Books/Knihy

Čtete? Píšete? Pojďte si o tom podiskutovat!

Moderátor: Moderátoři

Books/Knihy

Příspěvekod Quicky » 24. srpen 2008, 15:24

Cita tu niekto z vas knihy? (som si celkom isty ze ano, ale to bola skor recnicka otazka :D )
Aky zaner preferujete?
Co ste naposledy citali? Aku mate oblubenu knihu/autora?

Ja najcastejsie citam fantasy a sci-fi kusky, momentalne citam (myslim) siedmy diel sagy o Amber (Roger Zelazny). Predtym som mal celkom dlhe obdobie knih Duny (Frank Herbert, aj ked som ju nedocital celu, lebo posledne diely uz boli imho o nicom) a Histore Duny (Brian Herbert, tie som precital vsetky)... Neda sa povedat zeby som mal nejakeho vyhradeneho oblubeneho autora/knihu, zatial len objavujem nove veci a citam :) Niesom tak scitany, ako by som chcel byt. Mam co dohanat:) Ale velmi sa mi pacila napriklad Sapkowekeho saga o Zaklinacovi.
We are the wounds and the great cold death of the earth
http://last.fm/user/vampirequicky
Uživatelský avatar
Quicky
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Trencin / Brno
Příspěvky: 193
Registrován: 19. srpen 2008, 20:42
Aktivní v kapele: Desert Witch

Re: Books/Knihy

Příspěvekod Earthworm » 24. srpen 2008, 15:43

Jeffery Deaver ftw nejlepší detektivky a jinak dyztak si prectu nejaky fantasy ale uz moc nectu posledni dobou
Obrázek
Uživatelský avatar
Earthworm
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Praha
Příspěvky: 861
Registrován: 9. červen 2008, 19:47

Re: Books/Knihy

Příspěvekod littlewitch » 24. srpen 2008, 15:45

No supeeer Qui..Táto téma mi tu chýbala,dúfam fakt,že tu nie je.
Jajsne že witch číta,pretože nejak rýchlo žije a chce toho stihnúť veľa,tak číta vždy,keď má čas...v autobuse a v práci cez prestávky a v posteli,kým nezaspí...teraz mmt čítam jednu náučnú knihu ,že Čo by som mala vedieť o mužoch...a všetko,čo tam píšu viem... :lol: ;) tak neviem,či ju mám dočítať...ale veď sranda..medzitým som si rozčítala Tolstého Vojnu a Mier asi po osemstýkrát...a ešte mám rozčítanú ...special for witch :P /nemôžem povedať/ a ešte dočítavam Silu osudu od M.T.Browneovej..toť asi vše..v tomto období.
s pozdravom LW
Obrázek
Až raz odídem...vrátim sa ako anjel smrti, aby sme boli navždy spolu....a bolesť sa stratí...
Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
littlewitch
Metallum Moderátorka
Metallum Moderátorka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 49
Příspěvky: 1612
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 2. březen 2008, 10:47

Re: Books/Knihy

Příspěvekod Artens » 24. srpen 2008, 16:57

Rozhodne muzu vsem doporucit Stoparova pruvodce galaxii, pokud mozno vsechny dily, narez ... pripadne cokoli z Warhammeru ;)
Uživatelský avatar
Artens
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Příspěvky: 39
Registrován: 12. srpen 2008, 13:15

Re: Books/Knihy

Příspěvekod Quicky » 24. srpen 2008, 17:06

"Stoparuv pruvodce galaxii" som cital, ale iba prvy diel...druhy a treti sa mi nejak nedostal do ruky...a videl som aj film, ktory je tiez skvely :D
We are the wounds and the great cold death of the earth
http://last.fm/user/vampirequicky
Uživatelský avatar
Quicky
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Trencin / Brno
Příspěvky: 193
Registrován: 19. srpen 2008, 20:42
Aktivní v kapele: Desert Witch

Re: Books/Knihy

Příspěvekod Prehistor » 24. srpen 2008, 17:13

Já teď fakt slušně ujíždím na zeměploše, ujížděl sem na ní i dřív ale teď ještě víc, FAKT DOPORUČUJU. Nejlepší sou asi ty nejnovější, tzn. Zasláná pošta, BUCH! a nadělat prachy. To první a třetí ňákým extra spádem netrpí, je to o tom jak musí Vlahoš von rosret pozvednout ze žumpy Ankh-morporskou poštu/banku, ale je to sranda....sem se celkem dobře zasmál... ;)

edit:// Taky warcrafty, starcrafty a diabla nejsou špatná, mám to všechno přečtený, kromě "diablo: dědictví krve" - to se mi nepodařilo sehnat...
Obrázek
Uživatelský avatar
Prehistor
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 560
Registrován: 4. srpen 2008, 7:09

Re: Books/Knihy

Příspěvekod Tal » 24. srpen 2008, 17:15

tak já se zamilovala momentálně do Waltariho. Je to ten nejgeniálnější spisovatel co znám. Sinuheta jsem ještě nečetla ale miluju jeho novely. Například Plavovláska je mistrovské dílo. Píše dokonale.
Jinak mám ráda historické romány, fantasy, některé detektivky (Waltari, A.Christie)
Classy, Sassy, Fabulous Trademark©
Uživatelský avatar
Tal
Reportérka
Reportérka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 34
Bydliště: Praha Barrandov
Příspěvky: 1523
Registrován: 5. srpen 2008, 12:34

Re: Books/Knihy

Příspěvekod sheVcza » 24. srpen 2008, 17:20

Nevím proč, ale nikdy mě nebraly knihy s vymyšleným dějem, to se radši podívám na film. :) Ale to neznamená zase že nic nečtu. Čtu knihy o pohanství, wicce, keltských mýtech, magii, okultismu..etc Autora vyhrazeného nemám, ale za zmínku stojí určitě František Bardon, Edain McCoyová, nebo Jannet a Stewart Farrarovi.

Momentálně mám v plánu si obstarat a přečíst knihu "WICCA: The Old Religion in the New Millenium" od "Viviane Crowley" .. Bohužel není v češtině takže to bude zajímavé počtení, aspoň potrénuju angličtinu. :)
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Books/Knihy

Příspěvekod Tal » 24. srpen 2008, 17:23

já jsem bohužel knihomol:D:D ale filmy mám taky ráda
Classy, Sassy, Fabulous Trademark©
Uživatelský avatar
Tal
Reportérka
Reportérka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 34
Bydliště: Praha Barrandov
Příspěvky: 1523
Registrován: 5. srpen 2008, 12:34

Re: Books/Knihy

Příspěvekod Suffocation » 24. srpen 2008, 17:27

Hm, cekal sem same sci-fi a fantasy a taky tu je. Nerikam, ze tato literatura neni hodnotna, ale diky jejimu rozmachu me nikdy prilis nezaujala, nemam rad zemeplochu ani warhammer, ani sci-fi klasiky. Jedine co muzu z Fantasy je Tolkien a to hlavne diky jeho krasne anglictine :) Ja jsem spise na klasickou poezie nebo prozu, kdyz uz neco ctu.

Moje nejoblibenejsi obdovi je urcite era Beatnicks - Ginsberg, Kerouac, Bukowski, Ferlinghetti atd. Libi se mi napady, primocarost, ale zaroven zastrenost techto del. Symbolizuje to moji neutuchajici vzpouru a touhu po originalite, kterou s temito autory sdilim :) Nemohl bych ve cteni zabrednout do klise ala nekonecne se valici hora novych a novych sci-fi knizek od naprosto neznamych novych autoru, ktere jsou jako pres kopirak :)

A jeste jedna kniha u me zaujima docela zvlastni misto, a to je, myslete si co chcete, Harry Potter. Tyto knihy me dost bavily a precetl sem vsechny dily. A proc? Sam nevim, proste me ta atmosfera dostala natolik, ze sem musel ve cteni pokracovat. Nevim, jak to ta Rowlingova dela, asi nejaky cary nebo co :D
In pain we trust. In anger we believe. In darkness we abide.

Obrázek
Uživatelský avatar
Suffocation
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Brno
Příspěvky: 1668
Registrován: 18. únor 2008, 23:19

Re: Books/Knihy

Příspěvekod Artens » 24. srpen 2008, 18:59

Mistress_Of_Pain píše:tak já se zamilovala momentálně do Waltariho. Je to ten nejgeniálnější spisovatel co znám. Sinuheta jsem ještě nečetla ale miluju jeho novely. Například Plavovláska je mistrovské dílo. Píše dokonale.
Jinak mám ráda historické romány, fantasy, některé detektivky (Waltari, A.Christie)


Mika Waltari je genialni, rozhodne si Sinuheta sezen, precetl sem ho jednim dechem ...
Uživatelský avatar
Artens
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Příspěvky: 39
Registrován: 12. srpen 2008, 13:15

Re: Books/Knihy

Příspěvekod Earthworm » 24. srpen 2008, 20:44

jeste Ed McBain je dost dobrej spisovatel a to fantasy a tak konkretneji treba eragon, potter a zeměplochu už tu jmenoval prehistor to taky můžu :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Earthworm
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Praha
Příspěvky: 861
Registrován: 9. červen 2008, 19:47

Re: Books/Knihy

Příspěvekod russel » 25. srpen 2008, 18:25

Historické knihy (hlavně 2. sv.), politologické apod. témata a teď jsem pro odpočinek v e světě Forgotten Realms a legendě o Drizztovi, čili R.A.Salvatore
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
russel
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Iglau
Příspěvky: 1543
Registrován: 23. leden 2008, 18:39

Re: Books/Knihy

Příspěvekod Darill » 25. srpen 2008, 19:07

beletrii moc nečtu, mám to podobné jako shevcza, raději kouknu na film, když už se do něčeho ponořím, tak to musí být opravdu bombovka jako třeba G. Orwell - 1984 (asi nejlepší kniha co sem četl), dřív sem četl nějaké to fantasy, ale z toho sem vyrostl poměrně hodně rychle, protože mě nebavil ani tolkien...

spíš mam radši politologické a dějepisné záležitosti, protože mi dávají víc než dávku nereálných vymyšlených zápletek. kdybych měl nějakou knihu vytknout, ukázal bych na R. Kagan - Labyrint síly a ráj slabosti, která mi přišla jako velmi podnětné čtení, které mi dost obohatilo pohled na některé současné události...
Uživatelský avatar
Darill
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 591
Registrován: 22. listopad 2007, 18:04

Re: Books/Knihy

Příspěvekod russel » 25. srpen 2008, 22:32

Darill píše:R. Kagan - Labyrint síly a ráj slabosti

O čempa to je? Ve zkratce.
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
russel
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Iglau
Příspěvky: 1543
Registrován: 23. leden 2008, 18:39

Re: Books/Knihy

Příspěvekod mikitka » 26. srpen 2008, 7:53

V poslední době už mi na čtení moc času nezbývá, když už otevřu knihu, tak mí oblíbení autoři jsou Preston&Child (Poklad, Dračí hora), Ludlum (Hádův faktor), Dan Brown (Andělé a démoni, Šifra mistra Leonarda) a takové to krátké počteníčko jako je John Sinclair nebo kdysi to bývaly Stopy hrůzy...
A z té klasické např. Robert Merle (Smrt je mým řemeslem) a Ken Elton Kesey (Vyhoďme ho z kola ven)
If we live or we die, it will not be goodbye
If we stumble and fall, there's no end to it all
If we fight with our hearts, none can tear us apart
Through the wind and the rain we'll meet again
On immortal plains.
Uživatelský avatar
mikitka
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 407
Registrován: 16. květen 2008, 8:55

Re: Books/Knihy

Příspěvekod Earthworm » 26. srpen 2008, 10:30

mikitka píše:Dan Brown (Andělé a démoni, Šifra mistra Leonarda)

jo to taky mam hodně rád ale třeba andělé a démoni to mi přišlo už moc překombinovaný na konci moh to skončit klidn už o 50 stran dřív (nebo víc já nevim už jak to tam bylo)
Obrázek
Uživatelský avatar
Earthworm
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Praha
Příspěvky: 861
Registrován: 9. červen 2008, 19:47

Re: Books/Knihy

Příspěvekod Xshoter » 26. srpen 2008, 10:33

C.D.Payne - Mladi v Hajzlu 1-6
A.Sapkowski - Zaklinac, povidky o zaklinaci
spoustu veci od Zahna (Star Wars predevsim ale i ostatni)
no a cokoliv Star Wars, stovky knih na vyber... asi nejlepsi vymysleny svet :D
Uživatelský avatar
Xshoter
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Příspěvky: 128
Registrován: 30. květen 2008, 15:27

Re: Books/Knihy

Příspěvekod Angel.of.mine » 30. srpen 2008, 19:09

já ráda čtu o reálných věcech co nás v životě mužou potkat...hodně se zajímám o drogy- o tom mám přečtené všechno co sem v knihovně našla...jinak mě teď dostala knížka "nechtěla sem zabíjet" což je opravdový příběh Afrického sirotka v občanské válce...
Angel.of.mine
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 0
Registrován: 1. leden 1970, 2:00

Re: Books/Knihy

Příspěvekod Lulu » 30. srpen 2008, 19:23

Já mám hrozně ráda knížky od Stephenie Meyer (Stmívání,Nový Měsíc a Zatmění). V blízké době má vyjít ještě jedno-poslední pokračování. Je to sice takový hodně "červený" román,ale je to moc hezky napsané,prostě krásný příběh :-) ... jinak se mi taky dost líbí knížky o drogách a jiných závislostech. Jinak už moc nečtu,protože jsem na to neměla moc času,ale teď si na to stejně ten čas najít budu muset :)
Obrázek
Náš svět měl být až příliš krásný na to, aby byl skutečný...
Uživatelský avatar
Lulu
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 31
Bydliště: Zlín
Příspěvky: 787
Registrován: 17. listopad 2007, 23:07

Další

Zpět na Literatura

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron