Kreator

Moderátor: Hooya

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Kreator

Příspěvekod jakarl » 24. červenec 2008, 16:07

Obrázek

Německá thrash metalová kapela Kreator vznikla v roce 1982 v německém Essenu pod názvem Tyrant. V původní sestavě byl Mille Petrozza (kytara,zpěv), Jurgen "Ventor" Reil (bicí) a Rob Fioretti (baskytara). Kapela brzy změnila název na Tormentor a vydala dvě dema - Blitzkrieg a End of The World. V roce 1985 podepsala kapela, již pod názvem Kreator, smlouvu s vydavatelstvím Noise Records a během deseti dní nahrála debutové album Endless Pain. Na turné s kapelou jel kytarista Michael Wulf ze Sodom.

Další album z roku 1986 - Pleasure to kill se považuje za thrash metalovou klasiku. Skladba "Flag of Hate" byla prvním hitem a kapela se stala jednou z nejvíce nadějných a vzrůstajících evropských kapel.

V roce 1987 vyšlo další úspěšné album Terrible Certainty, již s novým kytaristou Jörgem Trzebiatowskym. V roce 1988 skupina podepsala smlouvu se společností Epic Records a vydala velice úspěšné album Extreme Agression. Titulní skladba a také skladba "Betrayer" se staly hity na MTV. Turné po Severní Americe se skupinou Suicidal Tendencies také velice pomohlo jejich popularitě mimo Evropu.

V roce 1990 se ke skupině přidal kytarista Frank Gosdzik a skupina vydala album Coma of Souls. Toto album již nebylo tolik chváleno jako předchozí, ale přesto se tu najdou takové hity jako "People of The Lie". Skupina začala experimentovat s death metalem a industrialem. Výsledkem bylo v roce 1992 album Renewal. Zatímco si skupina získala novější a komerčnější publikum, pomalu ztrácela své staré fanoušky. Kapela se začala rozpadat. Ze skupiny odešel Rob Fioretti a Jurgen Reil, které nahradili Andreas Herz (baskytara) a Joe Cangelosi (bicí). Andreas odešel v roce 1995 a nahradil ho Christian Giesler. Smlouva s Epic records skončila a kapela vydala s novým vydavatelstvím G.U.N. Records album Cause for Conflict. Album bylo fanoušky nenáviděné.

Gosdzik a Cangelosi skupinu v roce 1996 opustili a nahradili je Tommy Vetterli (kytara) a Jurgen Reil (bicí). Skupina vydala další experimentální alba - Outcast (1997) a Endorama (1999).

V roce 2001 se ke skupině přidal kytarista Sami Yli-Siriniö (Waltari) a skupina vydala "comebackové" album Violent Revolution, které bylo úspěšně přijato fanoušky i kritikou a vrátilo kapelu do thrash metalového stylu. Turné k albu bylo velice úspěšné a představilo kapelu mladší generaci metalových fanoušků. V roce 2003 vyšlo živé album Live Kreation a v roce 2005 skvělé album Enemy of God. Zatím poslední deska vyšla začátkem roku 2009 a její název je Hordes of Chaos, stylově se drží poctivého thrashového kopyta jako jeho dva předchůdci.

Sestava:
Miland "Mille" Petrozza - Guitar, Vocals (Voodoocult, Tormentor) (1982-)
Sami Yli-Sirniö - Guitars (Waltari) (2001-)
Christian "Speesy" Giesler - Bass (1995-)
Jürgen "Ventor" Reil - Drums, Vocals (1982-1994, 96- ) (Tormentor)

Diskografie:
2012 Phantom Antichrist
2009 Hordes of Chaos
2005 Enemy of God
2001 Violent revolution
1999 Endorama
1997 Outcast
1995 Cause for Conflict
1992 Renewal
1990 Coma of Souls
1989 Extreme Agression
1987 Terrible Certainty
1986 Pleasure to Kill
1985 Endless Pain

Odkazy:
Oficiální stránka
MySpace
Last.FM


Ochutnávka:
Naposledy upravil Kezir dne 27. leden 2014, 22:26, celkově upraveno 7
Důvod: funkční videa
Obrázek
Uživatelský avatar
jakarl
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: J.M.
Příspěvky: 138
Registrován: 28. květen 2008, 15:46

Re: Kreator

Příspěvekod Hooya » 24. červenec 2008, 16:30

Má nejoblíbenější evropská thrash metalová skupina. Za nejlepší považuji naprosto opomíjenou "Endoramu", která má v sobě neuvěřitelnou sílu. Co píseň - to skvost. Obrovská škoda, že se vrátili k bezzubému hoblování, byť kvalitnímu. Tohle byla progresivní cesta kapely, která mohla jít ještě dál a dál a mohli se dít ještě zajímavé věci. Dále velmi můžu klasiky "Coma of Souls" & "Extreme Agression". První 3 desky jsou prasopaly, které moc neposlouchám i přesto, že uznávám jejich důležitou roli ve svých letech.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Kreator

Příspěvekod Lord Vader » 24. červenec 2008, 16:43

Extríííííííííímmm agréééjjjjjššššnn :headbang: Tahle kapela pro mě znamená to, co pro mnohé thrashery Slayer. Názorově jsem na tom jako Hooya s tím rozdílem, že ač se mi Endorama líbí, byl jsem rád za návrak k "bezzubému hoblování" :D
Uživatelský avatar
Lord Vader
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Příspěvky: 1308
Registrován: 25. březen 2008, 20:32

Re: Kreator

Příspěvekod feanor » 24. červenec 2008, 18:26

taktéž můj nejoblíbenější evropský thrash, mám rád snad všechny desky...od prvotních prasečin, přes experimenty až po návrat k prasečinám :)
"Svět vznikl, aby mě nasral"
Uživatelský avatar
feanor
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Pardubice
Příspěvky: 666
Registrován: 17. leden 2008, 21:09

Re: Kreator

Příspěvekod Lord Vader » 24. červenec 2008, 19:02

feanor píše: mám rád snad všechny desky...od prvotních prasečin, přes experimenty až po návrat k prasečinám :)



:D :D :D
Uživatelský avatar
Lord Vader
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Příspěvky: 1308
Registrován: 25. březen 2008, 20:32

Re: Kreator

Příspěvekod Stick » 24. červenec 2008, 19:40

Z trojice Sodom, Destruction, Kreator mám poslední jmenované nejradši, jsem na tom asi tak jako feanor.
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Kreator

Příspěvekod littlewitch » 25. červenec 2008, 0:16

Podľa albumu Endless pain sa volá aj môj avatar ;) ..milovala som KREATOR na strednej škole...Coma bol môj naj album..ale teraz..nejak len sporadiky si to linknem,keď už neviem,čo od dobroty :) ..ale vyrastala som na nich...do výšky 160cm
Obrázek
Až raz odídem...vrátim sa ako anjel smrti, aby sme boli navždy spolu....a bolesť sa stratí...
Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
littlewitch
Metallum Moderátorka
Metallum Moderátorka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 49
Příspěvky: 1612
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 2. březen 2008, 10:47

Re: Kreator

Příspěvekod Ex_animo » 25. červenec 2008, 10:18

Asi to má něco do sebe, ale na chuť jsem jim moc nepřišel - neurazí, ani nenadche.
Když už evropskej trash, tak z Dánska Artillery a předvším první desku...
Ex_animo
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Příspěvky: 266
Registrován: 22. červen 2008, 12:37

Re: Kreator

Příspěvekod o.p.a.t » 29. červenec 2008, 6:18

Kreator miluju, jak staré old school thrashovky, tak 90's ... a asi nejvíc return to thrash ... "Enemy of God" je fakt pecka ... :) A co dokázali živě na "Live Kreation", to je peklo ... tam tak být :?
Uživatelský avatar
o.p.a.t
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Rokycany / Praha
Příspěvky: 2879
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 13. červenec 2008, 10:33
Aktivní v kapelách: Mallephyr, Stíny Plamenů, War for War (live)

Re: Kreator

Příspěvekod Wapster » 4. srpen 2008, 9:09

Kreator, jedna z nejlepších thrasmetalových GER kapel.
Život je k***a (jsem sprosťák), ale ne tak velká, když posloucháš metal. Metal je totiž lék na vše, jen si ho správně zvolit
http://www.metalista.cz
Fanoušek promostars:
http://www.metalshop.cz/tricka/tricka_metalova/p/tricko-metallica-death-magnetic-3-celopotisk-micz-?a_aid=metaez&a_bid=metal
Uživatelský avatar
Wapster
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Kojetín
Příspěvky: 716
Registrován: 4. srpen 2008, 8:19

Re: Kreator

Příspěvekod Jespe » 4. listopad 2008, 13:01

jj - souhlasim s vama, chlapi - a na MORu byli super..! Mille Rulezzzz... :rocken:
Obrázek
Uživatelský avatar
Jespe
Šéfredaktor
Šéfredaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Zlín (Vizovice)
Příspěvky: 2396
Registrován: 14. říjen 2008, 8:50

Re: Kreator

Příspěvekod Wapster » 4. listopad 2008, 14:43

Kua, doufám, že mi zbudou chechtáky na Kreator. :))
Život je k***a (jsem sprosťák), ale ne tak velká, když posloucháš metal. Metal je totiž lék na vše, jen si ho správně zvolit
http://www.metalista.cz
Fanoušek promostars:
http://www.metalshop.cz/tricka/tricka_metalova/p/tricko-metallica-death-magnetic-3-celopotisk-micz-?a_aid=metaez&a_bid=metal
Uživatelský avatar
Wapster
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Kojetín
Příspěvky: 716
Registrován: 4. srpen 2008, 8:19

Re: Kreator

Příspěvekod Jespe » 4. listopad 2008, 14:47

Přesně tak. Toto období (říjen až prosinec) je největší prachožrout. A "my" co ještě často pijem to vnímáme dvojnásob, kua... :lol: :lol: :lol: Jinak včera jsem propil prachy na Heiden a tak asi i na Epicu. No, jsem zvědav, jak se tam dostanu, protože bych si to nechtěl nechat ujít. Ale tak to vnímam právě i na KREATOR..! Fakt bych je chtěl na MORu vidět... :rocken:
Obrázek
Uživatelský avatar
Jespe
Šéfredaktor
Šéfredaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Zlín (Vizovice)
Příspěvky: 2396
Registrován: 14. říjen 2008, 8:50

Re: Kreator

Příspěvekod MetalSkin » 9. listopad 2008, 1:28

Moje oblíbená kapela. Zejména album Coma of Souls a song People of The Lie :o)
Uživatelský avatar
MetalSkin
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 17
Registrován: 7. červenec 2008, 19:11

Re: Kreator

Příspěvekod chimaira » 27. listopad 2008, 19:35

Na koncert Kreator ve Zlíně se už těším, to nové album Hordes of Chaos se mi líbí.
chimaira
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 32
Registrován: 22. listopad 2008, 3:42

Re: Kreator

Příspěvekod Ex_animo » 7. leden 2009, 21:01

Slyšeli jste poslední desku - Hordes Of Chaos? Naprosto super :) Nato, že sem je nikdy moc nemusel, tak tohle hodně dobře sype...
Ex_animo
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Příspěvky: 266
Registrován: 22. červen 2008, 12:37

Re: Kreator

Příspěvekod feanor » 7. leden 2009, 21:13

Zklamání. Po opravdu skvělém Enemy Of God mě nová deska nijak nepřesvědčila. Není to špatný, ale...ani dobrý
"Svět vznikl, aby mě nasral"
Uživatelský avatar
feanor
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Pardubice
Příspěvky: 666
Registrován: 17. leden 2008, 21:09

Re: Kreator

Příspěvekod Pan lesa » 7. leden 2009, 21:45

presne tak Enemy of God je dokonale album a cekal jsem neco aspon podbne dobreho az lepsiho, ale po par poslesich si nedokazu vybavit moc zabavnych momentu :/
Uživatelský avatar
Pan lesa
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Brno
Příspěvky: 360
Registrován: 14. prosinec 2008, 11:21
Aktivní v kapele: Hope For Faith

Re: Kreator

Příspěvekod Stick » 8. leden 2009, 17:53

Mě taky počáteční nadšení přešlo, něco je dobré, ale jinak o nějakou tu třídu níž než Enemy of God, škoda. :-( Ale naživo bych si je klidně dal.
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Kreator

Příspěvekod Hooya » 8. leden 2009, 18:46

Taky jsem nějak čekal víc. Ze všech stran jsem slýchával zprávy "Vole to hobluje jako svině, nejagresivnější album Kreator, deska, která ti nakope prdel!!!" a mi to přijde jako normální a nepříliš výrazná thrashovka. "Enemy of God" mělo větší koule. Žezlo mezi thrashovými velikány tak nadále přisuzuji Testament, kteří natočili výraznější (a přesto naprosto tradiční) desku.

BTW Tu desku jsem zatím slyšel jen třikrát, ale něco mi říká, že to dalšími poslechy příliš neporoste.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Další

Zpět na Thrash Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron