Kamaedzitca

pagan/folk metal z Bieloruska

Moderátor: sheVcza

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Kamaedzitca

Příspěvekod Algis » 10. duben 2012, 11:32

Obrázek

Obrázek

Krajina: Bielorusko
Štýl: Pagan/Folk metal
Rok založenia: 2000
Texty: pohanstvo, príroda (najskôr), národný socializmus, straight edge

Kamaedzitca je bieloruská pagan/folk metalová kapela, ktorú založil v roku 2000 Luty. V Kamaedzitci momentálne pôsobia dvaja hudobníci, predtým však kapela fungovala aj live s plnou zostavou. Zmeny v kapele sa udiali aj v ich textovej náplni a kapela sa viac sústreďuje na to čo s skutočnosti robia a čo je ich ideovou náplňou. Stále sa však jedná o pohanstvo a európske tradície.

Videá ich aktivít:

Help to orphans and abandoned kids

Ecology - Belarus

NS sXe Belarus 2011


Členovia

Radan Luty Pipe, Flute, Vocals (2000-present)
Artsem Guitars, Bass, Keyboards (2010-present)

Diskografia:

Пачатак Свята Demo 2003
Дзецi Леса Full-length 2004
Dema Demo 2004
Пяруне Full-length 2008
Kamaedzitca/October 15 Split 2010
Вернасць Full-length 2011
Чалавек Планеты EP 2011
Загінуўшым, але не памёршым Single 2011

Ukážky:

Kamaedzitca - Колазварот


Камаедзiца - Апошняя Вайна



Web: http://kamaedzitca.com
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: Kamaedzitca

Příspěvekod Haldir » 15. duben 2012, 0:11

Další kapela, která z toho mála co jsem stihl od nich zatím slyšet zní velmi dobře. Krásně hutná atmosféra. Straight edge orientace mně taky imponuje (alespon do určité míry) a ty aktivity z videí v topicu...klobouk dolů. Za tohle si jich skutečně vážím.
Zkrátka doporučuji!
Existuje jen jedno dobro, a to je vědění. Existuje jen jedno zlo, a to je nevědomost. (Sókratés)
Haldir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1682
Registrován: 24. květen 2010, 23:30

Re: Kamaedzitca

Příspěvekod Algis » 27. duben 2012, 16:23

Nové interview a asi prvé v slovenskom jazyku: http://beswebzine.eu/rozhovory/kamaedzi ... zitca.html

Novinky: http://beswebzine.eu/main.html
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: Kamaedzitca

Příspěvekod Manunecka » 3. květen 2012, 20:21

Super tip! :rocken:
Díky, díky, díky....skvělá atmosféra...to je moje gusto! :headbang:
"Dum spiro, spero"

"Cokoli zamýšlíš, je důležité, abys k tomu vyslechl názory druhých; jakmile však o tom rozhoduješ, opírej se sám o sebe."

"Vím, že hnacím motorem všeho, co dělám, je láska, a tak se snažím nemarnit čas, který jsme dostali, abychom milovali."
Uživatelský avatar
Manunecka
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 40
Bydliště: Kdesi mezi lesy
Příspěvky: 52
Registrován: 9. květen 2011, 13:08

Re: Kamaedzitca

Příspěvekod Haldir » 17. květen 2012, 23:10

Po mhohých posleších můžu konstatovat asi toto:
Дзецi Леса a stejně tak Пяруне jsou absolutní skvosty. Úžasná atmosféra, precizní hudba, navíc s death metalovými prvky (což mi připomnělo, že i ten má něco do sebe!). Jsem unešen.
Вернасць a Чалавек Планеты už jsou však dost jiný kafe. Některé skladby se stále podobají starší tvorbě, některé jsou však diametrálně odlišné a místy to přechází až v kýč (skladba Безмяцежнасцi След ). Líbí se mi ale, že se hoši nebojí experimentovat (skladba Свет Каляровы, Але Не Руды! ). Navíc, ačkoliv hudební stránka skladeb není, dle mého názoru, poslední dobou úplně ideální, po obsahové stránce má kapela rozhodně co sdělit!
Co ještě stojí za zmínku je fakt, že kapela na webu nabízí veškerou svoji tvorbu ke stažení zdarma. Za to u mě mají ještě větší respekt!
Existuje jen jedno dobro, a to je vědění. Existuje jen jedno zlo, a to je nevědomost. (Sókratés)
Haldir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1682
Registrován: 24. květen 2010, 23:30

Re: Kamaedzitca

Příspěvekod Algis » 25. květen 2012, 22:56

Nový album je vonka, no a som značne prekvapený. Kamaedzitca na albume Dzeci Lesa a dnes to je niečo diametrálne odlišné. V tomto albume sa jedná predovšetkým o rockový, symfonický až industirálny hudobný posun.

Obrázek
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: Kamaedzitca

Příspěvekod Haldir » 25. květen 2012, 23:33

Zajímavá oddechová hudba to nové album, nejdřív jsem se toho zalek, ale není to tak zlé. Ta změna byla citelná už tedy na minulém albu, vlastně podoba tohoto posledního byla docela očekávatelná.
Existuje jen jedno dobro, a to je vědění. Existuje jen jedno zlo, a to je nevědomost. (Sókratés)
Haldir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1682
Registrován: 24. květen 2010, 23:30

Re: Kamaedzitca

Příspěvekod Вранакрик » 27. květen 2012, 14:48

ooo .. jedna z mojich nej kapel .... :) maximalni spokojenost s novym albem, premyslim jestli to u me prekona album vernosc , s kazdym dalsim poslechem se mi to libi vic a vic a hudba presne koresponduje s jejich nazory a myslenkami, cim dal vic je mi ta kapela sympatictejsi. 8-)
Uživatelský avatar
Вранакрик
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 435
Registrován: 24. březen 2008, 1:17

Re: Kamaedzitca

Příspěvekod Jincek » 1. červen 2012, 21:40

Na tuto kapelu jsem přišel až teď :D . Hodně mě to zaujalo , perfekt hudba, skvělá atmosféra ....... prostě všechno :D Super!!!
Uživatelský avatar
Jincek
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 311
Registrován: 24. leden 2012, 18:40

Re: Kamaedzitca

Příspěvekod Algis » 1. červen 2012, 22:30

Hlavne zlom v ich tvorbe nastal po odchode členov, kedy ostali už len dvaja, Luty a Artsem a kapela sa uberala viac k témam osobného rozvoja a národného socializmu. Rozdiel je tam aj hudobne a to dosť veľký, dnes už Kamaedzitca znie skôr ako rock, RAC s vplyvom kláves, nový album znie občas mierne industriálne.
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44


Zpět na Folk/Pagan/Viking Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron