One For Sorrow European Tour 2011 (report by Mistress)

Matrix, Praha; 20.11.2011

Reporty z koncertů, festivalů a jiných akcí

Moderátor: Redaktoři

One For Sorrow European Tour 2011 (report by Mistress)

Příspěvekod Tal » 4. prosinec 2011, 13:44

Obrázek



Ryze finská sestava se nám představila 20. listopadu v pražském klubu Matrix na Žižkově. O zábavu se ten večer postarala trojice známých kapel – MyGrain, Before The Dawn a jako headlineři Insomnium.




Trochu nezvyklým úkazem v Matrixu byl zapovězený vstup až do sedmé hodiny. Tudíž fanoušci, kteří si chtěli ukrást nějaký ten „flek“ a dát si pivo, a přišli proto dřív, měli smůlu.

Po odbytí pomyslných hodin se celé nádvoří před Matrixem nahrnulo dovnitř. Účast vypadala slušně již před zahájením prvního vystoupení. A jako první dostali slovo právě .

Osobně jsem MyGrain ochutnala téměř před rokem, kdy jsem na ně narazila čirou náhodou. Zdáli se mi opravdu dobří. Proto jsem se na tento listopadový koncert vážně těšila. Přes nahrnutý dav bylo těžké stát rovně, natož projít. A zaslouženě. MyGrain v čele s menším tmavovlasým zpěvákem rozpoutali neuvěřitelnou show. Naprosto famózní výkon předvedl právě zpěvák Tommy Tuovinen, když dokázal growl během vteřiny změnit v příjemný čistý vokál v různorodých polohách hlasu. Potěšilo mě, že zahráli několik mých oblíbených písniček (jako Plastic, Of Immortal Aeons,...), přestože zvuk kláves nebyl tak výrazný, ačkoli se slečna snažila, seč mohla.

Druhou velmi očekávanou bandou byli Before The Dawn s pověstným Tuomasem Saukkonenem v čele. Po obměně téměř celé sestavy byli fanoušci zvědaví nejen na nové album bez čistých vokálů, ale také na živou obhajobu desky. Tuomas byl vždycky dobrým muzikantem a hlavně opravdu velmi přátelským, a proto ho publikum miluje. To, co však zbylo z původních , je opravdu docela smutné. Ačkoli BTD nejsou jedinou kapelou, které se toto stalo (viz např. Catamenia), řekla bych, že to tvorbu silně zasáhlo. Nightwish s jinou zpěvačkou jsou pořád Nightwish, ale hudba BTD ve srovnání s tím, jak je známe z dob minulých, je naprosto jiná. Pokud v nové tvorbě Tuomase hledáte staré Before The Dawn, nenajdete nic. Každopádně i přesto se mi vystoupení líbilo. Melodičnost projektu nechybí a nutno uznat, že kluci ví, jak na správný marketingový tah – melodie songů se vám prostě vryje do hlavy, ať chcete nebo ne. Dokonce zaznělo i několik bezejmenných songů z chystaného sedmého alba.

Hlavní hvězdou večera, kvůli které přišlo ¾ publika, byli Insomnium. Se speciálními světelnými efekty předvedli pěknou show, i když s trochu přehnaným volume. Jejich tvorba se mě osobně už tolik netýká, ovšem set byl vybrán dobře. Tedy alespoň co se písní týče. Po časové stránce byl utahaný a dlouhý. Ovšem fanouškům se líbil, protože si vykřičeli ještě čtyři písně jako přídavek, načež kapela sklidila víceméně desetiminutový aplaus. Pokud bych se měla zastavit nad sestavou samotných , neměli jsme možnost slyšet nového kytaristu Markuse Vanhalu, ale zaskočil za něj výborný Tuomas Jäppinen.

Celý večer bych mohla srhnout takto: Na zastávku téhle tour jsem se vážně těšila a rozhodně jsem neodcházela zklamaná. Účast byla skvělá a klasici finského death metalu byli na jedničku s hvězdičkou a pětkrát podrženou. Jediným mínusem byl zvuk, který byl příliš nahlas. O to hůř, že se slyšitelně s „čudlíky“ neustále hýbalo. Poděkovat bych chtěla i organizátorovi za profesionálně zvládnutý koncert a také za rychlé vyřešení místa konání (původně měl být koncert v Exit Chmelnice).





SETLIST INSOMNIUM

Skrytý obsah
Inertia
Through the Shadows
Only One Who Waits
Where The Last Wave Broke
The Killjoy
The Elder
Song of the Blackest Bird
Down With the Sun
Unsung
The Day It All Came Down
Weighed Down With Sorrow

Přídavek:

The Gale
Mortal Share
Every Hour Wounds
One for Sorrow


Záznamy z koncertu:
Classy, Sassy, Fabulous Trademark©
Uživatelský avatar
Tal
Reportérka
Reportérka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 34
Bydliště: Praha Barrandov
Příspěvky: 1523
Registrován: 5. srpen 2008, 12:34

Re: One For Sorrow European Tour 2011 (report by Mistress)

Příspěvekod wamposeth » 4. prosinec 2011, 14:09

byl jsem tam a uprimne, nepocital jsem s tak dobrym zvukem. v matrixu jsem byl poprve a tak me trochu vylekala skromna stavba a na dverich kus papiru na kterym bylo lihovkou napsany "Insomnium a spol.". po vstupu dovnitr ale veskere obavy spadly. prvni kapelku My grain znam jen letmo, ale hned me zaujala jejich tvorba, a zvuk na prvni predkapelu byl luxusni. Before the dawn meli smulu hned na zacatku, kdy se zpevakovi znicila kytara a on musel hned pro nahradni, to se mozna promitlo do zbytku koncertu, kde se uz nezbavil jiste "nasranosti" a na konci chladne uzemnil nase snahy si vykricet bezpochyby nejlepsi hit a to deadsong. co se tyce insomnium, jsem byl spokojeny az na dve prehnane dlouhy intra, jasnyyy je to hezky ukazat krasu melancholickych melodii, ale timhle uplne zabili tu bourlivou atmosferu, kterou nastolili predkapely a v podstate divaky uspali. dalsi prubeh koncertu nema cenu komentovat aby to nevypadalo, ze prilis mnoho plytvam superlativy. mozna jen bych vytknul cisty vokal, ktery insomnium zaradili do svych pisni na novem cd a vubec mi k nim nesedi, ale to je jejich boj...
wamposeth
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1
Registrován: 15. únor 2011, 0:32

Re: One For Sorrow European Tour 2011 (report by Mistress)

Příspěvekod Tal » 4. prosinec 2011, 14:23

máš pravdu, to jsem tam zapomněla poznamenat, o tom že Tuomas měnil kytary. Ovšem ten zvuk byl opravdu příliš nahlas.
Classy, Sassy, Fabulous Trademark©
Uživatelský avatar
Tal
Reportérka
Reportérka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 34
Bydliště: Praha Barrandov
Příspěvky: 1523
Registrován: 5. srpen 2008, 12:34


Zpět na Reporty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků