po delší době s hloupým dotazem.

Je to už pár let, co mne můj bývalý spolužák přivedl k poslechu oper a protože jste zde lidé znalí internetu a všech možných i nemožných věcí, rád bych se Vás zeptal.

Existuje nějaká audio databáze oper? Různá zpracování, dirigenti, klidně i placená? Víte, rád si nějakou tu stovku měsíčně připlatím, když si to budu moci v dobré kvalitě poslechnout. Něco jako spotify (což nepoužívám), ale na vážnou hudbu?

A druhá otázka - mám pravěký telefon a rád poslouchám hudbu zvláště v přírodě do sluchátek. Neexistuje nějaká databáze, kde si člověk za drobný poplatek může opery stáhnout? Některé věci jsou prakticky nesehnatelné. A když několik dní crcáte po internetu a hledáte to či ono a ještě v té či oné verzi, člověka to otráví. A když dnes žijeme v době neomezených možností, chci se zeptat, zdali v tomhle ohledu nejsou nějaké možnosti. Třeba už někdo přede mnou řešil tenhle problém (nepohrdnu ani dobrým a ověřeným warezem, ale upřímně rád bych obětoval třeba pětikilo měsíčně, když bych měl přístup ke spoustě hudby tohoto žánru a šlo by to na dobrou věc).

Jasně, sem tam se mi podaří něco upirátit, něco poslechnout na youtube, sem tam ukořistit cédéčko a převést si to nebo vypůjčit gramodesku, ale je to takový punk mejch mladejch let. Ne, že by mne to nebavilo, má to svý kouzlo, ale sem tam by bylo příjemné sáhnout do své databáze a vytáhnout si to či ono - a jen poslouchat. :hi:

Budu rád za jakékoliv rady.
Obrázek
Ja, tady všude jsem doma!
Uživatelský avatar
Smrt v červnu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Sudetenland
Příspěvky: 1149
Registrován: 4. únor 2010, 17:18

Re: Databáze oper?

Příspěvekod Orwin » 2. říjen 2020, 20:11

Databázi nevím, ale hodně klasických oper najdeš i na zmíněném Spotify ;)
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Databáze oper?

Příspěvekod Smrt v červnu » 3. říjen 2020, 9:22

Díky Orwine, je dobré mít echo nějakého uživatele. ;) A vypadá to, že o tom i zauvažuji.
Obrázek
Ja, tady všude jsem doma!
Uživatelský avatar
Smrt v červnu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Sudetenland
Příspěvky: 1149
Registrován: 4. únor 2010, 17:18

Re: Databáze oper?

Příspěvekod dronda » 3. říjen 2020, 12:06

Na Spotify jsem občas poslochal klasiku, takže tam toho bude asi dost. Pokud ti jde o něco konkrétního, tak napiš a já se podívám ;)
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria


Zpět na Offtopic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron