No End To Suffering Tour 2011 (report by Mistress)

6.11.2011, Matrix, Praha

Reporty z koncertů, festivalů a jiných akcí

Moderátor: Redaktoři

No End To Suffering Tour 2011 (report by Mistress)

Příspěvekod Tal » 9. listopad 2011, 15:44

Obrázek


Listopadový death metalový dýchánek, který se konal 6. 11. 2011, nám opět zařídil Metalgate. Důležitým časem byla půl sedmá, kdy se začaly otevírat brány klubu Matrix na pražském Žižkově. Přestože na sociální síti Facebook účast přislíbilo jen minimum lidí, již krátce po půl osmé v klubu halasil dav lidí. Jak by ne, když se během své tour po Evropě zastavili v Praze orotodoxní death metalisti Vomitory, následovaní Američany Solace of Requiem a bandou vyznavačů Jacka Rozparovače Prostitute Disfigurement.




Ještě před zvukovou zkouškou nás čekalo od místní techniky malé varování v podobě výpadku proudu, ale organizátoři si s tím rychle poradili, takže nikdo nemusel tápat ve tmě moc dlouho. Naštěstí byl tento protest jediným.

Začátek show kapely Solace of Requiem byl poněkud zmatený. To už hrají, nebo je to součást zkoušky? Nápovědu poskytla zhasnutá světla. Čtyři vzrostlí chlapi se ujali scény a nebáli se kombinací stylů od deathu přes black, doom až ke klasickému rocku či jazzovým prvkům. Zajímavostí byl zpívající basák. Řekla bych, že na začátek to byla prefektně odstartovaná show. Solace of Requiem udeřili, nechali posluchače zmítat se v bouři a pak za skřípění kytar odešli. Bohužel klasicky odnesli to, že hráli první. Lidí, kteří byli ochotní se přijít podívat blíže pódiu, bylo pomálu, a tak prostor pod stagí zabrali pouze fotografové.

Na druhou kapelu v řadě už byl klub o pár přírůstků plnější. Holandští Prostitute Disfigurement se do toho řádně opřeli. Hororová smršť byla slyšet až ven před klub. Obdivuhodná nebyla jen kombinace akordů a tónů, ale také baskytarista, který svou chloubu – vlasový porost – nechal dorůst až pod zadek. Jen díky energickému growlu vystoupil bachratý zpěvák z basákova stínu. Mimo jiné kombinace hutného deathu a partů, které byly vyloženě chytlavé a vystoupily tak ze všednosti death metalového večera, způsobila, že se mi tato holandská stálice líbila z celého večera nejvíc. Pochválit musím zejména očividné nadšení ze hraní, ať už pro stovky lidí, nebo pro deset. Slovo nuda prostě s touhle kapelou nepoznáte.

Klub se zaplňuje. Na scénu přichází švédská legenda Vomitory. Kapela hrající 22 let už rozhodně ví, jak zaujmout. Lidé jsou natěšení a mačkají se dopředu. Začíná první skladba a začíná se také tvořit první kotel. Zvedají se ruce s paroháči i mobilní telefony a fotoaparáty. Na obličejích fanoušků jsou vidět spokojené výrazy, na tvářích Vomitory soustředění. Z mého pohledu předcházela Vomitory mnohem lepší pověst, než byl výsledek. Precizně odvedená práce, to ano, ovšem takřka bez větších emocí. Očekávala jsem od Švédů mnohem více energie, větší show, lepší spojení s fanoušky. Nehledě na to, že zpěvák nekomunikoval vůbec. Tuto práci převzal kytarista. Na tour nejsou tak dlouho, aby působili tolik unaveně.

Stálice na českém death metalovém nebi, kterou jsem v minulém reportu vychválila, se snažila skóre vylepšit. Ovšem nebylo to to pravé ořechové. Nejen že většina návštěvníků odešla po hlavní hvězdě večera, ale ještě navíc se po celou dobu dobrý zvuk stal až moc hlasitým a přesyceným. Přesto se do toho Tortharry pustili s plnou vervou. Škoda, že potlesk slyšeli zhruba od stejného počtu lidí jako Solace of Requiem.

Celá akce dopadla nad očekávání dobře, přestože mě Vomitory poněkud zklamali. Jsem ráda, že Metalgate jen tak nezanevřel na zahraniční interprety a pozval celé uskupení na obhajobu nového alba Vomitory – Opus Mortis VII.




Vomitory




Classy, Sassy, Fabulous Trademark©
Uživatelský avatar
Tal
Reportérka
Reportérka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 34
Bydliště: Praha Barrandov
Příspěvky: 1523
Registrován: 5. srpen 2008, 12:34

Re: No End To Suffering Tour 2011 (report by Mistress)

Příspěvekod Jespe » 9. listopad 2011, 15:51

Takže počet návštěvníků byl ucházející? Trochu jsem se totiž bál, že by mohla akce projít takřka bez povšimnutí, nehledě na rozsáhlou propagaci...
Obrázek
Uživatelský avatar
Jespe
Šéfredaktor
Šéfredaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Zlín (Vizovice)
Příspěvky: 2396
Registrován: 14. říjen 2008, 8:50

Re: No End To Suffering Tour 2011 (report by Mistress)

Příspěvekod SUK » 9. listopad 2011, 15:56

Pocet navstevniku se mi osobne zdal mrnavej. Pokud jsou Vomitory legenda, pak nic moc...

Co se jejich vykonu tyce, taky me trosku prekvapilo ze zpevak/basak toho moc nenamluvil, ale ve vysledku mi to nejak nevadi. Predvedli +- to co jsem cekal, vlastne jsem ani necekal, ze by banda hrajici takovej death mohla na divaky usmat :D

Kdy budou fotky, Mis?
To by stacilo, ne?
Uživatelský avatar
SUK
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Autobusy SA
Příspěvky: 3182
Registrován: 16. listopad 2008, 21:01
Aktivní v kapelách: Vomited brain , Větry Slečny Petry

Re: No End To Suffering Tour 2011 (report by Mistress)

Příspěvekod Tal » 9. listopad 2011, 17:44

Jespe: v porovnání s minulou akcí byla návštěvnost stejná. Myslím, že je to hodně i tím, že to bylov neděli. Ale čekala jsem rozhodně míň lidí.
SUK: už je mám hotový, jen je musím nahrát na fb, což udělám asi zítra.
Classy, Sassy, Fabulous Trademark©
Uživatelský avatar
Tal
Reportérka
Reportérka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 34
Bydliště: Praha Barrandov
Příspěvky: 1523
Registrován: 5. srpen 2008, 12:34

Re: No End To Suffering Tour 2011 (report by Mistress)

Příspěvekod mIZZYchal » 9. listopad 2011, 18:36

Hele, upřímně Vomitory jsou sice dost známá a dobrá kapela, ale abych řekl pravdu, tak sem čekal ještě méně lidí. Prostě bych neřekl, že tohle jsou věci, na které by přišly zástupy diváků. Navíc když hráli v ČR na dvou místech
Jinak ten zmíněný kotel, no, pokud se dvoum zhuleným týpkům a mně dá říct kotel, tak dejme tomu :D
Jinak Vomitory fajn, asi o level lepší než před dvouma rokama na BA, dost možná za to může zvuk, který sice ani tentokrát nebyl nijak moc exkluzivní, ale po prvních dvou skladbách šlo vše jakš takš dobře slyšet. Výběr songů taky super, zahráli jak starší vály, tak i z posledních alb. Namátkou si třeba pamatuju na Regore in the Morgue, Carnage Rages on a nebo Terrorize Brutalize Sodomize.
Tortharry jako vždy paráda. Rozhodně jsou jedna z českých kapel, která umí a i když hráli asi od 11ti večer, tak jsme na ně nezůstali až tak úplně sami, ale i pár dalších, i když moc jich nebylo. I kapela poděkovala za to, že tam lidi zůstali a že čekali spíše, že si budou hrát pro sebe, když byli jako poslední.
Jediné fakt docela velké mínus je reakce pražského publika. Nevím co to tu je za chuje, ale prostě krom pár lidí ve předu ani nikdo neházel hlavou, natož tak nějaký kotel. Chvilku tam jeden zmíněný chlápek zkoušel udělat menší žďuchanici a já sem se k němu přidal, ale naráz se tam hýbali maximálně 4 lidé, prostě nuda. A něco, jako povzbuzování kapely během setu a aplausu mezi songy, o tom by se ani nemohlo nechat zdát.
Jinak jsem s Tobenem (bubeníkem) kecal po koncertě a snažil se ho přemluvit k tomu, aby začali hrát aji s The Project Hate naživo a řekl mi, že by sice rád, ale Kenth to bere posledních pár let pouze jako projekt a s koncertováním nepočítá, ovšem je dost možné, že dorazí Torture Division, ale musel by tu jejich koncert někdo zorganizovat.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 57
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: No End To Suffering Tour 2011 (report by Mistress)

Příspěvekod Lord Nazgul » 9. listopad 2011, 20:38

K té návětěvnosti: Určitě by si zasloužili víc lidí, ale jak psal už Izzy, nemyslím že zrovna takovejhle old skůl death natahne v Čechách nějak obrovský množství lidí, což je sice trochu škoda, ale zas se člověk nemusí mačkat. Zvukově to nebylo blbý, ale škoda zazděných Tortharry, zrovna ti to podle mě odskákali nejvíc...
Publikum: Izzy ja ti nějak nevím, já když jdu na koncert tak si chci pařit podle sebe, a ne že se něco musí :D Takže mě třeba reakce publika přišla adekvátní - pár třasohlavů u pódia (a neřikej, že tam nikdo nebyl :) ), zbytek si to užíval po svém. Co se týče toho vyvolávání kapely - Mist má pravdu v tom, že krom bodrých úsměvů kytyristy toho Vomitory moc živelného tyjátru a pařby na pódiu nepředvedli, takže těžko mohli očekávat, že budou lidi v extázi. Mě se to líbilo,kapely byly vybrané výborně, zvuk až na pár excesů dobrý, lidí tak akorát na můj vkus, škoda že jste se Sukem prospali Holanďany ;)
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: No End To Suffering Tour 2011 (report by Mistress)

Příspěvekod mIZZYchal » 9. listopad 2011, 21:02

Jo, k těm Vomitory, hele, kdo říká, že zrovna zpěvák musí být frontman, co hecuje publiku. Pokud si dobře pamatuju, tak i před dvěma lety na brutale to bylo to samé. Holt jednou se objevila kapela, u které není vlezdoprdelka zpěvák, ale kytarista. Jinde se taky nikdo nepozastavuje na tom, že kytarista mezi songy neřekne ani slovo.
A k tomu paření, ok, chápu že je hudba, kde se to nehodí, ale zrovna u Vomitory? neříkejte mi, že na takové věci nemá být kotel? Každopádně ať každý paří podle svého gusta, ale tohle bylo fakt zabité.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 57
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: No End To Suffering Tour 2011 (report by Mistress)

Příspěvekod Lord Nazgul » 9. listopad 2011, 21:35

Kdo říká, že to musí táhnout zrovna zpěvák. Mě se líbilo, že měli upovídaného kytaristu. Spíš jsem tím myslel, že jako celek kapela nepůsobila nějak extra živelně, nemůžou čekat, že se lidi začnou zabíjet u pódia v moshpitu, když stojí a hrajou prakticky jak sochy. Hráli suprově, já jsem spokojenej, ale pod pojmem kapela co rozpálí lidi k pařbě si představuju něco jinýho. A k tomu ta blbá neděle večer...
:EDIT: Jinak snad se Mistress neurazíš, ale tady je jedno super album, je tam i Izzy a Suk (já akorát zezadu, holt jsem nezajímavej :) )
MATRIX 6.11
Naposledy upravil Lord Nazgul dne 9. listopad 2011, 22:10, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: No End To Suffering Tour 2011 (report by Mistress)

Příspěvekod mIZZYchal » 9. listopad 2011, 21:58

S tím zpěvákem a kytaristou sem reagoval spíše na Mistress.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 57
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: No End To Suffering Tour 2011 (report by Mistress)

Příspěvekod Tal » 10. listopad 2011, 9:15

Holt se od zpěváka čeká, že bude torchu frontman, protože zpěvák je vlastně vizitka kapely. Kolikrát se stane, že hudbá je strašně dobrá a pak přijde zpěváka zmrví to svým zpěvem, ale to není samozřejmě příklad Vomitory, to jsem jen tak nadhodila. Mimojiné jsem z toho zpěváka prostě měla pocit jako že "tak se třeba poserte", to co předvedli u toho focení ve mě ten pocit umocnil. Pět minut trvalo, než si dokázali stoupnout vedle sebe:D
Co se týče pražáků...Pořádnej kotel v Praze jsem zažila leda tak na folku. Když si všimneš, tak v neděli tam spíš byla populace starší, než přímo puberťáci a co si budem povídat, tady od toho publika nemůžeš čekat extra paření. Tihle lidi si to jdou prostě poslechnout a vomkrnout. Já osobně taky nemám potřebu mávat palící jen aby bylo vidět, že se mi něco líbí. Chytne mě to třeba ve chvíli, kdy ten koncert má vážně atmošku a to jak ve smyslu kapely, tak i fanoušků. To se v neděli nedělo.
Soudě dle popálený ruky od cigára, vylitýho piva na mou osobu a pár žduchanců do žeber soudím, že menší kotel tam byl.

// Edit:

btw: proč bych se měla urážet za ty fotky?:D Já to jen nemůžu dát do reportu, protože nejsou moje a nemám práva;)
Classy, Sassy, Fabulous Trademark©
Uživatelský avatar
Tal
Reportérka
Reportérka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 34
Bydliště: Praha Barrandov
Příspěvky: 1523
Registrován: 5. srpen 2008, 12:34


Zpět na Reporty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron